Заключення

Заключення. Завершення структуризації банківської системи за дворівневим приципом водночас не можна вважати остаточним завершенням процесу її формування, адже організаційна структура банківської системи ринкового типу має включати також мережу допоміжних організацій, які забеспечують нормальну діяльність кредитних установ, сприяючи функціонуванню складного механізму взаємозв’язків банків із суб’єктами економічних відносин, що діють у різних секторах господарства країни. На практиці в організаційному плані реалізація допоміжних функцій забеспечується елементами, які у своїй сукупності являють собою інфраструктуру банківської системи, що у нормальних ринкових умовах повинна охоплювати інформаційне, технічне, науково-методичне, кадрове та законодавчо-правове забеспечення діяльності банків. Без цих елементів інфраструктури нормальне функціонування банків в умовах ринку неможливе.

Тому необхідність інтегрування їх до банківської системи об’єктивно випливає з потреби всебічного регулювання діяльності кредитних установ, включаючи також діяльність допоміжних організацій в інтересах розвитку всієї банківської системи відповідно до потреб суб’єктів економічних відносин, яких вона обслуговує. Таким чином, банківська система в умовах ринку попри належний рівень капіталізації банківських установ та розвиток різних видів спеціалізованих комерційних банків нарівні з банками універсальними, що в сукупності утворюють другий рівень системи, має включати також інфраструктуру, яка обслуговує обидві рівні – верхній і нижній, забеспечуючи нормальне функціонування банківської системи загалом.

Глибоку кризу банківської діяльності не можна подолати суто банківськими заходами, крудитними, монетарними інструментами, бо її першопричини криються в економіці. Саме тому потрібно ставити питання про економіку і банки, а не суто банківську проблему.

Використана література: М.І.Савлук “Вступ до банківської справи” К.: Лібра, 98 Л.Д.Кучма “Шляхом радикальних економічних реформ” К.: Поліграфкнига, 94. Т.Андрушків. Банки як суб’єкти фінансових ринків України: роль і перспективи // Банківська справа. – 1998 - № 2 В.О.Паламарчук, О.К.Бойченко.

Банківська діяльність за умов перехідної економіки: економіко-правові аспекти // Фінанси України. – 1998 - № 3 О.В.Дзюблюк. Структурні аспекти вдосконалення банківської системи країни // Фінанси України. – 1999 - № 1 І.Гуцал, Я.Чайковський.

Банківська система України: стан і перспективи // Банківська справа. – 1998 - № 2 Національний універсітет ім. Т.Г.Шевченка Реферат на тему: “Банки: сутність, види та особливості” студентки 4 курсу економічного факультету групи”Економічна теорія” Інякіної Любові Київ - 1999.