рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальне поняття трудового договору

Загальне поняття трудового договору - раздел Экономика, Трудовий договір і контракт Загальне Поняття Трудового Договору. Частина 1 Ст. 21 Кодексу Законів Про Пра...

Загальне поняття трудового договору. Частина 1 ст. 21 Кодексу законів про працю України в редакції від 05.05.1995 дає таке визначення трудового договору це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Таким чином, трудовий договір - це добровільна угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою.

У визначенні трудового договору перш за все підкреслюється добровільність цієї угоди.

Важливим елементом поняття трудового договору є сукупність обов язків сторін трудового договору. З одного боку, працівник, укладаючи трудовий договір, бере на себе зобов язання а виконання роботи, визначеної цією угодою, б підлягання внутрішньому трудовому розпорядку, що встановлений на підприємстві, установі, організації. Цей обов язок працівника багатосторонній і конкретизується в правилах внутрішнього трудового розпорядку підприємства, установи, організації, які включають правові методи забезпечення трудової дисципліни, основні зобов язання працівників і власника або уповноваженого ним органу, режим робочого часу і його використання, заохочення, відповідальність за порушення трудової дисципліни. З другого боку, власник або уповноважений ним орган, укладаючи з працівником трудовий договір, бере на себе зобов язання а виплачувати заробітну плату, б забезпечувати умови праці, необхідні для її виконання, вказані в законодавстві про працю, колективному договорі і угоді сторін. Новела в ч. 2 ст. 21 КЗпП України полягає в тому, що працівник може реалізувати свої здібності до результативної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, установах, організаціях, якщо інше не передбачене законом, колективним договором або угодою сторін. Перш за все, тут акцентується увага не просто на реалізації працівником своїх здібностей, а й на необхідності спрямовувати їх на результативну і творчу працю.

Шляхом реалізації таких здібностей працівника закон найчастіше вказує укладення трудового договору.

Карпенко Д. О. Новое в законодательстве Украины о труде Серия Гражданин и закон К. 1991 8 с. 9 Трудовий договір є основною юридичною формою реалізації громадянами конституційного права на працю.

За його допомогою формується колектив підприємства, де складається взаємодопомога робітників і службовців у трудовому процесі. Ним же визначається професія спеціальність, форма організації праці і зміст трудових відносин.

Робітники і службовці після укладення трудового договору включаються в трудовий колектив і набувають право на участь в управлінні і визначенні умов праці. Трудовий договір як підстава виникнення трудових правовідносин набув загального поширення. У відповідності до ст. 2 КЗпП він повинен укладатися при прийомі на роботу на підприємстві, в установі, організації або фізичною особою. Трудовий договір є підставою трудових правовідносин, в яких перебувають державні службовці. Зміст Закону України Про державну службу Закони України т.6 К 1998 с.231 дозволяє твердити, що законодавство про працю поширюється навіть на вищих посадових осіб держави, починаючи з Президента України і Голови Верховної Ради України. Трудовий договір є підставою виникнення трудових відносин з громадянами, направленими на альтернативну невійськову службу ст. 17 Закону України Про альтернативну невійськову службу. Закони України т. 2 К 1995 с. 435 Робота власника і членів його сім ї на заснованому ним ними приватному сімейному підприємстві, в селянському фермерському господарстві потребує укладення трудового договору.

Трудовий договір не є підставою виникнення трудових відносин осіб, засуджених до позбавлення волі. Праця цих осіб регулюється Виправно-трудовим кодексом та іншими актами виправно-трудового законодавства.

В той же час у певній частині праця осіб, що відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, регулюється законодавством про працю.

Так, трудове законодавство поширюється на засуджених до позбавлення волі в частині охорони праці і техніки безпеки, звільнення від роботи в святкові дні, а також в частині тривалості робочого дня осіб, що відбувають покарання у виправно-трудових колоніях, і надання їм щотижневих днів відпочинку ст. 50 Виправно-трудового кодексу України. Трудовий договір як документ під такою назвою, підписаний його сторонами укладається в даний час далеко не завжди, точніше, такі договори в письмовому вигляді укладаються вкрай рідко. Законодавство про працю досить нечітко визначає форму трудового договору, тому трудовий договір може бути оформлений і документом під таким заголовком трудовий договір , і виданням власником або уповноваженим ним органом наказу про прийом на роботу у відповідності з заявою працівника.

Стычинский Б. С. и др. Научно-практический комментарий к законодательству Украины о труде т. 1 Симферополь Таврида 1998 с. 144. Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли працівник був фактично допущений до роботи, хоча ніякі документи про прийом на роботу не оформлялись ст. 24 КЗпП . В той же час, в окремих випадках робота може виконуватися не на основі трудового договору, а за іншою юридичною підставою.

Зокрема, при виконанні роботи на підставі цивільно-правового договору. Відрізнити трудовий договір від договору цивільно-правового характеру за соціально-економічним змістом важко, хоча основний критерій поділу видається зрозумілим цивільно-правовий договір укладається з приводу результатів праці, а трудовий договір регулює сам процес праці. В реальності межі між цивільно-правовим і трудовим договорами нівелюється. Схема розмежування цих договорів за критерієм їх предмета об єкта виглядає так якщо фізична особа взяла на себе зобов язання виконати роботу, створити науковий, літературний твір і передати замовнику результати праці - це цивільно-правовий авторський договір. Якщо ж громадянин підпорядковується внутрішньому трудовому розпорядку, виконує роботу під керівництвом другої сторони, яка взяла на себе зобов язання організувати працю, отримала право давати вказівки про послідовність проведення робіт - це трудовий договір. 2.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Трудовий договір і контракт

Як показує світовий досвід, ця проблема може бути успішно вирішена шляхом створення повноцінного ринку праці, що в юридичному розумінні означає… З огляду на зазначене вище виникає необхідність створення правового механізму,… Складовою частиною такого механізму є контрактна система наймання працівників. Як нова форма регулювання трудових…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальне поняття трудового договору

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття контракту як форми трудового договору
Поняття контракту як форми трудового договору. Оформлення трудових відносин за посередництвом трудового контракту широко застосовується в країнах з ринковою економікою. Найм за контрактом, я

Список використаних джерел
Список використаних джерел. СПЕЦІАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА 1. Карпенко Д. О. Новое в законодательстве Украины о труде Серия Гражданин и закон К. 1991 8 с. 16 2. Киселев И.Я.Трудовой договор при капитализме

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги