Висновок

Висновок. Нужно есть для того, чтобы жить, а не жить, для того, чтобы есть. Сократ ок.470 - 399 г. до н. е. В цій істинні заключається істинна нашого життя.

Адже, без продуктів харчування ми можемо прожити лише місяць, це наша енергія за допомогою якої ми існуємо. Горіхоплідні одна з її частин, які забезпечують нас жирами, вуглеводами, білками, амінокислотами, вітамінами. В своїй курсовій роботі я висвітила основну характеристику горіхоплідних, їх вирощування, хімічний склад та харчову цінність, використання горіхоплідних, виробництво на світовому ринку.

Україна вирізняється значним поширеннямгоріхоплідних і посідає перше місце за обсягами виробництва плодів у Європі, а саме 21 валових зборів. Разом з тим, рівень внутрішньої пропозиції не задовольняє потреб країни - на одну особу в рік виробляється лише 0,4-0,9 кг горіхів, або 12-25 до стандартів харчування. Основною причиною такого стану є недостатній рівень розвитку промислової культури.

Товарні насадження майже повністю зосереджені в дрібних господарствах населення.

Це зумовлює стихійність пропозиції, низьку якість плодів, складність їх заготівлі, нерозвиненість оптової торгівлі та промислової переробки, звужує асортимент вітчизняної продукції і сповільнює розвиток експорту. Отже, потрібно розвивати промислове виробництво горіхів, що призведе до збільшення прибутків нелише населення, але і казни країни. Тема курсової є дуже актуальною, перш за все я дізналася про харчову цінність горіхів, тому в подальшому використаня горіхів повинне бути постійне. Також дізналася про використання горіхів, так, наприклад чорного горіху, виготовляють цінну горіхову олію, яка має широке застосування в харчовій, парфумерній, лакофарбовій промисловості та в медицині. Додатки Додаток 1 Горіх грецький волоський Додаток 2 Ліщині горіхи лісові Додаток - 3 Фісташки Додаток - 4 Арахіс Арахіс в шкірці Peanut in Shell Ядра арахіса продовгуватої форми Peanut Kernel in Long Spahe Додаток - 5 Три горіхи щодня - плюс сім років життя Горіхи - їжа корисна, смачна й доступна майже цілий рік. Всі різновиди горіхів зберігають без всіляких втрат свої вітаміни і поживні властивості не тільки впродовж одного сезону, а набагато довше.

В усіх горіхах - неповторний унікальний баланс вітамінів та мікроелементів. Лікар-натуропат та фітотерапевт С. Ільїна наголошує, що три горіхи щоденно подарують сім років життя.

Проте не варто забувати, що горіхи - їжа нелегка. Добове споживання їх треба обмежувати 100 ядерець дрібних, приміром, кедрових горішків до 30-50 середніх, таких, як ліщина або арахіс, 7-8 великих волоських горіхів. Якщо ви вживаєте горіхи з молодою зеленню - петрушкою, кропом, листковим салатом чи з сухофруктами, то порції можна подвоїти. Та всі знають коли починаєш гризти будь-які горіхи, то зупинитися важко.

Тому потрібно памятати, що 50 г горіхів дають приблизно 300 ккалорій еквівалент 6 йогуртів, з яких 150-180 калорій надходять за рахунок ліпідів. Без сумніву, це хороші жири, багаті на ненасичені кислоти, але вони можуть додати зайвих кілограмів. У Європі найулюбленіші і найпопулярніші - фісташки та волоські горіхи. Американці віддають перевагу арахісу. Схід обожнює арахіс та мигдаль.

В Україні шанують волоські горіхи та ліщину - лісові горіхи. Колись лікарі називали волоський горіх святом для мозку. Якщо їсти хоча б по три горішки на день, то покращується память, відновлюються сили після важкої праці. Варто знати горіхи засвоюються організмом тільки за умови ретельного і повільного пережовування.

Волоський горіх - ідеальний компонент для салатів, до складу яких входять мясо птиці, яблуко, буряк, морква, селера і будь-яка зелень. Волоський горіх відтіняє смак баклажанів, усіх кисло-солодких супів і пудингів. Якщо вже мова про урочисті трапези, то найніжніша закуска до шампанського і легких десертних вин - фісташки. Їх називають горішками гарного настрою, але норма добового споживання не більше 10-15 ядер. Інакше можливе запаморочення і нудота.

Мигдальний горіх - досить підступний. Один з його різновидів - гіркий мигдаль - містить багато ефірних олій. Допустима денна норма гіркого мигдалю - два зернятка. Зате солодкий мигдаль чудово підживлює память і зір, і зїсти його можна значнобільше. У фундуку - лісовому горіхові - вдало поєднані білок та вітамін Е. З медом вони допомагають при недокрівї та виснаженні. Лісові горіхи рекомендують матерям, що вигодовують дітей, позаяк підвищують лактацію. Арахіс - харчовий фаворит зірок світу моди і шоу-бізнесу, бо від 20-25 зерен цих ласощів зовсім не повніють. Та не забувайте, що цей горіх - сильний алерген.

Тому алергікам можна зїдати не більше ніж пять горішків на день. А от кедрові ядерця підійдуть усім без винятку. У них цілком відсутня клітковина. Це ніжні й делікатні горіхи. Їх обожнюють наші шлунки. Гурмани полюбляють горіхи кешю. За якістю їм немає рівних. Кешю багаті на білки й вуглеводи, вітаміни А, В2, В1 і залізо, містять цинк, фосфор, кальцій. Вони сприяють зниженню рівня холестерину у крові, зміцнюють імунну систему, забезпечують нормальну діяльність серцево-судинної системи.

Як допоміжний засіб ці горіхи вживають при зубному болі, псоріазі, дистрофії, порушеннях обмінних процесів, анеміях. Енергетична цінність 100 г кешю - 542 ккалорії. До теми. Нерідко зайняті жінки люблять підтримувати організм різними перекушуваннями.

Візьміть на роботу що-небудь таке ж смачне, як і корисне. Підійде порція горіхового міксу волоські горіхи, кешю, мигдаль в одному коктейлі не тільки підтримають мозок і додадуть енергії, а й допоможуть зберегти нерви, приведуть у рівновагу гормони. Додаток - 6 У відповідності з ГОСТ 114 - 57 Орехи лещинные лесные и культурные фундуки поділяються по якості на вищий, 1-й та 2-й сорти. В вищому сорті плоди щільні, цілком розвинуті. Вивільнені від плюски, схожі по розміру, формі, кольору шкарлупи, вологість не більше 15 . Ядро щільне, тверде, на перекоті біле з жовтуватим відтінком. Допускаються недозрілі, з прогірклим ядром і пустих горіхів не більше 3 , а також не більше 1 прогірклих.

Не допускається засміченість шкарлупою, пошкодженим ядром і другими домішками. В 1-му сорті допускаються недозрілі, з прогірклим ядром і пустих горіхів не більше 12 , не більше 5 прогірклих засміченість шкарлупою, зломаним ядром і другими домішками не більше 0,1 . В 2-му сорті допускаються плоди різноманітні за формою, розміром і кольором, не більше 25 недозрілих, прогірклим ядром і пустих горіхів а також не більше 12 прогірклих, засмічення шкарлупою, залежаним ядром і другими домішками не більше 0,3 . Для всіх трьох сортів вологість неповинна перевищувати 15 . Ядро ліщини в відповідності з вимогами РТУРСФСР 124 - 57 поділяється по якості на 1-й сорт. В вищому сорті ядро натурального смаку, без по сторонніх присмаків і запахів, ціле, досить розвинуте, в коричневій оболонці, на переломі біле або з жовтим відтінком. Діаметр 7 мм, вологість 6 , не більше 8 зломаних, з механічними пошкодженнями не більше 12 зморщених і недорозвинених не більше 2 прогірклих, з темною серцевиною.

В 1-му сорті допускаються різноманітні по формі і розміру ядра. Допускається зломаних ядер не більше 15 , а також механічними пошкодженнями до 5 прогірклих, з темною серцевиною не більше 2 пліснявих, засміченість шкарлупою та іншими домішками не більше 0,1 . Пошкодження зовнішньої оболонки в обох сортах не рахується пошкодженням ядра.