рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов

Работа сделанна в 1999 году

Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов - раздел Экономика, - 1999 год - Міністерство Освіти України Київський Національний Економічний Університет Ка...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Кафедра економічної теорії Курсова робота на тему: «Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов» Студентка 1курсу 1 групи спеціальності 6601 вечірнього факультету Герасимчук Н.А. Науковий керівник - доцент Диба М.І. Київ - 1999 Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов План роботи Вступ 3 Розділ 1. Продуктивні сили аграрного сектору та особливості його розвитку ………4-6 Розділ 2. Еволюція власності в аграрному секторі виробництва … 7-9 Розділ 3. Нові форми господарювання ….10-16 Висновки …17-18 Список використаної літератури ….19-20 ВСТУП Сьогодні сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл останнім часом особливо збіднів, стрімко зросли ціни на продовольство — такі явища викликають у населення України велику стурбованість і загострюють соціальну напруженість. Творча і трудова активність людини визначаються не тільки суспільними свободами та правовою захищеністю, а й якістю життя, основним показником якого виступає здоров’я окремої людини і всього суспільства.

А залежить здоров’я від стану охорони здоров’я та якості продуктів харчування, стану природного середовища, комфортності житла і робочого місця, організації відпочинку та рівня соціального забезпечення.

В усіх сферах господарської діяльності має діяти принцип: не може бути економічним те, що завдає шкоди людині. Тому господарникам необхідно брати до уваги не тільки традиційний економічний ефект, а й шкоду, завдану природі та здоров’ю людини. В аграрному секторі виникають складні виробничі відносини, певна система земельних відносин власності у процесі виробництва сільськогосподарської продукції, її розподілу, обміну та використання.

Звідси випливає основна мета моєї курсової роботи - з’ясувати особливості сільськогосподарського виробництва, його роль у соціально-економічному процесі, розкрити основні тенденції та перспективи різних форм господарювання у сільському господарстві за умов формування соціально-орієнтованої ринкової економіки України. Розділ 1. Продуктивні сили аграрного сектору та особливості його розвитку Сільське господарство є однією з основних галузей народного господарства, оскільки виробництво продуктів харчування – перша умова життя безпосередніх виробників. Водночас воно є сировинною базою легкої та харчової промисловості. Попит на с/г товарну продукцію постійно зростає, оскільки збільшується чисельність населення, особливо міського.

У провідних капіталістичних країнах до 95% всієї с/г продукції реалізується на ринку, набуваючи товарної форми.

У сільському господарстві, як і в інших галузях суспільного виробництва, відбувається постійний розвиток і вдосконалення продуктивних сил і на цій основі зростає ефективність с/г праці, що дає змогу з меншою кількістю робочої сили виробляти більше продовольства.

Так, у середині ХУШ ст. у сільському господарстві було зайнято 4/5 світової робочої сили, частка продукції сільського господарства у валовій продукції світу досягала 85%. Наприкінці ХУШ ст. співвідношення між вартістю валовою продукції сільського господарства та промисловості становила 80:20, наприкінці ХІХ ст. 52:42, а у середині 70-х років ХХ ст вже 30:70. Частка сільського господарства у валовому внутрішньому продукті продовжує знижуватися. У розвинутих капіталістичних країнах вона тепер коливається в межах 2-3% в Англії, США, Німеччині; 5-8% - у Франції й Італії та 11% - у Японії. У країнах Африки, Азії, Латинської Америки, які розвиваються, ця частка становить 11-16%, а у найменш розвинутих країнах вона перевищує 44%. У колишньому Союзі РСР частка сільського господарства у валовому національному продукті становила 18%1. У розвинутих країнах світу відбувся перехід с/г виробництва до машинної стадії розвитку.

Основний комплекс виробничих операцій у рослинництві, тваринництві здійснюється за допомогою машин, що значно зменшує потребу в робочій силі2. У США кількість зайнятих у сільському господарстві скоротилася з 6,5 млн чол. у 1965 р. приблизно до 3 млн чол. на початку 90-х років. Це становить близько 2,5% загальної чисельності робочої сили. Така мала частка працездатного населення, зайнятого безпосередньо у сільському господарстві, пояснюється й тим, що значна частина робіт виконується фірмами, що обслуговують сільське господарство, а також на підприємствах переробної промисловості, де остаточно формуються споживчі властивості продовольчих товарів. У сучасний період у США для промислової переробки надходить до 90%, а у Західній Європі – до 75% кінцевої продукції сільського господарства, призначеної для продовольчого споживання. Це істотно змінює роль сільського господарства, з основного постачальника продовольства для населення воно перетворилось на постачальника сировини для харчової і переробної промисловості. З урахуванням робочої сили, що зайнята в усіх сферах продовольчого комплексу, частка працівників АПК США на початку 90-х років становила приблизно 17%. В основному робоча сила зосереджена у галузях, що забезпечують переробку с/г продукції та її реалізацію, тому на підприємствах цих галузей зосереджено до 90% робочої сили АПК. Аналогічна структура зайнятості в інших розвинутих країнах. Тенденція до скорочення чисельності зайнятих в аграрному секторі спостерігається в країнах колишнього СРСР. В останні роки у багатьох країнах, включаючи республіки колишнього Союзу, загострилася продовольча проблема.

Це зумовлено як природними факторами (посуха, повінь, і т.д.), так і соціальними причинами - непродуктивним землекористуванням, несправедливим розподілом і споживанням продуктів харчування, більш високими темпами приросту населення порівняно з приростом с/г продукції, різними соціальними катаклізмами (війна, міжнаціональні конфлікти і т.д.)3. Весь період існування в країні радянської влади пов’язаний безпосередньо із спробою розв’язати продовольчу проблему, забезпечити населення необхідними йому продуктами харчування. Прийнято з приводу цього безліч постанов, законів, програм.

Але жодна з них, у тому числі продовольча 1982 року, не була реалізована, оскільки безпосередній виробник за умов колгоспно-радгоспного ладу був відчужений від землі, від участі в управлінні, а також від створюваного ним продукту.

За цих умов селянин не був зацікавлений у продуктивному використанні землі, техніки, праці. Тому ресурси, що направлялись у сільське господарство, не давали віддачі. Перетворення системи виробничих відносин на селі включає вирішення ряду кардинальних проблем, що стосується власності на землю і проведення земельної реформи в цілому4. Таким чином, щоб прискорити вихід сільського господарства з кризового стану, необхідно: по-перше, усунути державний монополізм у власності на засоби виробництва, забезпечити рівні економічні, соціальні та правові умови для функціонування всіх форм власності та господарювання, розвивати ринкові відносини. Ринок і конкуренція визначать, які форми власності та господарювання, в яких галузях і регіонах є найбільш ефективними і виправданими; по-друге, кожному працівнику і колективу слід надати можливість обрати ту форму власності та господарювання, яку він вважає для себе найбільш прийнятною, доцільною; по-третє, кожне підприємство повинно саме визначати свій виробничий напрям, розпоряджатися виробленою продукцією та одержаними доходами, нести повну матеріальну відповідальність за результати свого господарювання; по-четверте, необхідно створити ринок матеріально-технічних засобів, адекватних різноманітності форм власності; по-п’яте, слід оздоровити грошову і кредитну системи; по-шосте, перейти до вільного ціноутворення, коли головним стимулюючим фактором до формування цін виступає конкуренція між виробниками, а не адміністративний і монопольний диктат.

– Конец работы –

Используемые теги: Аграрні, відносини, Розвиток, сучасних, умов0.087

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Предмет земельного право, та його особливості Земельні відносини являють собою самостійний вид су­спільних відносин
Важливою і невід ємною частиною еколого правової осві ти студентів вищих... Особливого значення набуває оволодіння знаннями у га лузі земельного права в сучасний період час прискорення...

Кредитна політика комерційного банку в сучасних умовах
В той же час однією з проблем здійсненні реформування та становлення фінансово - кредитного механізму, а отже і розвитку банківської системи в… Основна причина банківських банкрутств - неповернення раніше виданих кредитів.… Тому застосовувані в даний час і рекомендовані заходи щодо запобігання кредитних ризиків зводяться до того, щоб не…

Головні тенденції розвитку політики в сучасних умовах
Р. Даль відніс до ресурсів влади “усі те, що індивід або група можуть використовувати для впливу на інших”. Ресурси знаходяться між суб’єктом і… Ресурсами можуть бути: будь-які цінності (гроші, предмети вжитку тощо);… Але соціальний ресурс містить в собі і такі показники, як посада, престиж, освіта, медичне обслуговування, мешкання.

Система оподаткування в Українії податкова політика в сучасних умовах
Деяк з прийнятих Верховною Радою Украни законв, постанов Кабнету Мнстрв Украни нормативних актв Державно податково адмнстрац Украни з питань… Зараз на розгляд у Верховнй Рад Украни знаходиться проект Податкового… Коли Верховна Рада Украни буде визначатися з тим, над яким з запропонованих проектв Кодексу продовжувати роботу, то це…

Система оподаткування в Українії податкова політика в сучасних умовах
Деяк з прийнятих Верховною Радою Украни законв, постанов Кабнету Мнстрв Украни нормативних актв Державно податково адмнстрац Украни з питань… Зараз на розгляд у Верховнй Рад Украни знаходиться проект Податкового… Коли Верховна Рада Украни буде визначатися з тим, над яким з запропонованих проектв Кодексу продовжувати роботу, то це…

Фінанси. Бухгалтер в сучасних умовах: Предмет і задачі курсу
Предмет і задачі курсу... Зміст і зв язок з іншими спеціальними дисциплінами... Законодавчі і нормативні документи...

Тест 6. Розмноження і розвиток
Скільки місяців триває зародковий період внутріутробного розвитку людини... А Б В Г Д Скільки місяців триває плідний... У немовля діагностовано мікроцефалію Лікарі вважають що це пов язано із застосуванням жінкою під час вагітності...

Економіка праці та соціально-трудові відносини
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Затверджую... Проректор з навчальної та методичної роботи...

Суб’єкти правових відносин у сфері
НСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім В М КОРЕЦЬКОГО... Пастернак Олена Миколаївна...

Розвиток генетики в Україні
Започаткування і розвиток генетичних та селекційних досліджень у першій половині ХХ ст Першими...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам