рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Международные экономические отношения Украины

Работа сделанна в 1992 году

Международные экономические отношения Украины - раздел Экономика, - 1992 год - Співробітництво України З Міжнародним Валютним Фондом Міжнародний Валютний Ф...

Співробітництво України з Міжнародним валютним фондом Міжнародний Валютний Фонд, МВФ (International Monetary Fund, IMF) – це міжнародна організація, призначена для регулювання валютно-кредитних відносин між державами-членами й надання фінансової допомоги при валютних ускладненнях, шляхом надання короткострокових й середньострокових кредитів в іноземній валюті. Фонд має статус спеціалізованої установи ООН. Практично він виступає інституціональною основою світової валютної системи.На сучасному етапі питанням реалізації Україною програм із МВФ є досить актуальним, крім того це один з важливих чинників формування інвестиційного клімату нашої країни, зростання довіри до макрофінансової стабільності економіки. Ціллю цієї роботи є з`ясування взаємовідносин МВФ в і України на сучасному етапі. Досить великий вклад у з`ясування питання взаємодії України та Міжнародного валютного фонду зробили такі вчені як Калач Г Ревуцька Л.О, Кравчук Н.Я. та інші. Україна набула членства в МВФ 3 червня 1992 р. відповідно до Закону України від 03.06.92 № 2402-ХІІ "Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій". Згідно з зазначеною Угодою МВФ її ратифікація передбачає прийняття державою зобов’язання виконувати вимоги її статей, а також всі вимоги до держави - члена цієї організації. Квота України у фонді складає 1 млрд. 372 млн. спеціальних прав запозичення (СПЗ). Згідно з результатами Одинадцятого перегляду квот країн-членів МВФ, квоту України збільшено з 997,3 млн. СПЗ до 1372 млн. СПЗ (майже 1929 млн. доларів США), що дало змогу збільшити обсяг кредитів від МВФ. За роки співробітництва з МВФ (1994-2005рр.) Україна отримала чотири кредити на загальну суму 4589,1 млрд. доларів США кредитних ресурсів за програмою STF (Systemic Transformation Facility), Stand-by, EFF (Extended Fund Facility), що було обумовлено девальвацією курсу національної валюти, слабкістю резервів НБУ та платіжного балансу.

У вересні 2002 р. Радою директорів МВФ було затверджено програму “Механізм розширеного фінансування” для України загальним обсягом близько 2,266 млрд. дол. В рамках зазначеної програми Україна отримала 1,591 млрд. доларів США. Позика в рамках програми EFF надається державам, які здійснюють докорінні структурні реформи народного господарства з метою забезпечення їх фінансової і макроекономічної стабільності. За період дії програми Україною було здійснено шість переглядів, останній перегляд програми відбувся 20.09.2001, де Україна отримала – 290,7 млн. СПЗ (загалом по програмі - 1,19 млрд. СПЗ). У 2004 році було завершено співробітництво з МВФ за програмою EFF “Механізм розширеного кредитування”, виникла необхідність у розробці нових програм співпраці з МВФ на основі підходів: поступове перенесення центру ваги у співробітництві з МВФ у площину безкредитних відносин, узгодження головних параметрів макроекономічної політики з тенденціями та прогнозами розвитку світової кон’юнктури, з динамікою і напрямами світових фінансових та інвестиційних потоків. Серед прийнятних форм на безкредитній основі було обрано програму “попереджувальний стенд-бай”. Програма „попереджувальний стенд-бай” розрахована на те, щоб підтримувати енергійні темпи економічного зростання та утримувати стабільність. Буде впорядковано видатки, у тому числі і шляхом здійснення пенсійної реформи та реформи соціального захисту. Також буде зміцнено фінансовий сектор, причому особлива увага приділятиметься скороченню ризиків у банківському секторі. З 11 по 20 травня 2005 року в Україні працювала комісія Європейського департаменту МВФ. Експерти комісії провели консультації та переговори для отримання й проведення аналізу відомостей про результати економічної діяльності за І квартал, де було визначено, що бюджет на 2006 рік не узгоджується з економічною політикою, яка була закладена в основу програми за угодою „попереджувальний стенд-бай”, крім того кілька узгоджених за програмою заходів, що стосуються фіскального та банківського секторів, не було виконано, зокрема прийняття змін до Закону про ПДВ, які мають набрати чинності не пізніше січня 2006 року. Отже у майбутньому започаткування нових програм співпраці з МВФ буде базуватися на основі підходів, викладених у посланні Президента України до Верховної Ради України, які підтверджують необхідність поступового перенесення центру ваги у співробітництві з МВФ у площину безкредитних стосунків, узгодження головних параметрів макроекономічної політики з тенденціями та прогнозами розвитку світової кон’юнктури, з динамікою і напрямами світових фінансових та інвестиційних потоків і поглиблення координації у сфері валютної політики. Таким чином продовження співпраці з МВФ є визначальною для збереження можливостей фінансування дефіциту бюджету за рахунок порівняно дешевих позик.

Щодо перспектив розвитку співробітництва країни з МВФ, то на 2007 - 2008 роки заплановано отримання понад 1 млрд. доларів США на розвиток економіки країни. Література: Іваніненко- Свінцицка.

Співробітництво України з міжнародними і фінансовими організаціями. // Фінанси України 2002г №8 С.54-59. Ревуцька Л.О. Напрямки поглиблення і оптимізації співробітництва України з міжнародними, фінансовими установами. // Формування ринкових відносин 2004г №1 С.56-60. www.ukrstat.kmu.gav.ua.

– Конец работы –

Используемые теги: Международные, Экономические, отношения, Украины0.072

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Международные экономические отношения Украины

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Мировая политика и международные отношения.Россия в системе международных отношений
Они строятся на принципе полицентризма и полииерархии. Поэтому в международных отношениях большую роль играют стихийные процессы и субъективные… Все международные отношения можно подразделить на два основных типа отношения… Однако сегодня обозначилась объективная тенденция расширения участников международных отношений. Все более важными…

Предмет «Истории экономических учений», исторический процесс возникновения, развития и смены экономических идей. Периодизация истории экономических учений. Место учебной дисциплины в системе экономических наук».
Основные этапы развития экономических учений…3. Исторический процесс возникновения, развития и смены экономических идей…15 Заключение… …21 Список… Историю экономических учений интересует, под влиянием каких условий меняются… История экономических учений помогает понять общую направ¬ленность эволюции экономической науки, трансформацию ее…

Международная торговая политика и регулирование международных экономических отношений
C Основные факторы, оказывающие влияние на предложение и спрос на валюту 1 уровень цен и темп инфляции 2 баланс платежей 3 процентные ставки 4… C Различия в законах и правилах. D Суверенный и страновой риск. E… G Диверсификация ради стабильности. H Защита молодых отраслей.I Защита от демпинга. J Закон о взаимной эквивалентной…

Международная торговля в системе международных экономических отношений. Казахстан
На долю торговли приходится около 80 процентов всего объема международных экономических отношений. Теории международной торговли, ведущие начало от английской классической… По определению Дж. Сакса, экономический успех любой страны мира создается на внешней торговле.Еще ни одной стране не…

Международная торговля как система международных экономических отношений
Термин международная торговля впервые использовал в XII веке итальянский ученый-экономист Антонио Маргаретти - автор экономического трактата Власть… Формы международной торговли: 1. Экспорт - вывоз за границу национальных… Термин был предложен Адамом Смитом, критиковавшим труды меркантилистов.

Международное экономическое и международное экологическое право
Учебник. – М.: Изд-во БЕК, 1997. Гл. 12, 13. Международное право: Учебник для вузов. – 2-е изд изм. и дополн. / Под ред. Г.В. Игнатенко, О.И.… Серебренникова В.П. – М.: Международные отношения, 2002. – 608 с. Шумилов… Современное мировое хозяйство все более отчетливо приобретает характер единого, целостного организма – глобального по…

Кредит в международных экономических отношениях
Международное заимствование и кредитование стало результатом развития, с одной стороны, внутреннего кредитного рынка наиболее развитых стран мира, а… На межгосударственном уровне потребность в кредитовании возникает в связи с… В качестве кредиторов и заемщиков выступают частные предприятия банки, фирмы , государственные учреждения,…

Международный научно-технический обмен как форма международных экономических отношений
Это означает, что их объединяют, интегрируют разнообразные связи и отношения. Система хозяйственных связей между национальными экономиками различных стран,… Однако ее характер существенно изменился - современная внешняя торговля во все большей степени нацелена на обмен…

Европейская интеграция в контексте международной экономической деятельности Украины
Исходя из этого особенный интерес представляет оценка отдельных географических векторов внешнеэкономической ориентации Украины, из которых… Европейская интеграция, которая с внедрением в начале 2002 г. евро перешла в… Опосредствованными последствиями внедрения евро могут стать уменьшение безработицы и наращивание объемов…

Краткий конспект лекций о курсу “Мировая экономика”, “Мировая экономика и международные отношения”, “Международная экономика”
по курсу Мировая экономика Мировая экономика и международные отношения Международная экономика для всех специальностей ЭФ... Тема Современное всемирное...

0.041
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам