Загальні положення.

Учбовим планом вищих аграрних закладів освіти Ш-ІУ рівнів акредитацій передбачається написання студентами економічних спеціальностей курсових робіт з політичної економії. Виконання курсових робіт сприяє більш глибокому самостійному засвоєнню студентами курсу політичної економії і є однією з форм перевірки їх знань.

Курсова робота покликана сприяти формуванню у студентів навичок самостійної науково-дослідної роботи, вмінню працювати з науковою літературою, статистичними даними та іншими інформаційними джерелами. При написанні курсової роботи студент мусить використовувати знання не лише з конкретної теми, а й з усього курсу, причому отримані знання повинні бути системними, а не хаотичними.

Курсова робота є підсумком самостійного вивчення студентами однієї з важливих проблем політичної економії, підготовчим ступенем до написання дипломної роботи. Вона повинна містити елементи наукової творчості, бути тісно пов’язана з вирішенням практичних задач системної ринкової трансформації суспільства, реформування аграрного сектора економіки України і підвищення ефективності його функціонування, що конче необхідно майбутньому аграрному дипломованому спеціалісту у його повсякденній трудовій діяльності.

Для того, щоб підготовити курсову роботу у відповідності з вимогами, що висуваються, студент повинен використати не тільки одержані теоретичні знання з політичної економії, а й фактичні дані з діяльності основних галузей економіки, господарських формувань, в тому числі і аграрних фірм, селянських (фермерських) господарств, уміти проаналізувати конкретний матеріал, скласти таблиці, діаграми, графіки і на їх основі зробити правильні висновки.

Студенти виконують курсову роботу під керівництвом наукового керівника, який їх консультує. Праця над курсовою роботою надзвичайно важка і складна, потребує від студента не менше місяця позаурочного часу.