рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тематика і зміст курсових робіт.

Тематика і зміст курсових робіт. - раздел Экономика, Методичні вказівки по написанню курсової роботи з політекономії 1. Державний Бюджет - Основна Ланка Фінансів. Суть Та Функції Держав...

1. Державний бюджет - основна ланка фінансів.

Суть та функції державного бюджету. Доходи і видатки бюджету. Бюджетний дефіцит і шляхи його подолання. Місцеві бюджети.

2. Грошовий оборот та механізм його функціонування в Україні.

Суть та функції грошового обороту. Грошові агрегати. Грошовий мультиплікатор та його місце в грошовому обороті. Грошова маса та механізм її регулювання.

3. Економічна безпека України.

Суть економічного суверенітету та його структура. Руйнування технологічного способу виробництва та шляхи його оновлення Економічна безпека в межах власності. Економічна безпека в межах господарського механізму. Безпека валютно-фінансової сфери. Військове економічна безпека. Зовнішньоекономічна безпека України серед інших країн світу.

4. Державне регулювання економіки.

Історичні передумови та еволюція державного регулювання економіки. Основні форми і методи регулювання економіки державою Економічні функції держави. Принципи урядової економічної політики.

5. Бюджетно-податкова політика держави.

Суть і функції бюджетно-податкової політики держави. Податкова система та її елементи. Вдосконалення податкової системи. Роль податків у розвитку виробництва. Бюджетний дефіцит, його види та шляхи подолання.

6. Кредитно-грошова політика держави.

Суть та основні напрями кредитно-грошової політики держави. Колективні видатки. Участь держави в національному виробництві. Соціальна політика держави. Державне регулювання сільськогосподарського виробництва. Основні шляхи зростання інвестицій у вітчизняне виробництво.

7. Система міжнародних економічних відносин.

Суть міжнародних економічних відносин. Світова торгівля, її види та структура. Міжнародна валютна система. Європейська валютна система. Міжнародний валютний фонд і його функції. Міжнародні економічні організації. Валютні економічні зони та їх суть.

8. Сучасні економічні теорії.

Неокласична економічна теорія. Монетаризм і неолібералізм. Кейнсіанство та його еволюція. Інституціоналізм. Неокласичний синтез.

9. Система економічних законів.

Суть економічних законів, їх об'єктивний характер. Класифікація економічних законів. Механізм дії і механізм використання економічних законів. Економічні закони і практика господарської діяльності.

10. Економічна діяльність, її результати.

Суть. види і форми економічної діяльності. Суспільний поділ праці. Структура суспільного виробництва. Результати економічної діяльності. Рушійні сили економічної діяльності.

11. Результати економічної діяльності.

Продукт і його властивості. Послуги та їх види. Основні макроекономічні показники. Сукупний суспільний продукт. Кінцевий суспільний продукт. Національний доход. Валовий національний продукт. Валовий внутрішній продукт. Національне багатство.

12. Національний доход та його використання.

Суть національного доходу та фактори його зростання. Структура, джерела і розподіл національного доходу. Споживання та нагромадження національного доходу.

13. Новий тип економічного зростання.

Нова якість економічного зростання. Інтенсифікація суспільного виробництва та зміна його структури. Інтенсифікація та технічне оновлення виробництва в Україні. Суть і основні риси науково-технічного прогресу.

14.Система відносин власності в економіці України.

Форми власності в Україні на сучасному етапі, їх розвиток. Новітні тенденції в еволюції відносин власності. Проблеми власності і а форм господарювання в Конституції України.

15. Ринкова інфраструктура.

Поняття і суть ринкової інфраструктури. Основні елементи і функції ринкової інфраструктури. Шляхи та проблеми створення ринкової інфраструктури в Україні.

16. Механізм біржової торгівлі.

Особливості торгівлі на товарній біржі. Механізм біржової торгівлі цінними паперами. Курс акцій. Дивіденди. Біржові індекси. Основні види операцій. Хеджування. Брокерські фірми.

17. Підприємництво в ринковій економіці.

Суть, функції та принципи підприємництва. Умови підприємницької діяльності. Теорії підприємництва: неокейнсіанство та неокласичний синтез. Форми та види підприємницької діяльності.

18. Теорії вартості.

Трудова теорія вартості. "Догма Сміта". Теорія "граничної корисності". Теорія "попиту і пропозиції". Теорія "витрат виробництва”. Теорія "факторів виробництва". Теорія вартості англо-американської школи.

19. Теорії грошей.

Металістична, номіналістична та кількісна теорії. Теорія грошей К.Маркса. Сучасна теорія "регульованої валюти".

20. Антиінфляційна політика держави.

Суть антиінфляційної політики держави та її основні напрями. Прямі та непрямі методи регулювання купівельної спроможності грошової одиниці. Особливості антиінфляційної політики в Україні.

21. Грошова система та її типи.

Суть грошової системи і а її елементи. Формування грошових систем. Основні типи грошових систем. Біметалізм та його особливості. Різновиди золотого монометалізму. Демонетизація золота та її причини. Характерні риси сучасної кредитно-паперової системи.

22. Особливості переходу економіки України до ринку.

Необхідність переходу до ринку. Концепція соціальне орієнтованої ринкової економіки України. Моделі переходу до ринку. Шляхи формування ринкової економіки України. Сучасні проблеми реформування економіки України.

23. Ціна як економічна категорія.

Суть ціни та її структура. Внесок у теорію ціноутворення Д.Рікардо, К. Маркса, М. Туган-Барановського та А. Маршалла. Функції ціни. Види цін та методи ціноутворення. Проблеми переходу від адміністративного до вільного ціноутворення в Україні.

24. Конкуренція в ринковій економіці.

Суть та функції конкуренції в ринковій економіці. Види економічної конкуренції. Методи конкурентної боротьби.

25. Антимонопольна політика держави.

Зміст антимонопольної політики держави та її форми. Антимонопольне законодавство США та країн Західної Європи. Антимонопольне законодавство України та його реалізація.

26. Особливості підприємництва в сільському господарстві. Особливості дії економічних законів у сільському господарстві. Специфіка підприємництва. Суб'єкти та об'єкти підприємницької діяльності в сільському господарстві. Земля як головний об'єкт підприємництва. Форми господарювання на землі.

27. Агробізнес.

Агробізнес як складова частина підприємництва. Мотиви агробізнесу. Форми агробізнесу. Оренда землі. Основні елементи механізму агробізнесу. Державне регулювання системи агробізнесу.

28. Аграрні відносини.

Суть аграрних відносин. Земля як основний засіб виробництва в сільському господарстві. Структура аграрних відносин. Еволюція аграрних відносин та фактори, що на неї впливають. Земельні та рентні відносини. Форми господарювання на селі.

29. Аграрні реформи в Україні.

Аграрні реформи як процес трансформації аграрних відносин.Якісні перетворення землеволодіння та землекористування. Світовий досвід проведення аграрних реформ. Основні етапи аграрної реформи в Україні.

Основні напрями аграрних перетворень на сучасному етапі розвитку села.

30. Рентні відносини.

Земля як об'єкт власності та об'єкт господарювання в сільському господарстві. Рента як економічна форма реалізації власності на землю. Теорії ренти. Види земельної ренти. Умови та причини утворення різних форм ренти. Диференційна рента. Абсолютна рента. Монопольна рента.

31.Проблеми утворення, розподілу і використання диференційна рента.

Умови та причини утворення диференційної ренти І і диференційної

ренти II. Еволюція форм диференційної ренти в сучасних умовах. Розподіл і використання рентного доходу.

32.Теорія абсолютна земельна рента.

Умови та причини утворення абсолютної ренти. Монополія приватної власності на землю. Орендна плата і рента. Теорії абсолютної ренти. Монопольна рента. Еволюція абсолютної ренти на сучасному етапі розвитку НТР.

33. Орендні відносини.

Земля як основний засіб виробництва в сільському господарстві. Суть орендних відносин. Орендна плата і рента. Оренда як шлях ефективного використання землі. Форми власності на землю. Ціна землі. Формування ринку землі в Україні. Розвиток орендних відносин в Україні.

34. Агропромислова інтеграція та її форми.

Суть і об'єктивна необхідність агропромислової інтеграції. Етапи розвитку агропромислової інтеграції. Форми інтеграції. Горизонтальна і вертикальна інтеграція. Закордонний досвід розвитку інтеграції. Розвиток агропромислової інтеграції в Україні.

35. АПК і його функції.

Агропромислова інтеграція - основа формування АПК. Форми агропромислової інтеграції. Структура та функції АПК. Проблеми ефективного функціонуванняАПК в Україні.

36. Система цін у сільському господарстві.

Особливості формування цін у сільському господарстві. Суть і функції ціни. Види цін на сільськогосподарську продукцію. Фермерські. закладні, гарантовані, цільові ціни та ціни підтримки. Закупівельні ціни. Паритет цін. Державне регулювання цін в умовах ринкової економіки.

37. Державне регулювання системи агробізнесу.

Суть та особливості агробізнесу. Необхідність державного регулювання агробізнесу. Методи регулювання агробізнесу. Податкова та кредитна політика. Бюджетне субсидіювання. Державні закупки та стимулювання експорту.

38. Становлення фермерства в Україні.

Фермерство як форма господарювання в сільському господарстві (на селі). Досвід розвитку фермерства в країнах Західної Європи і США. Об'єктивні умови та основні проблеми становлення фермерства в Україні. Основні форми фермерських господарств в Україні. Державна підтримка фермерства.

39. Заробітна плата: суть, форми та системи.

Заробітна плата як основна форма доходів населення. Суть зарплати та її основні функції. Форми та системи зарплати. Фактори, які визначають рівень зарплати. Номінальна і реальна зарплата. Еволюція форм та систем зарплати під впливом Н'І'Р. Регулювання зарплати в ринковій економіці.

40. Соціальні програми як джерело формування сімейних доходів. Необхідність і суть соціального захисту населення. Соціальні програми як джерело формування доходів населення. Пенсійне забезпечення. Компенсаційна політика держави.

41 Суспільне виробництво -основа життя і розвитку людського суспільства. Сутність і місце виробництва в житті суспільства. Природні і соціальні умови життя. Дві сторони виробництва. Структура сучасного високорозвинутого виробництва. Межа виробничих можливостей. Економічна і соціальна ефективність виробництва.

42. Теорія факторів виробництва. Суть ресурсів і факторів виробництва. Марксистська і маржиналістська теорії факторів виробництва. Класифікація і характеристика основних факторів виробництва. Розвиток і взаємодія факторів виробництва.

43.Людина в системі сучасного суспільного виробництва.

Біосоціальна сутність людини. Еволюція поглядів на людину. Основні економічні моделі людини. Зростаюча роль людського капіталу в сучасному суспільному виробництві.

44. Власність і багатоманітність її форм.

Сутність власності як економічної категорії. Правові відносини власності. Марксистська і маржиналістська трактовки власності. Типи, види і форми власності в ринковій економіці. Закономірна необхідність поліморфізму власності і господарювання. Трансформація відносин власності при переході до ринкової економіки.

45. Приватна Власність.

Необхідність і сутність приватної власності. Тенденції і перспективи її розвитку в Україні.

46. Технологічні способи виробництва (ТСВ) етапи людської цивілізації.

Зміст категорії ТСВ: інструментально - ручний, механізований і автоматизований. Формування основ постіндустріальної цивілізації.

47. Економічна система суспільства.

Сутність і структура економічної системи. Принципи класифікації і типи економічних систем. Спонтанний порядок та ієрархія. Криза КАС і проблеми переходу України до ринкової економіки.

48. Економічні потреби суспільства.

Сутність і структура потреб. Піраміда ієрархії потреб сучасної людини за А. Маслоу. Безмежність потреб. Загальний закон зростання потреб і механізм його дії. Виробництво як визначальний фактор формування потреб та їх розвитку.

49. Економічні інтереси – рушійна сила соціально-економічного розвитку.

Сутність і структура економічних інтересів. Взаємозв’язок потреб, економічних інтересів і виробництва. Особисті, колективні і суспільні інтереси. Механізм поєднання і координації економічних інтересів.

50. Теорія додаткової вартості.

Сутність марксистської теорії додаткової вартості. Маржиналістські теорії. Фізіократична теорія. ”Фізична економія” М.Руденко. Способи збільшення додаткової вартості. Вплив НТР на створення відносної додаткової вартості.

51. Прибуток як економічна категорія.

Сутність і функції прибутку. Теорії прибутку. Види прибутку. Норма і маса прибутку, фактори його збільшення. Розподіл та використання прибутку.

52. Акціонерне товариство (АТ) і механізм його дії.

Сутність і види акціонерних товариств (кооперацій). Акції і дивіденди. Курс акцій і прибуток АТ, його розподіл. Проблеми формування акціонерних товариств в Україні.

53. Ринкова економіка і її еволюція.

Необхідність і сутність ринкової економіки. Моделі ринкової економіки. Шляхи переходу і значення.

54. Інфляція в умовах сучасної ринкової економіки.

Сутність і причини інфляції. Теорії інфляції. Інфляція як стимул і гальмо економічного розвитку. Типологія інфляції. Соціально-економічні наслідки інфляції.


 

Додаток 1

МІНІСТЕРСТВО аграрної політики УКРАЇНИ

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Методичні вказівки по написанню курсової роботи з політекономії

На сайте allrefs.net читайте: "Методичні вказівки по написанню курсової роботи з політекономії "

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тематика і зміст курсових робіт.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Суми - 2000
  УДК 334.012.63:378.141 Укладачі: Пилипенко В.В., к.е.н., в.о. доц. кафедри економічної теорії Пушкаренко П.І., доц. кафедри економічної теорії  

Загальні положення.
Учбовим планом вищих аграрних закладів освіти Ш-ІУ рівнів акредитацій передбачається написання студентами економічних спеціальностей курсових робіт з політичної економії. Виконання курсових робіт с

СТРУКТУРА РОБОТИ.
Курсова робота з економічної теорії повинна складатися з таких частин: введення, основного тексту, висновків і бібліографічного списку. Структура курсової роботи може змінюватися в залежності від т

ОСНОВНІ ВИМОГИ.
  Кожний студент, що виконує курсову роботу, повинний знати вимоги, що подаються до письмових робіт з економічній теорії. Основну увагу студент повинен приділити всебічному і

Порядок виконання курсової роботи.
  Виконання курсової роботи можна розділити на 6 етапів. 1. Вибір (закріплення) теми. Тема курсової роботи студентом обирається самостійно або видається викладачем за

З політекономії (економічної теорії).
  1. Курсова робота виконується виключно державною мовою. 2. Курсова робота друкується на комп’ютері, друкарській машинці або пишеться від руки акуратним і розбірливим почерк

Суми - 2000
    Додаток 2 Примірний зміст курсової роботи.   зміст стор. Введення 3 1. Характеристика банківської системи Укра

Порядок оформлення списку літературних джерел.
  А. Література наводиться в алфавітному порядку. Б. Спочатку наводиться прізвище автора ( авторів), потім назва книги, місце видання, назва видавництва, рік видавництва, кіл

Методичні вказівки
по написанню курсової роботи з політекономії ( економічної теорії ) для студентів економічних спеціальностей вищих закладів освіти ІІІ-ІУ рівнів акредитації.  

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги