рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Можливі результати проекту та їх вірогідності

Можливі результати проекту та їх вірогідності - раздел Экономика, Аналіз інвестиційних проектів 1 Період 2 Період 3 Період ...

1 період 2 період 3 період
Вірогід­ність Чистий грошовий потік, грн. Вірогід­ність Чистий грошовий потік, грн. Вірогід­ність Чистий грошовий потік, грн.
0,10 0,10 -1000 0,10 -2000
0,25 0,25 0,25 -1000
0,30 0,30 0,30
0,25 0,25 0,25
0,10 0,10 0,10
Очікува­ний прибуток    

Окреме підприємство вирішує питання про органі­зацію виробництва нової продукції, що потребує негайних витрат у розмірі 4000 грн. на рекламу та основні фонди. Жит­тєвий цикл проекту планується 3 роки, при цьому обсяги продажу кожного року будуть незалежними від продажів інших років. У табл. 6.3 надано прогноз грошових потоків від проекту та вірогідність його результатів.

Очікувані значення потоків грошових коштів кожного року можуть бути використаними для розрахунку очікуваної чистої дисконтованої вартості проекту. Ця величина може бути одержана шляхом складання дисконтованих очікува­них вартостей чистих потоків кожного року, оскільки ре­зультати кожного року не залежать від результатів інших років. Для дисконтування цих коштів, як правило, викорис­товують ставку відсотка, що не враховує ризик, тобто став­ка дисконту враховує тільки вартість грошей з урахуванням майбутнього періоду. Очікуєма чиста дисконтована вартість є узагальнюючим показником, але він надає небагато інфор­мації про ризикованість проекту. Одним із методів, який більш детально описує пов'язані з проектом невизначеності, є розрахунок повного розподілу вірогідностей чистої дис­контованої вартості проекту. Повний розподіл вірогідностей можливих чистих дисконтованих вартостей проекту ілюст­рує важливу картину пов'язаного з проектом ризику. Однак необхідні для цього методу розрахунки є дуже трудомістки­ми, оскільки потребують розрахунків чистої дисконтованої вартості кожного можливого результату першого року в по­єднанні з кожним можливим результатом інших років. Для полегшення цього процесу, як правило, передбачають, що має місце приблизно нормальний розподіл вірогідностей потоків грошових коштів проекту кожного року. У цьому випадку першим шагом є розрахунок середньоквадратичного відхилення розподілу вірогідностей чистої дисконтованої вартості проекту Для цього спочатку треба розрахувати дисперсію розподілу вірогідностей кожного потоку кожного року, використовуючи наведену вище формулу. Дисперсія першого року становить 1300000 грн., середньоквадратичне відхилення 1140 грн.. Потоки інших двох років мають таку ж дисперсію і відповідне середньоквадратичне відхилення. Загальний ризик проекту можна визначити кількісно шля­хом складання дисперсій усіх років, оскільки потік кожно­го року проекту є незалежним від потоків інших років. Ступінь ризику визначається у грошах того року, у якому мають одержати відповідний потік грошових коштів, а та­кож має дисконтуватися для забезпечення можливостей по­рівняння. Для цього можна використати наступну відому формулу:

(6.3)

 

де Vp - дисперсія чистих дисконтованих вартостей про­екту;

Vi - дисперсія потоків проекту і-го року.

Тоді дисперсія за нашим прикладом

Vp= 130000/ 1,042+130000/1,044+130000/1,046= 334100

А середньоквадратичне відхилення 1828 грн..

Маючи таку інформацію (при нормальному розподілі вірогідностей кожного року), можна розрахувати вірогідність того, що чиста дисконтована вартість нижче від певного зна­чення. Наприклад, треба розрахувати вірогідність того, що чиста дисконтована вартість проекту знаходиться в інтервалі від математичного очікування до 1000 грн.. Вірогідність виз­начається розрахунком різниці між 1000 грн. та очікуваною чистою дисконтованою вартістю, яка дорівнює 773 грн., з наступним визначенням цього відхилення (227 грн.) в оди­ницях середньоквадратичного відхилення. У результаті одержимо: 0,124 ( 227/1828 ). Тобто виникає можливість підрахунку вірогідності будь-якого відхилення від матема­тичного очікування на основі використання таблиці нор­мального розподілу (функції Лапласа – Гауса). Аналогічні розрахунки дають змогу розрахувати вірогідність одер­жання від проекту будь-яких можливих чистих дисконто­ваних вартостей за умови, що розподіл вірогідностей цьо­го показника є нормальним. Даний метод, як стверджує відомий західний вчений

М. Бромвич, дає цінну інформа­цію про проект шляхом урахування позицій багатьох екс­пертів проекту.

Крім дослідженого випадку – коли щорічні потоки гро­шових коштів від проектує незалежними один від одного, має місце ще й випадок – коли на результат кожного року впли­ває певний інший комплекс чинників, що діє протягом іншо­го або інших років. У цьому випадку існує значна кореляція між результатами різних років. Детальніше зупинимо увагу на випадку, коли річні потоки проекту пов'язані з позитивною лінійною кореляцією. Тобто будь-які відхилення від очікува­ної величини потоків першого року мають супроводжувати­ся аналогічним відхиленням двох інших років (у нашому прик­ладі). Формулою середньоквадратичного відхилення для гру­пи лінійно-кореляційних потоків грошових коштів є:

(6.4)

 

Тобто якщо річні потоки нашого проекту мають лінійно-кореляційну залежність, тоді середньоквадратичне відхи­лення відносно математичного очікування чистої дисконто­ваної вартості дорівнює 3165.

Таким чином, можна зробити наступний висновок – лінійна позитивна кореляція потоків кожного року призводе до більшого ризику, ніж випадок з незалежними потоками. Тоді можна стверджувати, що чим вище позитивна залеж­ність між річними потоками проекту, тим він є ризиковані­шим. Але може виникнути й інша ситуація, а саме – річні витрати виробництва не залежать від результатів діяльності інших років, а річні чисті ринкові потоки лінійно кореліру-ють (модель Хільєра). У нашому випадку хай потоки двох перших років проекту лінійно корелірують один з одним, а потік третього року є незалежним. За таких умов формулою середньоквадратичного відхилення є наступна:

(6.5)

 

Перший член під коренем є сумою дисперсій усіх неза­лежних потоків грошових коштів. Права позначка 6 цього члену вказує на те, що дисперсія кожної статті розраховується спочатку шляхом складання дисконтованих річних дис­персій потоків для кожної статті доходів чи витрат. Інша позначка 6 вказує на те, що загальну дисперсію для усіх цих потоків знаходять шляхом підсумку дисконтованих дис­персій усіх елементів проекту. Другий член формули вказує на існування аналогічних операцій щодо усіх елементів про­екту, пов'язаних лінійною кореляцією. У нашому випадку потоки перших двох років слід віднести до другого типу, а потік третього року слід визначати за першим типом. Загаль­ний ризик проекту складатиме І р = 2430.

Отримане значення є середнім між значеннями, одержа­ними за умов незалежності потоків від проекту, та значен­нями, одержаними за наявністю лінійно-кореляційної за­лежності.

Використання суб'єктивних вірогідностей дозволяє точ­ніше урахувати ризик, ніж при використанні будь-якого іншого методу.

Аналіз сценарію

Аналіз сценарію враховує, що деякі змінні взаємозалежні та їх можна одночасно узгоджено змінювати.

За наявністю базового варіанту проекту, а також набору найбільш важливих компонентів, зміна яких визначає ризик здійснення проекту, розробляються два додаткових сценарії – «оптимістичний» і «песимістичний». У обидва сценарії закладається реалістичний набір подій. Результати аналізу зводяться в матрицю, і аналізується розподіл значень чистої поточної вартості проекту (NPV) і внутрішньої норми рен­табельності проекту (IRR).

Моделювання

Моделювання – це продовження методу оцінки ймовір­ностей можливих виходів, який був описаний вище. Метод оцінки ймовірностей включає в себе оцінку тільки одного показника – чистої приведеної вартості, але на практиці найбільша кількість факторів визначає успіх або провал інвестиційного проекту. Серед них можуть бути вартість здійснення проекту, річний доход від капіталовкладень, норма прибутку, строк, на який розрахований проект, і його ліквідна вартість. Метод моделювання дозволяє оцінити кожен з цих параметрів з точки зору його впливу на рівень ризику проекту. При використанні методу моделювання (відомого також як «метод Монте-Карло») необхідно: визначити ключові зміни інвестиційного проекту; визначити всі можливі значення, які можуть приймати ці зміни; визначити імовірність виникнення кожного значення; збудувати модель (використовуючи комп'ютер). Комп'ютер вибирає значення для кожного з усіх ключо­вих змінних на базі імовірності виникнення того чи іншого значення. Використовуючи ці обрані значення, машина ра­хує чисту приведену вартість (NPV) проекту. Після великої кількості ітерацій (цикли вирахувань) машина отримує найбільш імовірну NPV та розподіл всіх можливих її значень з вказівкою імовірності їх наступу, що дозволяє оцінити ри­зик, який зв'язаний з здійсненням даного проекту. Неваж­ка модель може бути збудована і без допомоги комп'ютера. Однак корисність моделювання залежить від комплексності вихідних даних і від кількості проведених операцій. Таким чином, на результати «ручного» моделювання навряд мож­на буде покластися.

При проведенні моделювання потрібно ураховувати взаємозалежні зміни (наприклад, ліквідаційна вартість про­екту може залежати від строку, на який він розрахований). Успіх моделі цілком залежить від людей, які приймають рішення, вони повинні бути впевнені, що виявлені всі клю­чові зміни, і що кожної з них присвоєний розподіл значень залежно від імовірності їх виникнення.

Аналіз чутливості реагування

Цей метод дуже схожий на метод моделювання, але не такий важкий і глибокий. Мета аналізу чутливості – вияви­ти найважливіші фактори, так звані «критичні змінні», що здатні найбільш серйозно вплинути на проект і перевірити вплив послідовних (одиничних) змін цих факторів на ре­зультати проекту. У теорії експерименту аналіз чутливості називають однофакторним аналізом. Результати проведеного раніш якісного аналізу ризиків проекту є базою, фунда­ментом під час вибору факторів для кількісного аналізу.

Фактори, що вар'їрують у процесі аналізу чутливості, класифікують наступним чином:

- фактори, що впливають на обсяг доходів проекту;

- фактори, що впливають на обсяг проектних витрат.

У формуванні грошового потоку проекту, отже, і в роз­рахунку його критеріїв ефективності беруть участь багато факторів і позитивного (доходного), і негативного (витрат­ного) характеру з точки зору кінцевої результативності про­екту. До позитивних факторів можна віднести затримку сплати за поставлену сировину, матеріали, комплектуючі, а також період часу поставки продукції з моменту отримання авансового платежу при реалізації продукції чи послуг на умовах передплати. Але затримка сплати за сировину має позитивний вплив на результат тільки у випадку, коли ціна матеріалів і комплектуючих визначається на дату поставки і відповідає поточному рівню цін. Важливою є група фак­торів, пов'язана з формуванням та управлінням запасів. Об'єктом аналізу повинні стати фактори, що характеризу­ють умови формування капіталу.

Аналіз може бути зроблено з використанням будь-яких критеріїв ефективності (прибутковості) проекту. Але резуль­тати, отримані за допомогою різних критеріїв, враховуючих тимчасову цінність грошей, тобто дисконтування, будуть співпадати.

Так, при використанні цього підходу визначаються ті фактори, які мають найбільший вплив на кінцевий резуль­тат капіталовкладень. Це досягається шляхом зміни величи­ни однієї з ключових змінних та перерахунку NPV проекту. Якщо зміна значення змінних не виявляє суттєвого впливу на чисту приведену вартість, то правильність інвестиційно­го рішення не буде залежати від точного визначення значен­ня цієї змінної. Якщо навіть незначні зміни виявляють силь­ну дію на рівень NPV, то проект вважається «високочутливим» до значення даної зміни, оскільки цей параметр визначає ступінь ризику проекту. В цьому випадку оцінці можливих значень цієї змінної повинна приділятися увага. Там же, де змінна виявляється вирішальною для результату інвести­ційного проекту і якщо ця змінна характеризується невиз­наченістю, виникає запитання: чи треба взагалі здійснювати цей проект. Таким чином, цей метод має подвійну цінність для оцінки капіталовкладень:

- дозволяє виділити ті змінні, які мають найбільший вплив на результат інвестиційного проекту і значення яких повинні бути визначені з максимальною точністю;

- допомагає виділити проект з високим ступенем ризи­ку, обумовленим великими змінами (або невизначеністю) однієї або декількох ключових змінних, а також дозволяє розрахувати «очікувану» NPV цих проектів.

Аналіз чутливості також є корисним в якості «поперед­ника» моделювання, щоб оцінкам тих змінних, від яких в значному ступені залежить успіх проекту, була приділена увага при будуванні моделі.

Труднощі при застосуванні аналізу чутливості виника­ють, коли ключові змінні поєднані. Частково проблема може бути вирішена шляхом зведення всіх взаємопоєднаних змінних до однієї, яка відбивала би зв'язок цих змінних.


Теорія ігор

Теорія ігор може виявлятися корисною там, де важко або неможливо визначити імовірності наступу тих чи інших подій. Теорія ігор – це консервативний підхід, направлений на мінімізацію втрат або «співчуття» від прийняття непра­вильних інвестиційних рішень. Незважаючи на те що підхід не може визначати краще інвестиційне рішення, він пропо­нує шляхи виключення найбільш ризикових варіантів.

Один з методів теорії ігор називається «мінімізація мак­симально можливих втрат». Цей метод допомагає обрати кращій з усіх гірших можливих виходів, які можуть виник­нути, тобто він захищає від поганих варіантів. Другий метод з теорії ігор називається «мінімізація співчуття» або «міні­мізація максимально можливих альтернативних витрат», який слугує для зменшення альтернативних витрат при прийнятті інвестиційних рішень.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Аналіз інвестиційних проектів

На сайте allrefs.net читайте: "Аналіз інвестиційних проектів"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Можливі результати проекту та їх вірогідності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сутність і принципи розробки Інвестиційної стратегії підприємства
Поняття стратегії діяльності підприємства увійшло в еко­номічну теорію, коли значно прискорилися темпи суспіль­ного розвитку і науково-технічного прогресу. В умовах більш швидкого трансформування з

Нвестиційні ресурси підприємств та основи їхнього фінансування
Усі напрямки і форми інвестиційної діяльності фірми здійснюються за рахунок сформованих нею інвестиційних ресурсів. Інвестиційні ресурси являють собою усі види грошо­вих та інших активів, залучених

Контрольні питання по темі № 1
1. Розкрийте сутність стратегії діяльності під­приємства. 2. У чому різниця між стратегією та інвестицій­ною стратегією підприємства? 3. На які цілі зорієнтовано інвестиційну стра

Тести по темі № 1
  1. Формування довгострокових цілей діяльності підприємства і розро-бка шляхів їхньої реалізації - це: а) стратегія підприємства; б) тактика підпри

Поняття проекту в системі проектного аналізу
Об'єктом дослідження у системі проектного аналізу є пев­ний проект. Форми та зміст інвестиційних проектів можуть трансформуватися, але є дещо притаманне всім видам - це наявність часового лагу між

Види проектів та їхня класифікація
У зв'язку з наявністю багатьох різновидів проектів під час їхнього детального дослідження виникає необхідність у пев­ній систематизації шляхом визначення класифікаційних оз­нак (рис. 2.3). Існують

Оточення проекту та його учасники
Адекватне визначення середовища, в якому виникає й існує проект, має неабияке значення, оскільки проект є по­родженням цього середовища та існує для задоволення тих чи інших його потреб. Тому життє

Мета й стратегія проекту
Мета проекту - це бажаний та доведений результат, до­сягнутий у межах певного строку при заданих умовах реалі­зації проекту. Визначення мети проекту передбачає поста­новку задачі,

Контрольні питання по темі № 2
  1. Розкрийте зміст поняття «проект». 2. Якими основними ознаками характеризу­ється проект? 3. У чому полягають особливості проекту як системи? 4. Наведіть

Тести по темі № 2
  1. До ознак проекту не належить: а) зміна стану проекту задля досягнення його мети; б) обмеженість у часі; в) бажання розпочати даний вид

Поняття життєвого циклу проекту
Поняття життєвого циклу трапляється досить часто - це життєвий цикл галузі, життєвий цикл підприємства, життєвий цикл виробництва, життєвий цикл проекту тощо. Інвестицій­ний проект може здійснювати

Фази життєвого циклу проекту
У практиці проектного аналізу використовуються різні підходи до розподілу реалізації проекту на фази: - підхід, що ґрунтується на основній діяльності, - аналізі проблеми, розробці концепці

Контрольні питання по Темі № 3
  1. Визначте сутність життєвого циклу проекту. 2. З яких фаз складається життєвий цикл про­екту? Дайте їм характеристику. 3. У чому полягає сутність аналізу альтерн

Тести по темі № 3
1. Життєвий цикл проекту - це: а) час від першої затрати до останньої вигоди проекту; б) час від ідеї проекту до початку його інвестування; в) час затвер

Поняття витрат, вигод та альтернативної вартості проекту
Основним завданням проектного аналізу є порівняння вхідних та вихідних проектних потоків з метою визначення його доцільності або ефективності (цінності), що можливо тільки у вартісних показниках. В

Концепція оцінки вартості грошей у часі
Внаслідок того, що інвестування є довгостроковим про­цесом, проектний аналіз стикається з проблемою порівнян­ня грошових потоків від проекту, які будуть одержані в май­бутньому, з витратами, які вж

Урахування впливу інфляції на грошові потоки від проекту
Грошовим потоком у системі вітчизняного проектного аналізу прийнято називати грошові надходження та витра­ти грошовим потоком, тобто грошовий потік - це різниця між грошовими надходженнями та витра

Вплив амортизації на величину грошового потоку
Значною частиною грошового потоку є амортизація, і на­самперед з таких причин: - амортизація, як правило, є найбільшою за вартістю статтею витрат у бюджеті інвестування; - амортиз

Контрольні питання по темі № 4
1. Сформулюйте основне завдання проектного аналізу. 2. Які методологічні принципи застосовуються при розрахунку грошових потоків проекту? 3. Що слід розуміти під безповоротними ви

Тести по темі № 4
1. Цінність проекту - це різниця його: а) позитивних та негативних результатів; б) кінцевих і початкових потоків; в) доходів і собівартості.

Аналіз беззбитковості проекту
Інвестиційні проекти пов'язані зі змінами у структурі вит­рат виробництва та реалізації продукції, тому одним з на­прямків оцінки проектів є аналіз беззбитковості проекту. Мета аналізу беззбитковос

Сума чистого доходу, витрат виробництва, прибутку
Рис. 5.1. Графік формування «точки беззбитковості»   Якщо

Методи оцінки ефективності
Загальновідомі методи оцінки інвестування оцінюють оч­ікуваний чистий прибуток (прибуток за вилученням платежів до бюджету) відносно до інвестованого капіталу. Для оцінки інвестицій пропонується вс

Метод визначення строку (періоду) окупності інвестицій.
Це один із самих простих та поширених у світовій практиці методів, який передбачає розрахунок строку окупності шля­хом ділення прогнозованих доходів від інвестицій на суму капіталовкладень. Тобто п

Метод розрахунку норми рентабельності інвестицій.
Піднормою рентабельності інвестицій слід розуміти такі зна­чення коефіцієнта дисконтування, за яких приведений дохід дорівнює нулю. Зміст цього показника полягає в тому, що норма рентабельності інв

Таблиця 5.1 Розрахунок чистого дисконтного доходу
  Показник Початок 1-й рік 2-й рік 3-й рік Усього 1 .Вартість верстата

Урахування впливу оподаткування на ефективність проектів
У реальних умовах інвестування при розрахунку прибут­ковості вкладеного капіталу треба ураховувати усі чинники, що впливають чи можуть впливати на ефективність реалі­зації проекту. Одним з важливих

Визначення грошових потоків від проекту
Грошові потоки 0 період 1 період 2 період період 1 .Ціна машини  

Контрольні питання по темі № 5
1. У чому полягає мета аналізу беззбитковості проекту? 2. Що ви розумієте під точкою беззбитковості проекту? Як визначити точку беззбитковості проекту? 3. На чому заснована оцінка

Тести по темі № 5
  1. У якості результатів проекту можуть виступати: а) тільки абсолютні показники тривалості витрат і вигод про­екту; б) як абсолютні, так і відносн

Класифікація проектних ризиків
Класифікаційна знака ВИДИ ПРОЕКТНИХ РИЗИКІВ Залежно від джерела виникнення а) Природно-кліматичні (у тому числі сти­хійні) і екологі

Методи аналізу і прогнозування ризику
У сучасній економічній практиці аналіз ризику поділя­ють на два види: - якісний, головне завдання якого – визначити чинни­ки ризику, етапи і роботи, під час виконання яких ризик виникає, т

Середній результат невизначеного проекту
Можливі результати (чистий прибуток від проекту), грн. Вірогідність кожного результату Результат, зважений за вірогідністю, грн.

Методи зниження ризику в проекті
Під зниженням ступеню ризику розуміють скорочення ймовірності його виникнення та обсягу можливих втрат. Основні методи зниження проектного ризику: - запобігання – просте відхилення від дія

Контрольні питання по темі № 6
  1. Розкрийте сутність поняття «проектний ри­зик». 2. У чому полягає різниця між поняттями «не­визначеність» і «ризик» в проекті? 3. Які класифікаційні ознаки проек

Тести по темі № 6
  1. Небезпекою небажаних відхилень від очікуваних станів у май­бутньому, із розрахунку яких приймаються рішення в теперіш­ньому, є: а) невизначеність;

Маркетинговий аналіз
Завданням маркетингового аналізу є дослідження ринку, а метою – визначення можливих обсягів реалізації проектної продукції, товарів, послуг. Основним завданням дослідження ринку є визначен

Розрахунок попиту на бензин
Споживачі Щорічне споживання бензину на одну транспортну одиницю, тис. л 1995Р. 2000Р. 2005 Р.  

Технічний аналіз
Метою технічного аналізу є визначення технічного обґрунтування проекту. Різноманітність технологій, видів сирови­ни та обладнання ускладнює типізацію технічного аналізу інвестиційного проекту. Прив

Правовий аналіз
Завданням правового аналізу є насамперед розгляд право­вих та організаційних аспектів проектної діяльності. Вплив державної політики на інвестиційні процеси з ча­сом суттєво зростає, що ст

Соціальний аналіз
Метою соціального аналізу є визначення прийнятності ва­ріантів реалізації проекту з погляду користувачів, населен­ня регіону, де здійснюється проект, розробка стратегії реа­лізації проекту, що дає

Нституційний аналіз
Метою інституційного аналізу є оцінка можливості здійс­нення проекту в існуючому політичному, економічному та правовому середовищі, впливу зовнішніх чинників на про­цес реалізації проекту, а також

Фінансовий аналіз
Фінансовий аналіз інвестиційного проекту – це сукупність прийомів і методів оцінки його ефективності (перевищен­ня доходів над витратами) за весь термін життя проекту у взаємозв'язку з діяльністю п

Коефіцієнти, що використовуються для фінансового аналізу
Назва показника Розрахункова формула Економічний зміст і нормативне значення Показники рентабельності Рентаб

Економічний аналіз
Фінансові результати проекту несуть на собі вплив не тільки економіки підприємства, але й економіки суспільства, у якому реалізується проект. Крім того, сам проект може впливати на суспіль

Анотація
Проект «Завод» обумовлює створення заводу з вироб­лення м'ясних напівфабрикатів на основі застосування но­вого вітчизняного обладнання і нової технології в одному з віддалених районів м. Харкова. Х

Загальні відомості
Забезпечення населення високоякісними продуктами харчування вітчизняного виробництва, включаючи й м'ясні напівфабрикати є одним з важливих завдань соціально-еко­номічного розвитку як України в ціло

Технічний аспект
Проект передбачає будівництво комбінату, орієнтовано­го на переробку сільгоспсировини поблизу його виробниц­тва та споживання. Ініціатори проекту планують будівниц­тво на основі купівлі, монтажу, з

Нституційний та правовий аспекти
Статистичні дані свідчать про велику частку імпортної продукції серед продуктів харчування, особливо у великих містах. Великий обсяг споживання імпортних продовольчих товарів викликає занепокоєння

Соціально-економічний аспект
Прямий соціально-економічний ефект даного проекту пов'язаний зі створенням 50 нових робочих місць. Аналіз соціального ефекту базується на використанні на­ступних коефіцієнтів: Від

Екологічний аспект
Функціонування м'ясопереробного підприємства може бути пов'язане з виникненням екологічних проблем, серед яких треба виділити забруднення водних ресурсів. Великі підприємства з переробки м

Фінансовий аспект
Розрахунки фінансової ефективності проекту виконано на основі використання певного програмного продукту. Для оцінки ефективності реалізації даного проекту роз­рахунковий період обрано 5 ро

Аналіз чутливості
Для аналізу чутливості проекту за чистим дисконтова­ним доходом (ЧДД) обрано наступні чинники: ціна, обсяг реалізації, загальні витрати, інвестиції. Базовим значенням ЧДД обрано його розрахункове з

Аналіз чутливості проекту
Чинники Зміна чин­ника Зміна ЧДД Відношення зміни ЧДД до зміни чинника(%) Рей­тинг чин­ника Чутли­вість

Контрольні питання по темі № 7
  1. У чому полягає необхідність проведення мар­кетингового аналізу? 2. Чим попит відрізняється від потреби? Що слід розуміти під ефективним попитом? Які методи прогнозування

Тести по темі № 7
  1. Метою маркетингового аналізу є визначення можливостей: а) обсягу реалізації продукції підприємства; §) обсягу реалізації проектної продукції; в

Стратегія формування Інвестиційних ресурсів
Одним із напрямків фінансового проектування є розроб­ка стратегії формування інвестиційних ресурсів підприєм­ства, етапи якої ми детально розглянемо. Першим етапом єпрогно

Стратегія формування Інвестиційних ресурсів
Одним із напрямків фінансового проектування є розроб­ка стратегії формування інвестиційних ресурсів підприєм­ства, етапи якої ми детально розглянемо. Першим етапом єпрогно

Основні показники господарсько-фінансової діяльності підприємства
Показники На 01.01.2001 На 01.01.2002 Основні засоби 52,81 205,8 Оборотні кошти

Ставки процентів за кредит
Показники Варіанти фінансової структури капіталу, % Частка власного капіталу

Фінансове прогнозування та планування
Прогнозування фінансової діяльності й розробка фінан­сової стратегії підприємства являє собою найбільш складний етап планування. Під фінансовою стратегією підприємства варто розуміти формування сис

Контрольні питання по темі № 8
  1. Які етапи стратегії формування інвестицій­них ресурсів підприємства ви знаєте? 2. Як проводиться прогнозування потреби в за­гальному обсязі фінансових коштів для ре­альн

Тести по темі № 8
  1. Оптимальну структуру капіталу можна визначити за допомо­гою показника: а) рентабельності капіталу; б) ефекту фінансового леверіджу;

Управління проектом: основні аспекти та функції
Управління проектом – це методологія організації, плану­вання, керівництва, координації трудових, фінансових та ма­теріально-технічних ресурсів протягом проектного циклу, спрямована на ефективне до

Організаційні структури в управлінні проектом
Незважаючи на все різноманіття типів і видів проектів, їхня структура управління за своїм змістом однорідна, тому що в ній подана та або інша комбінація тих самих видів робіт з управління. Ця обста

Команда проекту
Команда проекту – сукупність працівників, що здійснюють функції управління проектом і персоналом проекту. За формою команда проекту відбиває існуючу організаційну структуру управління проектом, под

Контрольні питання по темі № 9
  1. У чому полягає сутність поняття управління проектами (УП)? 2. Що слід розуміти під функціями УП? 3. Що є об'єктом управління в проекті? 4. Назвіть та о

Тести по темі № 9
1. Методологія організації, планування, керівництва, коорди­нації трудових, фінансових та матеріально-технічних ресурсів протягом проектного циклу, спрямована на ефективне досяг­нення його

Задача 12
Торговельний дім «Салтівський» планує закупити фасу­вальну машину вартістю 16000 гривень. Вивчення персона­лу виллється підприємству у 100 гривень, експлуатаційні витрати на устаткування становлять

Задача 13
Харківський жиркомбінат планує запровадити нову пакувальну техніку вартістю 40000 гривень. Вартість її установлення 2000 гривень. Крім того, установлення цієї машини потребує спеціального інвентарю

Задача 14
Менеджеру меблевого комбінату доручено розробити проект оновлення діючого устаткування, який принесе ефект не більш ніж через 5 років. Менеджер розробив наступний проект, який передбачає:

Задача 15
Кондитерський цех планує замінити діюче обладнання, яке має можливість продати за 500 грн., на нове, вартістю 3000 грн.. Реалізація даного проекту приведе до підвищення обсягів реалізації на 2000 г

Задача 17
Вибрати з двох проектів найефективніший. Проект 1. Планується виробництво нової продукції у що­річному обсязі 3.5 тис. одиниць, при цьому ціна за одиницю становить 6 грн., вартість праці – 2 грн.,

Задача 18
Оцінити ефективність інвестиційного проекту, який пе­редбачає: - купівлю нового обладнання вартістю 50000 гривень; - витрати на монтаж та установу устаткування у розмірі 1500 грив

Задача 19
Оцінити проект освоєння технологічної лінії переробки молока та випуску сиру твердого. Первинні інвестиції скла­дають 50000 гривень, період життя проекту 5 років. Проект передбачає випуск нової про

Задача 20
Керівництво підприємства доручило проект-менеджеру оцінити доцільність проекту організації виробництва нової продукції. Це потребує початкових витрат у розмірі 5000 гривень. Даний проект матиме стр

Можливі результати проекту та їх вірогідність
1-й рік 2-й рік 3-й рік Потік грошових коштів Вірогід­ність Потік грошових коштів Вірогід­н

Задача 21
Вибрати з двох проектів найменш ризикований шляхом розрахунку коефіцієнтів варіації (дисперсії та середньоквадратичного відхилення). Проект 1. Початкові витрати складають 4000 грн., життє­

Можливі результати та їх вірогідність
1-й рік 2-й рік 3-й рік   Потоки Вірогідн. Потоки Вірогідн Потоки

Задача 22
На ринку товару А працюють два великі виробники (із незмінним обігом виробництва, що обмежено виробничи­ми потужностями) та декілька невеликих виробників (табли­ця). В запланованому періоді передба

Задача 23
Розробити виробничу програму фабрики з виробництва тканин та порівняти її з результатами аналізу ринку даного товару. Проектна кількість верстатів, що будуть введені на по­чатку року, 500

Задача 24
Унаслідок застосування нової технології у проекті А в порівнянні з проектом С витрати на сировину та матеріали зменшаться на 40 %. Інші складові перемінних витрат ви­робництва, на одиницю пр

Задача 25
Визначити загальні витрати на трудові ресурси за новим проектом А. Проект А у порівнянні з діючим проектом Б передбачає: 1) обсяг випуску продукції дорівнює аналогічному по­казнику за прое

Задача 26
Створюється підприємство з виготовлення дитячого взуття, виробнича потужність якого 200 тис. шт. виробів. підприємство планується у вигляді ТОВ з участю іноземно-о капіталу (40 % уставного фонду).

Обсяг реалізації
Найменування продукту Обсяг продаж на внутрішньому та зовнішньому ринках, одиниць   1-й період 2-й період

Динаміка інфляції
Вид продукції Річний індекс інфляції   1-й період 2-й період 3-й період 4-й період

Загальні операційні витрати
Статті витрат На 1 рік тис. гри 3/пл. управлінського апарату 75,0 Реклама та інші витрати на просування прод

Загальні торговельно-адміністративні витрати
Статті витрат На 1рік тис. грн 3/пл. робочих (окрім відрядної) 30,0 Додаткова з/пл. 7,0

Витрати на маркетинг
Статті витрат На 1 рік, тис. грн. 3/пл. торговельного апарату 28,0 Знижки та комісійні агентам по продажу

Література
  1. Про інвестиційну діяльність. Закон України//Голос України. -1991.- 18 вересня. 2. Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії. Указ Президен­та України № 55-94 // Го

Глосарій
Альтернативні проекти- проекти, існування яких виключає мож­ливість існування інших. Аналіз беззбитковості проекту - це дослідження зв'язку обсягу ви­робн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги