рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Необхідність визначення загальних ознак інвести­ційних проектів

Необхідність визначення загальних ознак інвести­ційних проектів - раздел Экономика, ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ   В Даний Час Одержав Поширення Метод Фінансування Інвестицій-П...

 

В даний час одержав поширення метод фінансування інвестицій-проектів, коли основним забезпеченням надання банками кре­дитів є сам проект, тобто ті доходи, що одержить створюване або ре­конструйоване підприємство.

Найчастіше фінансові терміни трактуються неоднозначно. Не уник цього і термін «проектне фінансування», у зв'язку з чим наведемо кілька формулювань, що трактують його сутність:

• фінансування, засноване на життєздатності самого проекту без обліку платоспроможності його учасників, їх гарантій і гарантій по­гашення кредиту третіми сторонами;

• фінансування інвестицій, при якому джерелом погашення за­боргованості є потоки готівки, створювані в результаті реалізації самого інвестиційного проекту;

• фінансування — це забезпечення економічної і технічної життє­здатності підприємства, що дозволяє генерувати потоки коштів, до­статні для обслуговування свого боргу.

Проектне фінансування називають також фінансуванням з ре­гресом. Регрес — це вимога про відшкодування наданої у позику суми.

Особливостями проектного фінансування в порівнянні з тради­ційними формами є:

- необхідність одержання найбільш достовірної оцінки платоспро­можності і надійності позичальника;

- доцільність аналізу інвестиційного проекту з позицій життєздат­ності, ефективності, реалізовуваності, забезпеченості ризиків;

- необхідність прогнозування результатів реалізації інвестицій­них проектів.

Розрізняють три форми проектного фінансування: з повним регресом на позичальника; без права регресу на позичальника; з обмеженим регресом на позичальника.

Фінансування з повним регресом на позичальника це фінансування наявності визначених гарантій або вимог визначеної форми відповідальності кредиторів проекту. Ризики проекту в основному покладені на позичальника, при цьому «ціна» позики відносно не­висока і дозволяє швидко дістати фінансові кошти для реалізації проек­ту. Така форма фінансування використовується в основному для мало­прибуткових або некомерційних проектів, спрямованих на розвиток соці­ально-культурної сфери, а також для видачі експортного кредиту.

Фінансування без права регресу на позичальника —форма фінансування, за якої кредитор не має ніяких гарантій від позичаль­ника і приймає на себе всі ризики, пов'язані з реалізацією проекту. Вартість такого фінансування досить висока для позичальника, оск­ільки кредитор прагне одержати відповідну компенсацію за високий ступінь ризику. Отже, фінансуються тільки проекти, які мають висо­ку віддачу вкладеного капіталу за рахунок реалізації конкурентноспроможної продукції, що використовують прогресивні технології, ма­ють добре розвинуті ринки збуту, а також надійні договірні відноси­ни з постачальниками матеріально-технічних ресурсів.

За фінансування з обмеженим правом регресу на кожного учас­ника проекту покладається залежний від нього ризик. Таким чином, всі учасники приймають на себе конкретні комерційні зобов'язання і зацікавлені в їх виконанні, оскільки прибуток залежить від їх ефек­тивної діяльності.

Разом з тим за архітектурою фінансових схем проектне фінансу­вання достатньо чітко підрозділяється на два типи:

1) рівнобіжне;

2) послідовне.

Рівнобіжне проектне фінансування на практиці називається «спільним»: кілька кредитних установ виділяють позики для реалі­зації коштовного інвестиційного проекту. З одного боку, це дозволяє банкам укладатися в нормативи граничне припустимих сум виданих кредитів; з іншого — знижувати свої кредитні ризики.

Застосовується дві форми спільного фінансування:

1) незалежне рівнобіжне фінансування: кожен банк укладає з по­зичальником кредитну угоду і фінансує свою частину інвестиційного проекту (субпроект);

2) співфінансування: кредитори виступають єдиним консор­ціумом, синдикатом; укладається єдина кредитна угода.

Послідовне проектне фінансування. У цій схемі також присутній великий, авторитетний банк. Завдяки високій репутації, наявності до­свідчених фахівців з експертизи інвестиційних проектів, значному кре­дитному потенціалові такий першокласний комерційний банк одер­жує велику кількість заявок на кредитування проектів, серед яких буває відмінних. Однак навіть найбільші комерційні банки не можуть фінансувати всі проекти, тому що це негативно відбилося б на стані балансів Тонгу такі банки у багатьох випадках виступають тільки в ролі ініціаторів кредитних угод. Після видачі позики підприємству ініціатор (організатор) передає свої вимоги з заборгованості іншо-іншим) кредиторові, знімаючи дебіторську заборгованість з свого балансу. За оцінку інвестиційного проекту, розробку кредитного договору і видачу позики банк-організатор одержує комісійну винагороду.

Важливими учасниками ринку проектного фінансування останнім часом стали фінансові компанії і банки, що організують емісії і роз­міщення «проектних облігацій» без права регресу. Більшість емісій облігацій призначається не для початкового фінансування інвести­ційних проектів, а для рефінансування боргу за вже отримані банківські проектні кредити.

Серед учасників проектного фінансування присутні провідні інвестиційні банки. Сьогодні інвестиційний банк є ключовою ланкою між промисловою корпорацією, що прагне мобілізувати за допомогою емісії цінних паперів капітальні ресурси для реалізації тих або інших проектів, і інвесторами — як інституціональними, так і індивідуаль­ними. Разом з керівництвом компанії-емітента інвестиційний банк визначає суму капітальних ресурсів, які необхідно мобілізувати, тип цінних паперів і структуру емісії, способи і терміни розміщення. Ком-панія-емітент і інвестиційний банк укладають емісійну угоду, відпо­відно до якої банк викуповує у емітента цінні папери і потім перепро­дає їх інвесторам (діє як дилер) або ж виступає як агент, беручи на себе функції з розміщення цінних паперів (з гарантіями або без них).

Інвестиційні проекти, розроблені і реалізовані в рамках інвести­ційної політики підприємства, регіону, галузі, мають різну спрямо­ваність, зумовлену такими моментами:

- масштабністю розв'язуваних проблем;

- галузевою приналежністю;

- маркетинговою ситуацією на ринку;

- інвестиційними пріоритетами;

- розмірами підприємства і його фінансовими можливостями;

- науково-технічною базою підприємства і технічним рівнем його виробництва;

- ступенем впливу технології на соціальну й екологічну сфери;

- вимогами до якості; особливостями фінансування (з власних, бюджетних коштів, іноземних інвестицій).

 

Масштабність розв'язуваних проблем є однією з основних ознак класифікації інвестиційних проектів. Масштаб проекту виявляється у залежності від впливу його результатів на один або кілька ринків-товарний, фондовий, праці, а також на екологічну і соціальну ситу­ації. Відповідно до цього інвестиційні проекти поділяються на гло­бальні, великомасштабні, регіональні, галузеві та локальні.

Глобальними називаються інвестиційні проекти, реалізація яких впливає на політичну, економічну, соціальну або екологічну ситуацію планети. До них належать насамперед проекти, пов'язані з освоєн­ням космосу, світового океану, розвитком атомної енергетики, засобів комунікацій та їм подібні.

Великомасштабними є інвестиційні проекти, що впливають на еко­номічну, соціальну і екологічну обстановку в країні, але не стосують­ся інших країн. Це можуть бути проекти освоєння нових родовищ корисних копалин (якщо вони не змінюють світові зв'язки), проекти в галузі охорони здоров'я, освіти і подібні їм.

Регіональними називаються інвестиційні проекти, що істотно впли­вають на економічну, соціальну або екологічну ситуацію в місті, рай­оні, області. Такими є проекти будівництва нових або розширення і ре­конструкції діючих підприємств, від яких залежить зниження рівня безробіття, підвищення життєвого рівня населення, або зміна еколог­ічної ситуації в даному регіоні.

Галузевими є інвестиційні проекти, що впливають на загальний економічний розвиток окремої галузі і зміну її місця у галузевій струк­турі народного господарства.

Локальними вважаються інвестиційні проекти, реалізація яких не робить істотного впливу ні на економічну, соціальну і екологічну си­туації в регіонах, ні на рівень і структуру цін на товарних ринках.

У залежності від ступеня новизни товару, а також маркетингової ситуації на ринках, де він представлений, інвестиційні проекти поді­ляються на групи «А», «Б», «В» і «Г».

Інвестиційні проекти групи «А» спрямовані на розробку і вироб­ництво товару, що не має ні вітчизняних, ні закордонних аналогів.

До інвестиційних проектів групи «Б» зараховують ті, що спрямо­вані на розробку і виробництво товарів світового рівня, що мають по­пит на зовнішньому ринку.

Інвестиційні проекти групи «В» спрямовані на розробку і виробниц­тво товарів, що заміщають імпортні і мають більш низький рівень цін.

Інвестиційні проекти групи «Г» орієнтовані на розробку і вироб­ництво товарів, що мають попит на внутрішньому ринку.

 

Крім того, класифікація інвестицій, що характеризує можливий зв’язок інвестиційних рішень, дозволяє виділити такі інвестиційні проекти:

- незалежні, здійснювані паралельно або послідовно і спрямовані осягнення різних локальних цілей (наприклад, автоматизація бухгалтерського обліку, освоєння нової продукції, впровадження систем внутрішнього безперервного транспорту);

- залежні (проект освоєння нової технології, що вимагає корінної реконструкції очисних споруджень);

- альтернативні (кілька варіантів проектів реконструкції, техніч­ного переозброєння виробництва, з яких необхідно вибрати найбільш ефективний);

- взаємодоповнюючі (конверсійний проект з перепрофілювання виробництва, що згодом вимагатиме розробки проектів, що вирішу­ють проблеми у соціальній сфері, транспортних системах).

Усі перераховані проектні рішення можуть розглядатися (з часо­вої позиції) як:

- довгострокові (понад 3 роки);

- середньострокові (1—3 роки);

- короткострокові (до одного року);

- оперативні (протягом одного року).

Ступінь новизни проектних рішень визначає і рівень ризику про­екту, що є черговою ознакою класифікації.

Низький ризик характерний для рішень за інвестиціями в інтен­сифікацію виробництва на базі освоєної техніки.

Середній ризик мають проекти, орієнтовані на збільшення обсягів продажів існуючої продукції.

Високий ризик властивий проектам, відповідно до яких новий то­вар розробляється, виробляється і просувається на ринок.

Дуже високий ризик властивий інвестиціям у дослідження та інно­вації.

У залежності від того, яке рішення покладено в основу інвестицій­ного проекту, інвестиційний цикл має різну тривалість і склад етапів. Відповідно до цього інвестиційні проекти поділяються на проекти:

- з повним інвестиційним циклом, включаючи будівельно-мон­тажні роботи;

- з неповним інвестиційним циклом.

Виокремлюють ще й так звані бездефектні проекти, основним чинником яких є підвищена якість (атомні електростанції, греблі, мости тощо).

За видами розрізняють проекти комерційні та некомерційні за­лежно від мети проекту: одержати прибуток або соціальний ефект За характером і сферою діяльності виокремлюють такі проекти:

- промислові — спрямовані навипуск і продаж нових видів про­дукції (як правило, вони пов'язані з будівництвом, удосконаленням технологій, розширенням присутності на ринку, реконструкцією та модернізацією існуючих виробництв);

- економічні — спрямовані на приватизацію підприємств, розвиток ринку капіталів, реформування оподаткування та інші макроекономічні перетворення;

- організаційні — спрямовані на реформування системи управління, проведення різноманітних конференцій і семінарів, створен­ня нових організацій;

- дослідницькі — зосереджені на науково-дослідній діяльності, розробці програмних засобів, матеріалів, конструкцій тощо;

- соціальні— пов'язані з реформуванням системи соціального захисту, охороною здоров'я і довкілля, подоланням наслідків природ­них і екологічних катастроф, соціальних потрясінь.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ

На сайте allrefs.net читайте: "ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Необхідність визначення загальних ознак інвести­ційних проектів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Характеристика структури інвестиційних проектів
  Істотним елементом інвестиційної політики підприємства є про­цес розробки і реалізації інвестиційних проектів. Кожний такий про­ект у якості однієї з головних цілей має одержання ек

Способи реалізації інвестиційних проектів
  Вибір способу освоєння інвестицій залежить від виду реалізованого інвестиційного проекту, джерел його фінансування. Освоєння інвестицій у виробничі фонди здійснюється за до

Дослідження передінвестиційної фази проекту
  Перед розробкою будь-якого проекту висувається ідея, що може виникнути спонтанно або з'явитися результатом «мозкового штурму», проведених фундаментальних або прикладних досліджень,

Маркетингові дослідження ринків збуту продукції
  Від ринків збуту залежать: обсяг продажів, середній рівень цін, виручка від реалізації продукції, сума отриманого прибутку та ін. У першу чергу потрібно вивчити динаміку положення к

Концепція життєвого циклу проекту
  Життєвий цикл проекту (або проектний цикл) — це проміжок час) між моментом появи проекту і моментом його ліквідації. Проектний цикл є вихідним поняттям для рішення проблеми фінансув

Проектні ризики і їх основні види
  Проектні ризики — це сукупність ризиків, що загрожують реалізації інвестиційного проекту або здатні знизити його ефективність (комерційну, економічну, бюджетну, соціальну, економічн

Урахування фактору ризику
  Ідентифікація ризиків (якісний аналіз) має на меті визначити фак­тори, області і види ризиків, етапи і роботи (заходові), за виконання яких ризик зростає.

Методи оцінки ефективності інвестиційного проекту
Фінансова оцінка проекту. Інвестиційний проект у процесі свого здійснення має забезпечувати досягнення наступних цілей: • одержання прийнятного прибутку на вкла

Причини зміни вартості грошей у часі
  Поняття «грошовий потік» (сash flow) прийшло до нашої мови з іно­земних джерел. Поняття сash у даному випадку аж ніяк не означає «готівка». Гроші можуть мати як готівкову, так і без

Вплив амортизації на величину грошового потоку
Амортизація є значною статтею грошового потоку з таких причин: 1. Амортизація, як правило, є найбільшою за вартістю статтею ви­трат у бюджеті інвестування. 2. Амортизація знижує п

Розробка та реалізація нових фінансових інструментів
  В економічній літературі немає єдиної думки щодо визначення поняття «фінансовий інжиніринг». Так, Ю. С. Масленченков під фінансовим інжинірингом розуміє «фінансове забезпечення кліє

Розробка тендерної документації і проведення торгів.
Торги як спосіб закупівель. Найбільш розповсюдженою формою організації закупівель на конкурсній основі є торги. В сьогоднішніх умовах торги застосовуються насамперед у

Порядок розробки і укладання контрактів
  Після закінчення терміну, передбаченого для підготовки і подачі «опозицій, замовник (звичайно через створений для цього тендерний комітет) здійснює розкриття пропозицій і їх оцінку.

Вимоги до розробки кошторисної документації
  Планування витрат на проект — найважливіша складова успішної його реалізації. Усі учасники проекту (постачальники, баї підрядчики) мають враховувати вартісні показники при плануванн

Розробка та автоматизація проектної документації
  Існують різні точки зору щодо місця проектування в життєвому циклі проектів. Одні вважають його ключовим, інші — лише продов­женням розробки детального плану проекту. Незважаючи на

Мета, методи та основні види комерційного аналізу
  Метою комерційного аналізу інвестиційного проекту є оцінка інве­стиції з погляду перспектив кінцевого ринку для продукції чи послуг. Завданнями комерційного аналізу є відповіді на п

Вимоги до загальнозастосовуваних методик
  Сучасна практика пропонує декілька прийомів оцінки, які зде­більшого застосовуються щодо інвестиційних проектів. Вибір при­датного прийому залежить від кількох факторів, що включают

Використання потенційно застосовуваних методик
  При відборі проектів іноді розглядають такі підходи, які можуть визначати вагу впливу проектів на довколишнє середовище. Вони називаються потенційно можливими (застосовуваними), бо

Зовнішні фактори, що впливають на організацію проекту
Зовнішні фактори — це, як правило, неконтрольовані сили, Що впливають на рішення менеджерів та їх дії і, врешті-решт, на внутріш­ню структуру і процеси в організації. Менеджери мають відповісти на

Вимоги міжнародних стандартів до критеріїв експертизи
  Аналіз показників ефективності проекту здійснюється за допомогою показників чистої поточної (наведеної) вартості, внутрішньої норми рентабельності, коефіцієнта вигід і витрат, строк

Характеристика джерел інвестиційних ресурсів
  Фінансово-кредитні відносини між суб'єктами інвестиційної діяль­ності являють собою важливу організаційно-правову форму регулю­вання інвестиційного процесу. Ці відносини виникають в

Нвестиційний бізнес-план, його основні цілі і задачі
  Планування є основною і найважливішою функцією керування. Без докладного пророблення системи заходів, спрямованих на досяг­нення поставлених цілей з ресурсних і часових позицій, нем

Процес розробки бізнес-плану інвестиційного проекту
  Поза залежністю від джерел фінансування усі бізнес-плани інве­стиційних проектів, що розробляються для залучення інвестицій, мають багато загальних рис. Вони мають:

Титульний лист
Подає початкову інформацію про підприємство, інвестиційний проект і сукупну його вартість; на ньому вказується: • повне найменування й організаційно-правова форма підприє­мства; •

Короткий опис проекту (резюме)
Це найбільш складний у розробці розділ бізнес-плану, але і самий короткий (після титульного листа), його обсяг — дві-три сторінки. Складність розділу визначається тим, що він має у стислому вигляді

Аналіз положення справ у галузі. Стані перспективи розвитку підприємства
У випадку, якщо інвестиційний проект є великомасштабним, регіональним або галузевим, орієнтованим на будівництво нового підприємства або корінну реконструкцію існуючого, ефективність інвестування в

Опис товару (послуги)
Розділ розробляється у випадку, якщо інвестиційний проект спря­мовано на освоєння виробництва нового товару (послуги) або розши­рення потужностей у результаті його модернізації (модифікації). Особ­

Виробничий план
Детальність розробки маркетингового плану показує здатність кер­івництва і фахівців підприємства вивчати ринок і задовольняти запити споживачів, так само як виробничий план відбиває можливості ринк

Організаційний план
Для внутрішнього використання у вигляді програми дій зі здійснення інвестиційного проекту організаційний план займає одне з центральних місць, оскільки стає тимчасовим графіком його реалі­зації. Ра

Фінансовий план
Основною метою розробки фінансового плану є визначення вели­чини доходів від продажів і прибутку за інвестиційний циклу здійснюваного проекту. Крім того, у ньому мають бути наведені дані з оцінки е

Прийняття управлінських рішень на основі планів
  У системі управління проектом важливе місце займає планування — розробка системи цілеспрямованих дій з реалізації інвестиційного про­екту, що передбачає порядок, послідовність, терм

Вимоги до складання планів
  Для формування календарних планів використовується кілька методів, що розрізняються вимогами до обсягу вихідної інформації і можливостями оптимізації окремих параметрів плану і прое

Моніторинг реалізації інвестиційних проектів
  У період освоєння інвестицій (реалізації інвестиційного проекту) кон'юнктура інвестиційного ринку піддається істотним, іноді знач­ним, коливанням. Здійснення інвестиційного проекту

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги