рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вимоги до складання планів

Вимоги до складання планів - раздел Экономика, ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ   Для Формування Календарних Планів Використовується Кілька Мет...

 

Для формування календарних планів використовується кілька методів, що розрізняються вимогами до обсягу вихідної інформації і можливостями оптимізації окремих параметрів плану і проекту в цілому. В основі практично всіх методів планування лежить засто­сування таких базових понять: робота, подія (дата), зв'язки переду­вання, тривалість.

Як уже відзначалося, робота стосовно до календарного плану оз­начає деяку діяльність, необхідну для досягнення конкретних резуль­татів. Останнє вимагає також часу і визначених ресурсів, яких може Не бути в наявності, що спричиниться до порушення графіка, відстро­чення початку виконання інших робіт. Отже, робота — це визначена діяльність, що вимагає відомого часу і ресурсів.

Подія (дата, віха) — це завершення тих або інших робіт і досяг^ нення деяких результатів, включаючи проміжні, у процесі реалізапц проекту. Послідовність подій або дат утворить календарний плац При складанні календарного плану важливе значення надається логічній послідовності виконання окремих операцій і одержання результатів, зумовленій, як правило, прийнятою технологією робіт. Наприклад перш ніж пофарбувати двері, треба їх встановити у задане положення Більшість зв'язків у проекті відносяться до типу «кінець-початок» тобто наступні роботи можуть початися тільки після завершення по­передніх робіт. Зв'язки передування утворять структуру мережі, щ0 визначає послідовність виконання.

У тих випадках, коли не потрібно завершити попередню роботу до початку наступної, використовується зв'язок «початок-початок», тоб­то роботи можуть виконуватися одночасно.

Для моделювання рівнобіжних паралельних робіт застосовують зв'язок «кінець-кінець», тобто закінчення наступної роботи співвідно­ситься з закінченням попередньої.

Якщо потрібно затримати закінчення однієї роботи до початку іншої, наступної, застосовується зв'язок «початок-кінець». Наприк­лад, цей зв'язок може бути використано, коли необхідно погодити тер­міни постачання технологічного устаткування з необхідними для його установки підготовчими роботами, які треба «розтягти».

Сучасні технології дозволяють здійснювати багато видів робіт не послідовно, а паралельно, скасовуючи необхідність дотримуватись визначеної черговості робіт.

Для складання календарних планів у даний час використовується кілька способів і насамперед — складання переліку робіт і вказівкою дат їх початку і закінчення (термінів виконання), оформлюваного у виді таблиць, формулярів (бланків). Табличний спосіб, що дає уяв­лення про види, порядок і терміни виконання робіт, незважаючи на ряд недоліків, широко застосовується на практиці.

Більш наочно календарний план можна представити у вигляді лінійних діаграм виконання робіт, або графіків Ганта (Генрі Ганг впер­ше використав їх) — цифри над відрізками, що відображають три­валість робіт, позначають число робітників.

Лінійні (поетапні) графіки застосовуються при плануванні по­рівняно нескладних робіт і об'єктів, що не містять елементів ризику Якщо ж ризик передбачається, фактор ризику включають у розрахунок трудомісткості робіт або витрат. По горизонталі відкладаю11 календарні періоди (дні, зміни, декади, місяці й інші часові відрізки), а по вертикалі проставляють послідовно види робіт. Ці графіки досить прості і наочні, але мають істотні недоліки. У них не відбивається взаємозв'язок між окремими роботами, за ними важко виділити роботи, терміни виконання яких треба скоротити, особливо коли вони виконуються паралельно і послідовно.

Графіки Ганта доповнює більш розроблена система сіткового пла­нування і управління (СПУ), в основі якої лежить власне мережа, що представляє собою орієнтований граф і ряд характеристик (час, вартість, ресурси й ін.), що відносяться до окремих робіт і(або) до комплексу в цілому. Для розрахунку й аналізу сіткового графіка використовується набір мережних процедур, відомих за назвою методу критич­ного шляху. Мережні моделі можуть бути орієнтовані на події і роботи.

Моделі, орієнтовані на події, застосовуються порівняно рідко. Вони не містять чіткого визначення робіт. Природно, що в цьому випадку зв'яз­ки між подіями комплексу аж ніяк не розглядаються як виконані роботи.

Моделі, орієнтовані на роботи, одержали найбільше поширення в багатьох галузях народного господарства. У цих моделях робота, що з'єднує дві події, являє собою конкретний трудовий процес, що про­тікає у часі, або процес чекання. Мінімальна інформація про роботу включає її назву або номер, код і т. д.

Розрізняють тимчасові, вартісні, ресурсні і деякі інші характерис­тики робіт.

Вартість роботи залежить від тривалості і умов її виконання (змінності, технології та ін.).

Тривалість роботи, як правило, пов'язана з обсягом роботи, швид­кістю її виконання, може бути як визначеною (детермінованою), так і випадковою величиною, що задається законом її розподілу (або щільністю розподілу).

Існує два типи робіт — з фіксованою тривалістю і з фіксованим обсягом.

Якщо фіксована тривалість передбачається, що на вирішення за­дачі не впливає кількість потрібних ресурсів, оскільки існують фак­іри, що впливають на загальну тривалість інвестиційного проекту, Не окремої роботи, поза залежністю від числа виконавців.

Якщо є фіксований обсяг робіт, тривалість останніх залежить від числа видів використовуваних ресурсів, що безпосередньо роблять вплив на терміни. При цьому скорочення тривалості роботи за рахунок збільшення, приміром, числа робітників, може викликати нераціональне їх використання, тобто зниження продуктивності праці підвищення вартості роботи. Розрахунок календарного плану за СПУ здійснюється в послідовності:

• визначається склад усього комплексу робіт, їх взаємозв'язок і черговість виконання;

• складаються первинні і приватні сіткові графіки, потім «зшиваються» у зведені;

• на основі прийнятого методу оцінок визначається час виконан­ня кожної роботи;

• розраховуються параметри сіткових графіків, самі ранні і пізні терміни початку і закінчення робіт, тривалість критичного шляху, резерви часу подій і робіт;

• оцінюються всі типи ресурсів і потрібна сума асигнувань, що розподіляються за етапами робіт;

• виробляються аналіз і оптимізація сіткового графіка;

• розробляються заходи щодо скорочення критичного шляху;

• складається остаточний варіант сіткового графіка і з його допо­могою організується управління ходом розробки всього комплексу робіт, що передбачаються інвестиційним проектом.

У залежності від ступеня охоплення робіт сіткові графіки бувають:

зведеними —охоплюють весь комплекс робіт;

частками —містять частину комплексу робіт, виконувану окре­мими організаціями або їхніми підрозділами;

первинними — охоплюють роботи, виконувані окремими відпо­відальними виконавцями.

Якщо графіки складаються окремими організаціями або відпові­дальними виконавцями групи робіт на кожній стадії інвестиційного проекту, після перевірки вони переходять до «зшивання» їх в один графік, у якому завершальною подією буде кінцева мета всього комп­лексу робіт.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ

На сайте allrefs.net читайте: "ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вимоги до складання планів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Необхідність визначення загальних ознак інвести­ційних проектів
  В даний час одержав поширення метод фінансування інвестицій-проектів, коли основним забезпеченням надання банками кре­дитів є сам проект, тобто ті доходи, що одержить створюване або

Характеристика структури інвестиційних проектів
  Істотним елементом інвестиційної політики підприємства є про­цес розробки і реалізації інвестиційних проектів. Кожний такий про­ект у якості однієї з головних цілей має одержання ек

Способи реалізації інвестиційних проектів
  Вибір способу освоєння інвестицій залежить від виду реалізованого інвестиційного проекту, джерел його фінансування. Освоєння інвестицій у виробничі фонди здійснюється за до

Дослідження передінвестиційної фази проекту
  Перед розробкою будь-якого проекту висувається ідея, що може виникнути спонтанно або з'явитися результатом «мозкового штурму», проведених фундаментальних або прикладних досліджень,

Маркетингові дослідження ринків збуту продукції
  Від ринків збуту залежать: обсяг продажів, середній рівень цін, виручка від реалізації продукції, сума отриманого прибутку та ін. У першу чергу потрібно вивчити динаміку положення к

Концепція життєвого циклу проекту
  Життєвий цикл проекту (або проектний цикл) — це проміжок час) між моментом появи проекту і моментом його ліквідації. Проектний цикл є вихідним поняттям для рішення проблеми фінансув

Проектні ризики і їх основні види
  Проектні ризики — це сукупність ризиків, що загрожують реалізації інвестиційного проекту або здатні знизити його ефективність (комерційну, економічну, бюджетну, соціальну, економічн

Урахування фактору ризику
  Ідентифікація ризиків (якісний аналіз) має на меті визначити фак­тори, області і види ризиків, етапи і роботи (заходові), за виконання яких ризик зростає.

Методи оцінки ефективності інвестиційного проекту
Фінансова оцінка проекту. Інвестиційний проект у процесі свого здійснення має забезпечувати досягнення наступних цілей: • одержання прийнятного прибутку на вкла

Причини зміни вартості грошей у часі
  Поняття «грошовий потік» (сash flow) прийшло до нашої мови з іно­земних джерел. Поняття сash у даному випадку аж ніяк не означає «готівка». Гроші можуть мати як готівкову, так і без

Вплив амортизації на величину грошового потоку
Амортизація є значною статтею грошового потоку з таких причин: 1. Амортизація, як правило, є найбільшою за вартістю статтею ви­трат у бюджеті інвестування. 2. Амортизація знижує п

Розробка та реалізація нових фінансових інструментів
  В економічній літературі немає єдиної думки щодо визначення поняття «фінансовий інжиніринг». Так, Ю. С. Масленченков під фінансовим інжинірингом розуміє «фінансове забезпечення кліє

Розробка тендерної документації і проведення торгів.
Торги як спосіб закупівель. Найбільш розповсюдженою формою організації закупівель на конкурсній основі є торги. В сьогоднішніх умовах торги застосовуються насамперед у

Порядок розробки і укладання контрактів
  Після закінчення терміну, передбаченого для підготовки і подачі «опозицій, замовник (звичайно через створений для цього тендерний комітет) здійснює розкриття пропозицій і їх оцінку.

Вимоги до розробки кошторисної документації
  Планування витрат на проект — найважливіша складова успішної його реалізації. Усі учасники проекту (постачальники, баї підрядчики) мають враховувати вартісні показники при плануванн

Розробка та автоматизація проектної документації
  Існують різні точки зору щодо місця проектування в життєвому циклі проектів. Одні вважають його ключовим, інші — лише продов­женням розробки детального плану проекту. Незважаючи на

Мета, методи та основні види комерційного аналізу
  Метою комерційного аналізу інвестиційного проекту є оцінка інве­стиції з погляду перспектив кінцевого ринку для продукції чи послуг. Завданнями комерційного аналізу є відповіді на п

Вимоги до загальнозастосовуваних методик
  Сучасна практика пропонує декілька прийомів оцінки, які зде­більшого застосовуються щодо інвестиційних проектів. Вибір при­датного прийому залежить від кількох факторів, що включают

Використання потенційно застосовуваних методик
  При відборі проектів іноді розглядають такі підходи, які можуть визначати вагу впливу проектів на довколишнє середовище. Вони називаються потенційно можливими (застосовуваними), бо

Зовнішні фактори, що впливають на організацію проекту
Зовнішні фактори — це, як правило, неконтрольовані сили, Що впливають на рішення менеджерів та їх дії і, врешті-решт, на внутріш­ню структуру і процеси в організації. Менеджери мають відповісти на

Вимоги міжнародних стандартів до критеріїв експертизи
  Аналіз показників ефективності проекту здійснюється за допомогою показників чистої поточної (наведеної) вартості, внутрішньої норми рентабельності, коефіцієнта вигід і витрат, строк

Характеристика джерел інвестиційних ресурсів
  Фінансово-кредитні відносини між суб'єктами інвестиційної діяль­ності являють собою важливу організаційно-правову форму регулю­вання інвестиційного процесу. Ці відносини виникають в

Нвестиційний бізнес-план, його основні цілі і задачі
  Планування є основною і найважливішою функцією керування. Без докладного пророблення системи заходів, спрямованих на досяг­нення поставлених цілей з ресурсних і часових позицій, нем

Процес розробки бізнес-плану інвестиційного проекту
  Поза залежністю від джерел фінансування усі бізнес-плани інве­стиційних проектів, що розробляються для залучення інвестицій, мають багато загальних рис. Вони мають:

Титульний лист
Подає початкову інформацію про підприємство, інвестиційний проект і сукупну його вартість; на ньому вказується: • повне найменування й організаційно-правова форма підприє­мства; •

Короткий опис проекту (резюме)
Це найбільш складний у розробці розділ бізнес-плану, але і самий короткий (після титульного листа), його обсяг — дві-три сторінки. Складність розділу визначається тим, що він має у стислому вигляді

Аналіз положення справ у галузі. Стані перспективи розвитку підприємства
У випадку, якщо інвестиційний проект є великомасштабним, регіональним або галузевим, орієнтованим на будівництво нового підприємства або корінну реконструкцію існуючого, ефективність інвестування в

Опис товару (послуги)
Розділ розробляється у випадку, якщо інвестиційний проект спря­мовано на освоєння виробництва нового товару (послуги) або розши­рення потужностей у результаті його модернізації (модифікації). Особ­

Виробничий план
Детальність розробки маркетингового плану показує здатність кер­івництва і фахівців підприємства вивчати ринок і задовольняти запити споживачів, так само як виробничий план відбиває можливості ринк

Організаційний план
Для внутрішнього використання у вигляді програми дій зі здійснення інвестиційного проекту організаційний план займає одне з центральних місць, оскільки стає тимчасовим графіком його реалі­зації. Ра

Фінансовий план
Основною метою розробки фінансового плану є визначення вели­чини доходів від продажів і прибутку за інвестиційний циклу здійснюваного проекту. Крім того, у ньому мають бути наведені дані з оцінки е

Прийняття управлінських рішень на основі планів
  У системі управління проектом важливе місце займає планування — розробка системи цілеспрямованих дій з реалізації інвестиційного про­екту, що передбачає порядок, послідовність, терм

Моніторинг реалізації інвестиційних проектів
  У період освоєння інвестицій (реалізації інвестиційного проекту) кон'юнктура інвестиційного ринку піддається істотним, іноді знач­ним, коливанням. Здійснення інвестиційного проекту

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги