рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Моніторинг реалізації інвестиційних проектів

Моніторинг реалізації інвестиційних проектів - раздел Экономика, ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ   У Період Освоєння Інвестицій (Реалізації Інвестиційного Проек...

 

У період освоєння інвестицій (реалізації інвестиційного проекту) кон'юнктура інвестиційного ринку піддається істотним, іноді знач­ним, коливанням. Здійснення інвестиційного проекту займає три­валі періоди часу — від ідеї до випуску продукції і досягнення проектної потужності. У цей період усі суб'єкти інвестиційної діяльності, що виконують свої функціональні обов'язки за проектом, мають здійснювати постійне спостереження, контроль і нагляд за процесом реалізації проекту, оцінювати поточні результати (відхилення) і вносити корективи у бізнес-план, проект організації будівництва, проект провадження робіт, план фінансування, календарний план, сітковий графік і інші документи, що фіксують і регулюють освоєння інвестицій. Механізм проведення такого постійного нагляду і кон­тролю за процесом освоєння інвестицій прийнято називати моніто­рингом інвестиційних проектів.

Загальний моніторинг проекту здійснює інвестор (замовник) або від його особи дирекція споруджуваного підприємства. Такий мон­іторинг за договором з інвестором може здійснювати фірма-девелопер або генеральний підрядчик відповідно до договору про кон­сорціум.

Маркетинговий моніторинг проводиться з метою забезпечення своєчасних постачань на будівництво матеріально-технічних ре­сурсів, і його здійснюють ті учасники, на яких в контрактах покладе­но обов'язки з матеріально-технічного забезпечення будівництва.

фінансовий моніторинг проводиться інвестором, замовником, фірмою-девелопером з його доручення, а також іншими фінансово-кредитними установами, учасниками проекту. На першому етапі ос­воєння інвестицій (проектування і будівництво) фінансовий моніто­ринг проводиться за такими показниками:

1) загальний обсяг інвестицій за проектом, у т. ч.:

— витрати на земельну дільницю;

— витрати на проектно-дослідницькі роботи;

— вартість будівельно-монтажних робіт;

— контрактна вартість обладнання, інструмента, інвентаря;

— інші витрати;

2) джерела фінансування проекту;

3) власний капітал (акціонерний та інші залучені кошти);

4) позикові кошти (кредити банку, облігації та інші боргові зобов'я­зання, лізинг і інші позикові кошти);

5) мобілізація внутрішніх ресурсів.

В умовах України оцінка виконання річної програми може проводитися щомісячно відповідно до прийнятого порядку розрахунків за виконані будівельно-монтажні роботи. Постійному спостереженню (наглядові) піддаються зроблені витрати на відчуження землі під забудову (оренда або покупка земельної ділянки, витрати на проектно-дослідницькі роботи, оплата будівельно-монтажних робіт за договірними цінами, розрахунки за поставлене встановлене і Не встановлене устаткування, інші, що не збільшують вартості основ них фондів, витрати). Моніторинг виробляється в розрізі використання джерел фінансування: власних, притягнутих і позикових коштів. У процесі моніторингу виявляються відхилення від програми реалізації проекту, приймаються рішення про мобілізації внутрішніх фінансових ресурсів, додаткове залучення (позику) коштів або, у противному разі, інвестиційні менеджери обґрунто­вують альтернативне рішення про припинення або заморожуван­ня фінансування.

Технічний моніторинг, крім інвестора і його представників здійснює генпроектувальник, інші проектні організації-учасники розробки інвестиційного проекту. Технічний моніторинг проводить­ся у вигляді авторського нагляду з метою забезпечення відповідності об'ємно-планувальних і конструктивних рішень, прийнятих у буді­вельній і технологічній частинах проекту, вимогам ДБН, держстандартам, технічним умовам.

В період освоєння інвестицій і виконання будівельно-монтажних робіт інвестор зацікавлений у вдосконаленні проектних рішень, впро­вадженні нових прогресивних науково-технічних досягнень, ощад­ливому використанні всіх ресурсів і підвищенні ефективності інвес­тицій.

У більшості випадків збільшення кошторисної вартості при стабільній економіці відбувається через корінні зміни потужності підприємств і номенклатури продукції, в зв'язку з чим розробляють­ся практично нові проекти, які мають представлятися на узгодження і перезатвердження з наступним включенням в титульні списки но­вобудов.

Однак у ряді випадків збільшення кошторисної вартості в значній мірі викликається відсутністю діючого контролю інвестора за дотри­манням кошторисної вартості будівництва в процесі його здійснен­ня, низьким рівнем проектно-кошторисної документації, недостат­ністю виявлення причин помилок і прорахунків проектно-дослідниць­ких і науково-дослідних організацій.

У зв'язку з цим рішення про перезатвердження проектів прийма­ються тільки тоді, коли роботи, що викликали збільшення кошторис­ної вартості, вже виконані і кошторисний ліміт з будівництва вичер­паний або близький до цього.

Часто мають місце факти розробки робочої документації і будівництва за нею з відступом від затверджених основних рішень проектів без необхідного в цих випадках перезатвердження у встановленому порядку.

у порядку контролю робіт на діючих підприємствах інвестор визначає співвідношення в грошовому вираженні і відсотках між обсягами реальних інвестицій і обсягами будівельно-монтажних робіт. Дирекція підприємства, яке будується, як представник інвестора робить контрольні обмірювання обсягів виконаних будівельно-монтажних робіт, звіряє їх з даними локальних, об'єктних і зведених кошто­рисів, перевіряє платіжні документи, звіряючи їх дані з діючими кош­торисними цінами і нормами, встановленими урядом України коефі­цієнтами індексації витрат, діючою системою оподатковування і т. д. Зокрема, при аналізі оплачених і пред'явлених до оплати доку­ментів виявляються витрати і суми, необґрунтовано (зайво) сплачені іншим організаціям і підприємствам:

— що підлягають віднесенню за рахунок коштів основної діяль­ності підприємств (вартість експлуатаційних матеріалів, утримання апарату замовника на підприємствах, що реконструюються, вартість налагоджувальних робіт і ін.};

— на пайову участь будівництва в спорудженні загальних і відом­чих об'єктів, що не відносяться до даного будівництва;

— на накладні витрати або нові накопичення, заготовчо-складські витрати понад установлені ліміти;

— на будівництво об'єктів, які не є першочерговими;

— на позапланове будівництво;

— на НДР, що не мають відношення до конкретного будівництва. Допущене підрядчиком подорожчання будівництва, як правило,

веде до відступу від норм тривалості будівництва, нормативів заділу і термінів введення об'єкта в експлуатацію.

Діючі в цьому розділі СНіПи, нормативи в даний час носять реко­мендаційний характер. Однак відображені в титульних списках і уз­годжені з усіма учасниками терміни виконання робіт є основою для визначення розрахункових показників виконання програми робіт при й моніторингу.

Інвестор, або за його доручення аудиторська фірма, визначає гро­шові і натуральні втрати від затримки понад передбачені в догово­рах і календарних планах терміни виконання робіт (освоєння про­ектної потужності), введення і освоєння повної потужності підприємства з одночасним виявленням причин цієї затримки. Ці втрати являють собою упущену вигоду від експлуатації і випуску підприємством продукції в періоді, протягом якого було заморожено інвестиції, а також додаткові витрати, пов’язані з подорожчанням і збільшенням тривалості будівництва.

Після введення об'єкта або його черги (пускового комплексу) в експлуатацію з боку інвестора має проводитися тільки фінансовий моніторинг. На цьому етапі освоєння інвестицій підприємство починає виробляти продукцію, від реалізації якої утвориться грошовий потік у вигляді коштів, що повертаються інвесторові, які він починає використовувати на відшкодування власних витрат, на погашення заборгованості кредиторам, а також на виплату дивідендів за залученим капіталом.

На цьому етапі моніторинг інвестиційного проекту проводиться за такими показниками:

1) загальний обсяг інвестицій за проектом;

2) джерела фінансування;

3) введено в експлуатацію виробничих фондів;

4) грошові потоки;

5) мобілізація внутрішніх ресурсів;

6) обгрунтування інших джерел фінансування;

7) внутрішня динамічна норма ефективності інвестицій;

8) термін окупності введених в експлуатацію фондів за динаміч­ною нормою ефективності інвестицій.

Постійному нагляду підлягає готова програма завершення (про­довження) інвестиційного процесу, відслідковуються місячні плани і фактичні обсяги інвестицій, будівельно-монтажних робіт, витратна устаткування. Аналізується рівень використання власного капіталу, залучених і позикових коштів, виявляються відхилення, обґрунто­вується необхідність мобілізації внутрішніх ресурсів і залучення (ви­користання) інших джерел фінансування.

За введеними в експлуатацію виробничими фондами і реалізацією отриманої від них продукції розраховуються грошові потоки, виробляється їх розподіл за джерелами капіталу, що підлягає відшкодуванню: на виплату дивідендів, покриття боргових зобов'язань, відшко­дування власного капіталу.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ

На сайте allrefs.net читайте: "ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Моніторинг реалізації інвестиційних проектів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Необхідність визначення загальних ознак інвести­ційних проектів
  В даний час одержав поширення метод фінансування інвестицій-проектів, коли основним забезпеченням надання банками кре­дитів є сам проект, тобто ті доходи, що одержить створюване або

Характеристика структури інвестиційних проектів
  Істотним елементом інвестиційної політики підприємства є про­цес розробки і реалізації інвестиційних проектів. Кожний такий про­ект у якості однієї з головних цілей має одержання ек

Способи реалізації інвестиційних проектів
  Вибір способу освоєння інвестицій залежить від виду реалізованого інвестиційного проекту, джерел його фінансування. Освоєння інвестицій у виробничі фонди здійснюється за до

Дослідження передінвестиційної фази проекту
  Перед розробкою будь-якого проекту висувається ідея, що може виникнути спонтанно або з'явитися результатом «мозкового штурму», проведених фундаментальних або прикладних досліджень,

Маркетингові дослідження ринків збуту продукції
  Від ринків збуту залежать: обсяг продажів, середній рівень цін, виручка від реалізації продукції, сума отриманого прибутку та ін. У першу чергу потрібно вивчити динаміку положення к

Концепція життєвого циклу проекту
  Життєвий цикл проекту (або проектний цикл) — це проміжок час) між моментом появи проекту і моментом його ліквідації. Проектний цикл є вихідним поняттям для рішення проблеми фінансув

Проектні ризики і їх основні види
  Проектні ризики — це сукупність ризиків, що загрожують реалізації інвестиційного проекту або здатні знизити його ефективність (комерційну, економічну, бюджетну, соціальну, економічн

Урахування фактору ризику
  Ідентифікація ризиків (якісний аналіз) має на меті визначити фак­тори, області і види ризиків, етапи і роботи (заходові), за виконання яких ризик зростає.

Методи оцінки ефективності інвестиційного проекту
Фінансова оцінка проекту. Інвестиційний проект у процесі свого здійснення має забезпечувати досягнення наступних цілей: • одержання прийнятного прибутку на вкла

Причини зміни вартості грошей у часі
  Поняття «грошовий потік» (сash flow) прийшло до нашої мови з іно­земних джерел. Поняття сash у даному випадку аж ніяк не означає «готівка». Гроші можуть мати як готівкову, так і без

Вплив амортизації на величину грошового потоку
Амортизація є значною статтею грошового потоку з таких причин: 1. Амортизація, як правило, є найбільшою за вартістю статтею ви­трат у бюджеті інвестування. 2. Амортизація знижує п

Розробка та реалізація нових фінансових інструментів
  В економічній літературі немає єдиної думки щодо визначення поняття «фінансовий інжиніринг». Так, Ю. С. Масленченков під фінансовим інжинірингом розуміє «фінансове забезпечення кліє

Розробка тендерної документації і проведення торгів.
Торги як спосіб закупівель. Найбільш розповсюдженою формою організації закупівель на конкурсній основі є торги. В сьогоднішніх умовах торги застосовуються насамперед у

Порядок розробки і укладання контрактів
  Після закінчення терміну, передбаченого для підготовки і подачі «опозицій, замовник (звичайно через створений для цього тендерний комітет) здійснює розкриття пропозицій і їх оцінку.

Вимоги до розробки кошторисної документації
  Планування витрат на проект — найважливіша складова успішної його реалізації. Усі учасники проекту (постачальники, баї підрядчики) мають враховувати вартісні показники при плануванн

Розробка та автоматизація проектної документації
  Існують різні точки зору щодо місця проектування в життєвому циклі проектів. Одні вважають його ключовим, інші — лише продов­женням розробки детального плану проекту. Незважаючи на

Мета, методи та основні види комерційного аналізу
  Метою комерційного аналізу інвестиційного проекту є оцінка інве­стиції з погляду перспектив кінцевого ринку для продукції чи послуг. Завданнями комерційного аналізу є відповіді на п

Вимоги до загальнозастосовуваних методик
  Сучасна практика пропонує декілька прийомів оцінки, які зде­більшого застосовуються щодо інвестиційних проектів. Вибір при­датного прийому залежить від кількох факторів, що включают

Використання потенційно застосовуваних методик
  При відборі проектів іноді розглядають такі підходи, які можуть визначати вагу впливу проектів на довколишнє середовище. Вони називаються потенційно можливими (застосовуваними), бо

Зовнішні фактори, що впливають на організацію проекту
Зовнішні фактори — це, як правило, неконтрольовані сили, Що впливають на рішення менеджерів та їх дії і, врешті-решт, на внутріш­ню структуру і процеси в організації. Менеджери мають відповісти на

Вимоги міжнародних стандартів до критеріїв експертизи
  Аналіз показників ефективності проекту здійснюється за допомогою показників чистої поточної (наведеної) вартості, внутрішньої норми рентабельності, коефіцієнта вигід і витрат, строк

Характеристика джерел інвестиційних ресурсів
  Фінансово-кредитні відносини між суб'єктами інвестиційної діяль­ності являють собою важливу організаційно-правову форму регулю­вання інвестиційного процесу. Ці відносини виникають в

Нвестиційний бізнес-план, його основні цілі і задачі
  Планування є основною і найважливішою функцією керування. Без докладного пророблення системи заходів, спрямованих на досяг­нення поставлених цілей з ресурсних і часових позицій, нем

Процес розробки бізнес-плану інвестиційного проекту
  Поза залежністю від джерел фінансування усі бізнес-плани інве­стиційних проектів, що розробляються для залучення інвестицій, мають багато загальних рис. Вони мають:

Титульний лист
Подає початкову інформацію про підприємство, інвестиційний проект і сукупну його вартість; на ньому вказується: • повне найменування й організаційно-правова форма підприє­мства; •

Короткий опис проекту (резюме)
Це найбільш складний у розробці розділ бізнес-плану, але і самий короткий (після титульного листа), його обсяг — дві-три сторінки. Складність розділу визначається тим, що він має у стислому вигляді

Аналіз положення справ у галузі. Стані перспективи розвитку підприємства
У випадку, якщо інвестиційний проект є великомасштабним, регіональним або галузевим, орієнтованим на будівництво нового підприємства або корінну реконструкцію існуючого, ефективність інвестування в

Опис товару (послуги)
Розділ розробляється у випадку, якщо інвестиційний проект спря­мовано на освоєння виробництва нового товару (послуги) або розши­рення потужностей у результаті його модернізації (модифікації). Особ­

Виробничий план
Детальність розробки маркетингового плану показує здатність кер­івництва і фахівців підприємства вивчати ринок і задовольняти запити споживачів, так само як виробничий план відбиває можливості ринк

Організаційний план
Для внутрішнього використання у вигляді програми дій зі здійснення інвестиційного проекту організаційний план займає одне з центральних місць, оскільки стає тимчасовим графіком його реалі­зації. Ра

Фінансовий план
Основною метою розробки фінансового плану є визначення вели­чини доходів від продажів і прибутку за інвестиційний циклу здійснюваного проекту. Крім того, у ньому мають бути наведені дані з оцінки е

Прийняття управлінських рішень на основі планів
  У системі управління проектом важливе місце займає планування — розробка системи цілеспрямованих дій з реалізації інвестиційного про­екту, що передбачає порядок, послідовність, терм

Вимоги до складання планів
  Для формування календарних планів використовується кілька методів, що розрізняються вимогами до обсягу вихідної інформації і можливостями оптимізації окремих параметрів плану і прое

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги