рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Концепція життєвого циклу проекту

Концепція життєвого циклу проекту - раздел Экономика, ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ   Життєвий Цикл Проекту (Або Проектний Цикл) — Це Проміжок Час)...

 

Життєвий цикл проекту (або проектний цикл) — це проміжок час) між моментом появи проекту і моментом його ліквідації. Проектний цикл є вихідним поняттям для рішення проблеми фінансування робіт з проекту, прийняття відповідних рішень. Відповідно до сформовано практики, стани, через які проходить проект, називаються фазами (етапами, стадіями). У самому загальному виді проектний цикл поділяється на три фази:

1) передінвестиційна;

2) інвестиційна;

3) експлуатаційна.

У рамках кожної фази можна виділити ряд етапів.

Наприклад передінвестиційна фаза може бути розділена на етапи:

- розробка концепції проекту;

- оцінка життєздатності проекту;

- планування проекту; розробка технічних вимог;

- вибір і оформлення земельної ділянки;

- ескізне проектування.

Інвестиційна фаза може мати такі етапи:

- детальне (робоче) проектування;

- організація торгів і укладання контрактів;

- організація закупівель і постачань;

- будівельно-монтажні роботи;

- завершення робіт (пусконалагоджувальні роботи, здача об'єкта).

 

Чіткого (раз і назавжди визначеного) розподілу фаз на етапи бути не може. По-перше, існує специфіка окремих країн і секторів економіки, у яких реалізується інвестиційний проект. По-друге, є досить широке коло учасників реалізації інвестиційного проекту (спонсори, проектна компанія, підрядчики, кредитори, інвестори, оператори і т. д.), і кожен учасник може дивитися на проектний цикл «своїми очима», мати особ­ливе представлення про фази, етапи, стадії проектного циклу. Зокре­ма, слід зазначити такі найважливіші відмінності у підходах до проект­ного циклу кредитора (комерційного банку) і позичальника (компанії, що безпосередньо веде роботи з проекту).

1. Для позичальника проектний цикл має більш широкі часові рам­ки; саме в нього, як правило, зароджується концепція проекту (поча­ток проектного циклу); і саме він в основному доводить інвестицій­ний об'єкт до ліквідації (демонтаж, продаж, корінна реконструкція — кінець проектного циклу).

Для кредитора проектний цикл по суті починається з моменту одер­жання від майбутнього позичальника заявки на фінансування проек­ту, а закінчується моментом, коли позичальник виконує усі свої платіжні зобов'язання з кредиту і кредитний договір припиняє свою дію.

2. У рамках окремих фаз проектного циклу позичальник і креди­тор виділяють для себе різні етапи. Для кредиторів найбільш важли­вими є етапи: відбору і оцінки проекту; переговорів і ухвалення рішен­ня про фінансування проекту; контролю за реалізацією проекту.

Третій етап охоплює відразу інвестиційну й експлуатаційну фази проектного циклу. Досить важливо, щоб кредитор мав чітке уявлення проектний цикл позичальника, а позичальник — кредитора, щоб припускатися збоїв у просуванні проекту і діяти максимально скоординировано. Банку необхідно доскональне знання проектного цик­лу позичальника для того, щоб:

- максимально повно врахувати усі витрати і доходи, пов'язані з реалізацією проекту (у кожній фазі і за кожним етапом):

- уявляти всі ризики, пов'язані з реалізацією проекту (знов-таки в кожній фазі і аа кожним етапом);

- розробити свій графік контролю за реалізацією проекту (з означен­ням часових крапок, що відокремлюють різні фази і етапи один від одного).

Слід зазначити, що членування власного проектного циклу банку на три етапи є загальним і універсальним. У деяких банках можуть бути додаткові етапи, наприклад, у банках, що спеціалізуються на фінансуванні інвестиційних проектів і працюють за схемами проект­ного фінансування. Так, проектний цикл Міжнародного банку рекон­струкції і розвитку містить у собі шість основних етапів:

1) відбір проектів;

2) підготовка проектів;

3) оцінка проектів;

4) ведення переговорів і затвердження проекту;

5) реалізація проекту і контроль за її ходом;

6) оцінка результатів реалізації проекту.

У банках, що спеціалізуються на фінансуванні інвестиційних про­ектів, звичайно розробляються внутрішні інструкції, що чітко регламен­тують проектний цикл банку, визначають списки і формати необхідних внутрішніх і зовнішніх документів, посадові обов'язки співробітників.

Відбір проектів і їх оцінка.Банки, що спеціалізуються на фінансу­ванні інвестиційних проектів (ІП), звичайно мають справу зі стійким потоком заявок і проектних пропозицій від компаній-спонсорів про­ектів. Такі банки звичайно створюють системи добору і сортування заявок на основі цілого ряду формальних і неформальних критеріїв.

Первісна «фільтрація» заявок здійснюється на основі таких формаль­них ознак, як галузева приналежність проекту, розміри запитуваного кре­диту і загальна сума інвестицій у проект, ступінь пропрацьованності про­екту (наявність техніко-економічного обґрунтування, бізнес-плану, тех­нічної документації та ін.), наявність гарантій або інших способів забезпе­чення платіжних зобов'язань позичальника з кредиту, тип інвестиційного проекту (нове будівництво, реконструкція існуючих потужностей, розши­рення виробництва тощо) і деякі інші. Усі ці формальні ознаки (критерії) мають бути сформульовані внутрішнім керівництвом банку.

До розряду неформальних критеріїв належать: комерційна життє­здатність проекту, фінансовий і загальноекономічний стани позичаль­ника, технічні, фінансові, екологічні та інші ризики реалізації проекту професійна здатність позичальника здійснювати реалізацію проекту, державна підтримка проекту та ін. «Фільтрація» і добір заявок і про­ектних пропозицій на основі неформальних критеріїв вимагає знань і досвіду, і ця функція покладається звичайно на професіоналів,що представляють різні галузі знання.

У західних банках операція з «фільтрації» і попереднього відбору проектних пропозицій зветься «скринінг»— «просвічу-заявок, або експрес-аналіз. Іноді під скринінгом розуміється експрес-аналіз заявок на основі формальних критеріїв, а аналіз основі неформальних критеріїв зветься «попередній огляд». 3 Найбільш відповідальний етап проектного циклу банку — оцінка інвестиційного проекту.

Об'єктом Інвестиційного проектує документація, що належить до інвестиційного проектування:

- техніко-економічне обґрунтування інвестицій у проекті або бізнес-план;

- фінансова звітність підприємства-заявника;

- звіти фінансового аудиту;

- установчі документи підприємства-заявника;

- допоміжні (стосовно ТЕО) дослідження (звіти про до розвідку корисних копалин; оцінка впливу проекту на навколишнє середови­ще; звіти технічних, енергетичних і екологічних аудитів; поглиблені маркетингові дослідження та ін.) ;

- контракти або проекти контрактів (на постачання машин і устатку­вання, підрядні роботи постачання майбутнього проектного продукту та ін.);

- дозволи, ліцензії і узгодження державних органів (на надрокористування, викиди у навколишнє середовище, землевідводи та ін.);

- інші документи і матеріали.

Цілями оцінки інвестиційного проекту є:

- перевірка вихідних посилок і даних, закладених у техніко-еко­номічне обґрунтування інвестицій (і/або у бізнес-план) ;

- перевірка на основі власних аналізу і розрахунків кінцевих ви­сновків і кількісних показників, що характеризують життєздатність проекту (чиста приведена вартість, внутрішня рентабельність ін­вестицій, строк окупності, індекс прибутковості та ін.);

- формулювання рекомендацій і умов заявнику; формулювання рекомендацій кредитному комітету (раді директорів) банку з питання про надання кредиту для фінансування ІП; визначення рамкових фінансових умов для ведення переговорів надання кредиту (процентна ставка, терміни використання кредиту, пільговий період, спосіб погашення та ін.).

Оцінка ІП оформляється у виді оцінної доповіді з проекту (структура може досить варіювати в різних банках), однак типовими розділами доповіді є:

o резюме;

o оцінка фінансового і економічного стану підприємства-позичальника;

o загальний опис ІП;

o технічна й екологічна оцінки ІП;

o оцінка організаційного плану робіт і керування ІП;

o оцінка комерційної (а іноді також економічної, соціальної, бюд­жетної) ефективності ІП;

o оцінка основних ризиків за ІП;

o план фінансування ІП;

o рекомендації і висновки.

За представленою керівництву банку оцінною доповіддю прий­мається рішення щодо доцільності ведення переговорів і рамкових умов кредитної угоди.

Переговори і затвердження проекту. Переговори банку з пози­чальником ведуться насамперед за кредитною згодою. У цій угоді (або угодах), крім всіх інших питань, властивих будь-якій кредитній угоді, розглядаються такі:

- звітність позичальника про хід реалізації ІП;

- способи реалізації ІП (закупівлі товарів, послуг і робіт на основі конкурсного відбору постачальників (консультантів) підрядчиків; закупівлі на основі прямого контрактанта; проведення робіт госпо­дарським способом);

- графік ведення робіт і заходів щодо ІП;

- графік витрати засобів на реалізацію ІП і категорії витрат, фінан­сованих за рахунок кредиту банку;

- можливість кредитора втручатися в керування ІП у випадку відхилення від графіків ведення робіт, погіршення фінансового ста­новища позичальника, порушення графіка погашення заборгованості за кредитом та ін.

Принципове рішення про фінансування проекту керівництво бан­ку звичайно приймає на стадії парафування кредитної угоди, після чого вона підписується.

Деякі домовленості між кредитором і позичальником (як правило, з технічних питань) можуть бути зафіксовані в протоколі ведення пе­реговорів.

Набрання чинності кредитної угоди відбувається не тільки після виконання позичальником необхідних від нього умов, але і повідомлення банку про те, що угода вступає в силу: з цього моменту починається інвестиційна фаза проектного циклу.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ

На сайте allrefs.net читайте: "ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Концепція життєвого циклу проекту

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Необхідність визначення загальних ознак інвести­ційних проектів
  В даний час одержав поширення метод фінансування інвестицій-проектів, коли основним забезпеченням надання банками кре­дитів є сам проект, тобто ті доходи, що одержить створюване або

Характеристика структури інвестиційних проектів
  Істотним елементом інвестиційної політики підприємства є про­цес розробки і реалізації інвестиційних проектів. Кожний такий про­ект у якості однієї з головних цілей має одержання ек

Способи реалізації інвестиційних проектів
  Вибір способу освоєння інвестицій залежить від виду реалізованого інвестиційного проекту, джерел його фінансування. Освоєння інвестицій у виробничі фонди здійснюється за до

Дослідження передінвестиційної фази проекту
  Перед розробкою будь-якого проекту висувається ідея, що може виникнути спонтанно або з'явитися результатом «мозкового штурму», проведених фундаментальних або прикладних досліджень,

Маркетингові дослідження ринків збуту продукції
  Від ринків збуту залежать: обсяг продажів, середній рівень цін, виручка від реалізації продукції, сума отриманого прибутку та ін. У першу чергу потрібно вивчити динаміку положення к

Проектні ризики і їх основні види
  Проектні ризики — це сукупність ризиків, що загрожують реалізації інвестиційного проекту або здатні знизити його ефективність (комерційну, економічну, бюджетну, соціальну, економічн

Урахування фактору ризику
  Ідентифікація ризиків (якісний аналіз) має на меті визначити фак­тори, області і види ризиків, етапи і роботи (заходові), за виконання яких ризик зростає.

Методи оцінки ефективності інвестиційного проекту
Фінансова оцінка проекту. Інвестиційний проект у процесі свого здійснення має забезпечувати досягнення наступних цілей: • одержання прийнятного прибутку на вкла

Причини зміни вартості грошей у часі
  Поняття «грошовий потік» (сash flow) прийшло до нашої мови з іно­земних джерел. Поняття сash у даному випадку аж ніяк не означає «готівка». Гроші можуть мати як готівкову, так і без

Вплив амортизації на величину грошового потоку
Амортизація є значною статтею грошового потоку з таких причин: 1. Амортизація, як правило, є найбільшою за вартістю статтею ви­трат у бюджеті інвестування. 2. Амортизація знижує п

Розробка та реалізація нових фінансових інструментів
  В економічній літературі немає єдиної думки щодо визначення поняття «фінансовий інжиніринг». Так, Ю. С. Масленченков під фінансовим інжинірингом розуміє «фінансове забезпечення кліє

Розробка тендерної документації і проведення торгів.
Торги як спосіб закупівель. Найбільш розповсюдженою формою організації закупівель на конкурсній основі є торги. В сьогоднішніх умовах торги застосовуються насамперед у

Порядок розробки і укладання контрактів
  Після закінчення терміну, передбаченого для підготовки і подачі «опозицій, замовник (звичайно через створений для цього тендерний комітет) здійснює розкриття пропозицій і їх оцінку.

Вимоги до розробки кошторисної документації
  Планування витрат на проект — найважливіша складова успішної його реалізації. Усі учасники проекту (постачальники, баї підрядчики) мають враховувати вартісні показники при плануванн

Розробка та автоматизація проектної документації
  Існують різні точки зору щодо місця проектування в життєвому циклі проектів. Одні вважають його ключовим, інші — лише продов­женням розробки детального плану проекту. Незважаючи на

Мета, методи та основні види комерційного аналізу
  Метою комерційного аналізу інвестиційного проекту є оцінка інве­стиції з погляду перспектив кінцевого ринку для продукції чи послуг. Завданнями комерційного аналізу є відповіді на п

Вимоги до загальнозастосовуваних методик
  Сучасна практика пропонує декілька прийомів оцінки, які зде­більшого застосовуються щодо інвестиційних проектів. Вибір при­датного прийому залежить від кількох факторів, що включают

Використання потенційно застосовуваних методик
  При відборі проектів іноді розглядають такі підходи, які можуть визначати вагу впливу проектів на довколишнє середовище. Вони називаються потенційно можливими (застосовуваними), бо

Зовнішні фактори, що впливають на організацію проекту
Зовнішні фактори — це, як правило, неконтрольовані сили, Що впливають на рішення менеджерів та їх дії і, врешті-решт, на внутріш­ню структуру і процеси в організації. Менеджери мають відповісти на

Вимоги міжнародних стандартів до критеріїв експертизи
  Аналіз показників ефективності проекту здійснюється за допомогою показників чистої поточної (наведеної) вартості, внутрішньої норми рентабельності, коефіцієнта вигід і витрат, строк

Характеристика джерел інвестиційних ресурсів
  Фінансово-кредитні відносини між суб'єктами інвестиційної діяль­ності являють собою важливу організаційно-правову форму регулю­вання інвестиційного процесу. Ці відносини виникають в

Нвестиційний бізнес-план, його основні цілі і задачі
  Планування є основною і найважливішою функцією керування. Без докладного пророблення системи заходів, спрямованих на досяг­нення поставлених цілей з ресурсних і часових позицій, нем

Процес розробки бізнес-плану інвестиційного проекту
  Поза залежністю від джерел фінансування усі бізнес-плани інве­стиційних проектів, що розробляються для залучення інвестицій, мають багато загальних рис. Вони мають:

Титульний лист
Подає початкову інформацію про підприємство, інвестиційний проект і сукупну його вартість; на ньому вказується: • повне найменування й організаційно-правова форма підприє­мства; •

Короткий опис проекту (резюме)
Це найбільш складний у розробці розділ бізнес-плану, але і самий короткий (після титульного листа), його обсяг — дві-три сторінки. Складність розділу визначається тим, що він має у стислому вигляді

Аналіз положення справ у галузі. Стані перспективи розвитку підприємства
У випадку, якщо інвестиційний проект є великомасштабним, регіональним або галузевим, орієнтованим на будівництво нового підприємства або корінну реконструкцію існуючого, ефективність інвестування в

Опис товару (послуги)
Розділ розробляється у випадку, якщо інвестиційний проект спря­мовано на освоєння виробництва нового товару (послуги) або розши­рення потужностей у результаті його модернізації (модифікації). Особ­

Виробничий план
Детальність розробки маркетингового плану показує здатність кер­івництва і фахівців підприємства вивчати ринок і задовольняти запити споживачів, так само як виробничий план відбиває можливості ринк

Організаційний план
Для внутрішнього використання у вигляді програми дій зі здійснення інвестиційного проекту організаційний план займає одне з центральних місць, оскільки стає тимчасовим графіком його реалі­зації. Ра

Фінансовий план
Основною метою розробки фінансового плану є визначення вели­чини доходів від продажів і прибутку за інвестиційний циклу здійснюваного проекту. Крім того, у ньому мають бути наведені дані з оцінки е

Прийняття управлінських рішень на основі планів
  У системі управління проектом важливе місце займає планування — розробка системи цілеспрямованих дій з реалізації інвестиційного про­екту, що передбачає порядок, послідовність, терм

Вимоги до складання планів
  Для формування календарних планів використовується кілька методів, що розрізняються вимогами до обсягу вихідної інформації і можливостями оптимізації окремих параметрів плану і прое

Моніторинг реалізації інвестиційних проектів
  У період освоєння інвестицій (реалізації інвестиційного проекту) кон'юнктура інвестиційного ринку піддається істотним, іноді знач­ним, коливанням. Здійснення інвестиційного проекту

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги