рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Таблиця 1. 2

Таблиця 1. 2 - раздел Экономика, Роль і місце комерційних банків на фінансовому ринку Структура Банків України За Розміром Регулятивного Капіталу[2] ...

Структура банків України за розміром регулятивного капіталу[2]

Розмір регулярного капіталу банку За станом на 01.01.2010р. За станом на 01.07.2010р. За станом на 01.01.2011р. Абсолютний приріст (зменшення)
кількість відсоток кількість відсоток кількість відсоток порівняно з 01.01.2010р порівняно з 01.01.2010р.
До 1млн. євро   3.9 3.3 0.7 - 5 - 4
Від 1 до 3 млн. євро 9.2 5.9 5.3 - 6 - 1
Від 3 до 5 млн. євро 30.7 19.6 21.7 - 14
Від 5 до 10 млн. євро 43.1 50.3 43.4 - 11
Понад 10 млн. євро 13.1 20.9 28.9
Усього банків 100.0 100.0 100.0 - 1 - 1

 

Стабільна діяльність банківських установ та своєчасне виконання ними зобов'язань перед вкладниками знач­ною мірою залежать від обсягів регу­лятивного капіталу. За 2010 рік він збільшився на 55,9%, або на 2875,4 млн. грн. і на 01.01.2010р. дорівнював 8 018.5 млн. гри. Високі темпи зростання цього показника певною мірою зумовлені прийняттям рішення про ліквідацію банку "Україна", який мав від'ємний капітал.

На 01.01.2011 р. регулятивний капітал установ групи найбільших банків становив 2 328.2 млн. гри. (29.0% від його загальної суми), великих –1277.3 млн. грн. (15.9%), се­редніх – 1 845.7 млн. грн. (23.0%). ма­лих банків – 2567.3 млн. грн. (32.1%).

Збереження в 2010 році позитивної макроекономічної динаміки та належна адаптація банків до ко­роткострокових економічних змін значно сприяли зміцненню фінан­сового стану і формуванню позитив­них тенденцій у розвитку банківсько­го сектору. Серед них переважали такі:

- позитивна динаміка зростання основних показників діяльності банків;

- поліпшення фінансового стану та розширення капітальної бази банків;

- стабілізація зростання попиту на банківські послуги та поліпшення фінансового стану клієнтів;

- зниження темпів кредитування усіх категорій позичальників на фоні стабілізації тенденції до зниження кредитних ризиків;

- скорочення обсягів простроче­них та сумнівних кредитів;

- прискорене зростання обсягів вкладень у цінні папери;

- зниження темпів зростання залу­чених банківських ресурсів за умови їх збереження на нормальному рівні в цілому;

- інтенсивніше зростання обсягів строкових вкладів населення порівня­но з депозитами до запитання.

Проте з точки зору сукупних ринкових потреб економіки реальні мож­ливості банківського сектора нині ще досить обмежені, їх розширення по­требує подальших дій, зокрема в на­прямі нарощування капіталу, ре­структуризації тощо. Про це свідчить і співвідношення капіталу до ВВП, яке в Україні становить лише близь­ко 4%.

Протягом — 2011 року за умови економічного зростання в країні позитивна тенденція до підви­щення стабільності банківської систе­ми, яка набула розвитку в 2001 році, має зберегтися. Це справлятиме позитивний вплив на економічне зро­стання.


1.2. Структура та види банківських операцій

 

Розглянута у підрозділі 1.1 роботи роль банків у забезпеченні грошово-кредитного посередництва в суспільстві як однієї з необхідних умов підтримання неперервності відтворювального процесу відображає загальну цільову спрямованість банківської діяльності в ринкових умовах господарювання. Водночас необ­хідно усвідомлювати, що і сам комерційний банк є складним системним утворенням, спроможним виконувати сотні потріб­них господарству операцій, а його посередницька роль аж ніяк не заперечує в цілому продуктивний характер банківської дія­льності.

Йдеться передусім про те, що функціонування комерційних банків слід розглядати з точки зору на них як самостійних госпо­дарюючих суб'єктів, що виробляють і продають свій власний продукт з метою отримання прибутку. І хоча результати їхньої діяльності не набувають безпосереднього матеріального втілення У традиційному розумінні (як продукція промисловості чи сіль­ського господарства), вони мають свою вартість, в основі якої лежать суспільні затрати. Головним продуктом комерційного банку є різноманітні послуги у вигляді надання кредитів, здійс­нення розрахунків, управління майном та цінностями, надання гарантій, поручительств, консультацій тощо. Основою ж при цьому виступає організація грошово-кредитних відносин, що є необхідною умовою забезпечення економіки достатньою кількіс­тю грошових засобів.

Особливістю функціонування комерційних банків як підпри­ємств є те, що їхній специфічний продукт набуває двоякого ви­раження - з одного боку, це надання різного роду послуг шляхом проведення активних, пасивних та комісійно-посередницьких операцій, а з іншого - це створення безготівкових платіжних за­собів, що власне є результатом тих же операцій (рис. 1).


 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Роль і місце комерційних банків на фінансовому ринку

ВСТУП РОЗДІЛ ПОСИЛЕННЯ РОЛІ... ВСТУП...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Таблиця 1. 2

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Класифікація результатів діяльності комерційного банку
Види операцій комерційного банку Результати банківської діяльності   Пасивні операції Депозитні послуги

Таблиця 2.1
Динаміка виданих кредитів найбільшими банками України (млн.грн.). Банки 01/01/2010р. 01/01/2011р. Приріст Зали

Таблиця 2.2
Динаміка структури якості кредитів Укрсоцбанку Назва статті Всього (млн.грн.) Національна валюта (млн.грн.) Долар США (млн. од. номіна

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги