рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Проведення комерційними банками валютного контролю.

Проведення комерційними банками валютного контролю. - раздел Экономика, Проведення комерційними банками валютного контролю Побудова Структурної Системи Економічної Стабільності Є Тривалим Процесом І П...

Побудова структурної системи економічної стабільності є тривалим процесом і передбачає створення нових і удосконалення вже існуючих структур державних органів влади, у функції яких входить забезпечення економічної стабільності і запобігання загрози національній економіці. Світовий досвід показує, що внутрішній валютний ринок успішно розвивається, як правило, за активної регулювальної участі держави і за активного контролю державних органів за валютними операціями. На практиці це реалізується через закони, що регламентують найважливіші сфери діяльності держави й уповноважують її органи визначеними контрольними функціями, відповідно до яких можуть вводитися різного роду заходи обмежувального характеру для захисту економіки від кримінальних елементів, а також негативного впливу з боку інших країн.

В Україні валютному контролю підлягають валютні операції за участю резидентів і нерезидентів. Цей контроль відбувається також за виконанням резидентами зобов´язань з декларування валютних цінностей та іншого майна, що перебуває за межами України.

Ефективність валютного контролю залежить в основному від якості інформації, якою володіють відповідні уповноважені органи держави щодо торгових потоків, пакетів зобов´язань і боргів. Ця інформація може забезпечуватися наявністю в резидентів зобов´язань щодо здійснення операцій (або операції з нерезидентом) через уповноважених посередників (банки), що повинні звітувати при цьому перед відповідними державними органами.

Комерційні банки, які отримали від Національного банку України генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, здійснюють контроль за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами через ці установи.

Відповідно до положень Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» № 15—93 від 19.02.1993 р. органи, що здійснюють валютний контроль, мають право вимагати й одержувати від резидентів повну інформацію про здійснення ними валютних операцій, стан банківських рахунків в іноземній валюті, а також про майно, що підлягає декларуванню. органи

Як було сказано вище, уповноважені банки контролюють валютні операції, що проводяться резидентами і нерезидентами через ці банки, тобто на уповноважених банках лежить відповідальність за законність усіх валютних операцій, що роблять його клієнти. Уповноважені банки є єдиним недержа-вним органом валютного контролю. Це пов´язано з тим, що банк — це організація, основним призначенням якої є посередництво в переміщенні коштів від кредиторів до позичальників, від покупців до продавців, тобто практично весь грошовий обіг у господарському обороті відбувається через банківську систему, і жоден інший орган чи організація не мають такого оперативного і повного доступу до інформації, пов´язаної з обертанням коштів. З огляду на таке монопольне положення банківської системи як єдиного організму в сфері розрахунків і приймаючи до уваги об´єктивні закони функціонування держави, що ґрунтуються на покладанні визначених зобов´язань на всіх суб´єктів, на яких поширюється суверенітет цієї держави, на уповноважені комерційні банки України покладені визначені зобов´язання за контролем своїх клієнтів. Банки зобов´язані насамперед запобігати проведенню тієї чи іншої незаконної валютної операції, а коли це не можливо, інформувати уповноважені державні органи. Крім того, специфіка уповноважених банків полягає в тому, що вони самі є суб´єктами підприємницької діяльності й активно роблять валютні операції. Тому невипадково у валютному законодавстві багато уваги приділяється порядку здійснення операцій комерційними банками.

Для встановлення дієвого контролю за виконанням розрахунків в іноземній валюті уповноважені банки при списанні коштів з валютного рахунка резидента зобов´язані жадати від останнього документи, що підтверджують правомірність операції.

В разі коли здійснюється експорт товарів, робіт (послуг), прав інтелектуальної власності виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їхні валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначених у контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією на його поточний рахунок.

При імпорті товарів, робіт (послуг), прав інтелектуальної власності банк знімає імпортну операцію резидента після пред’явлення ним акта (іншого документа), що засвідчує поставку нерезидентом продукції, виконання робіт, надання послуг, оплачених резидентом у 90-денний термін. При пред’явленні резидентом належним чином оформленої вантажно-митної декларації банк знімає імпортну операцію з контролю лише після отримання реєстру ВМД від відповідного митного органу.

У разі ненадходження валютного виторгу у встановлений законодавством термін чи продукції з імпорту в Україну уповноважені банки інформують органи Державної податкової адміністрації і Національного банку України.

Нездійснення уповноваженими банками функцій агента валютного контролю в частині запобігання проведенню резидентами і нерезидентами через ці банки незаконних валютних операцій тягне за собою позбавлення генеральної ліцензії Національного банку України на право здійснення валютних операцій або штраф у розмірі 25% від суми (вартості) валютних операцій, здійснених резидентами та нерезидентами через ці банки з порушенням чинного законодавства. Якщо згідно із законодавчими та нормативно-правовими актами дозволено проводити окремі валютні операції у визначених сумах, то розрахунок розміру штрафу здійснюється із суми, що становить різницю між сумою проведеної валютної операції та сумою, що є нормативне визначеною (дозволеною). У разі використання в розрахунках іноземної валюти штраф сплачується у валюті України за обмінним курсом Національного банку України на день складання відповідного протоколу порушення валютного законодавства.

Нездійснення уповноваженими банками функцій агента валютного контролю у частині своєчасного інформування у випадках та порядку, встановленому законодавством, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку України, відповідних державних органів про порушення резидентами і нерезидентами законодавства, пов'язаного з проведенням ними валютних операцій, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5% від суми (вартості) валютних операцій, про які уповноважений банк згідно зі встановленим порядком зобов'язаний був поінформувати відповідні державні органи.

Здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами у межах торговельного обороту без участі уповноваженого банку або здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами у межах торговельного обороту у валюті України без одержання індивідуальної ліцензії НБУ тягне за собою накладення штрафу на резидента в розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій (при розрахунках у валюті України - на суму таких розрахунків).

Якщо нерезиденти мають на території України представництва, яким відкрито рахунки типу "Н" або типу "П" у валюті України, то здійснення розрахунків у валюті України через ці рахунки між резидентами і нерезидентами у межах торговельного обороту не потребує індивідуальної ліцензії НБУ. Використання іноземної валюти у зазначених розрахунках за участю таких представництв є використанням іноземної валюти як засобу платежу на території України і потребує індивідуальної ліцензії НБУ.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Проведення комерційними банками валютного контролю

На сайте allrefs.net читайте: Проведення комерційними банками валютного контролю.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Проведення комерційними банками валютного контролю.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Міжнародні розрахунки за допомогою зустрічного акредитиву.
Акредитивна форма розрахунків. Ця форма розрахунків , на відміну від більшості інших , характеризується дуже активною участю банків у процесі її здійснення . Акредитив являє собою умовне г

Порядок отримання кредитів в іноземній валюті від нерезидентів.
На теперішній час порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів врегульовано Положенням про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги