рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок отримання кредитів в іноземній валюті від нерезидентів.

Порядок отримання кредитів в іноземній валюті від нерезидентів. - раздел Экономика, Проведення комерційними банками валютного контролю На Теперішній Час Порядок Отримання Резидентами Кредитів, Позик В Іноземній В...

На теперішній час порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів врегульовано Положенням про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 N 270 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2004 за N 885/9484).

Кредити, позики в іноземній валюті, у тому числі поворотну фінансову допомогу в іноземній валюті , від нерезидентів можуть одержувати резиденти України для використання їх за цільовим призначенням, визначеним договором. Кредити одержують лише в безготівковій формі.

Резиденти-позичальники (крім уповноважених банків України) залучають кредити від нерезидентів через уповноважені банки України (підрозділи банків), які надали згоду на обслуговування операцій за договором. Якщо договором з нерезидентом передбачено одержання кредиту з надходженням коштів на рахунок резидента-позичальника за межами України та/або погашення заборгованості за таким кредитом здійснюватиметься з рахунку резидента, відкритого за межами України, то резидент-позичальник повинен у встановленому Національним банком порядку одержати індивідуальну ліцензію на розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах за межами України (крім випадку використання фізичною особою рахунку за межами України на час її перебування за кордоном).

Датою надання коштів за кредитом під час сплати нерезидентом-кредитором зовнішньоторговельного контракту резидента-позичальника за межами України слід вважати дату списання коштів з рахунку нерезидента-кредитора на користь нерезидента-експортера.

Достатніми для підтвердження резидентом-позичальником обслуговуючому банку дати отримання та суми отриманого кредиту від нерезидента-кредитора є засвідчені іноземним банком або іноземною фінансовою установою оригінали або копії платіжних документів, які підтверджують сплату кредитних коштів іноземним кредитором нерезиденту-експортеру за зовнішньоторговельним контрактом, із зазначенням реквізитів контракту, дати та суми перерахованих коштів нерезиденту-експортеру або підтвердженням для цього є отримане безпосередньо обслуговуючим банком від банку-кредитора SWIFT чи телексне повідомлення, що містить відповідний ключ, із зазначенням реквізитів контракту, а також дати та суми перерахованих коштів нерезиденту-експортеру.

Якщо договором з нерезидентом передбачено надання резиденту-позичальнику кредиту із зарахуванням коштів на його рахунок, відкритий за межами України, який використовується резидентом на підставі відповідної індивідуальної ліцензії Національного банку (крім випадку використання фізичною особою рахунку за межами України на час її перебування за кордоном), то перерахування нерезиденту коштів з рахунку резидента-позичальника, відкритого в уповноваженому банку, з метою погашення такого кредиту здійснюється за умови подання резидентом-позичальником оригіналу реєстраційного свідоцтва і засвідчених іноземним банком або іншою іноземною фінансовою установою оригіналів чи копій платіжних документів, які підтверджують сплату кредитних коштів іноземним кредитором резиденту-позичальнику та подальше використання цих коштів (підтвердним документом також може бути отримане безпосередньо обслуговуючим банком від іноземного банку або іншої іноземної фінансової установи, у якому відкрито рахунок резидента-позичальника, SWIFT чи телексне повідомлення, що містить відповідний ключ, із зазначенням дати і суми отримання кредитних коштів, а також дати, суми та мети їх використання).

Кредити, що одержують від нерезидентів фізичні особи, які не зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, мають зараховуватися на їх рахунки, відкриті в уповноважених банках України або в іноземних банках. Такі кредити фізичні особи можуть одержувати на строк не менше ніж на півроку. У разі надходження кредиту на рахунок фізичної особи, відкритий в уповноваженому банку, його погашення здійснюється з цього рахунку.

 

Договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань в іноземній валюті перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками (зі сплатою процентів за користування або без такої сплати), у тому числі за поворотною фінансовою допомогою, підлягають обов'язковій реєстрації Національним банком. Резидентам-позичальникам, які не є банками, видають реєстраційні свідоцтва територіальні управління Національного банку.

Реєстраційні свідоцтва видаються резидентам-позичальникам, які не є банками, територіальними управліннями Національного банку за місцезнаходженням обслуговуючого банку (підрозділу банку).

У разі дострокового погашення резидентом-позичальником кредиту сума виплат за користування кредитом (процентна ставка) не може перевищувати розміру виплат за процентними ставками, встановленими Національним банком на відповідний період.

Для одержання реєстраційного свідоцтва резидент-позичальник подає до відповідного територіального управління документи:

1. лист звернення з проханням зареєструвати договір позики.

2. заяву до якої необхідно додати:

• нотаріально засвідчену копію договору позики в одному примірнику;

• повідомлення про договір позики за відповідною формою в одному примірнику з відміткою уповноваженого банку (банк, у якому відкрито поточний рахунок позичальника і на який буде перераховано позику);

• оригінал письмового підтвердження від уповноваженого банку про згоду на обслуговування операцій за договором позики в одному примірнику;

• оригінал платіжної квитанції про внесення плати за оформлення реєстраційного свідоцтва в одному примірнику;

• у разі необхідності, долучити нотаріальну копію довіреності в одному примірнику.

 

Територіальне управління в порядку черговості надходження розглядає одержані від резидентів-позичальників документи і здійснює перевірку: їх комплектності; правильності оформлення повідомлення, його відповідності умовам договору з нерезидентом; відповідності (неперевищення) розміру процентної ставки, передбаченої договором, розміру процентної ставки, встановленої Національним банком для зовнішніх запозичень; умов поставки продукції, виконання робіт та надання послуг, отримання об'єкта права інтелектуальної власності, якщо кредит не надходить на рахунок резидента-позичальника, відкритий в уповноваженому банку; відповідності вимогам, установленим Положенням.

Територіальне управління реєструє договір і видає реєстраційне свідоцтво (додаток до реєстраційного свідоцтва). Оригінал реєстраційного свідоцтва (додатка до реєстраційного свідоцтва) оформляється на бланку територіального управління та надсилається територіальним управлінням резиденту-позичальнику. Копія реєстраційного свідоцтва (додатка до реєстраційного свідоцтва) залишається в територіальному управлінні для обліку і контролю.

Територіальне управління надсилає обслуговуючому банку копії виданих резидентам-позичальникам реєстраційних свідоцтв (додатків до реєстраційних свідоцтв) разом із примірниками повідомлень про договір резидентів-позичальників.

У разі залучення кредитних коштів як кредитної лінії, якщо в договорі зазначається не загальний обсяг кредитної лінії, а лише ліміт заборгованості, резидент-позичальник у повідомленні про договір зазначає загальний розрахунковий обсяг кредитної лінії. Обслуговуючий банк перевіряє загальний обсяг кредитної лінії, розрахований резидентом-позичальником, і зазначає його в підтвердженні про згоду на обслуговування операцій за договором.

Якщо договором з нерезидентом передбачено надання кредиту кільком резидентам-позичальникам, то реєстраційні свідоцтва мають видаватися кожному резиденту-позичальнику окремо. Разом з тим у повідомленні про договір і в реєстраційному свідоцтві кожного резидента-позичальника зазначається загальний обсяг кредиту, який передбачається отримати кожним позичальником окремо (у разі невизначення такого обсягу в договорі — зазначається загальний розрахунковий обсяг для кожного позичальника).

У разі неодержання кредиту згідно з реєстраційним свідоцтвом резидент-позичальник повертає до територіального управління невикористане реєстраційне свідоцтво, що звільняє його від подальшого подання звітності про залучення та обслуговування кредиту.

Вище викладено загальний порядок та перелік документів до НБУ. Однак мало хто знає про деякі особливості укладання договору позики з нерезидентами, щоб на стадії реєстрації договору НБУ не мало зауважень та відмов.

Заявникам слід звернути увагу на таке:

1) договір позики має бути підписаний та поданий на реєстрацію до НБУ до фактичного надходження позики;

2) якщо договір позики укладається не українською мовою, то необхідно зробити нотаріально посвідчений переклад договору (виключення складає російська мова);

3) у договорі позики обов’язково має бути зазначена відкладальна умова, тобто в договорі має бути передбачено, що він набирає чинності з моменту його реєстрації, за винятком договорів про одержання кредитів уповноваженими банками на строк, що не перевищує один рік;

4) розмір виплат за користування позикою за встановленою договором процентною ставкою з урахуванням комісій, неустойки та інших установлених договором платежів, у тому числі тих, що є санкціями за неналежне виконання умов цього договору не повинен перевищувати розмір виплат за цим кредитом, розрахований виходячи з установленої Національним банком максимальної процентної ставки за договорами.

5) позика надається не менше ніж півроку.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Проведення комерційними банками валютного контролю

На сайте allrefs.net читайте: Проведення комерційними банками валютного контролю.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок отримання кредитів в іноземній валюті від нерезидентів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Проведення комерційними банками валютного контролю.
Побудова структурної системи економічної стабільності є тривалим процесом і передбачає створення нових і удосконалення вже існуючих структур державних органів влади, у функції яких входить забезпеч

Міжнародні розрахунки за допомогою зустрічного акредитиву.
Акредитивна форма розрахунків. Ця форма розрахунків , на відміну від більшості інших , характеризується дуже активною участю банків у процесі її здійснення . Акредитив являє собою умовне г

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги