рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Облік розрахунків з підзвітними особами

Облік розрахунків з підзвітними особами - раздел Экономика, Бухгалтерський облік за Національними стандартами навчально-практичний посібник Підзвітні Особи – Це Працівники Підприємства, ...

Підзвітні особи – це працівники підприємства, які отримали грошові кошти в підзвіт для майбутніх витрат згідно наказу (розпорядженню) керівника підприємства. До таких операцій належать витрати, пов'язані з відрядженням, витрати на придбання інвентаря, незначних партій матеріалів (товарів), витрати на оплату транспортних послуг і тому подібне.

Прийняття нового Податкового кодексу (п.п.140.1.7п.140.1ст.140) потребувало внесення змін до деяких законодавчих актів з питань службових відряджень, що діяли раніше, і прийняття замість них нових, що відповідають положенням ПКУ, а саме:

- Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон

Наказ Мінфіну від 17.03.2011 № 362 ( далі Інструкція №362);

- Постанова Кабінету Міністрів України від 2.02.2011 № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (зі змінами і доповненнями від 13.04 11 №411, від 7.09.11 №968, від 28.12 11 №1411 (далі Постанова №98);

- Постанова КМУ від 02.02.2011 р. №73 «Про граничні норми добових витрат для відрядження членів екіпажів суден, інших транспортних засобів та суми, що спрямовуються на їх харчування замість добових витрат»;

- Лист ДПС України от 6.10.2011 № 1033/5/15-1416 «Щодо мінімального розміру добових витрат для працівників підприємств, які не фінансуються (утримуються) за рахунок бюджету»

- Лист Мінфін от 22.11.2011 № 31-07230-16-10/28802 «Щодо службових відряджень»;

Згідно інструкції № 362 «службове відрядження- це поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства… на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи». В новій редакції уточнюється, що тільки «за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства» таке відрядження вважається службовим.

Строк відрядження визначається керівником, але не може перевищувати в межах України 30 календарних днів, за кордон - 60 календарних днів.

Строк відрядження працівників, які направляються для виконання у межах України монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, не повинен перевищувати строк будівництва об'єктів.

Відповідно до п.п 140.1.7 п. 140.1 ст.140 ПКУ Постановою КМУ № 98 було затверджено склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

У складі цих витрат:

Витрати на харчування (добові витрати)- це витрати на особисті потреби працівника під час відрядження. Добові виплачуються працівникові за кожен день перебування у відрядженні (включно день вибуття (виїзду) і день прибуття (приїзду)).

Відповідно до Інструкції №362 розмір добових тепер визначаєтсязгідно наказу про відрядження та відповідним первинним документам, а в країни, в'їзд на територію яких здійснюється за наявності відповідно дозволу (візи)— згідно наказу про відрядження і відміткам уповноваженої посадової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або замінюючому його документі За відсутності вказаних відповідних підтверджуючих документів, наказу або відміток сума добових не включається до складу витрат платника податку.

Норми відшкодування витрат на відрядження для працівників підприємств усіх форм власності (крім державних службовців та осіб, які направляються у відрядження підприємствами, що повністю або частково утримуються за рахунок коштів бюджетів) визначені абз. 4 пп. 140.1.7 Податкового кодексу України і встановлються у відповідності з мінімальною заробітною платою.

 

Максимальний розмір добових, які можна віднести до витрат без документального підтвердження згідно з пп. 140.1.7 ПКУ

для небюджетних організацій*

Період дії норми У межах України, грн За межами України, грн
з 01.01.2012 р. до 31.12.2012 р.   214,60 (не більше ніж 0,2 розміра мінімальної заробітної плати, що діяла на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу)** 804,75 (не більше ніж 0,75 розміра мінімальної заробітної плати, що діяла на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу).
з 01.01.2013 р. до 31.12.2013 р.   229,4 (не більше ніж 0,2 розміра мінімальної заробітної плати, що діяла на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу)*** 860,25 (не більше ніж 0,75 розміра мінімальної заробітної плати, що діяла на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу).

 

* Наведені обмеження встановлено для працівників підприємств усіх форм власності, крім державних службовців та осіб, які направляються у відрядження підприємствами, що повністю або частково утримуються за рахунок коштів бюджетів, для яких встановлені окремі норми Постановою КМУ від 02.02.2011 р. №98.

** Мінімальна заробітна плата встановлена на 1 січня 2012 року згідно зі ст. 13 Закону України від 22.12.2010 р. №4282-VI "Про державний бюджет України на 2012 рік" і становить 1073 грн.

** Мінімальна заробітна плата встановлена на 1 січня 2013 року згідно зі ст. 8 Закону України від "Про державний бюджет України на 2013 рік" і становить 1147 грн.

 

Згідно Постанови КМУ від 02.02.11р. №98 розмір добових витрат для бюджетників лишився на рівні тієї ж норми (30 грн.), що була затверджена Постановою КМУ від 23.04.99 р. № 663 (втратила чинність 01.04.11 р) , але відсоток сум добових витрат в залежності від умов застосування норм змінився, і складає: при одноразовому харчуванні -80%; при дворазовому харчуванні-55%; при триразовому харчуванні-35% від добової суми відповідно до країни відрядження. Далі наведені норми добових при відрядженнях в межах України.

 

Норми добових при відрядженнях в межах України для бюджетників

Кількість разів харчування, що відмічена в рахунку готелю Розмір добових по Україні, грн.
1. Без харчування 30,00
2.Одноразове харчування 24,00
3. Дворазове харчування 16,50
4. Триразове харчування 10,50

 

Керівник підприємства може, виходячи з норм колективного договору, збільшити норму добових, але з додаванням цієї суми до сукупного доходу працівника.

У разі відряджень за кордон за час проїзду територією України добові виплачуються за нормами, встановленими для відрядження в межах України.

При форс-мажорних обставинах, які впливають на тривалість відрядження (хвороба, відсутність квитків, відміна авіарейсів і тому подібне), керівник підприємства може дозволити продовжити термін відрядження (за наявності підтверджуючих документів), але в межах норм.

Витрати на проїзд(у тому числі на перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) до місця відрядження і назад, а також за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті);

Витрати на проїзд відшкодовуються тільки за наявності документів в оригіналі, а саме: транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), квитанцій на постільне приладдя та ін.

Витрати на проїзд у вагонах (каютах, салонах) особливого класу компенсуються з дозволу керівника підприємства.

Витрати на проживання- це витрати на найм житлового приміщення під час відрядження (за наявності оригіналів підтвердних документів). Вони включають оплату рахунків за місце в готелі або по найму інших житлових приміщень; харчування, що включене в рахунок за проживання; витрати на побутові послуги, що включені до рахунків на оплату вартості проживання у місцях проживання (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), але не більш як 10 відсотків сум добових витрат для держави, до якої відряджається працівник, визначених у додатку 1 до цієї постанови, за всі дні проживаннятакож внесені до такого рахунку; відмічене в цьому самому документі користування холодильником, телевізором, кондиціонером.

Інші витрати – це витрати на: оплату телефонних рахунків і інших операцій зв'язку, якщо вони пов'язані з вирішенням виробничих питань і підтверджені документально; оформлення закордонних паспортів і дозволів на в'їзд (ввезення); компенсаційні при обміні валюти, в якій виданий аванс, на національну валюту країни відрядження; на обов'язкове страхування; інші документально оформлені витрати, без яких не можна виконати завдання по відрядженню.

Відрядженому працівникові видається посвідчення про відрядження. Основними реквізитами цього документа є: прізвище, ім'я, по батькові працівника; посада і місце роботи; пункт відрядження і його термін; відмітки про вибуття у відрядження; прибуття до пунктів призначення; вибуття з них і прибуття до місця постійної роботи.

Направлення працівника підприємства у відрядження в межах України оформляється наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, найменування підприємства, куди відряджений працівник, строку й мети відрядження. Відрядження за кордон також оформлюється наказом, але тільки після затвердження технічного завдання (в якому визначаються мета виїзду, завдання та очікувані результати відрядження, а також строк, умови перебування за кордоном) і кошторису витрат.

Відрядженому працівникові підприємство зобов'язане відшкодувати понесені витрати, на підставі наданих виправдувальних документів виплатити добові, а також зберегти за час відрядження його середній заробіток.

Середній заробіток розраховується згідно Ухвалі Кабінету Міністрів України «Порядок розрахунку середнього заробітку» від 8 лютого 1995 р. № 100 із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України (останнє - від 30 листопада 2005 року N 1132)

Всі витрати по відрядженню підтверджуються документально (документи повинні бути в оригіналі).

Підприємство зобов'язане видавати аванс відправленим у межах України і за кордон. Сума авансу визначається способом розрахунку, виходячи з норм добових і розміру передбачуваних витрат на мешкання, проїзд і тому подібне. При складанні розрахунку (кошторису) витрат на відрядження за кордон у разі переведення витрат в гривні і іноземну валюту застосовується офіційний курс НБУ на день отримання коштів з каси уповноваженого банку.

За новим порядком (згідно Наказу № 996 та Інструкції №362), після повернення з відрядження підзвітна особа повинна скласти Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт зі всіма підтверджуючими документами і повернути залишок невитрачених коштів до або під час надання такого звіту. Звіт подається до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження. Якщо під час службового відрядження платник податку отримав готівку із застосуванням платіжних карток, він подає Звіт і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження. Відрядженій особі - платнику податку, який застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, і строк подання Звіту не перевищив 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може продовжити такий строк до 20 банківських днів (до з’ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).

В Звіті про використання коштів працівник відзначає фактичні витрати по відрядженню, виходячи з норм, що діють.

Якщо в документах про витрати на відрядження видокремлено ПДВ і відрядження пов'язане з виробничою діяльністю, то сума ПДВ відноситься до податкового кредиту (дебет рахунку 641/ПДВ) без підтвердження податковими накладними – тільки згідно транспортних квитків і рахунків готелів. Якщо ж рахунок на проживання виписано не готелем, тоді для віднесення суми ПДВ до податкового кредиту підприємству необхідно мати податкову накладну за умови, що сума сплати за проживання складає більше 20 грн. За відсутності накладний податковий кредит відсутній і суму ПДВ відносять в дебет субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності».

Новий ПКУ не передбачає стягнення штрафу з підзвітного особи за невчасне повернення коштів, виданих на відрядження, як це було встановлено Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" (N 889-IV від 22.05.03 р.). Згідно вимогам пп. 164.2.11 ПКУ несвоєчасно повернена сума надмірно витрачених коштів підлягає оподаткуванню НДФЛ.

Форму розрахунку даного реквізиту представлений в двох варіантах - по ставках 15% і 17%. Ставка 17% застосовується, якщо сума, яку вчасно не повернено, перевищує 10 мінімальних зарплат на 1 січня, тобто в 2012 році це 10730 грн (п. 167.1 ПКУ) і тільки до суми перевищення.

Синтетичний облік розрахунків з підзвітними особами здійснюється на рах. 37, субрахунок 372 «Розрахунки з підзвітними особами». Сальдо субрахунку може бути як дебетовим, так і кредитовим. Такі показники відображають в балансі підприємства розгоруто: дебетове сальдо – у складі оборотних активів, кредитове сальдо – у складі зобов'язань.

У таблиці, що наведена далі, відображені основні бухгалтерські проводки по субрахунку 372.

Основні бухгалтерські записи з обліку розрахунків з підзвітними особами

№ з/п Зміст операцій Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
1. Видача сум під звіт
2. Придбання підзвітними особами ТМЦ і оплата витрат на їх доставку    
  – вартість сировини і матеріалів
  – будівельних матеріалів
  – малоцінних швидкозношувальних предметів
  – товарів
3. Відображено податковий кредит з ПДВ за придбаними ТМЦ
4. Списання використаних сум по службових відрядженнях
5. Відображено податковий кредит з ПДВ у витратах на відрядження
6. Повернення невикористаних сум підзвітної суми
7. Утримання невикористаних підзвітних сум із заробітної плати за згодою з працівником

.

Приклад.

Згідно наказу по підприємству співробітник відбув у відрядження в інше місто (на території України) для виконання виробничого завдання. Відповідно до наказу термін відрядження визначено з 10.01.2012 p. по 14.01.2012 р. З каси йому було видано 600 грн. По поверненню з відрядження співробітник пред'явив посвідчення на відрядження і склав авансовий звіт.

Згідно даним авансового звіту та доданим до нього документам:

- вартість квитків - 180 грн. (ПДВ - 30 грн.);

- проживання в готелі - 240 грн. (ПДВ - 40 грн.). В рахунках готелю вказана вартість 2 сніданків. Відобразити в бухгалтерському обліку.

Рішення:

Перш за все необхідно визначити розмір добових. Кількість добових - 5 (10.01, 11.61, 12.01, 13.01, 14.01). Так як в вартість проживання врахована вартість 2-х сніданків, то добові за дві доби будуть розраховані виходячи з норми 24 грн. за добу, а за три доби - виходячи з норми 30 грн. за добу. Загальна сума добових складає:

(2 х 24) + (3 х 30) = 138 грн.

Авансовий звіт затверджується в сумі фактичних витрат – 558 грн., а в реєстрах бухгалтерського обліку слід скласти наступні бухгалтерські записи:

 

 

 

 

№ п/п Зміст операції Кореспонденція рахунків Сума, грн.
Дт Кт
Видано з каси на відрядження
Списана сума фактичних витрат
Відображена сума податкового кредиту
Повернуто в касу підзвітною особою залишок коштів

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Бухгалтерський облік за Національними стандартами навчально-практичний посібник

Харківський національний університет... М В Н Каразіна... Економічний факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Облік розрахунків з підзвітними особами

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основні засоби, їх класифікація
Методологія обліку основних засобів і порядок розкриття інформації про них фінансовій звітності визначається П(с)БО-7 "Основні засоби". Основні засоби - це матер

Оцінка основних засобів
Для правильного обліку основних засобів (ОЗ) необхідно застосовувати єдині принципи їх оцінки. Так, в балансі відображується первісна або відновлена вартість ОЗ (якщо були переоцінені), а

Переоцінка основних засобів
Згідно з П(с)БО7 "Основні засоби" підприємство переоцінює об'єкт основних засобів, якщо його залишкова вартість значно (більше ніж на 10%) відрізняється від справедливої вартості на дату

Приклад.
Залишкова вартість об'єкта основних засобів (ЗВ)- 10 000 грн. Справедлива вартість (СВ) - 12 000 грн. Знос (3)-3 000 грн. Первісна вартість об'єкта основних засобів (ПВ) - 13 000

Нвентаризація основних засобів та нематеріальних активів
  Інвентаризація - це перевірка та документальне підтвердження наявності та стану матеріальних, інших цінностей, іншого майна, вкладень, розрахунків та зобов

Амортизація основних засобів
  В процесі використання об'єктів основних засобів економічні вигоди споживаються підприємством. Це споживання зменшує балансову вартість основних засобів, що відображається шляхом на

Особливості обліку та порядок нарахування амортизації основних засобів для цілей оподаткування прибутку підприємств
З 1.04 2011р. новим Податковим Кодексом України (далі ПКУ) був змінений порядок нарахування амортизації в податковому обліку. Амортизація тепер нар

Документальне оформлення і облік надходження та вибуття основних засобів
Нормативними актами з організації обліку основних засобів є: - План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та Інструкція щодо його застосув

Документальне оформлення і облік надходження та вибуття основних засобів
Нормативними актами з організації обліку основних засобів є: - План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та Інструкція щодо його застосув

Документальне оформлення і облік надходження та вибуття основних засобів
Нормативними актами з організації обліку основних засобів є: - План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та Інструкція щодо його застосув

Бухгалтерські записи з операцій безоплатного одержання основних засобів
№ п/п Зміст операції Дт Кт Відображена вартість безкоштовно одержаних основних засобів

Бухгалтерський та податковий облік операцій вибуття основних засобів
Основні засоби в зв'язку з моральним і фізичним зносом приходять в незадовільний стан і підлягають ліквідації. Об'єкти ліквідуються на підставі акту, складеного комісією, призначеною керівником під

Облік реалізації основних засобів
Згідно п. 33 П(с)Б07 об'єкт основних засобів виключається з балансу у випадку його вибуття внаслідок продажу, безкоштовної передачі або невідповідності критеріям визнання активом. Фінансов

Визначення, оцінка та класифікація НМА
Методологічні засоби формування в бухгалтерському обліку інформації про нематеріальні активи та розкриття інформації про них у фінансовій звітності визначає П(с)БО-8. Його структура представлена в

Амортизація нематеріальних активів
Нарахування амортизації НМА здійснюється протягом строку їх корисного використання, який встановлюється підприємством, але не більше 20 років. Метод нарахування амортизації НМА обирається

Облік фінансових інвестицій
Фінансові інвестиції - це активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку за рахунок відсотків, дивідендів тощо, зростання вартості капіталу або отримання інших вигод для і

Виробничі запаси як активи, їх класифікація
Запаси - активи, які: · утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; · перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виро

Порядок формування первісної вартості запасів
До витрат, що формують первісну вартість, відносяться: - суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю); § суми, що сплачуються за інформаційні, посередни

Оцінка запасів при їх вибутті
В умовах ринкової економіки ціни на матеріальні ресурси часто змінюються. Підприємство одержує матеріали за різними договірними цінами, тому виникає питання стосовно оцінки витрачених матеріалів (з

Організація обліку запасів
Необхідними умовами правильної організації обліку запасів є: · правильна організація складського господарства; · затвердження інструкції з обліку запасів: · правильне гру

Організація обліку запасів
Необхідними умовами правильної організації обліку запасів є: · правильна організація складського господарства; · затвердження інструкції з обліку запасів: · правильне гру

Нвентаризація виробничих запасів та облік її результатів
Інвентаризація матеріальних цінностей проводиться згідно з Інструкцією, затвердженою наказом головного управління Державного казначейства України № 90 від 30.10.98 р. Інвентаризаці

Особливості бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів
Малоцінні та швидкозношувані предмети - предмети, що використовуються протягом не більше одного року, або нормального операційною циклу, якщо він перевищує один рік. Облік ведеться на рахунку № 22

Облік бланків суворої звітності
Бланки суворої звітності - бланки документів, які підлягають обліку. Виготовляються за встановленою формою, зберігаються в спеціальних металевих ящиках, сейфах. До бланків суворої з

Облік грошових коштів
Для узагальнення інформації про наявність і рух грошових коштів, грошових документів, короткострокових векселів одержаних і фінансових інвестицій, дебіторської заборгованості, резерву сумнівних бор

Облік касових операцій
Питання організації обліку касових операцій регулюється "Порядком ведення касових операцій в національній валюті в Україні", затв. постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. №637

Облік операцій на поточному рахунку
Облік операцій ведуть на активному рахунку 31 "Рахунки в банках". По дебету цього рахунку відображається надходження грошових коштів по кредиту в кореспонденції з рахунками: 301 "Кас

Відомість №1.2
Сальдо на початок місяця - 57000 грн. №п/п 3 дебету рахунку 311 в кредит рахунків Всього  

Облік інших грошових коштів
Бухгалтерський облік інших грошових коштів здійснюють на активному рахунку № 33 "Інші кошти", на якому ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових коштів (у наці

Бухгалтерський облік вексельного обігу
Постановою Верховної Ради від 17.07.92 р. "Про застосування векселя в господарському обороті України" введено вексельний обіг з використанням простого та переказного векселя.

Облік операцій на поточних рахунках в іноземній валюті
Підприємства, що здійснюють зовнішню економічну діяльність, відкривають валютні рахунки в комерційних банках. Рахунки відкриваються на підставі документів: 1. Оригінал або

Дебіторська заборгованість: класифікація, оцінка, облік
Нормативна база 1) План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій та інструкція щодо його застосування, затверджені

Облік розрахунків з підзвітними особами
Підзвітні особи – це працівники підприємства, які отримали грошові кошти в підзвіт для майбутніх витрат згідно наказу (розпорядженню) керівника підприємства. До таких

Облік розрахунків з бюджетом за податками
Питання відображення в обліку поточних зобов'язань перед бюджетом зі сплати податку на прибуток з використанням рахунку 641 "Розрахунки за податками" потребує висвітлення методики визначе

Облік розрахунків з бюджетом по сплаті податку на додану вартість
Податок на додану вартість (ПДВ) є частиною новоствореної вартості і сплачується до Державного бюджету на кожному етапі виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг. Подана вартість -

Д-т 641.ПДВ К-т 631 - 200 грн.
3) Оплачено рахунки постачальника: Д-т 631 К-т 311 - 1200 грн. Реалізація 4) Відвантажено продукцію: Д-т 90 К-т 26 5) Відображено реалізацію прод

Д-т 641.ПДВ К-т 631 - 200 грн.
3) Оплачено рахунки постачальника: Д-т 631 К-т 311 - 1200 грн. Реалізація 4) Відвантажено продукцію: Д-т 90 К-т 26 5) Відображено реалізацію прод

Форми та системи оплати праці
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, в грошовій одиниці виміру, яку за трудовою угодою власник платить робітнику за виконану ним роботу. Розмір заробітної платі з

Організація обліку праці і її оплати
При організації обліку праці і її оплати важливе значення мають первинні документи, які повинні забезпечувати отримання інформації про витрати робочого часу та виконання виробничих завдань (

Методика обліку податків і зборів, пов’язаних з оплатою праці
  Існує два види оподаткувань заробітної плати: перший - нарахування на заробітну плату; другий - утримання із заробітної плати. Нарахування на заробітну плату

Розмір податкової соціальної пільги у 2013 році
Категорія платника податків Граничний розмір зарплати, що надає право на застосування ПСП у 2013 році, грн. Розрахунок розміру ПСП Розмір ПСП,

Порядок нарахування доплат, надбавок
1. Доплата за понаднормовий час. Право на оплату понаднормової роботи надається робітникам з нормованим робочим днем. Порядок оплати понаднормової роботи регламентовано ст. 106 КЗПП

Порядок визначення загального трудового стажу та розміру допомоги з тимчасової непрацездатності
Правила визначення загального трудового стажу для призначення робітникам допомоги з тимчасової непрацездатності затв. постановою КМУ від 27.04.98 року № 1658. Розмір допомоги, згідно з пос

Порядок визначення розміру допомоги з тимчасової непрацездатності
Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності визначаються виходячи з середньоденної заробітної плати, розрахунок якої здійснюється за формулою: З

Розглянемо умовний приклад.
За місяць працівнику нарахували: заробітну плату в сумі 2500,00 грн., лікарняні – 1000,00 грн (сума перших 5-ти днів лікарняних становить 400,00 грн., решта лікарняних, що оплачує ФСС з ТВП – 600,0

Синтетичний та аналітичний облік розрахунків по оплаті праці
Витрати на оплату праці - один із елементів операційних витрат підприємства, тому важливе значення в формуванні собівартості продукції, підвищенні ефективності роботи підприємств має успішне виріше

Облік кредитів банку
Однією із найважливіших особливостей організації безготівкових розрахунків є організація банківського кредитування. Кредитування здійснюється на підставі відповідних інструктивних документ

Облік операцій з цінними паперами
Перехід до ринкової економіки в Україні потребує створення ринку цінних паперів. Законом України від 18.07.91 р. "Про цінні папери та фондову біржу" визначені види цінних паперів

Визначення, визнання, оцінка і функції власного капіталу
Поняття "капітал" асоціюється з поняттям "власність''. В момент створення підприємства його стартовий капітал втілюється в активах, інвестованих засновниками (учасниками) і представл

Визначення, визнання, оцінка і функції власного капіталу
Поняття "капітал" асоціюється з поняттям "власність''. В момент створення підприємства його стартовий капітал втілюється в активах, інвестованих засновниками (учасниками) і представл

Особливості формування та обліку статутного капіталу на підприємствах різних форм власності
На державному підприємстві розміри статутного капіталу визначає держава (міністерство, відомство) у період заснування підприємства і наділення його основними та оборотними засобами. У проц

Витрати підприємства, їх класифікація
Методологія обліку та порядок розкриття інформації щодо витрат у фінансовій звітності визначаються П(с)БО 16 "Витрати". Згідно зі Стандартом 1 витрати - це зменшення еконо

Облік витрат операційної діяльності за елементами
Витрати операційної діяльності групуються за економічними елементами: - матеріальні витрати (вартість матеріалів, сировини, палива, енергії, напівфабрикатів, запасних частин); - в

Облік загальновиробничих витрат, порядок їх розподілення і списання
Витрати на виробництво готової продукції включають прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати, а також постійні та змінні виробничі накладні витрати. Виро

Облік витрат, що не включаються в собівартість продукції
Адміністративні витрати - це загальногосподарські витрати, пов'язані з обслуговуванням та управлінням підприємством. До них відносять: - загальні корпоративні витрати;

Облік витрат, що не включаються в собівартість продукції
Адміністративні витрати - це загальногосподарські витрати, пов'язані з обслуговуванням та управлінням підприємством. До них відносять: - загальні корпоративні витрати;

Облік втрат і доходів від надзвичайних подій
До втрат від надзвичайних подій, облік яких ведуть на рахунку 99 "Надзвичайні витрати", субрахунках 991, 992, 993, відносяться: - втрати від стихійного лиха; - втрати ві

Результатів
Продукція, яка повністю укомплектована і відповідає технічним умовам. Оприбуткована на склад і оформлена відповідними документами називається готовою продукцією (ГП). В балансі гото

Розділ І
Облік довгострокових активів та фінансових інвестицій 3 1.1 Облік основних засобів 3 1.1.1.Основні засоби, їх класифікація 3 1.1.2.Оцінк

Розділ II
Облік поточних активів 29 2.1 Облік виробничих запасів 29 2.1.1.Виробничі запаси як активи, їх класифікація 29 2.1.2.Порядок формування

Розділ III
Облік зобов'язань і капіталу 70 3.1 Облік зобов'язань 70 3.1.1 Класифікація і оцінка зобов'язань 70 3.1.2 Облік розрахунків з бюджетом з

Облік витрат, готової продукції, її реалізації та фінансових
результатів 102 4.1 Облік витрат 102 4.1.1 Витрати підприємства, їх класифікація 102 4.1.2 Облік витрат операційної діяльності за елемен

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги