рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Облік витрат на формуванні основного стада.

Облік витрат на формуванні основного стада. - раздел Экономика, ТЕМА 1 ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ У Сільськогосподарських Підприємствах, На Відміну Від Усіх Галузей Економіки ...

У сільськогосподарських підприємствах, на відміну від усіх галузей економіки України, є особливий і специфічний вид капітальних інвестицій - це витрати формування основного стада. У зв'язку з цим і плані рахунків бухгалтерського обліку до рахунка 15 "Капітальні інвестиції" передбачено субрахунок 155 "Формування основного стада". На цьому субрахунку можна відкривати і субрахунки другого порядку:

а) 1551 - придбання дорослих тварин;

б) 1552 - переведення молодняку в основне стадо;

в) 1553 - витрати на доставку продуктивної худоби, одержаної
безкоштовно.

Синтетичний облік цього виду капітальних інвестицій здійснюється в Журналі 4, а аналітичний - у відомості 4.1.

При придбанні дорослих тварин в інших господарствах, племінних станціях виникають розрахунки з постачальниками. Одержання худоби для господарства відображають на підставі товаротранспортних накладних, рахунків-фактур та племінних свідоцтв. При цьому проводять такі записи:

- на вартість купленої худоби дебетують рахунок 1551 "Формування основного стада" і кредитують рахунок 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками";

- при перерахуванні коштів дебетують рахунок 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" і кредитують рахунок 31 "Рахунки в банках".

При доставці худоби мають місце витрати на перевезення, на корми, на відрядження осіб, які супроводжували худобу. Усі ці витрати включають до витрат на формування основного стада.

Придбана худоба включається до складу основних засобів і списується з кредиту рахунка 1551 "Формування основного стада" у дебет рахунка 107 "робоча й продуктивна худоба".

При переведенні тварин в основне стадо протягом року їх оцінюють за можливою собівартістю живої ваги. При цьому здійснюють такі записи:

- при переведенні тварин в основне стадо дебетують рахунок 1552 "Формування основного стада» і кредитують рахунок 211 "Молодняк тварин на вирощування";

- при включенні молодняку, переведеного в основне стадо, до складу основних засобів дебетують рахунок 107 "Робоча і продуктивна худоба" і кредитують рахунок 1552 "Формування основного стада".

Наприкінці року різницю між вартістю тварин, переведених в основне стадо протягом року, і їх фактичною собівартістю сплачують додатковим записом за дебетом рахунка 1552 і кредитом рахунка 211: на суму економії - "червоним сторно"; на суму перевитрат - звичайним записом. На цю ж різницю аналітичний запис роблять за дебетом рахунка 107 і кредитом рахунка 1552.

При безоплатному одержанні продуктивної худоби дебетують рахунок 1553 "Формування основного стада" і кредитують рахунок 424 "Безоплатно одержані оборотні активи" на їх реальну вартість. Витрати на придбання худоби теж відображають за дебетом рахунка 1553. при включенні безоплатно одержаної худоби в основне стадо на загальну вартість здійснюють запис за дебетом рахунка 107 і кредитом рахунка 1553.

Сільськогосподарські підприємства у разі нестачі коштів для формування основного стада можуть отримати короткотермінову позику банку, яка зараховується на поточний рахунок господарства (дебет рахунка 31 і кредит рахунка 60).

 

5. Облік формування власного капіталу у сільськогосподарських виробництвах різних організаційно-правових форм.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" [79], Указу Президента України від 29 січня 2001 р. №62 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки" [92] та постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 р. №177 "Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки" [85] міністерство аграрної політики України розробило і затвердило Методичні рекомендації щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій з формування власного капіталу та залучення майна колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств новоствореними сільськогосподарськими підприємствами[23].

Облік власного капіталу в новостворених агроформуваннях будується відповідно до правових вимог створення підприємств різних організаційно-правових форм та особливостей реорганізації КСП і трансформації відносин власності.

Для акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю законодавством встановлені норми щодо формування та зміни статутного капіталу. Розмір статутного капіталу фіксується в установчих документах і не може бути меншим за встановлену законодавством величину. Товариство має право змінювати (збільшувати або зменшувати) статутний капітал, але його зменшення не допускається у разі заперечень кредиторів підприємства.

При реорганізації КСП у господарське товариство для підтвердження вартості майна, яке визначене засновникам товариства в рахунок їхніх майнових паїв і яке передається до статутного капіталу, до органу державної реєстрації подаються виписка з рішення управління зі списком визначного майна та довідки про його вартість.

При створенні господарського товариства з числа колишніх членів КСП, яке не є правонаступником КСП, засновники можуть використати один із таких методів оцінки майна при внесенні його до статутного капіталу:

1) за балансовою (залишковою) вартістю мана на момент його отримання з КСП. До органів державної реєстрації подається довідка про вартість майна, видана КСП;

2) за вартістю, визначеною за домовленістю між засновниками (учасниками). До органів державної реєстрації подається виписка з протоколу установчих зборів про затвердження оцінки вкладів;

3) за вартістю, визначеною експертом-оцінювачем. До органу державної реєстрації додається звіт про експертну оцінку.

Формування статутного капіталу після державної реєстрації товариства на всю суму, яку зазначено в статуті, відображають записом за дебетом рахунка 46 "Неоплачений капітал" та за кредитом рахунка 40 "Статутний капітал". Аналітичний облік неоплаченого капіталу ведеться за видами розміщених неоплачених акцій (для акціонерних товариств) та за кожним засновником (учасником) підприємства.

Передача майна оформляється актом приймання передачі. Оприбуткування активів, отриманих у рахунок внесків до статутного капіталу товариства та оплати акцій відображають за дебетом рахунків 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 14 "Довгострокові фінансові інвестиції", 15 "Капітальні інвестиції", рахунків з обліку виробничих запасів, коштів тощо та за кредитом рахунка 46 "Неоплачений капітал".

У разі конвертації зобов'язань товариства у власний капітал, що можливо при санації, реорганізації товариства або при приєднанні дивідендів до власного капіталу тощо, рахунок 46 "Неоплачений капітал" кореспондує з рахунками 50 "Довгострокові позики", 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками", 66

"Розрахунки з оплати праці", 67 "Розрахунки з учасниками", 68 "Розрахунки з іншими операціями" та іншими рахунками з обліку зобов'язань.

Облік власного капіталу в сільськогосподарських кооперативах здійснюється відповідно до Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію".

У сільськогосподарському кооперативі створюється неподільний та пайовий капітал. Пайовий капітал формується за рахунок пайових внесків членів кооперативу і складається з обов'язкового та додаткового паю. Розміри обов'язкових пайових внесків встановлюються в рівних частинах і / або пропорційно очікуваній участі члена кооперативу в його господарській діяльності. Понад обов'язковий пай член кооперативу може передати до пайового капіталу додатковий пай.

Порядок формування і розміри неподільного капіталу визначаються статутом. Він формується за рахунок вступних внесків членів кооперативу в розмірах, встановлених статутом, та майна кооперативу до нього не належать.

Формування неподільного фонду відображається за кредитом рахунка 411 "Неподільний капітал" і дебітом рахунків з обліку коштів або інших активів. За кредитом рахунка 412 "Пайовий капітал" відображається внески до пайового фонду в кореспонденції з дебетом рахунків, на які зараховується майно. Відповідно на кредиті рахунка 412 "Пайовий капітал" обліковується фактично внесена сума пайового капіталу. В аналітичному обліку інформація узагальнюється за кожним членом кооперативу в розрізі складових його внеску в Журналі 7.

У разі виходу з кооперативу фізична чи юридична особа має право на отримання майнового паю натурою, грішми або, за бажанням, цінними паперами відповідно до вартості паю на момент виходу. Термін та інші умови отримання паю встановлюються статутом кооперативу. Операція з виділення паю члену кооперативу відображається за дебетом рахунка 412 "Пайовий капітал" та кредитом рахунка 67 "Розрахунки з учасниками". Виділення конкретних об'єктів відображається за дебетом рахунка 67 "Розрахунки з учасниками" і кредитом рахунків з обліку необоротних активів, виробничих запасів, грошових коштів тощо.

Прийняті на баланс правонаступником КСП об'єкти соціальної сфери та майно, що не підлягало паюванню, відображаються на відповідних рахунках з обліку активів. Одночасно на їх вартість формується фонд майна соціальної сфери та загального користування, який обліковується в складі додаткового капіталу на рахунку 426 "Фонд майна соціальної сфери та загального користування".

Нарахування амортизації на необоротні активи, які належать до соціальної сфери, і ті, що не підлягають паюванню, відображають збільшенням суми витрат підприємства і зносу необоротних активів записом за дебетом субрахунку 949 "Інші витрати операційної діяльності" та за кредитом рахунка 13 "Знос необоротних активів". Одночасно на суму нарахованої амортизації зазначених вище об'єктів зменшується додатковий капітал. Ця операція відображається за дебетом рахунка 426 "Фонд майна соціальної сфери та загального користування" і кредитом рахунка 719 "Інші доходи від операційної діяльності".

 

Основні синтетичні рахунки, які використовуються у сільському

господарстві

14 Основні засоби:

107- Робоча і продуктивна худоба;

108- Багаторічні насадження.

11 - Інші необоротні матеріальні активи.

12 - Нематеріальні активи.

13 - Знос необоротних активів.

14 - Довгострокові фінансові інвестиції.

15 - Капітальні інвестиції:

155 - Робоча і продуктивна худоба.

18 - Довгострокова дебіторська заборгованість та інші необоротні активи.

21 - Тварини на вирощуванні та відгодівлі:

211 - Молодняк тварин на вирощуванні;

212 - Тварини на відгодівлі;

213 - Птиця;

214 - Звірі;

215 - Кролі;

216 - Сім'ї бджіл;

217 - Доросла худоба, що вибракувана з основного стада;

218 - Худоба, що прийнята від населення для реалізації;

23 - Виробництво:

23/1 - Рослинництво;

23/2 - Тваринництво;

23/3 - Допоміжні виробництва;

23/4 - Підсобні (промислові) виробництва.

24 - Брак у виробництві.

27 - Продукція сільськогосподарського виробництва.

30 -Каса.

31 - Рахунки в банках.

33 - Інші кошти.

34 - Короткострокові векселі одержані.

35 - Поточні фінансові інвестиції.

36 - Розрахунки з покупцями та замовниками.

39 - Витрати майбутніх періодів.

40 - Статутний капітал.

41 - Пайовий капітал.

42 - Додатковий капітал.

43 - Резервний капітал.

44 - Нерозподілені прибутки (непокриті збитки).

45 - Вилучений капітал.

50 - Довгострокові позики.

60 - Короткострокові позики.

63 - Розрахунки з постачальниками і підрядниками.

70 - Доходи від реалізації:

701 - Дохід від реалізації готової продукції;

703 - Дохід від реалізації робіт і послуг.

71 - Інший операційний дохід:

712 - Дохід від реалізації інших оборотних активів.

79 - Фінансові результати:

791 - Результат операційної діяльності.

90 - Собівартість реалізації:

901 - Собівартість реалізованої продукції;

903 - Собівартість реалізованих робіт і послуг.

91 - Загальновиробничі витрати:

911 - Загальновиробничі витрати рослинництва;

912 - Загальновиробничі витрати тваринництва;

913 - Загальновиробничі витрати допоміжних виробництв;

914 - Загальновиробничі витрати підсобних (промислових) виробництв.

92 - Адміністративні витрати.

93 - Витрати на збут.

94 - Інші витрати операційної діяльності:

943 - Собівартість реалізованих виробничих запасів.

97 - Інші витрати.

98 - Податок на прибуток.

99 - Надзвичайні витрати.

& Рекомендована література:

1) Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 року, зі змінами і доповненнями.

2) Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97 року, зі змінами і доповненнями.

3) Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.2001 року, зі змінами і доповненнями

4) Закон України «Про селянське (фермерське) господарство» від 20.12.91 року № 2009-ХІІ.

5) Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №30 «Біологічні активи».

6) Інструкція щодо застосування плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій. Затверджене наказом міністерства фінансів України від 30.11.99 року№291.

7) Інструкція з обліку молодняка тварин, птиці та тварин на відгодівлі. Затверджено наказом Міністерства сільською господарства і продовольства України від 15.01.97 р.№ 7

8) Методичні рекомендації з організації та ведення бухгалтерського обліку в селянських (фермерських) господарствах. Затверджено наказомМіністерства аграрної політики України від 02.07.2001 р.№189.-К., 2001

9) Методичні рекомендації з планування обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств. Затверджено наказом Міністерства аграрної політики України від 18.05.2001 року № 132.

10) П. Й. Атамас Бухгалтерський облік в галузях економіки. К.,1111. «Рута», 2002-384 с.

11) Ф. Ф. Бутинець, М. М. Казурпатий. Бухгалтерський облік у сільському господарстві. Житомир 1111 «Рута», 2003

12) Бухгалтерський облік у галузях економіки. Навч. Посібник/Під ред. Й. Я. Даньків та ін.- К.,2005

13) Захожай B.C. Бухгалтерський облік у галузях економіки. К., МАУП, 2005-968 с.

14) Лень В. С. Бухгалтерський облік у галузях економіки. К., «Знання прес», 2000-491с.

15) Бухгалтерський облік у галузях економіки / Під ред. Є. І. Свідерського.-К., КНЕУ,2005-233 с.

16) Ткаченко Н. М. Бухгалтерський і фінансовий облік на підприємствах України. Підр. для студ. вищ. навч. закл. екон. спец.-5-те вид.доп. й перероб.-Л., 2000.

17) Хомяк Р. Л., Лемішовський В. І. Бухгалтерський облік в Україні. Львів: «Інтелект-Захід», 2007.

Контрольні питання

1. Перелічіть особливості сільськогосподарського виробництва та охарактеризуйте їх вплив на організацію бухгалтерського обліку.

2. Назвіть основні нормативні документи, які регулюють організацію та методику ведення обліку в сільському господарстві.

3. Перелічіть специфічні субрахунки, що використовуються для ведення обліку витрат і готової продукції у сільськогосподарських підприємствах.

4. Наведіть приклади спеціалізованих галузевих форм первинних документів, що застосовуються у сільському господарстві.

5. Наведіть основні регістри журнально-ордерної форми обліку для сільськогосподарських підприємств.

6. Розкрийте особливості формування і відображення в обліку неподільного та пайового капіталу в сільськогосподарських кооперативах.

7. Наведіть основні статевовікові групи сільськогосподарських тварин і птиці, за якими ведуть аналітичний облік їх наявності та руху.

8. Наведіть основні первинні документи та облікові регістри з обліку наявності та руху сільськогосподарських тварин і птиці.

9. Наведіть приклади бухгалтерських проведень з обліку руху сільськогосподарських тварин.

10. Наведіть основні первинні документи з обліку витрат і виходу продукції рослинництва.

11. Охарактеризуйте послідовність розподілу витрат і калькулювання собівартості продукції у сільськогосподарських підприємствах.

12. Наведіть характерні особливості визначення собівартості продукції окремих сільськогосподарських культур.

13. Наведіть основні первинні документи з обліку витрат та виходу продукції тваринництва.

14. Наведіть приклади аналітичних рахунків з обліку витрат у рослинництві і тваринництві.

15. Розкрийте особливості визначення собівартості продукції в окремих галузях тваринництва.

16. Наведіть приклади бухгалтерських проводок з обліку витрат на формування основного стада, закладання і вирощування багаторічних насаджень.

17. Наведіть виробництва, які у сільськогосподарських підприємствах відносять до підсобних промислових.

18. Наведіть приклади основних бухгалтерських проводок з обліку реалізації сільськогосподарської продукції та визначення фінансових результатів.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕМА 1 ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

ЗМІСТ ТЕМА ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ Бухгалтерський облік як галузь...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Облік витрат на формуванні основного стада.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Бухгалтерський облік, як галузь економічної науки.
Бухгалтерський облік, як і будь-яка інша економічна наука, має свої предмет, об'єкти, суб'єкти і метод (методологію). Наукове дослідження бухгалтерського обліку — це процес цілеспрямованого вивченн

Становлення галузевого обліку.
Ресурсний потенціал суспільства протягом останніх десятиріч багатократно урізноманітнився. Незмінним за своїм складом залишилися лише сировинні ресурси - мінерали, продукція сільського господарства

Становлення галузевого обліку.
Ресурсний потенціал суспільства протягом останніх десятиріч багатократно урізноманітнився. Незмінним за своїм складом залишилися лише сировинні ресурси - мінерали, продукція сільського господарства

План рахунків бухгалтерського обліку.
Важливе значення для одержання різнобічної інформації, необхідної для управління і контролю, має застосування науково обґрунтованого плану рахунків. Під планом рахунків розуміють системати

Форми бухгалтерського обліку та методи ведення бухгалтерського обліку.
  Різними можуть бути застосовані форми бухгалтерського обліку, тобто сукупність бухгалтерських регістрів і порядок узагальнення підсумкових записів. Наприклад, на середніх і великих

Загальні положення.
Будівництво є галуззю матеріального виробництва, діяльність якої спрямо­вана на зведення нових та реконструкцію старих будівель, споруд, об'єктів виро­бничого та невиробничого призначення на місці

Склад та класифікація витрат будівельного виробництва.
Витрати в підрядних будівельних організаціях поділяють на витрати звичайної і надзвичайної діяльності. Витрати звичайної діяльності складаються, у свою чергу, на операції, фінансові та інв

Облік витрат на будівельно-монтажні роботи.
Облік витрат будівельної організації забезпечує формування повної, достовірної інформації для визначення виробничої собівартості робіт і витрат періоду, понесених під час виконання будівельно-монта

Загальні положення, форми обліку.
Сільське господарство - одна з провідних галузей економіки України. Організаційно сільськогосподарські підприємства поділяються на: - колективні селянські підприєм

Форми обліку.
Просту форму обліку можуть застосовувати сільськогосподарські підприємства, в яких працюють власник (голова) та члени його родини, а також малі сільськогосподарські підприємств

Облік витрат у сільськогосподарських підприємствах.
Витрати на виробництво продукції (робіт, послуг ) формується за центрами відповідальності й об'єктами обліку, планування та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг ). Центрами відповіда

Облік витрат на виробництво продукції.
Облік витрат у сільськогосподарському виробництві має забезпечувати оперативне, достовірне та повне надходження інформації щодо кількості та вартості одержаної продукції (виконаних робіт і наданих

Загальні положення. Нормативна база.
Торгова діяльність є одним із видів підприємницької діяльності. Пунктом 2 Порядку здійснення торгової діяльності І правил торгового обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Мініс

Патентування, сертифікація та ліцензування.
Патентування окремих видів підприємницької діяльності в країні регламентується Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 №98 (Із змінами і доповненнями

Застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Реалізацію товарів у роздрібних торгових підприємствах здійснюють, як правило, за готівку. Згідно з Законами України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг

Види підприємств громадського харчування.
Громадське харчування - різновид торговельно-виробничої діяльності із забезпечення населення харчуванням. До підприємств громадського харчування належать ресторани, бари, кав'ярні, кафе, їдальні, м

Організація виробництва продукції.
  Суб'єктами господарської діяльності у сфері громадського харчування здійснюється діяльність згідно з асортиментом продукції, затвердженим відповідно до типу та класу цього підприємс

Документальне оформлення господарських операцій.
Діяльність підприємств громадського харчування включає три взаємопов'язані процеси: • формування сировинної бази; • випуск продукції власного виробництва; • реалізацію пр

Організація обслуговування споживачів.
У закладах громадського харчування використовуються такі методи обслуговування: — самообслуговування — споживачі самостійно вибирають їжу, вироби, напої з лінії роздачі або «шведського» ст

Облік господарських операцій на підприємствах громадського харчування.
Порядок відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій сфері громадського харчування регламентується Методичними рекомендаціям щодо впровадження національних положень (стандартів) бух

Загальні положення.Нормативні аспекти.
Автомобільний транспорт є однією зі складових транспортної системи України. Виконуючи майже 80% обсягу вантажних перевезень економіки країни і більше ніж 90% пасажирських перевезень, автомобільний

Ліцензування автомобільних перевезень, їх облік.
Ліцензування автомобільних перевезень здійснюється відповідно до Закону України „ Про ліцензування окремих видів господарської діяльності " від 01.06.2000 г. № 1775- III (22). Ліцензі

Облік витрат,доходів і фінансових результатів.
    Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 14 липня 1997 р. №363 зі зміна

Облік пасажирських перевезень.
Згідно з Правил надання послуг пасажирського перевезення, затвердженого постановою КМУ від 18 лютого 1997 року №176 ці послуги поділяються на автобусні й таксомоторні. Автобусні перевезенн

Облік експедиційних послуг.
Експедирування (супровід) вантажів є одним із видів послуг, тісно пов'язаних із транспортними перевезеннями. Експедиторські організації, надаючи послуги, якщо це випливає з договору трансп

Документальне оформлення автотранспортних перевезень.
Підґрунтя виробничої бази автотранспортного підприємства становлять: вантажні автомобілі, легкові автомобілі, спеціальні автомобілі, автобуси, причепи й напівпричепи тощо. До окремої категорії служ

ВАТ «Продтовари» Типова форма. № З
Місце печатки (штампу) підприємства ПОДОРОЖНІЙ ЛИСТ СЛУЖБОВОГО ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ № 42 «10»травня2002 року коди

ЗАВДАННЯ ВОДІЄВІ
в чиє розпоря-дження час кіль-кість годин звідки взяти вантаж куди доставити вантаж наймену-вання вантаж

ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ
№ їздок номери прикладених товарно-транспортних накладних і талонів замовника відпрацьо-вано, год., хв. прове-зено, тонн

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ АВТОМОБІЛЯ І ПРИЧЕПІВ
Витрати пального (літрів) час в наряді, год., хв. кількість їздок з вантажем пробіг, км. перевезено, тонн

Облік обсягу автотранспортних послуг і виконаних робіт та реалізації їх.
Облік обсягів перевезень вантажним автотранспортом у тоннах і тонно-кілометрах ведуть у подорожніх листах на підставі товарно-транспортних накладних незалежно від форми оплати транспортних послуг і

Їхній вплив на організацію обліку.
Облік залізничного транспорту має забезпечувати вирішення економічних питань і розв'язання проблем, які виникають у практичній діяльності підприємств залізничних доріг України. Це, насамперед, задо

Методика їх обліку.
Кожне лінійне підприємство державної адміністрації "Укрзалізниця" складає економічно обґрунтований кошторис витрат на виконання завдання перевезень або робіт. У ньому вирізняють такі елем

Особливості обліку реалізації продукції та
доходів на залізничних дорогах. Способи реалізації продукції (перевезення вантажів, багажу, пасажирів та пошти) на залізничних дорогах відрізняються від загальноприйнятих

Загальні положення. Нормативні документи.
Аптека є закладом охорони здоров'я, який функціонує з дозволу і під контролем державних органів, основним завданням якої є забезпечення населення, закладів охорони здоров'я лікарськими засобами та

Патентування та ліцензування аптечної діяльності.
Державне регулювання у сфері реалізації (торгівлі) лікарськими засобами здійснює МОЗ України та Державний департамент з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів мед

Облік виготовлення лікарських засобів
Аптеки можуть самостійно виготовляти лікарські засоби. Процес виготовлення лікарських препаратів повинен проходити з дотриманням санітарно гігієнічних норм і правил, вимог нормативних документів і

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги