рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Організація виробництва продукції.

Організація виробництва продукції. - раздел Экономика, ТЕМА 1 ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ   Суб'єктами Господарської Діяльності У Сфері Громадського Харч...

 

Суб'єктами господарської діяльності у сфері громадського харчування здійснюється діяльність згідно з асортиментом продукції, затвердженим відповідно до типу та класу цього підприємства керівником підприємства та погодженим з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби, а також забезпечується наявність продукції, зазначеної у меню, прейскуранті, протягом усього робочого дня або періоду, визначеного для їх продажу (сніданок, обід, вечеря). Погодження асортименту продукції* з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби проводиться лише при відкритті підприємства у разі зміни технологічних процесів закладу.

Суб'єкти господарської діяльності під час виготовлення продую власного виробництва повинні додержуватися технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їх взаємозаміна, режим холодного й теплового оброблення сировини тощо), визначених нормативів документацією (збірниками рецептур страв, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затвердженими в установленому порядку, державними стандартами, технічними умовами, а також Санітарними правилами).

Суб'єкти господарської діяльності, користуючись збірниками рецептур страв та кулінарних виробів, мають право:

• заміняти (виключати) у рецептурах відсутні види продовольчої сировини та харчових продуктів (крім основних складників страви) або додаткове включати їх у необхідних кількостях, не погіршуючи смакових властивостей страв (виробів), при цьому не допускати порушення Санітарних правил, технологічного режиму виробництва продукції, погіршення споживних властивостей та якості страв (виробів). Зміни до рецепту у обов'язковому порядку вносяться в технологічні і калькуляційні карті;

• змінювати, з урахуванням попиту споживачів, норми відпускання страв (виробів), у тому числі соусів та гарнірів, там, де дозволяє технологія приготування.

Суб'єкти господарської діяльності можуть самостійно розробляти та затверджувати фірмові страви та вироби з урахуванням вимог нормативно-правових актів.

Виготовляючи продукцію власного виробництва, суб'єкти господарської, діяльності у сфері громадського харчування повинні додержуватися норм витрати сировини, втрат під час кулінарного обробляння, визначених нормативними документами, а також норм технологічних карт на фірмові страви і вироби, державних стандартів, технічних умов тощо.

До основних нормативних документів, якими повинні керуватися суб'єкти господарювання у сфері громадського харчування, виготовляючи продукцію власного виробництва, належать:

• збірник рецептур національних страв та кулінарних виробів для підприємств громадського харчування (наказ МЗЕЗ торгу від 06.07.99 № 484);

• збірник рецептур блюд и кулинарных изделий для предприятий общественного питания (приказ Министерства торговли СССР от 12.12. № ЗЮ);

• збірник рецептур блюд для питания школьников (приказ Министерств торговли УССР от 24.12.85 № 341);

• збірник рецептур блюд диетического питания для предприятий общественного питания (письмо Министерства торговли СССР от 10.07.87 № 0132-75)

• порядок розробки та затвердження технологічної документації на фірмові страви, кулінарні та борошняні кондитерські вироби на підприємствах громадського харчування (наказ Міністерства економіки України від 25.09.2000 № 210).

У збірниках наводяться такі дані про вироби:

• найменування компонентів, необхідних для виготовлення страви (сировинний набір);

• норми вкладення продуктів вагою брутто (вага необробленої сировини);

• норми вкладення продуктів вагою нетто (вага сировини після її механічного кулінарного оброблення);

• норми виходу готового виробу в грамах (літрах).

Норми маси в рецептурах ґрунтуються на постійних нормах виходу готових виробів (50, 75. 100, 150 г тощо). Залежно від цих норм встановлюють масу нетто і масу брутто продуктів.

Збірники також містять таблиці тривалості теплового оброблення деяких продуктів, їх взаємозамінності та ін.

Масу готового продукту (виходу) зазначають з урахуванням втрат і відходів у процесі приготування страв (±3%).

Для більшості страв наведено декілька (два-три) варіантів рецептур. У реце­птурах першого варіанта у порівнянні з рецептурами другого і третього варіантів передбачаються ширший асортимент сировини, підвищені норми вкладення компонентів, а також складніше оформлення страв. Підприємство громадського ха­рчування вибирає один із запропонованих варіантів рецептур. За наявності попиту це підприємство також може готувати окремі страви за рецептурами іншого варіанта. Однак не дозволяється одночасно готувати одну і ту ж страву за декількома варіантами норм закладень, а також включати до сировинного набору норми закладення продуктів з різних варіантів.

Облік товарів і сировини у виробництві ведуть за цінами продажу в грошовому виразі (за сумою) щодо кожної матеріально відповідальної особи. Товари і сировину оприбутковують матеріально відповідальні особи за масою брутто (масою необробленої сировини), напівфабрикати — за масою нетто.

Оприбуткування товарів і сировини, а також списання реалізованих готові виробів з-під звіту матеріально відповідальних осіб здійснюється за обліковими цінами сировини. Облікові ціни сировини проставляються в калькуляційних картах.

Відповідно до облікових цін контролюється списання вартості використань сировини у виробництві.

Якщо облікові ціни комори і виробництва не збігаються, то у разі надходження сировини у виробництво в накладній зазначають обидва види облікових цін і вартість сировини за ними.

Облік руху сировини та товарів на підприємствах громадського харчування на кухні ведеться на рахунку 23 «Виробництво», який призначений для узагальнення інформації про витрати на виробництво власної продукції на підприємствах громадського харчування. За дебетом рахунку 23 «Виробництво» відображають вартість товарів і сировини, що надійшли у виробництво, а за кредитом - вартість сировини, що використана на виготовлення продукції власного виробництва, вартість повернених товарів і сировини до комори, вартість нестачі товарів і сировини. Дебетове сальдо рахунку 23 «Виробництво» показує вартість залишків сировини, що не пройшла кулінарне оброблення, сировини в напівфабрикатах і готових виробах, які не реалізовані та знаходяться у виробництві.

Для обліку витрат сировини підприємству необхідно вести аналітичний облік на рахунку 23. Аналітичний облік товарів і сировини ведуть щодо кожного виробництва і матеріально відповідальної особи.

Аналітичний облік дозволить забезпечити кількісно-сумову та якісну (сортову) інформацію про запаси, тобто наявність і рух сировини, готової продукції та купованих товарів. Товари і сировину на виробництві обліковують матеріально відповідальні особи: завідувач виробництва або бригада матеріально відповідальних осіб. До складу бригади можуть входити завідувач виробництва (шеф-кухар), його заступник, кухарі, помічник кухаря, роздавальниці та інші працівники.

На рахунку 23 «Виробництво» обліковуються також інші витрати, які включатимуться до собівартості продукції, яку виробляє підприємство громадського харчування, а саме: заробітна плата виробничого персоналу, відповідні нарахування на неї, амортизація виробничого приміщення, обладнання тощо.

 

Таблиця 5.1 Кореспонденція рахунків з обліку витрат і випуску продукції

 

№ з/п Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків
        Дебет Кредит
Відпуск продуктів (сировина) зі складу на кухню (виробництво) на облікову вартість, яка не включає націнки і ПДВ
Надходження товарів і сировини від постачальника на купівельну вартість
    на суму ПДВ
Надходження товарів і сировини від підзвітної особи;
    на суму ПДВ
Відображення:    
    націнки підприємства громадського харчування;
    суми ПДВ
Списання сировини, що використана на виготовлення кулінарної продукції
  Відображення відпуску продукції до буфетів та дрібнороздрібної мережі:    
на облікову вартість буфету;
    на суму націнки і ПДВ, якщо націнка буфету нижча, ніж у виробництві
Повернення продукції з кухні та виробництва до комори:    
    на облікову вартість комори:
    на суму націнки, ПДВ
Повернення товарів у виробництво з буфетів і дрібно роздрібної мережі:    
на облікову вартість буфету:
на суму націнки і ПДВ, якщо націнка буфету нижча, ніж у виробництві;
па суму націнки і ПДВ, якщо націнка буфету вища, ніж у виробництві

 

Якщо на підприємствах громадського харчування планування і ведення обліку виготовлених кондитерських виробів та напівфабрикатів здійснюється та як на промислових підприємствах, то під час калькулювання виробничої собівартості враховуються всі поточні витрати на їх виробництво.

Витрати на виробництво товарів за елементами і статтями калькуляції наведені в Методичних рекомендаціях з формування собівартості продукції (робі послуг), затверджених наказом Держкомпромполітики від 02.02.2001 №47. Підприємство самостійно встановлює перелік і склад статей калькулювання собівартості продукції. Облік витрат на виготовлення продукції ведеться на рахунку 23 «Виробництво».

Основну кореспонденцію рахунків з обліку витрат на виробництво продукції наведено в таблиці.

 

Таблиця 5.2 Кореспонденція рахунків з обліку прямих витрат на виробництво продукції

 

Зміст господарської операції Кореспонденція
з/п рахунків
    Дебет Кредит
Використання запасів на виробництво товарів 20, 22, 281
Нарахування заробітної плати робітникам за виготовлення товарів
Проведено нарахування збору до Пенсійного фонду виробничого персоналу
Проведено нарахування внесків на соціальне страхування виробничого персоналу на випадок тимчасової втрати працездатності та витрат, зумовлених народженням і похованням
Проведено нарахування внесків на соціальне страхування виробничого персоналу на випадок безробіття
Проведено нарахування внесків на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві виробничого персоналу
Нараховано амортизацію основних засобів, зайнятих на виробництві кулінарної продукції
Відображення витратна послуги, надані іншими підприємствами 63,685
Включення загально виробничих витрат до собівартості товарів
Оприбутковано на склад готову продукцію із кухні

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕМА 1 ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

ЗМІСТ ТЕМА ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ Бухгалтерський облік як галузь...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Організація виробництва продукції.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Бухгалтерський облік, як галузь економічної науки.
Бухгалтерський облік, як і будь-яка інша економічна наука, має свої предмет, об'єкти, суб'єкти і метод (методологію). Наукове дослідження бухгалтерського обліку — це процес цілеспрямованого вивченн

Становлення галузевого обліку.
Ресурсний потенціал суспільства протягом останніх десятиріч багатократно урізноманітнився. Незмінним за своїм складом залишилися лише сировинні ресурси - мінерали, продукція сільського господарства

Становлення галузевого обліку.
Ресурсний потенціал суспільства протягом останніх десятиріч багатократно урізноманітнився. Незмінним за своїм складом залишилися лише сировинні ресурси - мінерали, продукція сільського господарства

План рахунків бухгалтерського обліку.
Важливе значення для одержання різнобічної інформації, необхідної для управління і контролю, має застосування науково обґрунтованого плану рахунків. Під планом рахунків розуміють системати

Форми бухгалтерського обліку та методи ведення бухгалтерського обліку.
  Різними можуть бути застосовані форми бухгалтерського обліку, тобто сукупність бухгалтерських регістрів і порядок узагальнення підсумкових записів. Наприклад, на середніх і великих

Загальні положення.
Будівництво є галуззю матеріального виробництва, діяльність якої спрямо­вана на зведення нових та реконструкцію старих будівель, споруд, об'єктів виро­бничого та невиробничого призначення на місці

Склад та класифікація витрат будівельного виробництва.
Витрати в підрядних будівельних організаціях поділяють на витрати звичайної і надзвичайної діяльності. Витрати звичайної діяльності складаються, у свою чергу, на операції, фінансові та інв

Облік витрат на будівельно-монтажні роботи.
Облік витрат будівельної організації забезпечує формування повної, достовірної інформації для визначення виробничої собівартості робіт і витрат періоду, понесених під час виконання будівельно-монта

Загальні положення, форми обліку.
Сільське господарство - одна з провідних галузей економіки України. Організаційно сільськогосподарські підприємства поділяються на: - колективні селянські підприєм

Форми обліку.
Просту форму обліку можуть застосовувати сільськогосподарські підприємства, в яких працюють власник (голова) та члени його родини, а також малі сільськогосподарські підприємств

Облік витрат у сільськогосподарських підприємствах.
Витрати на виробництво продукції (робіт, послуг ) формується за центрами відповідальності й об'єктами обліку, планування та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг ). Центрами відповіда

Облік витрат на виробництво продукції.
Облік витрат у сільськогосподарському виробництві має забезпечувати оперативне, достовірне та повне надходження інформації щодо кількості та вартості одержаної продукції (виконаних робіт і наданих

Облік витрат на формуванні основного стада.
У сільськогосподарських підприємствах, на відміну від усіх галузей економіки України, є особливий і специфічний вид капітальних інвестицій - це витрати формування основного стада. У зв'язку з цим і

Загальні положення. Нормативна база.
Торгова діяльність є одним із видів підприємницької діяльності. Пунктом 2 Порядку здійснення торгової діяльності І правил торгового обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Мініс

Патентування, сертифікація та ліцензування.
Патентування окремих видів підприємницької діяльності в країні регламентується Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 №98 (Із змінами і доповненнями

Застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Реалізацію товарів у роздрібних торгових підприємствах здійснюють, як правило, за готівку. Згідно з Законами України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг

Види підприємств громадського харчування.
Громадське харчування - різновид торговельно-виробничої діяльності із забезпечення населення харчуванням. До підприємств громадського харчування належать ресторани, бари, кав'ярні, кафе, їдальні, м

Документальне оформлення господарських операцій.
Діяльність підприємств громадського харчування включає три взаємопов'язані процеси: • формування сировинної бази; • випуск продукції власного виробництва; • реалізацію пр

Організація обслуговування споживачів.
У закладах громадського харчування використовуються такі методи обслуговування: — самообслуговування — споживачі самостійно вибирають їжу, вироби, напої з лінії роздачі або «шведського» ст

Облік господарських операцій на підприємствах громадського харчування.
Порядок відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій сфері громадського харчування регламентується Методичними рекомендаціям щодо впровадження національних положень (стандартів) бух

Загальні положення.Нормативні аспекти.
Автомобільний транспорт є однією зі складових транспортної системи України. Виконуючи майже 80% обсягу вантажних перевезень економіки країни і більше ніж 90% пасажирських перевезень, автомобільний

Ліцензування автомобільних перевезень, їх облік.
Ліцензування автомобільних перевезень здійснюється відповідно до Закону України „ Про ліцензування окремих видів господарської діяльності " від 01.06.2000 г. № 1775- III (22). Ліцензі

Облік витрат,доходів і фінансових результатів.
    Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 14 липня 1997 р. №363 зі зміна

Облік пасажирських перевезень.
Згідно з Правил надання послуг пасажирського перевезення, затвердженого постановою КМУ від 18 лютого 1997 року №176 ці послуги поділяються на автобусні й таксомоторні. Автобусні перевезенн

Облік експедиційних послуг.
Експедирування (супровід) вантажів є одним із видів послуг, тісно пов'язаних із транспортними перевезеннями. Експедиторські організації, надаючи послуги, якщо це випливає з договору трансп

Документальне оформлення автотранспортних перевезень.
Підґрунтя виробничої бази автотранспортного підприємства становлять: вантажні автомобілі, легкові автомобілі, спеціальні автомобілі, автобуси, причепи й напівпричепи тощо. До окремої категорії служ

ВАТ «Продтовари» Типова форма. № З
Місце печатки (штампу) підприємства ПОДОРОЖНІЙ ЛИСТ СЛУЖБОВОГО ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ № 42 «10»травня2002 року коди

ЗАВДАННЯ ВОДІЄВІ
в чиє розпоря-дження час кіль-кість годин звідки взяти вантаж куди доставити вантаж наймену-вання вантаж

ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ
№ їздок номери прикладених товарно-транспортних накладних і талонів замовника відпрацьо-вано, год., хв. прове-зено, тонн

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ АВТОМОБІЛЯ І ПРИЧЕПІВ
Витрати пального (літрів) час в наряді, год., хв. кількість їздок з вантажем пробіг, км. перевезено, тонн

Облік обсягу автотранспортних послуг і виконаних робіт та реалізації їх.
Облік обсягів перевезень вантажним автотранспортом у тоннах і тонно-кілометрах ведуть у подорожніх листах на підставі товарно-транспортних накладних незалежно від форми оплати транспортних послуг і

Їхній вплив на організацію обліку.
Облік залізничного транспорту має забезпечувати вирішення економічних питань і розв'язання проблем, які виникають у практичній діяльності підприємств залізничних доріг України. Це, насамперед, задо

Методика їх обліку.
Кожне лінійне підприємство державної адміністрації "Укрзалізниця" складає економічно обґрунтований кошторис витрат на виконання завдання перевезень або робіт. У ньому вирізняють такі елем

Особливості обліку реалізації продукції та
доходів на залізничних дорогах. Способи реалізації продукції (перевезення вантажів, багажу, пасажирів та пошти) на залізничних дорогах відрізняються від загальноприйнятих

Загальні положення. Нормативні документи.
Аптека є закладом охорони здоров'я, який функціонує з дозволу і під контролем державних органів, основним завданням якої є забезпечення населення, закладів охорони здоров'я лікарськими засобами та

Патентування та ліцензування аптечної діяльності.
Державне регулювання у сфері реалізації (торгівлі) лікарськими засобами здійснює МОЗ України та Державний департамент з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів мед

Облік виготовлення лікарських засобів
Аптеки можуть самостійно виготовляти лікарські засоби. Процес виготовлення лікарських препаратів повинен проходити з дотриманням санітарно гігієнічних норм і правил, вимог нормативних документів і

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги