рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методика їх обліку.

Методика їх обліку. - раздел Экономика, ТЕМА 1 ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ Кожне Лінійне Підприємство Державної Адміністрації "укрзалізниця" С...

Кожне лінійне підприємство державної адміністрації "Укрзалізниця" складає економічно обґрунтований кошторис витрат на виконання завдання перевезень або робіт. У ньому вирізняють такі елементи витрат: заробітна плата з нарахуванням на соціальні потреби, витрати палива, електроенергії, матеріалів, відрахування та ін. Кошторис витрат у всіх лінійних підприємствах, відділеннях та управліннях доріг складається з обґрунтуванням структури витрат за кожною статтею і групою згідно із номенклатурою витрат, яка відповідає основній функції та технологічному процесу підприємства певної галузі господарства (служби).

Як і в інших галузях, тут витрати підприємств також поділяють за економічним змістом на основні й накладні. Основні витрати з експлуатації залізничних доріг складаються з витрат, що безпосередньо пов'язані з виконанням процесу перевезень (або виробництва). Вони, у свою чергу, поділяються на дві групи:

— витрати, які одночасно належать до певного виду робіт або операцій технологічного процесу, специфічного для локомотивних і вагонних депо, станцій шляхів та інших виробничих підрозділів і підприємств;

— витрати, що одночасно належать до всіх видів робіт й операцій, наприклад, утримання і ремонт виробничих приміщень та обладнання, освітлення й опалення приміщень депо та ін. Такі витрати розподіляються умовно між усіма видами робіт та операцій, виконаних на підприємстві.

До накладних витрат належать: заробітна плата адміністративно-управлінського, рахунково-конторського і молодшого обслуговуючого персоналу, оплата простоїв, канцелярські витрати, витрати на поточний ремонт будівель та споруд, їх утримання і низка інших витрат. Ці витрати поділяються на загальновиробничі та адміністративні.

Накладні витрати становлять 10—13 %. Порядок відображення витрат на перевезення залізничним транспортом

у бухгалтерському обліку регламентується П(С)БО 16 "Витрати". Вирізняють такі основні групи витрат підприємств залізничного транспорту:

— витрати на паливо та електроенергію;

— витрати на матеріали та інші грошові витрати;

— заробітна плата;

— амортизаційні відрахування.

Частка витрат залізничних доріг на паливо та електроенергію в загальних витратах на перевезення становить майже 16 %. Тому дуже важливе значення має економне використання палива та енергії. Це досягається шляхом належної організації обліку всіх видів палива (від його зберігання до відпуску). Витрати на паливо для тепловозів і паровозів визначаються у таких показниках: тонно-кілометри брутто за видами руху (на проїзні роботи), локомотиво-кілометри одиночного пробігу та локомотиво-години роботи маневрових і вивізних локомотивів, з огляду на диференційовані норми витрат залежно від серії локомотива за поїзними дільницями, напрямами і видом поїздів.

Бухгалтерський облік палива ведеться на субрахунку 203 "Паливо" синтетичного рахунку 20 "Виробничі запаси". До нього, залежно від видів та сортів палива і з метою посилення контролю за їх витрачанням, пропонується від­кривати субрахунки другого та третього порядків, наприклад, 2031 "Нафтопродукти на складах", 20311 "Дизельне паливо", 20312 "Мазут" та ін., 2033 "Паливо в баках транспортних мір повної місткості", 20331 "Дизельне паливо", 20332 "Мазут" та ін.

За кредитом рахунку 203 субрахунків другого і третього порядків здійснюється списання різних видів палива у дебет рахунку 23 "Виробництво", субрахунок 231 "Основне виробництво", із підзвіту матеріально-відповідальних осіб на підставі відомостей обліку видачі нафтопродуктів, вимог, накладних, лімітно-забірних карт, проїзних документів машиністів локомотивів (маршрутів машиніста). Маршрут машиніста — це комплексний документ, згідно з яким не тільки нараховується заробітна плата машиністам, а й визначається обсяг виконаних робіт у тонно-кілометрах брутто і локомотиво-кілометрах. Обсяги виконаних робіт перемножуються на норми витрат палива й визначаються обсяги палива, що підлягають таксуванню і наступному списанню на експлуатаційні витрати.

Витрати електроенергії на дільницях з електричною тягою обліковують за допомогою лічильників електровозів з урахуванням додаткових витрат електроенергії на підстанціях колії. На кожен тонно-кілометр брутто встановлені норми в кіловат-годинах. Якщо фактичні витрати електроенергії перемножити на вартість однієї кіловат-години, то одержимо загальну суму витрат на електроенер­гію для тяги поїздів.

Витрати на електроенергію, в тому числі на оплату праці чергових електромонтерів, списують у дебет рахунку 23 "Виробництво" субрахунок 231 "Основне виробництво" із кредиту рахунків:

— 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядчиками" — на основі рахунків за електроенергію;

— 65 "Розрахунки за страхування" щодо субрахунків;

— 66 "Розрахунки з оплати праці" — на суму заробітної плати з нарахуваннями на соціальні потреби для чергових електромонтерів та іншого обслуговуючого персоналу електроліній.

Витрати палива на інші виробничі потреби обліковують на рахунку 232 "Допоміжне виробництво" із кредиту рахунків 203, 63, 65, 66. Витрати палива на вуглепідйомні крани розраховують у кілограмах на одну годину роботи або простою крана. Норму витрат палива визначають з урахуванням коефіцієнта використання потужності крана.

Норма витрат палива на парові молоти, ковальські горни та нагрівальні печі встановлюється на одну годину їх роботи з урахуванням умов, в яких працює агрегат. Витрати на електроенергію для механічних цехів визначають з огляду на потужність електричних двигунів, час їх роботи, рівень використання потужності та ціну однієї кіловат-години.

Витрати на матеріали становлять 6—7 %, а інші грошові витрати — близько 5 % загальних витрат залізничних доріг. В основному вони складаються із таких витрат: на матеріали для поточного ремонту локомотивів, вагонів, залізничних шляхів; на прибирання снігу на станціях і перонах; на спецодяг і формені мундири; на придбання продуктів харчування і господарських товарів та інших витрат на охорону праці. Облік витрат на матеріали здійснюють на рахунках 20 "Виробничі запаси" відповідних субрахунків і 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети". При цьому, на нашу думку, списання витрат на матеріали слід проводити на рахунок 23 "Виробництво" шляхом попереднього відображення їх на рахунках 911 "Загальновиробничі (загальнодільничі) витрати та 912 "Витрати з експлуатації рухомого складу".

Таке списання здійснюється залежно від характеру витрат. Тому важливим моментом є розробка методики визначення і розподілу витрат на матеріали та інші грошові витрати.

Найбільша сума витрат на матеріали (включаючи запасні частини) пов'язана з утриманням і поточним ремонтом рухомого складу. Ці витрати слід роз­раховувати для кожного окремого виду ремонту за збільшеними нормами, встановленими на одиницю пробігу рухомого складу: 1 тис. локомотиво-кілометрів, вагоно-кілометрів і поїздо-кілометрів. За потреби детальнішого розрахунку витрат на матеріали, запасні частини та грошові витрати застосовують метод планування та обліку за нормами на фізичну одиницю рухомого складу. Норми витрат встановлюються за важливими матеріалами та запасними частина­ми в натуральному вираженні з огляду на ціни та тарифи, які нині діють.

Частину витрат на матеріали і запасні частини пропонується визначати за збільшеними нормами, встановленими на одиницю або комплект технічних засобів. Наприклад, на поточний ремонт верхньої будови шляху норми встанов­люються на один кілометр шляху, один стрілочний перевід, один погонний метр штучних споруд шляху.

Окремим напрямом методики розрахунку витрат на матеріали є їх розрахунок за наявністю рухомого складу в робочому порядку. За такою методикою визначають витрати на мастильні матеріали для вагонів; на утримання, опалення, освітлення вагонів; на підготовку пасажирських вагонів до перевезень (матеріали для прибирання вагонів, паливо для підігрівання води та ін.).

Витрати на матеріали для ремонту будівель доцільно розраховувати з огляду на площу або кубатуру споруд, станцій, вантажних дворів, складів та ін. Витрати на утримання виробничих приміщень і душових (матеріали для очистки, дрібний інвентар, оплата дезінфекцій та ін.) рекомендується визначати за нормами грошових витрат у розрахунку на один квадратний метр корисної площі приміщень. Витрати на освітлення будівель, територій станцій і дворів визначають за кількістю освітлювальних точок, встановлених на цій площі.

Отже, методика визначення, розрахунку й обґрунтування витрат матеріалів та грошових коштів обирається з огляду на обсяг робіт або кількість ремонтних одиниць.

Частину витрат матеріалів і грошових коштів (витрати на погашення зносу малоцінних та швидкозношуваних предметів, оренду приміщень та ін.) не можливо розрахувати за названими вище способами методики. Тому такі витрати доцільно визначати, враховуючи звітні дані минулих років. Отже, облік витрат на матеріали та інші грошові витрати організовується за зробленими розрахунками та відхиленнями і змінами від цих норм. Слід зауважити, що частина матеріальних витрат на залізничному транспорті пов'язана із чисельністю робітників та обслуговуючого персоналу (придбання та ремонт спеціального та форменого одягу).

Спеціальний та формений одяг працівники залізничних доріг купують за власний рахунок з наступною поступовою виплатою. Для низки категорій працівників встановлена знижка. Сума знижки перераховується на рахунки 911, 912 із кредиту рахунку 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети". На суму погашення вартості форменого одягу працівникам потрібно провести такі записи:

— на вартість виданого форменого одягу працівникам: Д-т 372 "Розрахунки з підзвітними особами" — К-т 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети";

— на суму коштів, що надійшли від працівників за формений одяг: Д-т ЗО "Каса", 66 "Розрахунки з оплати праці" — К-т 372 "Розрахунки з підзвітними особами".

Витрати на виплату заробітної плати обліковуються на основі первинних документів: маршрут машиніста, наряд на виконання робіт, рапорт, табель виходу на роботу. Слід зазначити, що в експлуатації залізничних доріг найпоширенішими є відрядно-преміальна оплата праці, а також погодинно-преміальна й акордно-преміальна, які застосовуються відповідно до організації праці на тих або інших ділянках дороги.

У бухгалтерському обліку нарахування заробітної плати працівникам залежно від їх категорій здійснюється за дебетом рахунків 23 "Виробництво", 911 "Загально-дільничні витрати", 912 "Витрати із експлуатації рухомого складу" із кредиту рахунку 661 "Розрахунки з оплати праці". Внески на соціальні потреби від суми заробітної плати нараховуються за дебетом цих самих рахунків з кредиту рахунку 65 "Розрахунки за страхуванням" щодо субрахунків.

Важливим елементом експлуатаційних витрат є амортизаційні відрахування. У зв'язку з технічною реконструкцією транспорту їх частина постійно збільшується і на сьогодні становить майже третину всіх витрат.

Нарахування амортизації здійснюється за методами, передбаченими П(С)БО 7 "Основні засоби" з огляду на облікову політику відділення дороги. На залізничному транспорті діють свої норми амортизації. Проводячи нарахування, дебетують рахунки 911, 912 і кредитують рахунок 131 "Знос основних засобів". Наприкінці звітного періоду всі витрати з експлуатації залізничного транспорту формуються на рахунку 23 "Виробництво" і списуються з кредиту цього рахунку в дебет рахунку 903 "Собівартість реалізованих робіт та послуг", з наступним віднесенням на фінансові результати (у дебет рахунку 791 "Результат основної діяльності")

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕМА 1 ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

ЗМІСТ ТЕМА ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ Бухгалтерський облік як галузь...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методика їх обліку.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Бухгалтерський облік, як галузь економічної науки.
Бухгалтерський облік, як і будь-яка інша економічна наука, має свої предмет, об'єкти, суб'єкти і метод (методологію). Наукове дослідження бухгалтерського обліку — це процес цілеспрямованого вивченн

Становлення галузевого обліку.
Ресурсний потенціал суспільства протягом останніх десятиріч багатократно урізноманітнився. Незмінним за своїм складом залишилися лише сировинні ресурси - мінерали, продукція сільського господарства

Становлення галузевого обліку.
Ресурсний потенціал суспільства протягом останніх десятиріч багатократно урізноманітнився. Незмінним за своїм складом залишилися лише сировинні ресурси - мінерали, продукція сільського господарства

План рахунків бухгалтерського обліку.
Важливе значення для одержання різнобічної інформації, необхідної для управління і контролю, має застосування науково обґрунтованого плану рахунків. Під планом рахунків розуміють системати

Форми бухгалтерського обліку та методи ведення бухгалтерського обліку.
  Різними можуть бути застосовані форми бухгалтерського обліку, тобто сукупність бухгалтерських регістрів і порядок узагальнення підсумкових записів. Наприклад, на середніх і великих

Загальні положення.
Будівництво є галуззю матеріального виробництва, діяльність якої спрямо­вана на зведення нових та реконструкцію старих будівель, споруд, об'єктів виро­бничого та невиробничого призначення на місці

Склад та класифікація витрат будівельного виробництва.
Витрати в підрядних будівельних організаціях поділяють на витрати звичайної і надзвичайної діяльності. Витрати звичайної діяльності складаються, у свою чергу, на операції, фінансові та інв

Облік витрат на будівельно-монтажні роботи.
Облік витрат будівельної організації забезпечує формування повної, достовірної інформації для визначення виробничої собівартості робіт і витрат періоду, понесених під час виконання будівельно-монта

Загальні положення, форми обліку.
Сільське господарство - одна з провідних галузей економіки України. Організаційно сільськогосподарські підприємства поділяються на: - колективні селянські підприєм

Форми обліку.
Просту форму обліку можуть застосовувати сільськогосподарські підприємства, в яких працюють власник (голова) та члени його родини, а також малі сільськогосподарські підприємств

Облік витрат у сільськогосподарських підприємствах.
Витрати на виробництво продукції (робіт, послуг ) формується за центрами відповідальності й об'єктами обліку, планування та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг ). Центрами відповіда

Облік витрат на виробництво продукції.
Облік витрат у сільськогосподарському виробництві має забезпечувати оперативне, достовірне та повне надходження інформації щодо кількості та вартості одержаної продукції (виконаних робіт і наданих

Облік витрат на формуванні основного стада.
У сільськогосподарських підприємствах, на відміну від усіх галузей економіки України, є особливий і специфічний вид капітальних інвестицій - це витрати формування основного стада. У зв'язку з цим і

Загальні положення. Нормативна база.
Торгова діяльність є одним із видів підприємницької діяльності. Пунктом 2 Порядку здійснення торгової діяльності І правил торгового обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Мініс

Патентування, сертифікація та ліцензування.
Патентування окремих видів підприємницької діяльності в країні регламентується Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 №98 (Із змінами і доповненнями

Застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Реалізацію товарів у роздрібних торгових підприємствах здійснюють, як правило, за готівку. Згідно з Законами України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг

Види підприємств громадського харчування.
Громадське харчування - різновид торговельно-виробничої діяльності із забезпечення населення харчуванням. До підприємств громадського харчування належать ресторани, бари, кав'ярні, кафе, їдальні, м

Організація виробництва продукції.
  Суб'єктами господарської діяльності у сфері громадського харчування здійснюється діяльність згідно з асортиментом продукції, затвердженим відповідно до типу та класу цього підприємс

Документальне оформлення господарських операцій.
Діяльність підприємств громадського харчування включає три взаємопов'язані процеси: • формування сировинної бази; • випуск продукції власного виробництва; • реалізацію пр

Організація обслуговування споживачів.
У закладах громадського харчування використовуються такі методи обслуговування: — самообслуговування — споживачі самостійно вибирають їжу, вироби, напої з лінії роздачі або «шведського» ст

Облік господарських операцій на підприємствах громадського харчування.
Порядок відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій сфері громадського харчування регламентується Методичними рекомендаціям щодо впровадження національних положень (стандартів) бух

Загальні положення.Нормативні аспекти.
Автомобільний транспорт є однією зі складових транспортної системи України. Виконуючи майже 80% обсягу вантажних перевезень економіки країни і більше ніж 90% пасажирських перевезень, автомобільний

Ліцензування автомобільних перевезень, їх облік.
Ліцензування автомобільних перевезень здійснюється відповідно до Закону України „ Про ліцензування окремих видів господарської діяльності " від 01.06.2000 г. № 1775- III (22). Ліцензі

Облік витрат,доходів і фінансових результатів.
    Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 14 липня 1997 р. №363 зі зміна

Облік пасажирських перевезень.
Згідно з Правил надання послуг пасажирського перевезення, затвердженого постановою КМУ від 18 лютого 1997 року №176 ці послуги поділяються на автобусні й таксомоторні. Автобусні перевезенн

Облік експедиційних послуг.
Експедирування (супровід) вантажів є одним із видів послуг, тісно пов'язаних із транспортними перевезеннями. Експедиторські організації, надаючи послуги, якщо це випливає з договору трансп

Документальне оформлення автотранспортних перевезень.
Підґрунтя виробничої бази автотранспортного підприємства становлять: вантажні автомобілі, легкові автомобілі, спеціальні автомобілі, автобуси, причепи й напівпричепи тощо. До окремої категорії служ

ВАТ «Продтовари» Типова форма. № З
Місце печатки (штампу) підприємства ПОДОРОЖНІЙ ЛИСТ СЛУЖБОВОГО ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ № 42 «10»травня2002 року коди

ЗАВДАННЯ ВОДІЄВІ
в чиє розпоря-дження час кіль-кість годин звідки взяти вантаж куди доставити вантаж наймену-вання вантаж

ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ
№ їздок номери прикладених товарно-транспортних накладних і талонів замовника відпрацьо-вано, год., хв. прове-зено, тонн

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ АВТОМОБІЛЯ І ПРИЧЕПІВ
Витрати пального (літрів) час в наряді, год., хв. кількість їздок з вантажем пробіг, км. перевезено, тонн

Облік обсягу автотранспортних послуг і виконаних робіт та реалізації їх.
Облік обсягів перевезень вантажним автотранспортом у тоннах і тонно-кілометрах ведуть у подорожніх листах на підставі товарно-транспортних накладних незалежно від форми оплати транспортних послуг і

Їхній вплив на організацію обліку.
Облік залізничного транспорту має забезпечувати вирішення економічних питань і розв'язання проблем, які виникають у практичній діяльності підприємств залізничних доріг України. Це, насамперед, задо

Особливості обліку реалізації продукції та
доходів на залізничних дорогах. Способи реалізації продукції (перевезення вантажів, багажу, пасажирів та пошти) на залізничних дорогах відрізняються від загальноприйнятих

Загальні положення. Нормативні документи.
Аптека є закладом охорони здоров'я, який функціонує з дозволу і під контролем державних органів, основним завданням якої є забезпечення населення, закладів охорони здоров'я лікарськими засобами та

Патентування та ліцензування аптечної діяльності.
Державне регулювання у сфері реалізації (торгівлі) лікарськими засобами здійснює МОЗ України та Державний департамент з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів мед

Облік виготовлення лікарських засобів
Аптеки можуть самостійно виготовляти лікарські засоби. Процес виготовлення лікарських препаратів повинен проходити з дотриманням санітарно гігієнічних норм і правил, вимог нормативних документів і

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги