З дисципліни ІНЖЕНЕРНИЙ БЛАГОУСТРІЙ ТА ТРАНСПОРТ

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ І СПОРТУ УКРАЇНИ

 

Одеська Державна академія будівництва та архітектури

 

 

Архітектурно-художній інститут

Кафедра містобудування

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

 

з дисципліни

«ІНЖЕНЕРНИЙ БЛАГОУСТРІЙ ТА ТРАНСПОРТ»

 

До виконання розрахунково-графічної роботи

 

на тему:

 

 

ПЛАН ОРГАНІЗАЦІЇ РЕЛЬЕФУ

для студентів освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр галузі знань 0601 БУДІВНИЦТВО ТА АРХІТЕКТУРА

ВСТУП

Розрахунково-графічна робота виконується студентами при вивченні дисципліни «Інженерний благоустрій і транспорт» (розділ «Інженерна підготовка»). Основна мета - закріпити теоретичні знання і допомогти студентам у виконанні роботи, набути навичок проектування вертикального планування, необхідні для виконання одного з основних розділів генерального плану - «Проекту організації рельєфу».

 

Метод проектних горизонталей набув переважного поширення при розробці проектів вертикального планування площ, мікрорайонів, зелених масивів. Суть цього методу полягає в тому, що на план з геодезичною підосновою наносять горизонталі що відображують проектований рельєф місцевості.

 

Склад роботи і правила оформлення плану організації рельєфу приймають по ГОСТ 21.508-93 «Правила виконання робочої документації генеральних планів підприємств, споруд і житлово-цивільних об'єктів» Об'єм розрахунково-графічної роботи декілька скорочений у зв'язку з тим, що вивчення окремих питань інженерної підготовки території передбачено програмами інших дисциплін учбового плану. Умовно також не враховуються вимоги архітектурно-містобудівного проектування, планувальну схему забудови і ухил місцевості приймають за завданням.

 

СКЛАД РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ

Робота складається з графічної частини. Об'єм графічної частини – один аркуш ватману формату А2.

 

СКЛАД ГРАФІЧНОЇ ЧАСТИНИ

У масштабі генплану групи житлової забудови виконують вертикальне планування території методом червоних (проектних) горизонталей. При цьому…   У справжніх методичних вказівках надані лише основні рекомендації, необхідні для виконання роботи. Для більш…

ВИХІДНІ ДАНІ.

ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ.

За завданням необхідно розробити план організації рельєфу по одному з варіантів. Варіанти планувань кварталу вибираються по останніх двох цифрах…   У реальному проектуванні план організації рельєфу виконують на основі розбивочного плану (плану розташування будівель…

ПІДГОТОВЧІ КРЕСЛЕННЯ

План організації рельєфу виконують на креслярському папері формату А2 (420x594) в масштабі 1:500.   Спочатку наносять рамку і штамп. Потім приступають до викреслювання будівель і вулиць відповідно до отриманого…

ПЛАНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

План організації рельєфу починають з проектування вулиць. У реальних умовах плану організації рельєфу передує схема вертикального планування…   На схемі вертикального планування в місцях пересічення осей проїжджих частин вулиць і проїздів, в точках зміни…

ВЕРТИКАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ ПЕРЕХРЕСТЬ

Вирішення вертикального планування пересічень вулиць і доріг залежать від конфігурації перехрестя, умов організації дорожнього руху на них, рельєфу…   При побудові проектних горизонталей на ділянках пересічень вулиць або доріг необхідно дотримуються наступних правил: …

ПОБУДОВА ПРОЕКТНИХ ГОРИЗОНТАЛЕЙ НА ТРОТУАРАХ

Після нанесення горизонталей на проїжджій частині вулиць приступають до побудови горизонталей на тротуарах. Головна вимога - забезпечити перепад…   Для цього визначають величину зміщення однойменних горизонталей, розташованих на проїжджій частині і тротуарі, - с

ВНУТРІШНЬОКВАРТАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ

Вертикальне планування робить істотний вплив на благоустрій території, при цьому серед різних заходів найважливішими є: 1. забезпечити рівномірний природний стік поверхневих вод по рельєфу з… 2. забезпечити відведення води від будівель, розташованих на дорозі руху поверхневих вод;

ВЕРТИКАЛЬНА ПРИВ'ЯЗКА БУДІВЕЛЬ

Для винесення будівлі в натуру необхідні горизонтальна і вертикальна прив'язки. Горизонтальна прив'язка здійснюється на головному кресленні…   Суть вертикальної прив'язки полягає в закріпленні на місцевості відмітки чистої підлоги першого поверху, відповідній…