МЕТОДИКА І ТЕХНІКА ПРОВЕДЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ

 

Випробовування двигунів проводять на спеціальних установках. Установка для випробувань автомобільних і тракторних двигунів складається з гальмового стенда, який забезпечує поглинання виробленої двигуном механічної енергії, а також пристроїв і приладів для вимірювання величин різних параметрів, що характеризують режими роботи двигуна (крутного моменту, частоти обертання, витрат палива і повітря і інше).

Перед випробуваннями двигун прогрівають до нормального теплового стану: температура рідини в системі охолодження 80...90°С, оливи – 85...95°С.

Всі виміри виконують одночасно, за сигналом викладача чи працівників лабораторії.

Кожен студент на своєму робочому місці повинен виконувати доручену йому операцію старанно і точно. В іншому випадку при побудові характеристики неминуче "випадання" точок, що призводить до необхідності повторного виконання досліду. Випробування двигуна бригадою представляє собою колективну працю, успіх якої, в значній мірі, залежить від чіткої і злагодженої роботи всіх виконавців.

Результати вимірювань заносять в протокол (додаток А). Після виконання необхідних розрахунків сюди ж заносять значення розрахованих величин. За результатами випробувань (на бланку для графіків додатку А) будують графічні залежності зміни концентрацій шкідливих речовин у ВГ двигунів залежно від вибраного параметру.

Криві виміряних величин будують за дослідними точками, які наносять відповідними позначками (кружальця, трикутнички, хрестики і інше). На кривих розрахованих величин, отриманих в результаті обчислень, точки не проставляють.