Група розподіляється на 2 бригади.

Порядок виконання роботи:

· законспектувати та зарисувати складові частини грейферного навантажувача, визначити основні показники його роботи;

· внести розрахункові дані до таблиці 4.2;

· провести аналіз продуктивності грейферного навантажувача;

· провести та зарисувати розміри грейфера.

 

Пояснення до роботи

Загальні відомості.Грейфери застосовуються для механізованого захвату лісових вантажів при виконанні вантажно-розвантажувальних і штабелювальних робіт. Вони мають робочі органи (щелепи), закріплені шарнірно на рамі і приводний механізм. Принцип дії грейфера полягає в тому, що при його щелепи в розкритому положенні опускаються на вантаж, а потім під дією приводу замикаються, захоплюючи й піднімаючи частину вантажу, що перебуває між щелепами.

Залежно від виду вантажу, форми, розмірів і способу захвату грейфери поділяються на радіальні (рис. 4.1, а, б, в, г), ковшові (рис. 4.1, е), торцеві (рис. 4.1, ж), а за кількістю щелеп : двох- і багатощелепні (рис. 4.1, д). Радіальні грейфери застосовуються для захвату круглих лісоматеріалів (колод, хлистів). На відміну від радіального торцевий грейфер у процесі захвату колод і кряжів вирівнює їх по торцях.

При навантаженні сипучих лісоматеріалів (трісок, опилки, дрібних кускових відходів) використовують ковшові й багатощелепні грейфери.

За типом приводу грейфери поділяються на канатні (див. рис. 4.1, а, е) і приводні: моторні (рис. 4.2, б, в), гідравлічні (рис. 4.1, г) і пневматичні.Залежно від кількості канатів канатні грейфери можуть бути одно-, дво- і чотирьохканатні. У цих грейферах щелепи замикаються за допомогою канату від лебідки, установленої на крані, а в приводних - за допомогою приводу, що перебуває на самому грейфері. Для навантаження й штабелювання круглих лісоматеріалів грейфери оснащуються поворотними механізмами.

 

 

Рис4.1. Типи грейферів. а, б, в, м, - радіальні, е- ковшовий, ж- торцевий.

Радіальні грейфери.Радіальні грейфери застосовуються в основному при навантаженні й штабелюванні довгих колод, хлистів і дерев. Пачка лісоматеріалів за допомогою радіального грейфера формується в такий спосіб. Спочатку грейфер під дією власної ваги впроваджується в штабель на деяку глибину. При цьому частина колод або хлистів піднімається над верхнім рядом, заповнюючи грейфер. Надалі щелепи, переміщаючись перпендикулярно поздовжньої осі лісоматеріалу, замикаються, одночасно відбувається стиск захоплюваного вантажу, перекочування й вертикальне переміщення його. Опір впровадженню й переміщенню робочих органів грейфера залежить як від розмірів і форми лісоматеріалів, так і від форми щелеп. Величина цього опору змінюється залежно від змикання щелеп.

Для зменшення опору й поліпшення процесу формування пачки на радіальних грейферах може бути встановлений спеціальний вібраційний механізм, що надає грейферу й частині вантажу коливальний рух.


Площа зева закритого грейфера з вантажем визначається залежно від ваги пачки й довжини лісоматеріалів

Рис 4.2 Визначення сили стиску грейферних щелеп.

 

де: q- розрахункова вага пачки лісоматеріалів; lСр — середня їхня довжина; q— щільність деревини; y — прискорення вільного падіння; k — коефіцієнт щільності укладання пачки; k = 0,6 .. .0,7; kз — коефіцієнт заповнення площі зева, що залежить від діаметра й довжини лісоматеріалів; для грейферів з вібраторами k3=0,75...0,9, без них k3=0,6...0,8.

Стягуюче зусилля Т, за яким розраховується приводний механізм грейфера, визначається за формулою:

N

де: b— кут нахилу щелепи грейфера в початковий момент формування пачки; ya — коефіцієнт тертя лісоматеріалів по щелепі грейфера, yь = 0,3...0,45;

Електрогідравлічний грейфер ЛТ-185 (рис. 4.2, б) також має раму, щелепи й електрогідропривід. Крім того, він має тяги підвіски щелеп, пов'язані з механізмом синхронізації їхнього змикання й розмикання. Гідропривід грейфера включає ексцентриковий поршневий насос, гідроциліндри змикання-розмикання щелеп і механізму повороту грейфера. У грейфера ЛТ-185-1, на відміну від ЛТ-185, збільшена на 1 м довжина тяг підвіски щелеп.

Рис. 4.3. Електрогідравлічні грейфери: а — ЛТ-153А;б — ЛТ-185; в — механізм повороту грейфера; 1 — рама; 2-щелепи; 3- гідроциліндри змикання й розмикання щелеп; 4 — причіпна серга; 5 — механізм синхронізації; 6 — тяга підвіски; 7-тяги синхронізатора; 8 — насосна станція; 9 — корпус механізму повороту; 10 — сектор механізму повороту; 11 - гідроциліндр механізму повороту