рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тактика нападу зі стандартних ситуацій

Тактика нападу зі стандартних ситуацій - раздел Спорт, Тактика футболу Стандартні Ситуації Виникають У Випадках Виходу М'яча За Межі Поля, А Також П...

Стандартні ситуації виникають у випадках виходу м'яча за межі поля, а також після кожного порушення правил гри. Йдеться про початок гри з центру поля, удар м'яча від воріт, кутовий удар, штрафний і вільний удари, укидання м'яча з-за бічної лінії поля, спірний м'яч.

Під час тактично правильних рішень стандартних ситуацій у гравців розвивається вміння аналізувати, вибирати найоптимальніший варіант здійснення ігрової ситуації і ефективно виконувати її відповідно до конкретних умов.

Під час уведення м'яча в гру ударом від воріт за стандартної ситуації нападаючому слід мати на увазі, що:

1.Удар від воріт є початком атаки команди, і його доцільніше виконувати воротареві, щоб не зменшувалася кількість польових гравців. До того ж, всі футболісти команди, яка атакує, розташовуються на полі так, щоб виманити суперника із зони захисту до середини поля, не зменшуючи простору, оскільки неточний удар приведе до втрати м'яча.

2.Після виходу суперника до середини поля потрібно тримати м'яч під своїм контролем. Один або два гравці підтягуються до своєї зони і точною короткою передачею від своїх воріт розпочинають атаку. Таким чином, гравці команди, що атакує, контролюють гру, оскільки в єдиноборстві з суперником ризикують втратити м'яч уже в зоні підго­товки атаки.

3.Удар від воріт варто спрямовувати на вільних або недостатньо щільно прикритих гравців. В інших випадках на тих, які вміють добиватись успіху в єдиноборстві з суперником на землі та в повітрі або вибива­ють м'яч далеко від воріт, щоб гравці оборони мали достатньо часу зо­рієнтуватися в ситуації.

Атаки під час укидання м'яча з-за бічної лінії. Гравець команди, яка ата­кує, має знати:

1. Руками вкидати м'яч можна точно, і тому цей спосіб введення м'яча в гру використовується досить ефективно. Напрямок укидання м'яча залежить від зони (оборонна, підготовча, атакуюча) поля, особливостей розташування партнерів, суперника і особливостей захисних дій. В оборонній зоні м'яч ніколи не вкидають у центр поля, а тільки уздовж бічної лінії, тому що у випадку перехоплення м'яча суперником воротам загрожує небезпека.

В підготовчій зоні м'яч укидають паралельно бічній лінії на вільних гравців, а в атакуючій - в будь-якому напрямку на партнера, який виходить назустріч. Укидає м'яч гравець, присутність якого в атакуючих і захисних діях не обов'язкова.

2.Прикритому гравцеві м'яч завжди укидають в ноги, що дає можливість взаємодіяти з ним (віддати м'яч тому гравцеві, який виконував укидання з-за бічної лінії).

3.Під час укидання м'яча в зоні атаки гравці користуються сигналами з награних комбінацій, зважаючи на які нападаючі намагаються виходити у вільні зони. М'яч, укинутий гравцеві, який стоїть, неминуче за­кінчується втратою в індивідуальних єдиноборствах.

4.Аби оволодіти далеко вкинутим м'ячем в зоні атаки нападаючі мають відповідно розташовуватися: щоб укинутий м'яч гравець головою міг спрямовувати у ворота або передати партнеру на вихід до подальшого стояка воріт, чи на кут воротарського майданчика.

Під час розігрування м'яча або подачі кутових нападаючим доцільно дотримуватись таких загальних порад:

а) вибір способу виконання кутового удару залежить від технічних і тактичних можливостей команди, яка атакує. Щодо тактики неправильно, якщо нападаючі мають перевагу в рості, а кутовий розігрують коротко. Так само буде допущена помилка, якщо при перевазі рослих захисників кутовий удар подаватиметься верхом, до того ж, коли на воротах високорослий воротар, який добре грає на виходах і є володарем воротарського майданчика;

б)