Прикривання суперника і виходи на вільні позиції

Передача м'яча наступному номеру. Гра триває близько 30 хвилин і проводиться на половині футбольного поля. Грають дві команди по 6 - 7 чоловік у кожній. Правила гри: гравці передають м'яч один од­ному, намагаючись виграти очко. Команди грають в футболках різно­го кольору з номерами 1,2,3,4 і т.д. Гравець з номером 1 передає м'яч тільки гравцеві своєї команди з номером 2, а той лише гравцеві з но­мером 3, і так до останнього номера. Тільки тоді команді нараховує­ться очко. Суперник може перехопити, відібрати, оволодіти м'ячем, якщо той покинув межі поля або коли гравець, який володіє м'ячем, порушить правила гри.

Три проти одного. У квадраті розміром 10 х 10 м грають чотири грав­ці. Тривалість гри 20 хвилин. Три гравці передають один одному м'яч, а суперник намагається перехопити його. Якщо м'яч покинув межі квадрата або суперник його перехопив, гравці міняються місцями. Ус­кладнити гру можна за рахунок зменшення розмірів квадрата, обме­ження кількості доторків до м'яча одним гравцем або грати , врахову­ючи лише один доторк.

Чотири проти двох. Гра проводиться в квадраті, що має розмір 25 х 25 м. Грають у складі - 4x2. Тривалість гри 30 хвилин. Чоти­ри гравці передають один одному м'яч, роблячи виходи на вільні по­зиції. Двоє захисників намагаються перехопити м'яч. Гравці міняються місцями після виходу м'яча за межі поля або коли м'яч пере­хоплений захисником. Захисники міняються місцями по черзі. Мож­на ускладнити гру, зменшивши розміри поля, кількість доторків до м'яча тощо. Аналогічно проводиться і гра "два проти одного", "три проти двох", "чотири проти трьох" тощо.

Три проти трьох з нейтральним. Розмір поля для гри - 30 х 30 м. Три гравця передають один одному м'яч, користуючись виходом на віль­ний простір поля і намагаючись зберегти м'яч під своїм контролем як найдовше. Нейтральний гравець допомагає команді, яка володіє м'ячем, створювати чисельну перевагу над суперником. Захисники намагаються перехопити м'яч. Гравці міняються місцями тільки у ви­падку, якщо м'яч вдалося перехопити, він вийшов за межі поля або один із гравців порушив правила гри.

Прийом м'яча в кінцевій зоні поля з відходом від суперника. Дві ко­манди (4 х 4, 5 х 5, 6 х 6) грають на полі, що має розмір 25 х 50 м. Паралельно до лінії воріт лініями позначаються зони 8 - 10м шири­ною, у яких грати забороняється. Кожна команда намагається прово­дити атаки так, щоб неприкритий гравець здобув м'яч у зоні суперни­ка, за що його команді нараховується очко. Тривалість гри зумовлю­ється до її початку.

Умови гри:

1. Грати в один доторк до м'яча.

2. Грати в два доторка до м’яча.

3. М'яч не подавати, а вводити в зону.

4. До передачі м'яча заходити в зону забороняється.

Гра на одні ворота за чисельної переваги команди, що атакує. Метою такої гри є навчання атакуючим діям. Гра проводиться на одній поло­вині поля у складі гравців: 3x1,4x2, 5x3, 3x2, 4x3, 5x4. Завдан­ня нападаючих - забити м'яч у ворота. Перемагає команда, яка в зу­мовлений час проведе в ворота суперника більше м'ячів. Тривалість гри 30 хвилин. Нападаючим за кожний удар по воротах ногою або го­ловою нараховується одне очко, за влучення м'ячем у ворота – два очка, за забитий м'яч - три очки. Захисники одержують очко за ко­жен відібраний м'яч, за оволодіння м'ячем і два очка за перехід лінії центра поля веденням м'яча.

Атаки на одні ворота з рівними чисельними складами команд. Дві ко­манди по 4 - 6 чоловік у кожній грають на одні ворота. Перша ко­манда захищає ворота, а друга атакує. Нападаючі одержують 10 спроб для атаки, після чого команди міняються завданнями. Перемагає та, яка за час, відведений на гру, забила у ворота більше м'ячів. Атаки за­вершуються, коли забито гол, м'ячем оволодів воротар або суперник, м'яч покинув межі поля.

Цю гру можна проводити і так: атакує команда, яка володіє м'ячем, а су­перник намагається перешкодити забити гол, відібрати м'яч і перейти в ата­ку. Тривалість гри 10 - 15 хвилин. Перемагає команда, яка в зумовлений час забила більше голів.

Атаки з обмеженням часу. На одні ворота грають дві команди по 5 - 6 чоловік у кожній. Команда атакує і захищається протягом 5 хвилин. Команді, яка атакує, зараховуються всі влучні удари по воротах.

Гра у футбол “пішки”. На малому полі грають дві команди по 5 - 7 чо­ловік у кожній. Ворота малі.

Гравці пересуваються по полю тільки пішки. За перехід на біг команда позбавляється м'яча. Перед воротами визначається воротарський майдан­чик, а гол зараховується тільки тоді, коли удар м'ячем завдано з-за його меж. Метою гри є удосконалення різноманітних передач м'яча.

Гра в трьох зонах. Гра триває 60 хвилин і проводиться на футбольно­му полі, де на відстані 25 м від обох воріт малюється ще по одній по­перечній лінії, що утворюють три зони. Одна команда атакує, а дру­га захищає власні ворота. П'ять гравців розташовуються в середній частині поля, де й слід обігравати суперника. Наступних трьох грав­ців обіграють поблизу воріт з метою створення умов, щоб завдати удару м'ячем. Правила гри: три захисники команди розташовуються на полі перед воротами, а п'ять нападаючих в середній частині поля. Нападаючим тієї самої команди відходити назад, на допомогу захис­никам, не можна. В свою чергу, трійці захисників заборонено перетинати 25-метрову лінію поля. Положення "поза грою" тут не діє.

Гра трьома командами проводиться на одній половині футбольного поля. Ворота - як для гри в гандбол або таких самих розмірів. По­ле лінією поділено на дві половини. У грі беруть участь три коман­ди по З - 5 гравців у кожній. Тривалість гри 60 хвилин.

Правила гри: команда А володіє м'ячем і атакує ворота суперника до­ти, доки не виграє очко або не втратить м'яч. Тільки тоді м'яч переходить до команди Б. Третя команда В розташовується за воротами. Після втра­ти м'яча або здобуття очка команда Б переходить в атаку проти команди В, яка займає на полі місце команди А, яка звільняє місце після втрати м'яча. Тим часом команда В займає позиції в захисті та очікує слушного часу, щоб вступити в боротьбу за м'яч. Гравці команди, що захищається, перетинати середню лінію поля не можуть. Останній гравець з кожної ко­манди, що захищає ворота, може ловити м'яч як воротар і подавати його рукою.

Удар по воротах гравцем з визначеним номером. Поле для гри має розмір 40 х 20 м з гандбольними воротами. В грі беруть участь дві команди по 3 - 5 гравців під номерами у кожній. Забивати м'яч у во­рота можна тільки після кількох передач. Правила гри: гравці однієї з команд передають м'яч гравцеві під номером 1, поки той не заб'є гол. Наступний гравець 2 робить те саме, тощо. М'яч переходить до суперника, коли вийде за межі поля, на кутовий, коли м'яч перехоп­лено або порушено правила гри. Останній гравець перед воротами може ловити м'яч руками. Діє правило положення "поза грою".

Гра з передачею м'яча на вільний простір. Гра проводиться на футбольному полі. Команди складаються з 4 - 6 гравців та воротарів. Тривалість гри 30 хвилин.

Правила гри: обидві команди грають на одні ворота. Команда, що розпо­чала гру, намагається зберегти контроль над м'ячем якнайдовше (1 хвилина - одне очко). За сигналом тренера гравець здійснює передачу на вільний простір, на яку виходить партнер і забиває гол. Переможець визначається за сумою набраних очок та кількості забитих у ворота м'ячів. Переходити че­рез лінію середини поля гравцям дозволяється тільки після подачі м'яча на вільний простір. Суперник може відібрати м'яч лише в боротьбі або після виходу за межі поля, за бічну лінію поля. Після атаки гра поновлюється з місця втрати м'яча.

Гра на двоє воріт з ударом. Поле для гри складається з розмірів здвоєного штрафного майданчика. Ворота: одні звичайні, а інші - відзначені прапорцями. Команди (6 х 6) мають двох воротарів. Три­валість гри 30 хвилин.

Правила гри: захисники жодної з команд не можуть переходити цен­тральної лінії ігрового поля, однак, в окремих випадках, підключатися до атак дозволяється. Нападаючі діють тільки на половині поля суперника, тоді на одній половині поля гра ведеться в складі гравців 3x3. Правилом положення "поза грою" у цьому випадку не керуються. Якщо гравець увійшов до забороненої зони, виконується вільний удар з лінії штрафного майданчика.

Гра на двоє воріт у складі гравців 3x2. Гра проводиться на футболь­ному полі на двоє воріт. Тривалість гри не більше 30 хвилин.

Зміст гри: на кожній половині поля грають три нападаючі проти двох захисників. У кожній команді на воротах стоїть воротар. Нападаючі нама­гаються розіграти між собою м'яч так, щоб забити гол. Захисники їм в цьому перешкоджають, а оволодівши м'ячем, негайно передають своїм на­падаючим.

Правила гри: гравцям не дозволяється переходити лінію середини поля. Після забитого гола, виходу м'яча за межі поля м'яч передається супернику.

Гру можна проводити і в складі гравців 4 х 3, 5 х 4 без воротарів на одній половині поля на двоє малих воріт тощо.

Половина поля "поза грою". Гра проводиться на половині поля з во­ротами. Грають дві команди по 4 - 6 чоловік у кожній. На воро­тах - воротар. Тривалість гри до 60 хвилин.

Одна з команд проводить атаку з-за лінії середини поля з метою забити гол, а друга - захищається і застосовує положення "поза грою".

Правила гри: після того, як захисники оволоділи м'ячем, він знову по­дається нападаючим, які проводять нову атаку. За кожний забитий гол напа­даючі одержують очко. За створення положення "поза грою" очко надається захисникам. Під час гри використовуються всі засоби оборони.

Персональний захист. У складі команд по 4 - 8 чоловік. Гра проводиться на одній половині поля на малі ворота. Тривалість гри 60 хвилин.

Зміст гри: нападаючі однієї команди грають на половині поля суперни­ка і намагаються забити гол. Захисники, прикриваючи кожен свого гравця перешкоджають проводити атаки.

Правила гри: захисник починає гру ударом м'яча в напрямку нападаю­чих через лінію середини поля. Захисники оволодівають м'ячем в боротьбі з нападаючими або після забитого гола, після виходу м'яча за межі поля від атакуючої команди або після порушень правил гри нападаючими. У грі правило положення "поза грою" не діє. Захисникам забороняється переходити лінію середини поля.

Атака і оборона. Мета цих допоміжних ігор - навчити гравців одна­ковою мірою як атакувати, так захищатися.

Позиційна гра в трьох зонах поля. Гра проводиться на футбольному полі, поділеному на три рівні частини. Грають дві команди по 9 – 11 чоловік у кожній. Тривалість гри до 30 хвилин.

Зміст гри: гравці розташовуються на визначених позиціях у відповідних зонах поля. Нападаючі перебувають під воротами суперника, гравці середи­ни поля - в центрі, захисники - поблизу своїх воріт. Гра полягає у пере­веденні м'яча із однієї зони в другу, де ведуть боротьбу за м'яч нападаючі, гравці середини поля та захисники.

Правила гри: гравцям не дозволяється перетинати лінії зон. М'яч пере­дається поступово з однієї зони в другу. Правило положення "поза грою" діє. Останній гравець може ловити м'яч руками. Гру розпочинають захисни­ки однієї з команд. Команди застосовують тактичні системи "4 + 2 + 4", "4 + 3 + З".

Завдання гри: довести м'яч до лінії воріт суперника і там стопою зупи­нити. У випадку недостатньої кількості гравців гру можна проводити на од­ній половині поля.