Допоміжні ігри для розвитку периферійного зору та швидкості реакції

Гра двома м'ячами. Проводиться на одній половині поля без воріт. У грі беруть участь дві команди по 5 - 7 чоловік у кожній. Тривалість гри 30 хвилин.

Правила гри: щоб здобути очко, гравці однієї команди мають зумовле­ний час (2 хвилини) зберігати під своїм контролем два м'ячі. Одержавши оч­ко, команда продовжує залишати у себе м'яч, доки суперник не відбере йо­го, після чого також одержує два м'ячі і розпочинає боротьбу за очки.

Гру двома м'ячами можна проводити і на футбольному полі з воротами. Тут у грі беруть участь дві команди по 8 - 11 чоловік у кожній. Тривалість гри до 45 хвилин.

Зміст гри: проводиться гра згідно з правилами, але в окремих ситуаціях команда атакує двома м'ячами.

Правила гри: розпочинають гру одночасно обидва воротарі ударом м'яча від воріт. Правило положення "поза грою" у цьому випадку не діє.

Гра ногами і руками. Гру можна проводити як на одній половині, так на всьому полі, залежно від кількості гравців. Склад команд - від 5 до 11 чоловік у кожній. Тривалість гри до 45 хвилин.

Зміст гри: відповідно до проведеного жеребкування, одна команда одер­жує футбольний, а друга гандбольний м'яч. Кожна з них розпочинає гру ата­кою від своїх воріт. Гра ведеться згідно з існуючими правилами у футболі та гандболі.

Правила гри: якщо м'яч відібрано в суперника, частина команди може атакувати гандбольним, а друга частина футбольним м'ячем. Переможець визначається за кількістю забитих у ворота м'ячів.

Гра на четверо воріт. Гра проводиться на футбольному полі де встановлюють четверо малих воріт. У грі беруть участь дві команди по 6 - 11 чоловік у кожній. Тривалість гри до 60 хвилин.

Зміст гри: одна команда атакує одночасно двоє воріт суперника і захи­щає свої. Таке саме завдання має і друга команда.

Правила гри: гол зараховується, якщо м'яч перетне лінію одних із двох воріт. До суперника м'яч переходить після забитого гола, після порушення правил гравцем одної із команд, після виходу м'яча за межі поля. Правило положення "поза грою" тут не діє. Вільний удар виконується з лінії центру поля. Після забитого гола м'яч вводиться у гру ударом від воріт. На воротах можуть стояти воротарі.

Гра на троє воріт. Гра проводиться на одній половині поля. Троє во­ріт виставляють на одній лінії. Ширина воріт 1,5 м. Відстань між ни­ми 5 м. У грі беруть участь дві команди по 4 - 6 чоловік.

Зміст гри: завдання обох команд - забити гол у ворота суперника. Пра­вила гри: розпочинається гра ударом м'яча від воріт (воротарем). Гол зара­ховується у випадках, коли м'яч перетне лінію будь-яких із трьох воріт. Уда­ри м'ячем, дозволяється завдавати з будь-якого боку воріт. За порушення правил гри виконуються вільні, штрафні удари, укидання м'яча з-за бічної лінії поля.