Тема 3. Напівпровідникові елементи

Діоди (випрямляючі, високочастотні, імпульсні). Стабілітрони, діоди Шотткі, варікапи та їх особливості. Біполярні та уніполярні транзистори різних типів. Основні схеми включення транзисторів. Тиристори. Оптоелектронні прилади (світлодіоди, фотодіоди, фототранзистори, фототиристори, фоторезистори, оптрони). Елементи індикації: влаштування, принцип дії, характеристики, параметри, області застосування.

 

Тема 4. Базові каскади аналогових пристроїв

Підсилюючі каскади на біполярних та уніполярних транзисторах. Введеня від'ємного зворотнього зв'язку (ВЗЗ). Температурна стабілізація режиму роботи. Джерела струму та струмові дзеркала. Повторювачі напруги і струму. Диференційні каскади. Вихідні каскади.

Тема 5. Підсилювачі електричних сигналів

Призначення, характеристики, параметри, класифікація електронних підсилювачів. Режими роботи підсилювачів та способи їх здійснення.. Міжкаскадні зв'язки у підсилювачах. Зворотні зв'язки в підсилювачах. Вплив різних видів зворотних зв'язків на якісні показники і характеристики. Підсилювачі потужності.

 

Тема 6. Операційні підсилювачі (ОП) та схеми на їх основі

Призначення та класифікація. Структура, особливості схемної реалізації та функціонування. Основні характеристики і параметри. Базовые схемы включения ОП. Приклади лінійних аналогових пристроїв на ОП: інвертуючий та неінвертуючий суматор, інтегратор, диференціатор, інші схеми с ОП (перетворювачі струм-напруга, активні фільтри, вимірюючі та ізолюючі підсилювачі і т.д.).

 

Тема 7. Пристрої дискретизації сигналів по рівню

Ключі діодні та транзисторні (на біполярних та уніполярних транзисторах). Комутатори і компаратори напруги.. Підсилювачі-обмежувачі. Амплітудні детектори. Призначення, принципи побудови та функціонування