Викладач: Бобко А.О

Викладач: Бобко А.О.

Лекція 2

 

Тема: Гідросфера та її екологічна зональність

 

Загальна характеристика гідросфери.

Екологічна зональність Світового океану та морів.

Екологічна зональність континентальних водойм.

Екологічна зональність річкових систем.

Загальна характеристика гідросфери

Гідросфера – це сукупність усіх поверхневих водних об’єктів Земної кулі, а також підземні води, льодовики та сніговий покрив. До складу гідросфери… На Світовий океан припадає 96,4% всієї води гідросфери. Вода річок, озер та… Таблиця 2

Екологічна зональність Світового океану та морів

В структурі Світового океану і морів розрізняють три основні частини: прибережне мілководдя, що має назву материкової відмілини, перехідну зону від… Океани і моря по вертикалі і горизонталі розділяються на окремі зони. Та зона,… Літоральну зону розділяють на: а) супралітораль – прибережну смугу, яка заливається водою під час високих припливів та…

Екологічна зональність континентальних водойм

Водойми уповільненого стоку – це озера, стави, болота, калюжі; водотоки – це річки і канали. Окремі науки, що вивчають різні типи водних об’єктів, відповідно називаються:… Континентальні водойми характеризуються більшим різноманіттям умов середовища в порівнянні з морськими. Це визначає і…

Екологічна зональність річкових систем

Річки, які впадають в океани, моря або озера, називаються головними, а ті, що впадають у такі річки – притоками першого порядку. Притоки притоків… Річки течуть у долинах, в яких найбільш понижена частина формує ложе.… Частина суходолу, що співпадає з верхньою частиною надзаплавної тераси і вирівненою вододільною територією (плакор –…