рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особливості експлуатації і технічного Обслуговування планера та функціональних систем Повітряних суден у складних Природно-кліматичних умовах Курс лекцій

Особливості експлуатації і технічного Обслуговування планера та функціональних систем Повітряних суден у складних Природно-кліматичних умовах Курс лекцій - раздел Экология, Міністерство Освіти І Науки України ...

Міністерство освіти і науки України

Національний авіаційний університет

 

С.О.Дмитрієв, О.С. Тугарінов, Ю.М.Чоха

 

Особливості експлуатації і технічного

Обслуговування планера та функціональних систем

Повітряних суден у складних

Природно-кліматичних умовах

Курс лекцій

Київ 2005


УДК 629.735.33.083.02/.06(075.8)

ББК 053-082.09я7

 

ББК 053-082.09я7

С.О.Дмитрієв, О.С.Тугарінов,

Ю.М.Чоха, 2005

 

Зміст

 

Вступ
1. Особливості експлуатації і технічного обслуговування планера та функціональних систем повітряних суден в умовах низьких температур зовнішнього повітря    
1.1. Захист повітряних суден від наземного обмерзання  
1.2. Обмерзання повітряних суден у польоті
1.3. Особливості експлуатації та технічного обслуговування повітряних суден у перехідні періоди року.    
1.4. Особливості експлуатації та технічного обслуговування повітряних суден після польоту в умовах підвищеної турбулентності атмосфери.    
Питання для самоконтролю
2. Особливості експлуатації і технічного обслуговування повітряних суден в умовах жаркого клімату    
2.1. Особливості експлуатації повітряних суден на запорошених аеродромах  
2.2.Технічне обслуговування засклення кабін літаків
2.3. Технічне обслуговування літаків після ураження розрядами атмосферної електрики  
2.4. Запобігання авіаційної техніки від ушкоджень мікроорганізмами, комахами і гризунами  
Питання для самоконтролю
3. Корозія авіаційної техніки
3.1. Ділянки повітряних суден, які уражаються корозією  
3.2. Засоби попередження і усунення корозії повітряних суден
3.3. Технічне обслуговування лакофарбованих покрить повітряних суден
Питання для самоконтролю
4. Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідро газових систем ПС у складних природнокліматичних умовах    
4.1. Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідрогазових систем ПС в умовах низьких температур зовнішнього повітря    
4.2. Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідрогазових систем ПС в умовах жаркого клімату    
Питання для самоконтролю
5. Орнітологічне забезпечення безпеки польотів
5.1. Небезпека для польотів , що створюється птахами, для польотів повітряних судкен  
5.2. Орнітологічна обстановка на земній кулі
5.3. Аналіз зіткнень повітряних суден із птахами
5.4. Заходи щодо запобігання зіткнень повітряних суден із птахами  
Питання для самоконтролю
Список літератури

 

 

Вступ

Сучасні повітряні судна експлуатуються в різних природно-кліматичних районах як усередині країни, так і за кордоном. Умови експлуатації ПС у багатьох районах земної кулі, наприклад, на крайній Півночі, в пустелях, тропіках і субтропіках, мають свої специфічні особливості, які значно відрізняються від умов експлуатації у помірному кліматі. Так, при експлуатації ПС на курних аеродромах поблизу пилових пустель виникає підвищений ерозійно-абразивний знос деталей двигуна і систем ПС, погіршуються зльотні характеристики внаслідок високої температури зовнішнього повітря. Однак і в середній смузі ПС може потрапити у небезпечну польотну ситуацію, викликану, наприклад, інтенсивною бовтанкою або обмерзанням.

Вплив на авіаційну техніку несприятливих факторів зовнішнього середовища призводить до зміни швидкості протікання фізико-хімічних процесів, які повільно розвиваються у матеріалах виробів ПС – корозії, ерозії, старіння, зносу, утомленості, зміни льотно-технічних характеристик, підвищенню динамічних і вібраційних навантажень.

Дія на авіаційну техніку несприятливих природних факторів проявляється у різних комбінаціях, має змінну інтенсивність і може супроводжуватись перервами різної тривалості навіть в межах однієї будь-якої географічної зони і одного кліматичного сезону. Спільний вплив на авіаційну техніку усіляких природних факторів в різних комбінаціях, як правило, тільки підсилює несприятливий ефект.

В авіаційних правилах ПС складні природно-кліматичні умови експлуатації ПС ураховані у вигляді спеціальних вимог до ПС, що експлуатуються в таких умовах, і у вигляді умов експлуатації, які очікуються, тобто сукупності умов, які визнані допустимими для льотної експлуатації ПС даного типу. Наприклад, в авіаційних правилах зформульовані вимоги для визначення перевантажень при польоті у неспокійному повітрі, для розрахунку навантажень на крило, хвостове оперення, управління, навантажень від вітру на стоянці і т.д.

Льотні якості і конструкція літака повинні забезпечувати безпеку польотів в умовах обмерзання і грози на всіх експлуатаційних висотах і швидкостях. У зв’язку з цим у авіаційних правилах визначені вимоги до протиобмерзальних якостей літаків і до захисту конструкції літака від блискавки.

Згідно з авіаційними правилами передбачена перевірка працездатності двигуна при попаданні у повітрозабірний пристрій сторонніх предметів (птахів, води, шматків льоду і граду).

Для зменшення небезпечного впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища на ПС, які експлуатуються в ускладнених умовах, необхідно знати вплив складних природно-кліматичних умов на технічний стан, експлуатацію і технічне обслуговування авіаційної техніки, на безпеку польотів, методи і засоби запобігання і усунення наслідків впливу складних природно-кліматичних умов, про що саме і йде мова в цьому курсу лекцій.

 

 

  1. Особливості експлуатації і технічного обслуговування планера

Та функціональних систем повітряних суден в умовах низьких температур зовнішнього повітря

 

 

Захист повітряних суден від наземного обмерзання

Наземне обмерзання ПС - один з видів небезпечних для авіації впливів зовнішнього середовища. Проблема ефективного та надійного захисту від наземного… Незважаючи на зменшення кількості льотних подій і передумов до них, а також… Необхідно чітке розуміння небезпеки цього явища, знання умов його виникнення, своєчасне і грамотне застосування…

Зачохління планера і гвинтів

В осінньо-зимовий і весняний періоди при прогнозуванні снігопаду, ожеледі і т.п. літаки і вертольоти зачохляються відразу після посадки. При цьому… За умови використання механізації зачохління і підбору матеріалу для чохлів,…  

Створення гідрофобних поверхонь

Для запобігання ПС від обмерзання може застосовуватися фізико-хімічний спосіб, який полягає в усуненні можливості осідання вологи на поверхнях або в… Уникнути осідання вологи на поверхню ПС можна за умовою, якщо вона буде мати… На основі зазначених речовин створюються спеціальні протиобмерзальні рідини із низькою температурою замерзання, які…

Способи видалення льоду з поверхонь ПС

Усі застосовувані засоби видалення льоду з поверхонь ПС зводяться до переводу льоду з одного фазового стану (твердого) в друге (рідке) і до… Теплові способи видалення льоду зводяться до того, що теплоносій, взаємодіючи… Спосіб видалення льоду рідкими теплоносіями полягає в обробці поверхні ПС водою, підігрітої до 50…600С. Для видалення…

Застосування суміші води і незамерзаючої рідини

Широке застосування в експлуатації ПС знайшов спосіб, заснований на видаленні льоду, який утворився на поверхні ПС, підігрітою сумішшю води і рідини, що знижує температуру замерзання води. Як… що при температурі повітря нижче -50С і особливо при наявності вітру вода на поверхні ПС швидко замерзає, і ПС знову…

Обмерзання літаків і вертольотів у польоті

Обмерзання повітряних суден у більшості випадків відбувається при польоті в цьому середовищі, де містяться краплі води при низькій температурі… Відомо, що вода в рідкій фазі може зберігатися тривалий час при порівняно… Для кристалізації переохолоджених крапель необхідна певна сукупність умов, що визначають появу центрів (ядер)…

Рис.1.2. Залежність інтенсивності обмерзання

Від водності хмар і швидкості польоту ПС

Практика показує, що водність, а отже, і інтенсивність обмерзання, у районах над океанами й у тропічних районах може значно перевищувати значення… Інтенсивне обмерзання повітряних суден, спостерігається часто в тропічних… Найбільша імовірність обмерзання ПС існує в діапазоні температур повітря від 0 до –20°С і особливо від 0 до –10°С при…

Види і форми льодоутворень на аеродинамічних поверхнях

Утворення льоду на поверхнях повітряного судна може бути подано як результат двох явищ: зіткнення переохолоджених крапель з поверхнею і… Крижані нарости, що утворюються на частинах конструкції ПС, дуже різні і… Розрізняють три види льоду:

Обмерзання несучих поверхонь і органів управління літаків і вертольотів

У загальному збільшенні аеродинамічного опору літака при його обмерзанні частка крила й оперення може складати 70...80%. Викривлення профілю і… Рис.1.6. Зміна поляри профілю крила при його обмерзанні … Вплив обмерзання несучих поверхонь і роботи системи захисту від обмерзання на льотні дані літака досить істотний.…

Обмерзання повітрозабирачів і силових установок

Конструктивно вхідна частина тонелів повітрозабирачів турбореактивних двигунів виконується спрофільовано. Перетин передньої частини корпуса… - можливість їхнього обмерзання при позитивній температурі навколишнього… - інтенсивність обмерзання і зона захоплення внутрішньої поверхні на вході повітрозабирача може бути значно більшою,…

Системи захисту літаків і вертольотів від обмерзання

На сучасних літаках і вертольотах від обмерзання захищаються: несучі поверхні (крило, стабілізатор, кіль, повітрозабирачі, авіаційні двигуни,… Безпека польотів ПС в значній мірі залежить від можливостей безпосереднього… В останньому випадку сигналізатори обмерзання використовуються для автоматичного вмикання і вимикання СЗО найбільш…

Польоти літаків і вертольотів в умовах обмерзання

Одне з основних умов забезпечення безпеки польотів ПС в умовах обмерзання – своєчасне включення його системи захисту від обмерзання. У випадку… Вірними ознаками інтенсивного обмерзання є також швидке наростання шару льоду… Усі системи захисту від обмерзання літака, необхідно включити у всіх випадках перед входом у хмарність, туман,…

Особливості експлуатації і технічного обслуговування ПС у перехідні періоди року

У практиці роботи підприємств цивільної авіації визначилися два періоди: осінньо-зимовий і весняно-літній, кожен з яких характеризується… Експлуатація авіатехніки в цей період потребує від інженерно-технічного складу…  

Особливості експлуатації і технічного обслуговування ПС в осінньо-зимовий період

Обслуговування ПС в умовах низьких температур має ряд особливостей, які повинні бути враховані при плануванні і підготовці ПС до польоту: - необхідність охорони ПС від обмерзання на стоянці; - видалення льоду, снігу та інею з поверхні ПС при підготовці до польоту;

Особливості експлуатації і технічного обслуговування повітряних суден у весняно-літній період

Перехід до весняно-літньої навігації і експлуатації авіаційної техніки у весняно-літній період має ряд особливостей, які необхідно враховувати при… Практика показує, що період переходу від зимової навігації до літньої… Літній період навігації звичайно є самим напруженим і самим відповідальним. Максимальна інтенсивність польотів у цей…

Підготовка повітряних суден до сезонного періоду

На усіх ПС проводиться перевірка змінного обладнання чохлів, заглушок бортового аварійно-рятувального устаткування, їхньої справності та… Літак або вертоліт вважаються підготовленими до експлуатації в осінньо-зимовий… Авіапідприємство вважається підготовленим до сезонного періоду експлуатації, якщо 90% літакового парку оглянуто й…

Особливості технічної експлуатації ПС при впливі турбулентної атмосфери

На малих висотах турбулентність атмосфери зустрічається головним чином у теплий час року через нерівномірне нагрівання поверхні землі (ріллі, гори,…  

Питання для самоконтролю

2.Розгляньте групи наземного обмерзання, їх вигляд та умови їх появи. 3.Охарактеризуйте засоби захисту від наземного обмерзання та видалення льоду з… 4.Опишіть процеси користування рідинним, тепловим та механічним засобами захисту від наземного обмерзання.

Та технічного обслуговування в умовах жаркого клімату

Особливості експлуатації ПС на запорошених аеродромах

Коротка характеристика запорошеності повітря

Поблизу промислових центрів повітря додатково забруднюють викиди промислових підприємств, теплових електростанцій і котелень. При цьому міський пил… Кількість пилу в атмосфері коливається в дуже широких межах: від 20000… Забруднення атмосфери характеризується наступними середніми значеннями масової концентрації пилу (на висотах менше 1…

Технічне обслуговування літаків після ураження розрядами атмосферної електрики

Одночасно із зростання використання і регулярності польотів літаків цивільної авіації зростає і кількість уражень літаків розрядами атмосферної… Розрядами атмосферної електрики літаки уражаються при польотах у районах… Як свідчить статистика, удари блискавки у ПС найбільш часті при польоті в купчастій і купчасто-дощовій хмарності на…

Запобігання ушкодженню авіаційної техніки мікроорганізмами, комахами і гризунами

Мікробіологічні пошкодження

Досвід експлуатації авіаційної техніки показує, що однією з серйозних проблем, які призводять до зниження надійності ПС, є вплив мікроорганізмів… Найактивніше діють мікроорганізми на полімерні та інші неметалічні матеріали.… Мікроорганізми завжди присутні в навколишньому середовищі (в повітрі, ґрунті, воді). Потрапляючи на вироби техніки і…

Запобігання пошкодженню авіаційної техніки мікроорганізмами

Ефективним засобом боротьби з цвілими грибами є провітрювання відсіків літального апарата, що уражаються. Потік повітря, навіть зі значною відносною… До досить ефективних профілактичних мір боротьби з цвіллю відносять видалення… Для хімічного захисту матеріалів від цвілих грибів іноді застосовують отруйні речовини – фунгіциди, які можуть бути…

Комахи і гризуни – руйнівники матеріалів

Комахи присутні у всіх географічних зонах Землі — від північних полярних островів до антарктичного узбережжя, однак найбільшої чисельності досягають… Найбільш розповсюджені представники комах-шкідників у країнах із сухим і… Особливу небезпеку являють собою пошкодження термітами всіх електроізоляційних матеріалів, аж до свинцевої оболонки…

Питання для самоконтролю

2.Дайте характеристику запорошеності повітря у екс-тремальних умовах. 3.Розгляньте вплив закуреності повітря на несучі поверхня повітряних суден і… 4.Охарактеризуйте вплив запорошеності повітря на працездатність агрегатів функціональних систем повітряних суден і…

Корозія авіаційної техніки

Ділянки повітряних суден, які уражаються корозією

До факторів, що сприяють будь-якому виду корозії, відносяться: - неоднорідність металу (металевої фази); - неоднорідність внутрішніх напружень, що виникають у металі після його обробки;

Засоби щодо попередження і усунення корозії повітряних суден

- металевих; - окисних; - лакофарбових;

Технічне обслуговування лакофарбових покрить повітряних суден

Термін служби лакофарбових покриттів значною мірою залежить не тільки від якості деяких матеріалів, технології їх нанесення і сушіння, але і від… На покриття обшивок ПС, які зберігаються поза ангарами, в основному впливають… Крім цих факторів, на старіння покриттів впливають різкі температурні коливання (при зльоті, польоті і посадці…

Питання для самоконтролю

2. Які фактори сприяють корозії? 3. В чому виявляються характерні ознаки корозії? 4. Розгляньте конструктивні засоби попередження корозії повітряних суден.

Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідрогазових систем ПС

У складних природно-кліматичних умовах

Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідрогазових систем ПС в умовах низьких температур зовнішнього повітря

Збільшення в'язкості ПММ супроводжується збільшенням гідравлічних утрат при їхньому перекачуванні, зниженням продуктивності насосів. Унаслідок цього… Низькотемпературні характеристики мастил та палива в основному визначають… Значне число відмов і ушкоджень викликає зниження ефективності гумових ущільнень засклення кабін ПС, амортизаційних…

Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідрогазових систем ПС в умовах жаркого клімату

У жаркий час обсяг заправки в баки палива варто зменшувати на 2...3% для забезпечення його розширенню від нагрівання. Варто мати на увазі також, що… Важливе значення для забезпечення ефективності системи змащування в жаркий час… При підвищенні температури мастило розріджується, погіршуються його змащувальні властивості, підвищується зношування…

Питання для самоконтролю

1. У чому проявляється негативний вплив на ПММ низьких температур зовнішнього повітря? 2. Як впливають низькі температури на гумові ущільння агрегатів… 3. Який вплив мають низькі температури на авіаційні палива?

ОРНІТОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

БЕЗПЕКИ ПОЛЬОТІВ

 

Небезпека, що створюється птахами, для польотів повітряних суден

У зв'язку з інтенсивним розвитком авіації і насиченням повітряного простору все більшою і більшою кількістю літаків і вертольотів виникла проблема… Одночасно зросла і небезпека зіткнення в зв'язку із збільшеною силою… При розгляді небезпеки для авіації, створюваної птахами, слід відповісти на два питання: чим погрожує літаку зіткнення…

Питання для самоконтролю

2. Чим погрожує літаку зіткнення з птахами? 3. Як часто відбуваються інциденти зіткнення літаків з птахами? 4. Охарактеризувати орнітологічну обстановку на земній кулі.

СПИСОК ЛіТЕРАТУРИ

 

1. АВИАЦИОННЫЕ материалы и их обработка: Учеб.пособие / В.С.Раковский, Л.Х.Райтбарг, Н.Д.Роттенбергер, М.Я.Геллис. – М.: Машиностроение, 1997, - 311 с.

2.АКСЕНОВ А.Ф. , ЛОЗОВСКИЙ В.Н. Износостойкость авиационных топливно-гидравлических агрегатов. – М.: Транспорт, 1986. – 240 с.

3.АНИКИН Н.В., Назаров Ю.В. Техническая эксплуатация самолетов. – М.: Транспорт, 1984. – 199с.

4.АНИСИМОВ А.А., СМИРНОВ В.Ф. Биоповреждения в промышленности и защита от них. Горький., ГТК, 1980, - 264 с

5.Астапенко П.Д., БАРАНОВ А.М., ШВАРЕВ И.М. Авиационная метеорология: Учеб.пособие. – М.: Транспорт, 1985. – 262 с.

6.АСТАПЕНКО П.Д., БАРАНОВ А.М., ШВАРЕВ И.М. Погода и полеты самолетов и вертолетов. Л., Гидрометиздат, 1980, 280 с.

7.ВАСИЛЕНКО В.Т., ЧЕРНЕНКО Ж.С. Влияние эксплуатационных факторов та топливную систему самолетов. – М.: Машиностроение, 1985. – 184 с.

8.ВОЛОДКО А.М. Эксплуатация самолетов и вертолетов в усложненных природных условиях. – М.: Транспорт, 1981. – 158 с.

9.ДАВЫДОВ Е. Осторожно: грозы! – Авиация и космонавтика, 1980, №6, с.-42-43.

10.ЕМЕЛИН М.И., ГЕРАСИМЕНКО А.А., Защита машин от коррозии в условиях эксплуатации. – М., Машиностроение, 1980. – 322 с.

11.ИГНАТЬЕВ Р.А. Биологическое повреждение авиационной техники. Тыл и снабжение Советских Вооруженных сил, №6, 1984.

12.Исследование процессов подготовки, применения и контроля качества авиаГСМ и спецжидкостей, - Киев, КИИГА, 1987. – 157 с.

13.КАМАЛДИНА И.И. Исследование условий поражения самолета молниями в негрозовых зонах. Труды главной геофизической обсерватории им. Воейкова, М., 1980, №424,с.16-24.

14.КРАВЧЕНКО И.В. Летчику о метеорологии. – М.: Воениздат, 1982. – 256 с.

15.КОБЫШЕВА Н.В., КОСТИН С.И., СТРУЧНИКОВ Э.А. Климатология. – Л.: Гидрометиздат, 1980. – 344 с.

16.РЫБАКОВ К.В., ЖУЛДЫБИН Е.Н., КОВАЛЕНКО В.П. Обезвоживание авиационных горюче-смазочных материалов. – М.: Транспорт, 1979. – 181 с.

17.СКРИБАЧИЛИН В.В., АбрамЕнко И.Г., МИХАЙЛОВА Л.К. Микробиологическое разрушение материалов и деталей АТ. - Проблемы безопасности полетов. 1981. – №4.

18.Смирнов Н.Н., ИЦКОВИЧ А..А. Обслуживание и ремонт авиационной техники по состоянию. – М.: Транспорт, 1987. – 272 с.

19.ТЕХНИЧЕСКАЯ эксплуатация летательных аппаратов. Учеб.для вузов / Н.Н.Смирнов, Н.И.Владимиров, Ж.С.Черненко и др. Под ред. Н.Н.Смирнова. – М.: – Транспорт, 1990. – 423 с.

20.ЧЕРНЕНКО Ж.С., ГЕРМАНЧУК Ф.К.,

ТУГАРИНОВ А.С. Характеристика сложных климатических условий и особенности технической эксплуатации силовых установок в этих условиях: Учеб.пособие для вузов. – Киев: КИИГА, 1989. – 103 с.

21.ШАГОВ В., НИКИТИН В.С. С грозой не шутят. – Авиация и космонавтика, 1979, №7, с.30-31.

 

Навчальне видання

 

 

Дмитрієв Сергій Олексійович

Тугарінов Олександр Степанович

Чоха Юрій Миколайович

 

 

Особливості експлуатації і технічного обслуговування планера та функціональних систем повітряних суден у складних природно-кліматичних умовах

 

 

Курс лекцій

 

В авторській редакції

 

 

Підписано до друку 30.09.05. Формат 60х84/16. Папір офс.

Офс.друк. Ум.фарбовідб 38. Ум.друк.акр. 8,69. Обл.-вид арк. 9.,25. Тираж 100 прим. Замовлення №218-1. Вид.№24/1

 

Видавництво НАУ

03680. Київ-680, проспект Космонавта Комарова,1

 

Свідоцтво про внесення дот Державного реєстру ДК №977 від 05.07.2002

– Конец работы –

Используемые теги: Особливості, експлуатації, технічного, обслуговування, планера, функціональних, систем, Повітряних, суден, складних, родно-кліматичних, умовах, курс, лекцій0.175

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особливості експлуатації і технічного Обслуговування планера та функціональних систем Повітряних суден у складних Природно-кліматичних умовах Курс лекцій

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Конспект лекцій як конспект лекцій з курсу Експлуатація та обслуговування машин
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН...

З курсу ОСНОВИ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ВАГОНІВ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ
Механічний факультет... Кафедра Вагони...

ТЕМАТИКА КУРСУ ЛЕКЦІЙ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Ввідна лекція. 1.Предмет і завдання курсу. Періодизація історії України
Ввідна лекція... План...

Лекція 1. Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії. Лекція 2. Витоки філософії Індії. Лекція 3. Санкх’я та йога Патанджалі. Лекція 4. Вайшешика і ньяя
Стародавність та Середньовіччя... ЗМІСТ... ВСТУП Лекція Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Краткий курс механики в качестве программы и методических указаний по изучению курса Физика Краткий курс механики: Программа и методические указания по изучению курса Физика / С
Федеральное агентство железнодорожного транспорта... Омский государственный университет путей сообщения...

Лекция 1. Тема: Операционная система. Определение. Уровни операционной системы. Функции операционных систем. 1. Понятие операционной системы
Понятие операционной системы... Причиной появления операционных систем была необходимость создания удобных в... Операционная система ОС это программное обеспечение которое реализует связь между прикладными программами и...

В КУРС ОСНОВЫ РИМСКОГО ПРАВА В центре внимания нашего курса находится правовая система, сложившаяся в Древнем Риме
ВВЕДЕНИЕ... В КУРС ОСНОВЫ РИМСКОГО ПРАВА Право Древнего Рима это яркая и значительная страница мировой истории В своем зрелом классическом состоянии оно восходит к наиболее выдающимся...

Непротиворечивая система аксиом называется независимой, если никакая из аксиом этой системы не является следствием других аксиом этой системы
При аксиоматическом построении теории по существу все утверж дения выводятся путем доказательства из аксиом Поэтому к системе аксиом предъявляются... Система аксиом называется непротиворечивой если из нее нельзя логически... Если система аксиом не обладает этим свойством она не может быть пригодной для обоснования научной теории...

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам