рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Засоби щодо попередження і усунення корозії повітряних суден

Засоби щодо попередження і усунення корозії повітряних суден - раздел Экология, Особливості експлуатації і технічного Обслуговування планера та функціональних систем Повітряних суден у складних Природно-кліматичних умовах Курс лекцій Основним Методом Щодо Запобігання І Захисту Деталей Від Корозії Є Створення Н...

Основним методом щодо запобігання і захисту деталей від корозії є створення на їх поверхні захисних водонепроникних плівок:

- металевих;

- окисних;

- лакофарбових;

- масляних.

До металевих відносяться анодні (цинк, кадмій) і катодні (олово, мідь, хром, нікель) покриття, плакування одного металу іншим. Наносять їх гарячим і гальванічним способами. При гарячому способі деталі занурюють у ванну з розплавленим металом або набризгують його на поверхню деталі (металізація). Металеві покриття наносять також термохімічним способом, який називається плакуванням. Гальванічний спосіб нанесення захисного шару металу виконується за допомогою електричного струму.

У літакобудуванні найбільш широко застосовуються кадмування, цинкування, хромування.

Широке застосування для захисту металів від корозії знаходять такі методи створення окисних плівок: анодування, хімічне оксидування, воронення.

Для захисту деталей з алюмінієвих сплавів застосовуються: плакування, анодування з наступним пассуванням, хімічне оксидування, лакофарбові покриття, захисні мастила. Найбільш ефективний захист забезпечують анодування і лакофарбові покриття.

Деталі, виготовлені з магнієвих сплавів, які мають знижену корозійну стійкість, у всіх випадках захищаються грунтом і емаллю, які наносяться на попередньо оксидовану поверхню.

Сталеві деталі залежно від їхнього призначення захищають:

- металевими покриттями (цинком, кадмієм, хромом);

- лакофарбовими покриттями по попередньо фосфотованій або опіскоструменевій поверхні з наступним промасленням.

На ПС, які експлуатуються в складних кліматичних умовах, доцільно застосовувати захисні покриття, які мають такі властивості :

- гідрофобність, тобто нездатність утримувати на своїй поверхні вологу, лід, бруд;

- високу еластичність;

- високу світло- і озоностійкість;

- високу стійкість до ерозії під впливом піску, снігу та ін.;

- високу стійкість до впливу мікроорганізмів і інших біологічних факторів;

- високу стійкість до впливу солей і кислот;

- високу термостійкість і вологостійкість;

- гарну ремонтопридатність, тобто допускати можливість якісного ремонту в безангарних умовах.

Для запобігання корозії необхідно застосовувати ряд інших технологічних заходів. Варто зменшувати залишкові напруги, зводити до мінімуму обсяг механічної обробки після штампування для збереження поверхні в неопрацьованому стані, застосовувати методи поверхневого зміцнення (дрібоструменеву обробку, обкатку і т.д.), установлювати кріпильні деталі на рідкому ґрунті, обробляти внутрішні поверхні отворів під кріпильні деталі, зменшувати площі контакту між різнорідними матеріалами і т.д.

До конструктивних заходів, спрямованих на запобігання корозії, відносяться також поліпшення вентиляції і підвищення температури повітря в замкнутих об'ємах, установка спеціальних дренажних отворів і клапанів для видалення вологи, герметизація стикових з'єднань і т.д.

Для запобігання фретинг-коррозії необхідно:

- забезпечення високої міцності з'єднання і повної нерухомості деталей;

- ізоляція деталей одна від одної окисними плівками, захисними покриттями, прокладками, епоксидними смолами;

- застосування м'яких або твердих покрить: міднення, свинцювання, хромування, нікелювання;

- застосування особливих мастил, які містять графіт або дисульфіт молібдену;

- регулярна перевірка затягування стикових з'єднань.

Для попередження корозії в процесі експлуатації необхідно:

- утримувати поверхні в чистоті, охороняти їх від пилу, бруду, вологи;

- охороняти поверхні від улучення нафтопродуктів, кислот, лугів;

- зберігати захисні покриття від ушкоджень;

- провітрювати кабіни, багажні помешкання, підпільну частину фюзеляжу, відчиняти двері, люки і кватирки для видалення вологи;

- регулярно чистити дренажні клапани й отвори в крилі і нижній частині фюзеляжу для зливання конденсату;

- видаляти вологу з усіх місць її можливого скупчення;

- своєчасно підфарбовувати ушкоджені ділянки обшивки;

- своєчасно і якісно відновлювати змащення рухливих елементів конструкції ПС;

- своєчасно і повністю видаляти електроліти акумуляторних батарей,що пролилися;

- якісно обробляти відповідні деталі після спрацьовування літакових протипожежних балонів;

- промивати ПС тільки такими миючими засобами, які передбачені в посібниках із технічної експлуатації.

Щоб уникнути ушкодження антикорозійного покриття не допускається ходіння по обшивці літака у взутті без спеціальних чохлів при відсутності м'яких килимків чи матів, торкання обшивки драбинами, сходами, шлангами, заправними пістолетами та іншим устаткуванням, не обшитим у місцях торкання гумою або м'якої тканиною, видалення льоду з поверхні літака механічним шляхом. Не дозволяється класти на обшивку деталі, інструмент і інші предмети. Зняті з літака рулі, закрилки, носки і панелі крила необхідно укладати на козелки і стелажі з м'якою оббивкою.

Будь-які забруднення необхідно вчасно видаляти з обшивки і зовнішню поверхню літака регулярно мити, не допускаючи улучення води в літак. При улученні води в літак мокрі деталі й агрегати протирають насухо чистою серветкою, а з важкодоступних місць видаляють воду за допомогою шприця і потім сушать поверхню повітрям із підігрівача. Контакти металевих виробів із мокрою теплозвукоізоляцією допускати не слід .

Для видалення кислоти і лугу, які потрапили на літак, декілька разів старанно промивають уражене місце теплою водою із содою і нейтральним милом, а потім протирають чистою серветкою. Особливо старанно протирають і просушують стиснутим повітрям зазори. У формуляр літака записують випадки проливання кислоти або лугу і протягом місяця систематично спостерігають за облитою ділянкою.

Для захисту літака від атмосферних опадів, забруднення й ушкодження його вкривають чохлами. Перед зачохленням обшивку промивають чистою водою і протирають чистим ганчір’ям, а сирі чохли просушують, інакше пари, що утворюються між чохлами й обшивкою, будуть сприяти руйнуванню захисних покрить і розвитку вогнищ корозії.

Корозія з зовнішньої сторони обшивки виявляється візуально. На внутрішній поверхні обшивки корозію найчастіше виявити важко, тому що цьому заважає теплозвукоізоляція. Для виявлення корозії без зняття теплозвукоізоляціі використовують переносну рентгенівську установку.

Продукти корозії видаляють за допомогою жорстких волосяних, трав'яних або щетинних щіток. Для зняття корозії з обшивки не можна застосовувати наждакову шкурку або металеві щітки, тому що вони можуть ушкодити захисний шар, а також погіршити декоративний вигляд ПС. Допускається усувати продукти корозії на деталях з алюмінієвих сплавів усередині літака, якщо щітками вони не видаляються, дрібним наждаковим пилом , який наноситься на ганчір’я, змочене чистим бензином. Корозію на деталях із магнієвих сплавів усувають дрібною скляною шкуркою, а усередині виразок -шабером. При цьому не слід прагнути до видалення корозійних виразок, достатньо видалити лише продукти корозії.

Для відновлення лакофарбового покриття після видалення корозії звичайно спочатку на поверхню наносять шар грунту, а потім один або декілька шарів емалі або лаку. При температурі нижче 50С на зачищену поверхню можна тимчасово нанести шар технічного вазеліну або мастила ЦІАТІМ-201 і при першій же можливості відновити лакофарбове покриття.

Технологія усунення дрібних вогнищ корозії для кожного сплаву має свої особливості.

Розвиток корозійних процесів у прихованих і важкодоступних місцях ускладнює своєчасне виявлення корозії існуючими методами візуального контролю як при ремонті, так і при експлуатації і тому вимагає впровадження більш ефективних засобів неруйнівного контролю.

У процесі технічного обслуговування ПС провадиться дослідження причин відмов і несправності авіаційної техніки, у тому числі встановлення причин корозії і розробка заходів щодо її усунення і попередження. Процес дослідження об'єктів авіаційної техніки, що відмовили, внаслідок корозії, містить у собі попереднє ознайомлення з об'єктом дослідження, аналіз статистичних даних про відмови об'єкта, вивчення характеру відкладень і продуктів корозії на досліджуваній деталі, оцінку захисних покриттів і їх відповідність технічним умовам, оцінку якості матеріалу досліджуваної деталі, визначення характеру руйнування деталі і характеру глибини корозійної поразки, аналіз результатів досліджень.

На основі результатів досліджень повинні бути встановлені причини корозії, характер і глибина корозійного ураження, взаємозв'язок дефекту з конструктивними, виробничими, ремонтними або експлуатаційними недоліками, заходи щодо усунення і попередження корозії.

Для збору і статистичного аналізу корозійних ушкоджень уводяться карти корозійних ушкоджень. Аналіз цих карт дозволяє визначити найбільш імовірні місця корозійних ушкоджень, що є основою для визначення частоти оглядів місць конструкції в процесі експлуатації.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Особливості експлуатації і технічного Обслуговування планера та функціональних систем Повітряних суден у складних Природно-кліматичних умовах Курс лекцій

Національний авіаційний університет... С О Дмитрієв О С Тугарінов Ю М Чоха...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Засоби щодо попередження і усунення корозії повітряних суден

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ББК 053-082.09я7
Д535   Рецензенти: доктор техн. наук, проф. О.О.Терьошкін – заступник генерального директора Українського Державного навчально-сертифікаційного центру ЦА (м.Київ

Захист повітряних суден від наземного обмерзання
  Наземне обмерзання ПС - один з видів небезпечних для авіації впливів зовнішнього середовища. Проблема ефективного та надійного захисту від наземного обмерзання продовжує залишатися

Зачохління планера і гвинтів
  В осінньо-зимовий і весняний періоди при прогнозуванні снігопаду, ожеледі і т.п. літаки і вертольоти зачохляються відразу після посадки. При цьому зачохлінню підлягають носова части

Створення гідрофобних поверхонь
  Для запобігання ПС від обмерзання може застосовуватися фізико-хімічний спосіб, який полягає в усуненні можливості осідання вологи на поверхнях або в зменшенні до нуля сили зчеплення

Способи видалення льоду з поверхонь ПС
  Усі застосовувані засоби видалення льоду з поверхонь ПС зводяться до переводу льоду з одного фазового стану (твердого) в друге (рідке) і до наступного збереження вологи, яка утворил

Застосування суміші води і незамерзаючої рідини
  Широке застосування в експлуатації ПС знайшов спосіб, заснований на видаленні льоду, який утворився на поверхні ПС, підігрітою сумішшю води і рідини, що знижує температуру

Обмерзання літаків і вертольотів у польоті
Обмерзання літального апарата в польоті – це відносно швидке утворення льоду (або інею) на окремих елементах його конструкції: на крилі, оперенні, лопастях повітряних і несучих гвинтів, повітрозабі

Від водності хмар і швидкості польоту ПС
  Практика показує, що водність, а отже, і інтенсивність обмерзання, у районах над океанами й у тропічних районах може значно перевищувати значення водності для пустельних, рівнинних

Види і форми льодоутворень на аеродинамічних поверхнях
  Утворення льоду на поверхнях повітряного судна може бути подано як результат двох явищ: зіткнення переохолоджених крапель з поверхнею і розтікання-замерзання крапель. Крижа

Обмерзання несучих поверхонь і органів управління літаків і вертольотів
  У загальному збільшенні аеродинамічного опору літака при його обмерзанні частка крила й оперення може складати 70...80%. Викривлення профілю і збільшена шорсткість, які виникають пр

Обмерзання повітрозабирачів і силових установок
  Конструктивно вхідна частина тонелів повітрозабирачів турбореактивних двигунів виконується спрофільовано. Перетин передньої частини корпуса повітрозабирача трох

Системи захисту літаків і вертольотів від обмерзання
Для забезпечення безпеки польотів літальних апаратів в умовах обмерзання і регулярності рейсів за будь-яких кліматичних умов застосовуються спеціальні системи захисту від обмерзання (СЗО).

Польоти літаків і вертольотів в умовах обмерзання
Ефективність застосовуваних на сучасних ПС систем захисту від обмерзання досить висока. Політ в зоні обмерзання літаків і вертольотів із працюючими системами захисту від обмерзання складності, як п

Особливості експлуатації і технічного обслуговування ПС у перехідні періоди року
  У практиці роботи підприємств цивільної авіації визначилися два періоди: осінньо-зимовий і весняно-літній, кожен з яких характеризується кліматичними особливостями в різних районах

Особливості експлуатації і технічного обслуговування ПС в осінньо-зимовий період
  Обслуговування ПС в умовах низьких температур має ряд особливостей, які повинні бути враховані при плануванні і підготовці ПС до польоту: - необхідність охорони ПС від обме

Особливості експлуатації і технічного обслуговування повітряних суден у весняно-літній період
  Перехід до весняно-літньої навігації і експлуатації авіаційної техніки у весняно-літній період має ряд особливостей, які необхідно враховувати при організації виконання робіт на літ

Підготовка повітряних суден до сезонного періоду
Підготовка ПС до роботи в осіньо-зимовий період, як правило, закінчується в жовтні, а у весняно-літній період – у квітні. При цьому підготовка до експлуатації починається не пізніше ніж за 2 місяці

Особливості технічної експлуатації ПС при впливі турбулентної атмосфери
В атмосферному повітрі завжди спостерігаються його неупорядковані, вихрові (турбулентні) рухи, причиною яких є наявність в атмосфері градієнтів температур, тисків і швидкостей. До того ж на виникне

Питання для самоконтролю
1.В чому полягає небезпека наземного обмерзання? 2.Розгляньте групи наземного обмерзання, їх вигляд та умови їх появи. 3.Охарактеризуйте засоби захисту від наземного обмерзання та

Коротка характеристика запорошеності повітря
У повітряному просторі Землі завжди міститься деяка кількість пилу, що переміщується разом з повітряними масами, як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямках. У більшості випадків пил утво

Технічне обслуговування літаків після ураження розрядами атмосферної електрики
  Одночасно із зростання використання і регулярності польотів літаків цивільної авіації зростає і кількість уражень літаків розрядами атмосферної електрики. Перед цивільною авіацією с

Мікробіологічні пошкодження
  Досвід експлуатації авіаційної техніки показує, що однією з серйозних проблем, які призводять до зниження надійності ПС, є вплив мікроорганізмів (пліснявих грибів, бактерій) на його

Запобігання пошкодженню авіаційної техніки мікроорганізмами
  Ефективним засобом боротьби з цвілими грибами є провітрювання відсіків літального апарата, що уражаються. Потік повітря, навіть зі значною відносною вологістю, сушить матеріали, мех

Комахи і гризуни – руйнівники матеріалів
  Комахи присутні у всіх географічних зонах Землі — від північних полярних островів до антарктичного узбережжя, однак найбільшої чисельності досягають у тропічному поясі. Най

Питання для самоконтролю
1.Дайте характеристику запорошеності повітря у звичайних умовах. 2.Дайте характеристику запорошеності повітря у екс-тремальних умовах. 3.Розгляньте вплив закуреності повітря на не

Ділянки повітряних суден, які уражаються корозією
  До факторів, що сприяють будь-якому виду корозії, відносяться: - неоднорідність металу (металевої фази); - неоднорідність внутрішніх напружень, що виникають у мета

Технічне обслуговування лакофарбових покрить повітряних суден
  Термін служби лакофарбових покриттів значною мірою залежить не тільки від якості деяких матеріалів, технології їх нанесення і сушіння, але і від умов експлуатації, тобто від інтенси

Питання для самоконтролю
1. Назвіть найбільш імовірні місця поразки корозією внутрішніх і зовнішніх поверхонь повітряних суден. 2. Які фактори сприяють корозії? 3. В чому виявляються характерні ознаки кор

Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідрогазових систем ПС в умовах низьких температур зовнішнього повітря
Придатність ПС до експлуатації в умовах холодного клімату значною мірою залежить від низькотемпературних властивостей авіаційних паливно-мастильних матеріалів (ПММ), а також від ефективності різних

Особливості експлуатації і технічного обслуговування гідрогазових систем ПС в умовах жаркого клімату
При високих температурах зовнішнього повітря підвищується температура робочих рідин у паливній, масляній і гідравлічній системах ПС, що спричиняє виникнення деяких особливостей експлуатації.

Питання для самоконтролю
  1. У чому проявляється негативний вплив на ПММ низьких температур зовнішнього повітря? 2. Як впливають низькі температури на гумові ущільння агрегатів функціональних систем

Небезпека, що створюється птахами, для польотів повітряних суден
  У зв'язку з інтенсивним розвитком авіації і насиченням повітряного простору все більшою і більшою кількістю літаків і вертольотів виникла проблема попередження зіткнень їх із птахам

Питання для самоконтролю
1. Чим викликано збільшення небезпеки від зіткнення із птахами? 2. Чим погрожує літаку зіткнення з птахами? 3. Як часто відбуваються інциденти зіткнення літаків з птахами?

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги