Експлуатація асинхронних двигунів не робить негативних впливів на навколишнє середовище. Простір, який займають ці машинами невеликий

 


ВСТУП

 

Асинхронні двигуни є основними перетворювачами електричної енергії в механічну, вони становлять основу привода більшості механізмів, які використовуються у всіх галузях людської діяльності.

Такий стан асинхронні двигуни отримали завдяки надзвичайно вдалому сполученню комплексу експлуатаційних і конструктивних характеристик. Здатність автоматично змінювати момент обертання відповідно до зміни моменту опору на валу та високому коефіцієнту корисної дії, з одному боку, і відносній простоті та дешевизні в сполученні з високою експлуатаційною надійністю та безпекою при мінімальному обслуговуванні – з іншої.

Експлуатація асинхронних двигунів не робить негативних впливів на навколишнє середовище. Простір, який займають ці машинами невеликий.

Асинхронні двигуни загального призначення середньої потужності (від 1 до 400 кВт) на низьку напругу (до 1000 В) – є найбільш поширеними та випускаються у вигляді серій. Парк цих електродвигунів у промислово розвинених країнах досягає 90 % по кількості, а споживання ними електроенергії становить більше 70 %.

Хоча вимоги до цих асинхронних двигунів з боку приводів не є жорсткими, їх повсюдне використання вимагає підвищення енергетичних показників.

Тому ведучі електромашинобудівні підприємства більшості країн, які виробляють асинхронні двигуни постійно проводять роботу по поліпшенню технічних характеристик асинхронних двигунів та зменшенню їх вартості.

З огляду приведеного вище зрозуміло, що тема дипломного проекту, яка присвячена проектуванню асинхронних двигунів, є актуальною.

 

 

 

 

АНАЛІЗ КОНСТРУКТИВНИХ ВИКОНАНЬ АНАЛОГІВ ПРОЕКТОВАНОЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ МАШИНИ ТА ОПИС ОБРАНОЇ

Залежно від вимог замовника заводи – виробники випускають асинхронні двигуни самих різних призначень і модифікацій. Таке широке розповсюдження… Разом з великими перевагами асинхронні двигуни мають і деякі недоліки. До їх… Асинхронні двигуни складаються з двох частин: нерухомої частини – статора та частини, що обертається, – ротора.

ТЕХНІЧНІ УМОВИ

2.1Вимоги за призначенням 2.1.1 Спроектований двигун застосовується в електроприводах різних пристроїв,… 2.1.2 Двигун виконується на номінальну напругу 220 В (Δ) /380 В (Y), при частоті 50 Гц.

МЕХАНІЧНИЙ РОЗРАХУНОК

7.1 Вихідні дані Вихідними даними у розрахунку вала є розміри ротора, отримані у… Кінці валів можуть мати циліндричну і конічну форми та переглядаються двома виконаннями – довгі та короткі.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

2. Методические указания по проектированию асинхронных двигателей с короткозамкнутой обмоткой ротора по курсу «Электрические машины». Сост.… 3. Костромин В.Г. Технология производства асинхронных двигателей.- М:… 4. Юхимчук В.Д. Технология производства электрических машин: Уч. пос. / В 2-х кн. – Х.: Тимченко, 2006. – Кн. 1. – 560…