Відношення

Після запуску СКБД обираю Меню => Створити ,обираю назву своєї БД і натискаю кнопку Створити. Після чого переді мною з’являється таблиця, в яку можна заносити дані.(рис.2.1).

Рис.2.1 – Створення БД

Одразу переходжу в режим конструтора (Представлення =>Вид =>Конструктор) для занесення в таблицю необхідних полів та їх типів(рис.2.2).

Рис.2.2 – Режим конструктора

Створюю інші відношення таким же чином(рис.2.3).

Рис.2.3 – Таблиці

Після створення усіх необхідних таблиць потрібно їх зв’язати таким чином: переходимо до Робота з базами даних=>Схема даних=>відкривається вікно вибору відношень(обираємо всі) (рис.2.4)

Рис.2.4 – Додавання таблиць

 

 

Після цього усі таблиці з’являються на робочому просторі. Для створення зв’язків між відношеннями обираємо необхідне поле та не відпускаючи мишки курсором вказуємо на інше поле, яке потрібно зв’язати з поточним. Після чого висвічується вікно властивостей зв’язку, де ставимо всі галочки та перевіряємо тип зв’язку(рис.2.5)

Рис.2.5 – Створення зв’язків

Після створення всіх зв’язків маємо концептуальну схему БД(рис.2.6)

Рис.2.6 – Схема БД з відношеннями

 

Тепер переходимо до практичної частини – занесення даних до таблиць. Для цього відкриваємо відношення в режимі таблиці(Представлення=>Вид=> Таблиця) та заповнюємо поля атрибутами.

Нижче представлені усі відношення з заповненими полями(рис.2.7; 2.8; 2.9; 2.10; 2.11; 2.12; 2.13; 2.14; 2.15; 2.16; 2.17)

Рис.2.7 – Таблиця «Каталог комп’ютерів»

Рис.2.8 – Таблиця «Відеокарти»

Рис.2.9 – Таблиця «Процесори»

Рис.2.10 – Таблиця «Мат плати»

Рис.2.11 – Таблиця «Клієнтська база»

Рис.2.12 – Таблиця «Персонал»

Рис.2.13 – Таблиця «Постачальники»

Рис.2.14 – Таблиця « Відділи »

Рис.2.15 – Таблиця «Замовлення на комп’ютери »

Рис.2.16 – Таблиця «Доставка клієнтам»

Рис.2.17 – Таблиця «Поставки на склад»

 

Завдяки зв’язкам між таблицями, ми маємо можливість переглянути додаткові дані, які зберігаються в іншій таблиці, яка зв’язана з поточною без використання запитів, а завдяки властивостям даної СКБД.

Розглянемо цю властивість на прикладі відношення «Відділи». Натиснувши на плюс біля необхідного запису, маємо додаткову інформацію для даного відділу(відкриваємо усі записи для перегляду) (рис.2.18).

Рис.2.18 – Додаткова інформація

Як бачимо, для додаткових інформаційних записів маються ще плюси. Отже що ми матимемо можна побачити нижче(рис.2.19).

Рис.2.19 – Додаткова інформація

І звідси можна керувати записами з інших таблиць, але тільки з тими, які зв’язані з поточними.