рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Цінова стратегія для гами товарів.

Цінова стратегія для гами товарів. - раздел Маркетинг, КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни Метою дисципліни Маркетингова цінова політика є формування теоретичних знань та практичних навичок щодо розробки і реалізації маркетингової цінової політики підприємства. Лекція №1. Тема. КОНЦЕПЦІЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ За Наявності Взаємозамінних Товарів Ціна Кожного З Них Призначається Таким Чи...

За наявності взаємозамінних товарів ціна кожного з них призначається таким чином, щоб максиматизувати прибуток по всій гамі, а не по кожному товару. При цьому цінова політика для доповняльних товарів буде різною.

Пов’язання цін.Якщо близькі товари взаємодоповняльні чи незалежні, у фірми в якості одного з варіантів з’являється можливість пропонувати їх не лише порізно, а й в наборі, при чому за цінами набагато нижчими, ніж у разі роздільного продажу. Оскільки товари не замінюють одні одних, у покупця може виникнути бажання купити весь набір. Таку практику поширено на ринку автомобілів і відеоапаратури. Проілюструємо цей підхід таким прикладом.

Два взаємопов’язаних товари пропонуються двом покупцям, кожний з яких може купити один товар чи обидва. Максимальні ціни, які вони готові платити, такі:

 

Товари Клієнт 1, грн. Клієнт 2, грн. Усього ,грн.
Товар А
Товар В
Бюджет

 

Яка цінова політика є оптимальною за умови, що клієнти вільні в своєму виборі? Проаналізуємо такі варіанти.

Запросити з кожного клієнта максимально можливу ціну, отримавши при цьому виручку у 76 грн. Такий підхід, якщо навіть не враховувати, що він є незаконним, важко реалізувати, якщо покупці поінформовані про ціни.

Установити на кожний товар найнижчу ціну: 12 грн. за товар А і 24 грн. за товар В. Це може стимулювати споживачів до того, щоб придбати обидва товари за 36 грн. Виручка при цьому становитиме 72 грн.

Установити на кожний товар найвищу ціну: 15 грн. за товар А і 25 грн. за товар В. Виручка могла б становити 80 грн. Проте бюджет покупців для цього замалий. В кращому випадку кожний обмежиться купівлею товару В, що принесе лише 40 грн.

Найліпшим рішенням є те, за якого товар А продаватиметься за 15 грн., товар В — за 25 грн., а набір з обох товарів — за 37 грн., за загальної виручки 74 грн. Обидва клієнти придбають такий набір, оскільки він порівнянний з їх обмеженим бюджетом.
У розглянутому прикладі покупець міг придбати як обидва товари, так і будь-який з них. На відміну від такого «добровільного» поєднання товарів стратегія «примусового нав’язування» не дає можливості вибору. Ця стратегія притаманна комп’ютерному ринку. Встановлювані ціни покривають не лише собівартість обладнання, що постачається, та певний прибуток, а й заплановані витрати на технічну допомогу, інжинірингові послуги, навчання персоналу, сервісні послуги. Така політика привертає увагу клієнтів, оскільки компанія продає клієнту «вирішення проблеми», а не просто обладнання. Щоб такий підхід був прийнятним для виробника, він повинен передбачити покриття витрат на всі послуги, що входять у «вирішення». При цьому практика пов’язування цін допомагає постачальнику встановити постійний зв’язок з клієнтом і за рахунок цього досягнути кращого розуміння його потреби.
Проте в останні роки в зв’язку з інфляційним тиском на вартість послуг деякі фірми почали переходити до «розв’язання» власних цінових наборів, призначаючи ціни на окремі послуги.

 

Ціни для верхньої і нижньої зони гами товарів.

Розглянемо ситуацію, коли пропонується не менше двох версій (чи моделей) одного товару — стандартна модель і модель «люкс» — за підвищеною ціною. Покупці стандартної моделі на відміну від покупців моделі «люкс» звичайно досить чутливі до ціни. За можливості економії на масштабах фірма не зацікавлена обмежу­ватися лише одним сегментом і тому випуск обох моделей є кращим варіантом. Як приклад проаналізуємо випадок, коли цільові ціни становлять 50 і 35 грн. у разі продажу 20 і 40 виробів відповідно. Додат­кові витрати на виробництво моделі «люкс» — 10 грн. У кожний період на ринку існує 40 покупців. Половина з них є нечутливими до ціни і готові платити ціну 50 грн. В другому сегменті — є 20 клієнтів, що готові платити по 50 грн., проте мета — отримати з них по 50 + 10 грн., тобто по 60 грн. Така стратегія є нереальною для реалізації.
Рішення полягає в тому, щоб виробляти 40 виробів, продавати 20 стандартних виробів за ціною 30 грн. і 20 виробів «люкс» за ціною 50 грн.; цільові ціни в цьому випадку становитимуть 35 і 45 грн., а середня ціна — 40 грн. Таким чином, на моделі «люкс» компанія отримає підвищений прибуток, а на стандартній моделі зазнає збитків. Проте вона зможе задовольнити обидва сегменти й отримати достатній прибуток.

Така цінова стратегія популярна на багатьох ринках, особливо в секторі товарів тривалого користування, де часто пропонується декілька моделей, які за різними цінами продаються різним групам покупців. Вона успішно застосовується в сфері послуг (наприклад, на повітряному транспорті). У цьому секторі існує два сегменти: біз­несмени, малочутливі до ціни, і «відпочиваючі» — з високою ціновою чутливістю. На відміну від «відпочиваючих», які планують купівлю за декілька місяців, для бізнесменів дуже важлива гнучкість планування і розк­ладу та наявність системи резервування квитків. Користуючись цією неоднорідністю попиту, авіакомпанії продають звичайні квитки тільки тим, хто купляє їх задовго до дати польоту. Комбінуючи низькі ціни з жорстким розкладом, компанії змогли привернути увагу чутливих до ціни пасажирів без зниження ціни для тих, хто мало чутливий до неї.

Ціна іміджу.Логіка ціни іміджу: подати сигнал про якість слабо інформованим споживачам і використовувати отриманий при цьому додатковий прибуток на підтримання продажу дешевих моделей. Суть у тому, що реальні відмінності між марками незначні, вони різняться тільки за позиціонуванням, тобто сприйняттям споживачами. Ціна іміджу традиційна для ринків косметики, одягу, солодощів, там, де для споживача важливі соціальні, естетичні чи емоційні цінності.

Ціни на взаємодоповняльні товари.Розглянемо встановлення ціни на товари, що є додатковими (супутніми) для основного товару, наприклад на витратні матеріали типу леза чи бритви, плівок до фотоапарату чи запасних частин для автомобілів. Якщо покупці вір­ні марці і хочуть придбати товари-консументи в того ж постачальника, можна встановити низьку ціну на базовий товар, щоб прискорити його поширення, і високі ціни на супутні товари, щоб отри­мати прибуток. Такий підхід, приміром, уже давно практикується фірмою «Жилет» щодо лез, фірмою «Кодак» щодо фотоплівки.

Розглядаючи зміну ціни на супутні товари, необхідно враховувати ефект зміни на продаж не лише даного товару, а й всіх товарів, яких торкнеться ця зміна.
Пояснемо це на прикладі фірми, яка займається реалізацією програмного забезпечення для персональних ЕОМ. Придбаваючи мікрокомп’ютер, споживач в середньому купує три програми.

Валовий прибуток від продажу комп’ютера становить 1000 дол., чи 40% від продажної ціни, прибуток від продажу програми — 250 дол. Фірма обмірковує зниження ціни на комп’ютери на 10%. Якщо розглядати два товари як незалежні, то для компенсації зниження ціни необхідно, щоб

(%). (7.6)

Проте фактично розмір прибутку від продажу комп’ютера становитиме 1750 дол. [1000 + (3 ? 250)], тобто не 40, а 70% від його продажної ціни. Отже, необхідне зростання продажу не на 33%, а лише на 16,7%.

У торгівлі такий підхід застосовують у стратегії «товар-принада»: щоб привернути увагу покупців до магазину, знижують ціну на товар чи популярну марку.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни Метою дисципліни Маркетингова цінова політика є формування теоретичних знань та практичних навичок щодо розробки і реалізації маркетингової цінової політики підприємства. Лекція №1. Тема. КОНЦЕПЦІЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Полтавський національний технічний університет... імені Юрія Кондратюка... Кафедра маркетингу...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Цінова стратегія для гами товарів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Концепції ціноутворення в економічній теорії.
Концепції ціноутворення можливо розділити на три групи: a) витратну; b) маржиналістську; c) неокласичного синтезу. 1. Витратна концепція базується на трудовій те

Концепція ціноутворення в теорії маркетингу.
Концепції ціноутворення економічної теорії складають підґрунтя ціноутворення в теорії маркетингу. При цьому, ціноутворення як складова маркетингової діяльності та елемент комплексу маркетингу, набу

Принципи, види ціноутворення та функції ціни.
Ціна є чинником формування відносин між продавцями і покупцями, коли за рахунок її зміни продавці намагаються утримати наявних чи залучити нових покупців. Необхідно розрізняти принципи та види ціно

Склад і структура ціни.
Основними елементами ціни є собівартість, прибуток, податки. Собівартість - це витрати на одиницю товару в грошовому виразі. Прибуток

Класифікація цін.
Як показано в табл.2.1, ціни можна класифікувати за десятьма ознаками. Таблиця 2.1. Класифікація цін Ознака Вид цін

Порядок відшкодування транспортних видатків (ціни Інкотермс).
В 1936 році Міжнародна торговельна палата розробила визначення торговельних термінів - "Інкотермс 1936". Пізніше, в 1953, 1967, 1976, 1980, 1990, 2000 роках у документ вносилися виправлен

Види знижок.
google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); Встановлення ціни - це рішення, яке залежить від обраної маркетингової стратегії ціно

Основні чинники маркетингового ціноутворення.
Виділяють п'ять основних чинників ціноутворення: 1. мета маркетингової політики ціноутворення; 2.витрати; 3. попит; 4. ціни конкурентів; 5. методи ціноу

Витратні методи.
Перш, ніж розглядати витратні методи доцільно розглянути класифікацію методів ціноутворення (рис. 4.1). Методи ціноутворення можуть бути класифіковані на три групи: 1) витр

Ринкові методи.
google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); Ціну розраховують орієнтуючись на попит, рівень конкуренції, сприйняту цінність товару. Витратна конце

Перша група - методи з орієнтацією на покупців.
Перша підгрупа - методи на основі сприйняття цінності товару. Розрахунок ціни базується на врахуванні думок покупців. С точки зору покупця, товар - це сукупність вигод від його використанн

Нормативно-параметричні методи.
Використовують при ціноутворенні нових товарів, які розширяють існуючий параметричний ряд конструктивно аналогічних виробів, одного призначення, але з кращими техніко-економічними параметрами. Розр

Методи непрямого маркетингового ціноутворення.
До методів непрямого ціноутворення відносять маркетингову політику: торгівельного кредитування, кондицій, а також знижок. Усі вони мають на меті заохотити споживача до контактів з фірмою, до придба

Метод найменших квадратів і оцінка кривої попиту.
Цінова політика значною мірою залежить від попиту, який формується як сума індивідуальних попитів. В свою чергу, індивідуальні обсяги попиту залежать від доходів, уподобань покупців та рівня цін. О

Похідна і оцінка еластичності попиту від ціни.
В попередніх розділах вже йшлося про різні визначення цінової еластичності попиту. Існує також математичне визначення еластичності функції (у) за змінною (х).

Ціновий аналіз.
Споживачі товарів впливають на прийняття підприємством рішень щодо цін. Тому для правильного встановлення цін, вибору ефективної цінової стратегії необхідно, насамперед, добре розуміти зв’я­зок між

Психологічне сприйняття ціни.
Психологи, що вивчають торгівельні процеси, нагромадили деяку інформацію про феномени купівельної поведінки.Ця інформація пов’я­зана з раціональним оцінюванням споживачем (на рівні здорового глу

Вплив витрат на ціни.
Іншими важливими для формування вартості продукту величинами є розмір витрат та їх структура (в частині постійних і змінних витрат). Якщо підприємство не одержує яких-небудь субсидій / субвенцій і

Загальні цілі цінових стратегій.
Кожний товар має свою ціну, проте не кожна компанія може самостійно встановити ціни, за якими вона хотіла б реалізувати свої товари. Якщо товари не диференційовані і на ринку присутня велика кількі

Гнучкі цінові стратегії.
У більшості випадків фірма використовує не єдину ціну, а набір цін для різних ринкових ситуацій. Ціни вважають гнучкими, коли той самий товар продається різним покупцям за різними цінами. Такий під

Стратегії зниження ціни.
Зниження ціни з метою стимулювання попиту має сенс лише за умов розширюваного глобального попиту. В іншому випадку, якщо фірма знизить ціну, а всі інші відразу ж наслідуватимуть її, прибуток кожної

Стратегії підвищення ціни.
Рішення про підвищення ціни є надзвичайно важливим. Фірма, яка на це зважується, має бути впевнена в готовності конкурентів наслідувати її. У загальному випадку ступінь цієї готовності залежить від

Цінове лідерство.
Стратегія цінового лідерства переважає на ринках олігополії. Одна з фірм в силу свого розміру чи становища на ринку стає природним лідером. Цей лідер приймає цінові рішення, а всі інші фірми, прису

Цінові стратегії для нових товарів.
Утановлення ціни на новий товар — проблема тим складніша, чим вона оригінальніша, тобто чим складніше порівняти товар з іншими товарами. Початкова ціна, відповідно, має фундаментальне значення і вп

Установлення ціни в рамках «товарної лінії».
Стратегічний маркетинг сприяв прийняттю стратегії сегментації і диверсифікації, що привело до зростання числа товарів, які пропонуються однією фірмою чи під однією маркою. Так практика посилила вза

Ціноутворення в міжнародному маркетингу.
Проблеми ціноутворення на закордонних ринках такі ж, як і на вітчизняних. Необхідно послідовно врахувати витрати, цінову чутливість покупців і поведінку конкурентів. Розглянемо основні цінові рішен

Попереднє оцінювання цінових стратегій підприємств.
Розроблення та оцінювання стратегії підприємства з ціноутворення в умовах ринкової економіки — надзвичайно складний процес, що потребує комплексного аналізу й прийняття відповідальних рішень.

Сутність ризику.
Поняття «ризик» у літературі трактується неоднозначно. В результаті дискусій в економічній науці склалися дві теорії ризику: класична та неокласична. Згідно з класичною теорією, відомішими

Роль оцінювання ризику рішень, що приймаються за ціноутворення.
Підприємництво в ринковій економіці завжди стикається з невизначеністю в оцінці кон’юнктури і перспективи ринку. Підприємець, якому потрібно прийняти практичне рішення про розміри виробництва, не м

Економіко-математичне моделювання ризику.
У разі розроблення цінової стратегії припускається, що значення факторів середовища маркетингу рівні певним прогнозованим значенням, але взагалі це є помилковим припущенням. Як ві­домо, ринкове сер

Ризик у визначенні цін і страхування цін.
Установлення ціни на продукцію, що виробляється фірмою, як правило, пов’язане з певним ступенем ризику. З чималою часткою ризику пов’язане й визначення цін на виробничі ресурси (сировина, матеріали

Оцінювання інфляційного очікування.
В умовах інфляції цінова стратегія підприємства не може мати досить надійне обґрунтування без оцінювання інфляційного сподівання, або без обґрунтованого, зваженого прогнозу зміни цін на його продук

Загальні питання регулювання цін.
Економіці змішаного типу притаманний такий вид управління, за якого держава створює ефективну систему регулювання економіки, не порушуючи при цьому механізмів ринкового саморегулювання. Складовими

Законодавче регулювання процесів ціноутворення в Україні.
На теперішній час в Україні існує певна система впливу на процеси ціноутворення. Ця система, з одного боку, обмежує підприємства у визначенні ціни, а з іншого — створює більш-менш справедливі умови

Регулювання цін у промислово розвинених країнах.
Вивчення досвіду з ціноутворення та регулювання цін промислово розвинених країн дає змогу зрозуміти закономірності і тенденції цих процесів, що сприяє формуванню цінового механізму в Україні в пері

Монокритеріальні методи формування ціни бренда.
Бренд - це відома торговельна марка, яка має постійно високу лояльність покупців, за рахунок чого формується додатковий прибуток. Відмінності бренда від торговельної марки

Мультикритеріальні методи формування ціни бренда.
  google_protectAndRun("render_ads.js::google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); Мультикритеріальні методи базуються на використанні кількісних і якісних показників пр

Список використаної літератури.
Ансофф И. Стратегическое управление. — М.: Экономика, 1998. Болт Г. Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. — М.: Экономика, 1993.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги