рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема №1: Сутність і значення менеджменту

Тема №1: Сутність і значення менеджменту - раздел Менеджмент, Тема №1: Сутність І Значення Мене...

Тема №1: Сутність і значення менеджменту

1. Предмет, об’єкт і суб’єкт менеджменту 2. Категорії „управління” і „менеджмент” 3. Методи дослідження у менеджменті

Предмет, об’єкт і суб’єкт менеджменту

Вивчення науки про менеджмент є обов'язковою скла­довою підготовки фахівців економічних спеціальностей в усьому світі. В Україні дисципліни… Предметом вивчення науки про менеджмент є: 1. Теоретичні засади управлінської діяльності (закони, за­кономірності, принципи, категорії, механізми, моделі…

Методи дослідження у менеджменті

1. Діалектичний метод. Вивчає явища в розвитку, а саме — взаємозумовлений і суперечливий розвиток явищ дійсності. 2. Конкретно-історичний метод. Передбачає вивчен­ня досліджуваного явища в… 3. Системний метод. Постає як сукупність методо­логічних засобів, процедур, прийомів, спрямованих на дослідження…

Менеджери та підприємці

Менеджер — управлінець ринкової орієнтації, який активно впро­ваджує ефективні ідеї господарювання, нововведення та досягнен­ня науково-технічного… Ролі менеджерів. Американський економіст Мінцберг виділив десять управлінських… 1. Міжособистісні ролі:

Відмінності між менеджером та підприємцем

Певною мірою ролі менеджера і підприємця можуть збі­гатися. Так, підприємець, який започаткував нове підпри­ємство, може його очолити, тобто стати…  

Рівні управління

Наслідком вертикального поділу є створення рівнів управління. Американський соціолог Толкотт Парсонс (1902—1979) називає три рівні управління: — технічний; — управлінський;

Тема №2: Історія розвитку менеджменту

План:

1. Передумови виникнення науки управління організацією

2. Етапи розвитку менеджменту

3. Розвиток управлінської науки в Україні

 

Сторія розвитку менеджменту

Наука про менеджмент виникла на початку XX ст. і динамічно розвивається. Цей процес зумовлений науково-технічним прогресом, нарощенням масштабів виробницт­ва, необхідністю систематизації, чітким і раціональним використанням набутого досвіду, зростанням ролі люд­ського фактора як потужного ідейного генератора тощо.

 

Передумови виникнення науки управління організацією

З розвитком виробничо-господарської діяльності лю­дей виникли певні організаційні форми (майстерні, гос­подарства поміщиків, примітивні підприємства… Потреба в науці про менеджмент з'явилася наприкін­ці XIX — на початку XX ст.,…  

Етапи розвитку менеджменту

1. Розвиток науки про управління людьми в процесі виробництва. 2. Формування управлінських механізмів на засадах розвитку людських… 3. Побудова систем управління, орієнтованих на ринок.

Розвиток управлінської науки в Україні

Розвиток управлінської науки в Україні протягом радянського і пострадянського часу охоплює 7 чітко окреслених періодів, кожен з яких… 1. Жовтень 1917 р. — березень 1921 р. Основне завдан­ня — розроблення форм і… 2. Квітень 1921 р. — 1928 р. Особливість періоду по­лягала у вдосконаленні адміністративного управління ви­робництвом,…

Тема №3: Організації як об’єкти управління

План:

1. Сутність і класифікація організацій

2. Колективи (групи) працівників в організації

3. Фактори впливу на організацію

4. Процес менеджменту

 

Організації як об’єкти управління

Намагання людей об'єднатись у групи, а надалі в ор­ганізації зумовлене необхідністю задоволення їх потреб у захищеності, причетності, взаємопідтримці, спілкуван­ні тощо. Об'єднання зусиль індивідів у будь-якій сфері на засадах спеціалізації і розподілу праці з метою підви­щення продуктивності і результативності виконуваних робіт спричинило необхідність визначення ролей, функ­цій, обов'язків кожного із членів організації.

Сутність і класифікація організацій

Організація — група людей, діяльність якої свідомо, керовано або спонтанно координується для досягнення певної мети. В українському законодавстві організації, які мають статус юридичної особи,… Класифікація організацій. За способом і метою утво­рення організації поділяють на формальні і неформаль­ні. Формальні…

Колективи (групи) працівників в організації

Колектив (група) — дві й більше осіб, які взаємодіють між собою таким чином, що кожна особа впливає на конкретних людей (пра­цівників) і одночасно… Формальні групи працівників. Група і колектив є іден­тичними за своєю суттю… — горизонтальному (формування підрозділів);

Фактори впливу на організацію

Фактори впливу на організацію — рушійні сили, які впливають на виробничо-господарську діяльність організації та забезпечують пев­ний рівень… Фактори визначають протікання всіх організаційних процесів (постачання,… — рівень впливу (мікрорівень, макрорівень);

Процес менеджменту

Процес менеджменту — послідовність певних завершених ета­пів управлінської діяльності, які забезпечують управлінський вплив керуючої системи на… Послідовно реалізований та завершений процес ме­неджменту утворює… Процес управління організацією охоплює кілька пос­лідовних етапів.

Тема №4: Функції і технологія менеджменту

План:

1. Сутність, особливості та класифікація функцій менеджменту

2. Взаємозв’язок загальних і конкретних функцій менеджменту

 

Функції і технологія менеджменту

У визначенні сутності функцій менеджменту, їхньої класифікації і трактуванні немає однозначності. Одні ав­тори класифікують функції менеджменту за ознакою їх першочерговості в діяльності організації, інші — за пріо­ритетністю у застосуванні на певних рівнях управління. Але всі погоджуються, що лише комбінування функцій може дати конкретні результати.

 

Сутність, особливості та класифікація функцій менеджменту

функції менеджменту — види управлінської діяльності, які забез­печують формування способів управлінського впливу. Сформувалися вони в процесі поділу і спеціалізації праці, оскільки будь-які… На першому етапі функції доцільно класифікувати за ознакою місця в системі менеджменту, що дає змогу наголосити на…

Взаємозв'язок загальних і конкретних функцій менеджменту

Рис. 2.2. Функції менеджменту: взаємозв'язок і місце в процесі управління  

Тема №5: Планування як загальна функція менеджменту

План:

1. Сутність і види планування

2. Загальна характеристика бізнес-планування

 

Планування як загальна функція менеджменту

Рівень планомірності в багатьох ефективно функціо­нуючих компаніях демонструє осмисленість і визначе­ність їх діяльності. Сучасне планування характеризується усвідомленням його необхідності з метою забезпечення ефективного організування, мотивування, контролюван­ня та регулювання діяльності організації, запобігання втратам і зменшення ризиків.

 

Сутність і види планування

Планування — вид управлінської діяльності (трудових процесів), який визначає перспективу і майбутній стан організації, шляхи і спо­соби його… Беручи до уваги масштаб передбачення перспекти­ви організації, виділяють…  

Загальна характеристика бізнес-планування

Бізнес-план — документ, що містить систему заходів чи програму дій, пов'язаних часом і місцем реалізації, узгоджених з метою і ре­сурсами та… Він є необхідним для багатьох суб'єктів економічної діяльності: — підприємця (власника) — як орієнтир в його діяль­ності;

Тема №6 : Організування як загальна функція менеджменту

План:

1. Сутність та особливість функції організування

2. Побудова організації

3. Аналіз та оцінювання організаційних структур управління в умовах зовнішньоекономічної діяльності

4. Організаційні структури управління великих підприємств в умовах ЗЕД

5. Організаційні структури управліннядрібних і середніх підприємств в умовах ЗЕД

 

 

Організування як загальна функція менеджменту

Наявність в організації найсучасніших техніки і тех­нології, висококваліфікованого персоналу, вільних обі­гових коштів є необхідними, але не достатніми умовами забезпечення стійких конкурентоспроможних позицій на ринку. Без належного організування діяльності в орга­нізації виникатимуть проблеми неефективного викорис­тання ресурсного потенціалу та наявних можливостей.

 

Сутність та особливість функції організування

Організування — вид управлінської діяльності, який відображає процес формування структури управління організацією. Сутність цієї функції менеджменту утворюють такі структурно-функціональні… — поділ організації на підрозділи відповідно до ці­лей і стратегії (департаменталізація);

Побудова організацій

— визначення вертикальних рівнів управління; — горизонтальний поділ організації, тобто закріп­лення видів діяльності за… — встановлення зв'язків між різними підрозділами;

Аналіз та оцінювання організаційних структур управління

Існує декілька способів аналізу та оцінювання орга­нізаційної структури управління: експертний, аналогій, структуризації цілей і завдань,… Експертний спосіб. Сутність його полягає у поперед­ньому дослідженні чинної… Спосіб аналогій. Передбачає використання організа­ційних структур і форм управління, що виправдали себе на інших…

Організаційні структури управління великих підприємств в умовах ЗЕД

Для збільшення норми прибутку великі компанії пе­реносять виробництво з країн базування материнської компанії в країни з нижчою заробітною платою,… Види закордонних філій і дочірніх підприємств ве­ликих компаній наведено на… Досвід відомих у світі великих компаній свідчить, що розвиток закордонного виробництва суттєво вплинув на про­цедури…

Організаційні структури управління дрібних і середніх підприємств в умовах ЗЕД

  Рис. 2.41. Організаційна структура управління великим підприємством з виокремленням міжнародного (експортного)…

Тема №7: Мотивування як загальна функція менеджменту

План:

1. Сутність і теоретико-прикладні засади мотивування

2. Матеріальне стимулювання праці

 

 

Мотивування як загальна функція менеджменту

У процесі зародження та формування менеджменту як науки завжди виникали проблеми дієвого і результа­тивного мотивування. Спочатку йшлося більше про ма­теріальні та організаційні аспекти спонукання. На су­часному етапі все більше акцентується на соціально-пси­хологічних аспектах мотивації, що створюють умови для досягнення високих результатів виробничо-господарської діяльності з мінімальними затратами.

Сутність і теоретико-прикладні засади мотивування

Мотивування — вид управлінської діяльності, який забезпечує про­цес спонукання себе та інших працівників до діяльності, що спря­мована на досягнення… У процесі історичного розвитку мотивація як еконо­мічна категорія пройшла два… — застосування політики «батога та пряника»;

Матеріальне стимулювання праці

Рис. 2.56. Зміст матеріального стимулювання праці

Тема №8: Контролювання як загальна функція менеджменту

План:

1. Сутність й особливості контролювання

2. Види контролю

3. Система контролювання виробничих процесів

 

 

Контролювання як загальна функція менеджменту

Для забезпечення ефективної діяльності працівників не­достатньо лише визначити завдання, організувати робоче місце, забезпечити оплату праці тощо. Всі ці процеси не результативні, якщо не реалізовується такий управлінсь­кий процес, як контролювання, який дає змогу виявити існуючі в організації проблеми та причини їх виникнення.

Сутність й особливості контролювання

Контролювання — вид управлінської діяльності щодо оцінки рівня виконання завдань і досягнення цілей, виявлення відхилень, збо­їв, недоліків та… Контролювання як вид управлінської діяльності (про­цес) реалізується на… Контроль — елемент і чинник управління економічними суб'єкта­ми, процесами, який полягає у нагляді за ними з метою…

Види контролю

1.3а змістом: фінансовий, виробничий, маркетинго­вий та ін. Фінансовий контроль постає як система спостере­жень, перевірок, досліджень… Виробничий контроль полягає в порівнянні показ­ників виробничого планування із фактичними даними, а також в…

Система контролювання виробничих процесів

Система контролювання виробничих процесів — механізм контро­лю за такими елементами виробничо-господарської діяльності, як науковий пошук,… Вона покликана оцінювати ефективність робіт на всіх етапах циклу створення та… Робота щодо забезпечення ефективності системи кон­тролю виробничих процесів на підприємстві охоплює та­кі етапи:

Тема №9: Регулювання як загальна функція менеджменту

Регулювання як загальна функція менеджменту

Регулювання — вид управлінської діяльності, спрямований на усу­нення відхилень, збоїв, недоліків тощо в керованій системі шляхом розроблення і… Регулювання покликане усунути всі недоліки, від­хилення, збої, виявлені у… — усунення відхилень;

Тема №10: Методи менеджменту

План:

1. Сутність та особливості формування методів менеджменту

2. Класифікація та характеристика методів менеджменту

 

 

Сутність та особливості формування методів менеджменту

Методи менеджменту — способи і прийоми впливу керуючої сис­теми на керовану на різних рівнях і ланках управління (підприємс­тво, підрозділ, служба… На практиці методи менеджменту є сукупністю спо­собів і прийомів впливу на… ління (фірма, відділ, підрозділ тощо), тобто на праців­ників різних видів діяльності. їх зміст виявляється через…

Класифікація та характеристика методів менеджменту

— напрямком впливу на керований об'єкт; — способом врахування інтересів працівників; — формою впливу; — характером впливу (рис. 3.2). 1. За… — методи прямого впливу — безпосередньо вплива­ють на керовану систему… — методи непрямого впливу — створюють умови для впливу на керовану систему менеджменту (методи під­бору колективу за…

Тема №11: Управлінські рішення

План:

1. Сутність, класифікація та процес вироблення управлінських рішень

2. Оптимізація управлінських рішень

 

 

Управлінські рішення

Прийняття управлінських рішень — це визначаль­ний процес управлінської діяльності, оскільки формує напрямки діяльності організації та її окремих праців­ників. Робота з прийняття управлінських рішень вима­гає від менеджерів високого рівня компетентності, знач­них затрат часу, енергії, досвіду. Вона передбачає і ви­сокий рівень відповідальності, оскільки для втілення прийнятих рішень у життя необхідно забезпечити ефек­тивну та злагоджену роботу всього організаційного ме­ханізму.

Сутність, класифікація та процес вироблення управлінських рішень

Управлінське рішення — результат альтернативної формалізації економічних, технологічних, соціально-психологічних, адміністра­тивних методів… Сформувавшись у процесі вибору альтернативи, управ­лінське рішення є певним… Методи менеджменту, трансформувавшись в управ­лінські рішення, каналами прямого зв'язку надходять з керуючої системи в…

Оптимізація управлінських рішень

Оптимізація управлінських рішень — вибір найефективнішого варі­анта рішення (найраціональнішого рішення) із можливих альтернатив. Функцію оптимізації управлінських рішень можна відобразити такою формулою: у = f (х1 х2, х3,... хп),

Тема №12: Інформація та комунікації у менеджменті

План:

1. Сутність комунікацій та їх інформаційне забезпечення

2. Комунікаційний процес

3. Комунікації ділових партнерів

4. Особливості спілкування та проведення переговорів з іноземними контрагентами

 

 

Нформація та комунікації у менеджменті

В управлінській діяльності комунікативні навики та риторичні здібності відіграють важливу роль. Адже са­ме від того, наскільки менеджеру вдасться налагодити взаємодію з підлеглими та колегами, переконати у необ­хідності виконання прийнятих управлінських рішень за­лежить ефективність діяльності організації загалом чи Ц окремих структурних одиниць.

Сутність комунікацій та їх інформаційне забезпечення

Сутність комунікацій становлять взаємозв'язки між працівниками, підрозділами, організаціями тощо. Вони супроводжують усі процеси, що відбуваються в… Комунікації — обмін інформацією, її змістом між двома і більше особами… Місце комунікацій у процесі менеджменту показано на рис. 3.7.

Комунікаційний процес

Комунікаційний процес — процес обміну інформацією з метою розв'язання конкретної проблеми. Невід'ємними елементами процесу комунікацій є: — відправник (джерело) — особа, група осіб (підроз­діл), організація, яка генерує ідеї, збирає та передає…

Комунікації ділових партнерів

Переговори з діловими партнерами. Це ділова або службова бесіда, у процесі якої представники двох або більше організацій спілкуються, обмінюються… Спочатку необхідно поставити мету, сформулювати власну позицію і визначити… На практиці, як правило, застосовують чотири стра­тегії ведення ділових переговорів.

Особливості спілкування та проведення переговорів з іноземними контрагентами

Національні особливості спілкування — це сукупність певних традицій, стандартів, рис, норм поведінки, що притаманні лише певній нації. Вони… Національні особливості позначаються на ділових від­носинах в усіх сферах.…  

Тема №13: Керівництво та лідерство в організації

План:

1. Сутність, основні засади керівництва та лідерства

2. Підходи до керівництва

3. Стилі керівництва

4. Конфлікти як об’єкт керівництва

5. Стреси як об’єкт керівництва

 

 

Керівництво та лідерство в організації

Кожен керівник відповідно до особливостей характе­ру, кваліфікації, досвіду та націленості на досягнення результатів обирає лише йому притаманний стиль керів­ництва. При цьому успішним керівництвом можна вва­жати таке, за якого існують налагоджені стосунки між управлінцями та їх підлеглими, ініціативність праців­ників у досягненні визначених цілей, дієві системи за­охочення і всі ці процеси протікають в атмосфері добро­зичливості та взаємопідтримки.

Сутність, основні засади керівництва та лідерства

Керівництво — вид управлінської діяльності, який на засадах лі­дерства та влади забезпечує виконання функцій менеджменту, фор­мування методів… Місце керівництва в процесі менеджменту показано на рис 3.9. Центральною фігурою в системі менеджменту кож­ної організації є менеджер-керівник, який керує орга­нізацією…

Підходи до керівництва

Підхід з позицій особистих якостей. Базується на ви­користанні якостей та особистісних характеристик «ефек­тивних» керівників. Згідно з так званою… Підхід з позицій поведінки. В його основі — усві­домлення, що ефективність… Ситуаційний підхід до керівництва. Базується на з'ясу­ванні того, які стилі поведінки та особисті якості керів­ника…

Стилі керівництва

Стиль керівництва — сукупність способів, прийомів та механізмів владного і лідерського впливу на підлеглих з метою забезпечення виконання ними… Стиль керівництва залежить від обсягу делегованих повноважень,… Авторитарний (автократичний) стиль керівництва. У його основі — володіння керівником значною владою, що створює…

Конфлікти як об’єкт керівництва

Конфлікт — відсутність згоди між двома чи більше суб'єктами, зітк­нення протилежних сторін, сил (осіб, груп працівників); внутрішній дискомфорт… Під час конфлікту кожен суб'єкт нав'язує свою точ­ку зору, думки, ініціює… Поширеною є позиція про руйнівну силу, а тому — небажаність конфліктів. Вона навіть оформилася в док­трину під назвою…

Стреси як об’єкт керівництва

Стрес — стан, спричинений великими або малими обсягами робіт, необхідністю людей уживатися між собою, конфліктом, невизначе­ністю ролей,… Стреси, залежно від чинників, що їх зумовлюють, по­діляють на дві групи: 1. Організаційні — є наслідком проблем в організа­ції (на підприємстві), відсутності важливої справи, без-

Тема №14: Відповідальність та етика в менеджменті

План:

1. Юридична та соціальна відповідальність у менеджменті

2. Етика у менеджменті

3. Взаємозв’язок відповідальності й етики у менеджменті

 

 

Відповідальність та етика в менеджменті

Юридична та соціальна відповідальність у менеджменті

Юридична відповідальність —дотримання конкретних державних законодавчих актів, інструкцій, положень тощо, які визначають ме­жі, норми, засади… Соціальна відповідальність —добровільна реакція організації на соціальні… Визнання підприємцями та менеджерами соціальної відповідальності й відповідна поведінка мають переваги і недоліки.…

Етика у менеджменті

Етика — норми поведінки, сукупність загальноприйнятих юридич­них та моральних правил, вимог, які людина ставить перед собою або яких вимагає від неї… Відповідно етичною поведінкою є сукупність вчин­ків, дій людей, які… — конкурентною боротьбою;

Взаємозв’язок відповідальності й етики у менеджменті

   

Тема №15: Організаційні зміни, організаційний розвиток і ефективність менеджменту

План:

1. Організаційні зміни, організаційний розвиток як об’єкти управління

2. Ефективність менеджменту

 

 

Організаційні зміни, організаційний розвиток і ефективність менеджменту

Кожна організація розвивається циклічно, що супро­воджується змінами усіх елементів системи організації. Оскільки змінюється внутрішнє і зовнішнє середовище функціонування організації, комунікативні системи, ор­ганізаційні можливості, то необхідно знаходити такі ме­тоди управління змінами і розвитком організацій, які б зумовлювали підвищення ефективності діяльності.

Організаційні зміни, організаційний розвиток як об’єкти управління

— зміни цілей організації; — зміни організаційної структури управління (роз­поділу повноважень,… — зміни техніки, технологічних процесів, конструк­цій виробів;

Ефективність менеджменту

Ефективність менеджменту — результативність управлінської діяльності, що визначається як відношення отриманих результатів від реалізації певних… При оцінюванні системи менеджменту, яка діє в ор­ганізації, слід розрізняти… Економічна ефективність менеджменту. Відображає економічні результати діяльності організації за конкрет­ної системи…

Тема №16: Зарубіжні системи менеджменту

План:

1. Особливості японської системи менеджменту

2. Особливості німецької системи менеджменту

3. Особливості шведської системи менеджменту

4. Особливості фінської системи менеджменту

5. Особливості французської системи менеджменту

 

 

Зарубіжні системи менеджменту

У кожній країні формується власна національна сис­тема менеджменту, яку використовують різні організа­ції. Це зумовлено історичними особливостями розвитку нації, культурою, традиціями, суспільно-економічним устроєм держави, менталітетом населення, домінуючи­ми релігіями, територіальним розміщенням тощо. Тому окремі елементи менеджменту, які є надзвичайно ефек­тивні в одній країні, можуть виявитись зовсім непридатни­ми для застосування в інших країнах.

Особливості японської системи менеджменту

Розвиток і специфіка японської системи менеджмен­ту зумовлені впливом національних норм, традицій, домінуючих релігій (синтоїзм та буддизм),… Засновниками японської системи управління органі­заціями вважаються Масару… Японський менеджмент постійно використовує най­ефективніші управлінські концепції, методи, механіз­ми, технології,…

Особливості німецької системи менеджменту

На цих засадах виникла німецька система «смертних гріхів» Вольфганга Хоєра, побудована на принципах відхи­лення неправомірних та неефективних дій.… — відмовлятися від особистої відповідальності; — перешкоджати підвищенню кваліфікації та роз­витку талантів підлеглих;

Особливості шведської системи менеджменту

— політика нейтралітету, тобто принципова відмова від участі у будь-яких військових діях та їх підтримці, внаслідок чого фінансові ресурси… — здоровий прагматизм і практицизм працівників шведських підприємств; — ефективно діюча державна система забезпечення високої зайнятості (рівень безробіття в Швеції становить 1,8%—2,2%, що…

Особливості фінської системи менеджменту

Управління за результатами — сукупна система управління, мис­лення і розвитку, за допомогою якої досягаються цілі, визначені та узгоджені всіма… Така система забезпечує ефективне використання твор­чих здібностей, умінь,… Особливості керуючої системи у фінському менедж­менті. Донедавна у Фінляндії вважалося, що керівник повинен…

Особливості французської системи менеджменту

У Франції були сформовані й підтвердили свою ефек­тивність різноманітні управлінські концепції. Концепція підприємства. Автори концепцій — еко­номісти Д. Ру та Д. Сульє… — усі підприємства об'єднують людей і залучають ресурси (матеріальні, нематеріальні, фінансові) з метою здійснення…

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, сутність, Значення, менеджменту0.069

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема №1: Сутність і значення менеджменту

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Менеджмент. Поняття та зміст менеджменту. Поняття та сутність менеджменту
з дисципліни Менеджмент... ЗМІСТ... Модуль Змістовний модуль Поняття та зміст менеджменту Поняття та сутність менеджменту Зовнішнє та внутрішнє середовище...

ТЕМА 1. Поняття і сутність менеджменту
Виникнення науки менеджменту Управлінська думка і практика в ранніх... Ранні теорії менеджменту...

Лекция №1.Теоретические и методологические основы финансового менеджмента. Лекция рассчитана на 4 часа. 1.Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов. Условия реализации финансового менеджмента
Лекция Теоретические и методологические основы финансового менеджмента Лекция рассчитана на часа... Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов Условия реализации финансового...

ТЕМА 1. СУТНІСТЬ РОЛЬ ТА МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ
План... Поняття менеджменту його зміст і загальна термінологія... Рівні менеджменту Основні поняття системного та ситуаційного підходів...

Лекція 1 Тема 1. Поняття і сутність менеджменту
Контрольні запитання... Назвіть основні причини виникнення науки управління... Назвіть основні етапи розвитку науки управління...

ТЕМА 1. ПОНЯТТЯ І СУТНІСТЬ МЕНЕДЖМЕНТУ
ТЕМА ПОНЯТТЯ І СУТНІСТЬ МЕНЕДЖМЕНТУ... Мета засвоїтиосновні властивості організації як об єкта управління еволюцію... План...

Особенности понятия о менеджменте. Определение менеджмента. Организация – причина, по которой обуславливает существование менеджмента
рассматриваются типа организаций... Формальная группа людей деятельность которых сознательно координируется... Менеджмент предполагает управление не только формальными но и неформальными организациями которые образуются и...

Тема 1. Поняття і сутність менеджменту
Вступ... Тема Поняття і сутність менеджменту... Тема Планування в організації...

Тема 1. Сутність, мета і функції фінансового менеджменту підприємств
Яке місце посідає категорія фінансовий менеджмент у співвідно шенні з поняттями управління управління фінансами Як спів відносяться... Що зумовило виникнення фінансового менеджменту як окремої функції... У чому полягає сутність фінансового менеджменту його необхідність і значення в умовах ринкової економіки...

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам