ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ

 

Виконання курсової роботи з операційного менеджменту є однією з форм самостійної роботи студентів і спрямовано на підвищення якості їх професійної підготовки.

Перед початком виконання курсової роботи необхідно детально ознайомитись з методичними рекомендаціями, вивчити літературні джерела за темою досліджень, зібрати необхідну інформацію щодо передового досвіду із застосування теоретичних основ операційного менеджменту в сучасних підприємствах та організаціях.

Основними вимогами до курсової роботи є науковий підхід до вирішення проблемних питань операційного менеджменту, практична значимість та обґрунтованість висновків і пропозицій, а також чіткість побудови її структури, логічна послідовність викладення матеріалу та належне оформлення.

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ

Текст курсової роботи має бути викладений з одного боку аркуша паперу формату А-4. Розмір полів повинен відповідати вимогам стандарту: праве – 10 мм, ліве – 20-30 мм, верхнє – 20 мм, нижнє – 20 мм. Текст курсової роботи повинен бути написаний одним почерком і одним кольором чорнил, або надрукований на комп’ютері.

У друкованому варіанті текст розташовується через півтора інтервали до тридцяти рядків на сторінці з висотою шрифту 14 пт., тип шрифту Times New Roman, інтервал шрифту «Звичайний». При розміщенні таблиць необхідно використовувати одинарний міжрядний інтервал.

Всі сторінки нумеруються послідовно арабськими цифрами у ПРАВОМУ ВЕРХНЬОМУ КУТІ і зшиваються у папку. НЕ ВІДМІЧАЮТЬСЯ номером, але включені до загального переліку, титульна та перші сторінки основних частин роботи (Зміст, Вступ, Розділ І,.., Висновки та пропозиції,.., Додатки).

Кожний розділ роботи необхідно починати з нової сторінки, підрозділи починаються після закінчення попереднього через один інтервал.

Таблиці і рисунки слід розміщувати одразу після посилання на них в тексті, прагнучи розмістити їх на одній сторінці. Їх нумерацію проводять послідовно в межах одного розділу курсової роботи, наприклад:Таблиця «номер розділу». «порядковий номер таблиці у розділі», (Таблиця 1.1). Якщо розміри таблиці перевищують одну сторінку то її виносять в додатки, роблячи при цьому посилання по тексту. У випадку ж розриву таблиці звичайних розмірів це оформляється наступним чином:

Таблиця 1.1

Назва таблиці

Заголовок колонки Заголовок колонки Заголовок колонки
Підзаголовок колонки Підзаголовок колонки Підзаголовок колонки Підзаголовок колонки
А
Назва показника        

 


Продовження таблиці 1.1

А
Назва показника        

 

В тексті курсової роботи повинні використовуватись лише загальноприйняті скорочення.

Використання літературних джерел повинно бути відображено як в тексті курсової роботи, так і в списку використаної літератури згідно вимог бібліографії. Посилання на джерело матиме такий вигляд: [16, с. 28]. Після цитати у квадратних дужках зазначається порядковий номер джерела відповідно до загального списку використаних джерел, а після коми – сторінка, на якій розміщено текст цитати. Якщо роблять посилання на кілька літературних джерел в одному абзаці або реченні, то номер сторінки в квадратних дужках не проставляють, наприклад, [3, 7, 11] або [12-14].

В кінці курсової роботи (після висновків) ставиться дата та підпис автора.

До подання курсової роботи на перевірку викладачеві слід уважно її перечитати на предмет усунення допущених недоречностей і виправлення граматичних помилок.

Виконана згідно вимог курсова робота здається студентом на кафедру для перевірки не пізніше, ніж за 25 днів до початку сесії. У випадку недотримання вимог щодо оформлення та невідповідності теми та змісту робота повертається на доопрацювання.

Після перевірки курсової роботи та при наявності позитивної рецензії курсова робота захищається і за результатами захисту виставляється оцінка до залікової книжки студента, заліково-екзаменаційної відомості та на титульній сторінці курсової роботи.

Об’єм роботи у рукописному варіанті повинен становити 40-45, а в друкованому – 30-35 сторінок.

Курсова робота складається з титульного аркуша, чистого аркушу (для рецензії викладача), змісту, вступу, трьох розділів за темою курсової роботи, висновків та пропозицій; списку використаної літератури; додатків.

Титульний аркуш включає назву вищого навчального закладу, тему курсової роботи, прізвище, ім'я та по-батькові виконавця, прізвище та ініціали керівника, дати допуску та проведення захисту (додаток А).

Зміст містить назви заголовків усіх розділів у тій послідовності, в якій вони подані вроботі, із зазначенням номерів сторінок (додаток Б)

Вступ розкриває обґрунтування актуальності теми, визначення мети і завдань, предмет та об’єкт дослідження, вказує методи дослідження, які були застосовані при виконанні курсової роботи та джерела інформації. Викладається на двох – трьох сторінках.

Розділ 1. Проблеми... (тема курсової роботи)

У розділі проводиться огляд літературних джерел у цілях визначення місця досліджуваного питання у системі менеджменту; сутності, змісту та основних положень досліджуваної теми курсової роботи; аналізу рівня її висвітлення в науковій та навчальній літературі з критичним оцінюванням праць вітчизняних та зарубіжних вчених, законодавчих актів, а також – власний підхід до досліджуваної теми, що показує глибину вивчення питання та вміння студента узагальнити опрацьовану літературу і сформулювати своє відношення до висвітлених в ній положень. Також розділ повинен містити інформацію щодо повноти застосування досліджуваної теми в умовах функціонування сучасних українських підприємств та об’єкта дослідження.

Розділ 2. Організаційно-економічна характеристика об'єкта дослідження.

2.1 Місцезнаходження та грунтово-кліматичні умови господарювання

У цьому підрозділі наводиться найменування підприємства і назва населеного пункту, в якому розташована його центральна садиба. Стисло аналізується місцезнаходження підприємства відносно обласного і районного центрів, місць збуту продукції та підприємств-постачальників ресурсів. Коротко характеризуються природні умови (клімат, ґрунти, характер поверхні землекористування, температура тощо). Обгрунтовується висновок про сприятливість (несприятливість) природних умов для виробничого процесу в підприємстві.