ПРИНЦИПИ ВИБОРУ СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇ І КОНДИЦІОНУВАННЯ

Підіб'ємо підсумок огляду методів проектування систем вентиляції і кондиціонування. Задача вибору системи кондиціонування чи вентиляції повинна вирішувтись на основі техніко-економічного порівняльного аналізу декількох можливих варіантів (2-х, 3-х і більш).

Дпя цього необхідно всебічно розглянути й оцінити об'єкт по пропонованим до нього вимогам, основними серед який є:

1. Санітарні вимоги:

- Необхідно підтримувати визначену температуру чи температуру і вологість. Слід зазначити, що підтримка вологості істотно здорожує проект.

- Подавати в приміщеннясвіже повітря (природним чимеханічним шляхом) чи використовувати рециркуляцийнісистеми.

- Видаляти повітря через місцеві відсоси чи загальобмінною витяжкою (у виробничому корпусі), або з використанням природної витяжки (ужитлових приміщеннях).

2. Архітектурно-будівельні вимоги:

- Можливість установки зовнішнього блоку кондиціонера на фасаді будиноку, а внутрішнього блоку кондиціонера - у приміщенні (шафові кондиціонери) чи в підшивній стелі (із плит-систем з припливом свіжого повітря). Можливість установки центрального кондиціонера на технічному поверсі чи дахового кондиціонера на даху будинку.

- Можливість прокласти по будинку чи приміщенню комунікації повітряпроводів, трубопроводів (особливо в реконструйованих будинках).

3. Протипожежні вимогипо категоріях приміщень нормальні умови — приміщення категорії «Д» чи пожежонебезпечні «В», чи вибухопожержонебезпечні «А» і «Б» і відповідні цим категоріям проектні рішення (установка зворотних і вогнезатримуючих клапанів, роздільна установка блоків устаткування, різні схеми прокладки комунікацій).

4. Експлуатаційні вимоги: чи припустима обслуговування і керування системою з центрального пульта керування чи необхідно керувати (регулювати параметри) автономно (наприклад, у випадку, коли одна частина приміщень орієнтована на південь, інша — на північ) і необхідно забезпечити роздільні режими роботи устаткування на групи приміщень.