рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС ЗА ВИМОГАМИ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС ЗА ВИМОГАМИ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ - раздел Финансы,     Міністерство Освіти І Наук...

 

 

Міністерство освіти і науки України

Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди

Юридичний факультет

Кафедра кримінально-правових дисциплін

 

 

КРИМІНАЛІСТИКА

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС ЗА ВИМОГАМИ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ

Харків 2008р.

Рекомендовано до друку кафедрою кримінально-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного педагогічного університету ім.…   Затверджено Радою юридичного факультету інституту економіки і права ХНПУ ім. Г.С.Сковороди протокол №8.

ЦІЛЬОВА НАСТАНОВА

Програма курсу з криміналістики для юридичного факультету ХНПУ імені Г,С, Сковороди є основним документом, який визначає зміст учбових знань, а… Вивчення кримiналiстики має своєю метою формування у студентів системи знань i… - види слiдiв злочинiв, механiзм їх утворення;

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Методичні рекомендації з навчальної дисципліни ”Криміналістика“ розроблені на підставі Положення про організацію навчального процесу підготовки… Семінарські та практичні заняття проводяться у формі відповіді на винесені для… При підготовці до семінарських та практичних занять студент має детально ознайомитись з матеріалом лекції (конспектом)…

ЗМІСТ ПРОГРАМИ

Змістовий модуль 1. Введення в кримiналiстку, загальна характеристика механiзму вчинення злочинів і діяльності по їх розслідуванню.

 

Тема 1. Об’єкти, предмет і методи криміналістики

Механiзм скоєння злочину та його елементи як об’єкт вивчення криміналістики. Поняття способу злочину, його слідів. Види слідів злочину. Закономірні… Діяльність по виявленню, фіксації, вилученню і використанню слідів – джерел… Методи криміналістики (практичний і наукознавчі аспекти). Криміналістичні методи виявлення, фіксації, вилучення і…

Тема 2. Система і задачі криміналістики.

Загальні і окремі задачі криміналістики. Сучасні тенденції розвитку криміналістики у вирішенні задач удосконалення діяльності правоохоронних органів… Значення кримiналiстичних знань в професiональнiй пiдготовцi кадрiв для…

Тема 3. Кримiналiстична діагностика та ідентифікація.

Поняття кримiналiстичної дiагностики. Її використання і значення в розслiдуваннi злочинiв. Поняття та наукові основи криміналістичної ідентифікації. Об’єкти… Види ідентифікації. Ідентифікація об’єкту за матеріально-фіксованими відбитками. Ідентифікація об’єкту за його…

Тема 4. Кримiналiстичнi версії та прогнозування

Побудова версій. Основні правила побудови версій. Обгрунтованість версій доказами, оперативно-розшуковою інформацією. Роль узагальнень слідчої… Перевірка версій. Основні правила перевірки версій. Роль версій при плануванні… Прогнозування пост кримінальної поведінки злочинця. Прогнозування поведінки підозрюваного (обвинуваченого) під час…

Тема 6. Взаємодiя слiдчого з оперативно-розшуковими апаратами та iншими службами органiв внутрiшнiх справ.

Правовi основи i організаційні форми взаємодiї слiдчого з оперативно - розшуковими апаратами. Сумісне планування розслідування. Виконання доручень… Взаємодія слідчого з черговою частиною, дільничними інспекторами, службою…

Тема 7. Використання допомоги громадськості i засобiв масової iнформацiї в розкритті i розслідуванні злочинiв

Залучення громадськості для надання допомоги в розкритті і розслідуванні злочинів. Правові і тактичні аспекти використання допомоги громадськості і… Форми участi громадськостi в розкритті і розслiдуванні злочинів. Умови… Тема 8. Інформаційно-довідкове забезпечення розкриття і розслідування злочинів ( облiки )

Змістовий модуль 2. Криміналістична техніка збирання і дослідження слідів злочину

 

Тема 9. Загальнi положення кримiналiстичної технiки і тактики.

Комплекти технічних засобів, що використовуються слідчим, органом дізнання, експертом-криміналістом при проведенні слідчих дій. Пересувні… Технічні засоби і методи, що застосовуються в експертних лабораторних… Перспективи застосування досягнень природних і технічних наук в розслідуванні злочинів.

Тема 10. Кримiналiстична фотографiя, звуко- i вiдеозапис.

Застосування фотографiї при проведеннi окремих слiдчих дiй. Види фотозйомки при оглядi мiсця подiї, проведення інших слiдчих дiй. Орієнтуюча,… Процесуальне оформлення застосування фотографії при розслідування злочинів. … Застосування фотографії в експертних дослідженнях. Науково-дослідницькі методи фотозйомки.

Тема 11. криміналістична трасологія.

Технічні засоби та прийоми пошуку, виявлення, фіксації, вилучення, пакування та дослідження слідів-відбитків та предметів-слідоносіїв. Ідентифікаційні та діагностичні задачі, які вирішуються трасологічними…  

Тема 12. Слiди рук

Механiзм утворення слiдiв рук при скоєні злочину та їх види. Технiчнi засоби i прийоми виявлення, фiксацiї слідів рук. Описування слiдiв рук в… Використання слiдiв рук в кримiналiстичних та інших облiках. Пiдготовка i…

Тема 13. Слiди нiг і других частин тіла людини

Механiзм утворення слiдiв нiг, їх види. Технічні засоби і прийоми виявлення, фіксації слідів ніг. Описування слідів ніг в протоколі огляду.… Підготовка і призначення трасологічної експертизи по слідах ніг. Використання… Виявлення, фiксацiя i вилучення слiдiв зубiв, нігтів. Їх використання в розслідуванні злочинів.

Тема 14. Слiди транспортних засобiв

Виявлення слідів транспортних засобів при огляді місця події і їх значення в розслідуванні злочинів.

Механiзм утворення слiдiв транспортних засобiв, їх види. Технічні засоби і прийоми виявлення і фіксації. Описування слідів транспортних засобів в протоколі огляду. Попереднє дослідження слідів на місці події і використання його результатів в розшуку транспортного засобу.

Пiдготовка i призначення трасологічної експертизи по слiдам транспортних засобiв.

Тема 15. Слiди знарядь зламу та iнструментiв.

Способи зламу i механiзм утворення слiдiв, їх види. Технічні засоби і прийомі виявлення і фіксації. Описування слідів в протоколі огляду. Попереднє… Використання слiдiв знарядь та iнструментiв в кримiналiстичних облiках. Пiдготовка i призначення експертизи по слiдам знарядь зламу та iнструментiв.

Тема 16 Мікрооб’єкти, запахові сліди, вироби та матеріали як сліди злочину

Поняття запахових слiдiв, їх властивостi. Можливостi використання запахових слiдiв в розслiдуваннi злочинiв. Виборка. Вироби та їх фрагменти як речові докази. Комплекс властивостей виробів:… Ідентифікаційні та діагностичні задачі, які вирішуються при дослідженні мікрооб’єктів, запахових слідів, виробів та…

Тема 17. Кримiналiстичне дослiдження зброї та слiдiв її застосування

Механізм пострілу і утворення слідів. Види вогнепальної зброї, її кваліфікація. Боєприпаси для вогнепальної зброї. Класифікація слідів пострілу та… Виявлення вогнепальної зброї та слідів її застосування при огляді місця події… Попереднє дослідження вогнепальної зброї, слідів пострілу і використання його результатів в розшуку зброї і…

Тема 18. Техніко - кримiналiстичне дослiдження документiв

Способи та ознаки внесення змін в текст документу: підчистки, травлення, змивання, дописування, виправлення. Їх виявлення і фіксація. Експертне… Ознаки та способи технічної підробки підпису. Їх виявлення і фіксація.… Ознаки підробки відбитків печаток і штампів. Їх виявлення і фіксація. Експертне дослідження.

Тема 19. Криміналістичне дослідження письма

Ідентифікація ознаки письма. Ознаки письмової мови. Топографічні ознаки письма. Загальні і окремі види почерку. Почеркознавча експертиза та її можливості. Підготовка матеріалів для… Авторознавча експертиза та її можливості.

Тема 20. Кримiналiстичне ототожнювання людини за ознаками зовнішності

Елементи і ознаки зовнішності людини, їх класифікація. Статичні і динамічні ознаки. Загальні і часткові ознаки. Особливі прикмети зовнішності та їх… Кримiналiстичнi засоби i методи фiксацiї ознак зовнiшностi людини: словесний… Види i форми ототожнювання людини по ознакам зовнiшностi. Пiдготовка i призначення портретно-кримiналiстичної…

Змістовий модуль 3. Криміналістична тактика збирання і дослідження слідів злочину

Тема 21. Загальні положення криміналістичної тактики.

Поняття тактичної задачі розслідування і засобів її вирішення (тактичного прийому, тактичної операції). Принципи слідчої тактики як критерії… Тактика слідчих дій та її співвідношення з процесуальним порядком їх… Поняття слідчої ситуації і тактичного рішення. Тактичний ризик.

Тема 22. Тактика огляду

Види огляду i їх особливостi. Процесуально-правові основи огляду. Поняття мiсця подiї. Значення огляду мiсця подiї при розслiдуваннi злочинiв. Загальні тактичні положення огляду місця події. Учасники огляду та їх функції.… Огляд трупа. Тактичні прийоми огляду трупа на місці події. Особливості фіксації результатів огляду трупа.

Тема 23. Тактика допиту

Загальні положення тактики допиту. Підготовка допиту: визначення обставин, що складають предмет допиту; визначення черговості допитів осіб і способу… Тактика допиту потерпілих і свідків. Тактика допиту підозрюваних і… Тактичні прийоми допиту в безконфліктній ситуації. Тактичні прийоми допиту в конфліктній ситуації. Використання…

Тема 24. Тактика пред’явлення для впiзнання

Пiдготовка до пред’явлення для впiзнання. Особливості допиту особи, яка може впізнати певний об’єкт. Загальний порядок і тактичні положення пред’явлення для впізнання живих осіб,… Особливостi пред’явлення для впiзнання осіб по динамiчним ознакам. Особливостi пред’явлення для впiзнання об’єктiв по…

Тема 25. Тактика обшуку i виїмки

Психологічні основи тактики обшуку. Підготовка до обшуку. Тактичні рекомендації про порядок дій слідчого та інших… Особливості тактики обшуку в готелях, гуртожитках.

Тема 26. Тактика вiдтворення обстановки i обставин подiї

Перевірка показань на місці. Їх сутність і значення в розслідуванні злочинів. Підготовка і тактичні прийоми проведення. Оцінка результатів перевірки… Слідчий експеримент. Його сутність і значення в розслідуванні злочинів. Види… Фiксацiя ходу i результатiв вiдтворення обстановки i обставин подiї: використання технічних засобів, складання…

Тема 27. Тактика підготовки і призначення експертиз

Призначення експертизи. Визначення експертного завдання. Підготовка об’єктів та вихідних даних з матеріалів кримінальної справи. Вибір експертної… Правові і організаційні засади провадження експертизи в судово-експертних… Оцінка висновку експерта слідчим. Визначення належності, допустимості, наукової обґрунтованості, вмотивованості…

Тема 28. Поняття i структура кримiналiстичної методики

Методика розслiдування злочинiв окремого виду, її структурнi елементи. Кримiналiстична характеристика злочинiв окремого виду і значення її… Вивчення особистостi обвинуваченого. Встановлення обставин, що сприяють…

Тема 29. Планування i органiзацiя розслiдування злочинiв

Органiзацiйнi основи взаємодiї слiдчого з оперативними i iншими пiдроздiлами органiв внутрiшнiх справ. Взаємозв’язок слiдчих дiй i… Особливостi планування розслiдування злочину, що ведеться слiдчо-оперативною…  

Тема 30. Методика розслiдування вбивств

Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування розслідування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової… Огляд місця події і трупу. Заходи по встановленню особи вбитого. Призначення… Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій та ОРЗ. Допит обвинуваченого. Відтворення обстановки і обставин…

Тема 32. Методика розслідування шахрайства

Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерні для типової ситуації коли… Допит свідків. Допит потерпілого. Огляд місця події огляд предметів і… Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій та ОРЗ. Допит свідків (які не були допитані раніше) очні ставки.…

Тема 33. Методика розслiдування привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Кримiналiстична характеристика злочину. Джерела первiсної iнформацiї, їх оцiнка i прийняття рiшення про порушення кримiнальної справи. Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування розслідування в… Призначення ревізії. Виїмка і огляд документів. Огляд приміщень, складів матеріальних цінностей. Обшук. Призначення…

Тема 34. Методика розслідування злочинних порушень правил безпеки дорожнього руху.

Початковий етап розслідування слідчі версії і планування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та оперативно-розшукові заходи, характерні для… Огляд місця події. Огляд трупу. Огляд транспорту. Призначення експертиз… Подальший етап розслідування: особливості слідчих дій і ОРЗ. Судова авто-технічна експертиза.…

Тема 35. Методика розслiдування злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів

Початковий етап розслідування. Слідчі версії і планування розслідування в типових ситуаціях. Комплекс слідчих дій та ОРЗ, характерних для типової ситуації затримання… Огляд предметів речових доказів. Судово-медичне освідування підозрюваного. Допит підозрюваного. Обшук. Призначення…

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

З криміналістики

 

Загальний розподіл балів за видами робіт

ПІдручники і довІдники до всіх тем

  1. Андреев И.С., Грамович Г.И., Порубов Н.И. Криминалистика. Минск , 1997 2. Белкин А.Р. Теория доказывания. М., 1999.

Нормативні акти, спеціальна i додаткова лiтература за окремими темами передбачається в методичних матеріалах кафедри і рекомендується викладачами в лекційному курсі та на практичних заняттях.

 


 

Методичні рекомендації з криміналістики для практичних (семінарських) занять, лабораторних завдань та самостійної роботи студентів.

    Студент повинен знати:

Теми 1-2. Об’єкти, предмет і методи криміналістики. Система і задачі криміналістики.

Задачи криміналістики, крименалістичні об’єкти, розслідування злочинів, склад злочмну. Аудиторне заняття - 4 год .(2 бали)

Методичні рекомендації

Особливістю криміналістики є те, що її предмет знаходиться в двох протилежних видах людської діяльності: 1) кримінальній діяльності (вчинення… При самостійній роботі по вивченню рекомендованої літератури студенту потрібно…  

Література

2. Матусовский Г.А. Криминалистика в системе научных знаний. Харьков, 1976. 3. Краснобаев Ю.И. Совершенствование предварительного следствия и предмет… 4. Лузгин И.М. Моделирование при расследовании преступлений. -М.: Юрид. лит., 1981.

Тема 3. Криміналістична діагностика та ідентифікація

  Аудиторне заняття - 2 год.( 2 бали )  

Методичні рекомендації та завдання

Вихідним положенням для заняття по даній темі є положення про розслідування злочину як процесу пізнання події минулого, що протікає у формі… При підготовці до заняття студенти вивчають рекомендовану літературу для…

Завдання. Визначте, який метод пізнання був використаний і в чому його суттєвість. Дайте обґрунтування своєї відповіді.

Фабула 2. При огляді квартири, з якої було викрадено комп’ютерну систему (комп’ютер, монітор, принтер, модем), була виявлена записка російською… В результаті почеркознавчої експертизи було встановлено, що виконавець… Завдання. Визначте, яке завдання було вирішено експертом - почеркознавцем. Дайте обґрунтування своєї відповіді.

Література

2. Зотов Б.Л. Идентификация в криминалистике. М., 1973. 3. Колмаков В.П. Идентификационные действия следователя. М., 1977. 4. Колдин В.Я. Идентификация при расследовании преступлений. М., 1978.

Тема 4. Криміналістичні версії та прогнозування

Аудиторне заняття - 2 год.(2 бали) Контрольні запитання 1. Поняття версії як методу пізнання при розкритті і розслідуванні злочинів. Види версій.

Методичні рекомендації та завдання

При підготовці до заняття студенти вивчають рекомендовану літературу для засвоєння контрольних запитань і в робочих зошитах письмово виконують…   Фабула 1. Біля 12-поверхового житлового будинку було виявлено труп молодого чоловіка з проломами черепа і з ознаками…

Література

2. Арцишевский Г.В. Выдвижение и проверка следственных версий. М., 1978. 3. Бандура О.А., Лукашевич В.Г. Криминалистическая версия: гносеологический,… 4. Горшенин Г. Основы теории криминалистического прогнозирования. М., 1993.

Тема 5. Використання спеціальних знань у розкритті

Розслідуванні злочинів

Аудиторне заняття - 2 год.(1 бал)   Контрольні запитання:

Методичні рекомендації та завдання

Метою заняття є засвоєння студентами основних положень, необхідних для виконання практичних завдань, пов`язаних з оглядом речових доказів і… Знання іменуються “спеціальними” для їхнього розрізнення від юридичних… До процесуального відносяться форми застосування спеціальних знань які прямо зазначені в Кримінально-процесуальному…

Література

1. КПК України: ст.ст. 75, 76, 1281, 196-199. 2. Наказ МВС України № 682 від 30.09.99р. “Настанова про діяльність… 3. Махов В.Н. Использование знаний сведущих лиц при расследовании преступлений. М., 2000.

Теми 6-7. Взаємодія слідчого з оперативно-розшуковими апаратами та іншими службами органів внутрішніх справ. Використання допомоги громадськості і засобів масової інформації в розкритті і розслідуванні злочинів.

Ключові слова: Оперативно розшукові дії, розслідування злочинів, принципи взаємодії, використання громадскості, використання масової інформації.

Аудиторне заняття - 4 год. (2 бали)

 

Контрольні запитання:

1.Поняття, сутність і завдання взаємодії.

2.Правові основи і форми взаємодії слідчого з оперативно-розшуковими та іншими службами органів внутрішніх справ.

2.Використання в процесі розслідування злочину інформації, одержаної оперативно-розшуковим шляхом.

4. Принципи взаємодії.

 

Питання до самостійної роботи

 

1.Зміст взаємодії слідчого з оперативно-розшуковими та іншими службами органів внутрішніх справ.

2.Залучення громадськості і засобів масової інформації до розслідування і попередження злочинів.

 

Методичні рекомендації та завдання.

Після контрольного опитування студенти під керівництвом викладача знайомляться з протоколами слідчих дій, що проводяться при сприянні оперативних…    

Література

2. Закон України “Про міліцію”. 3. Закон України “Про оперативно-розшукову діяльність”. 4. Наказ МВС України № 1100 від 31 жовтня 2002 р. “Про вдосконалення організації діяльності органів досудового…

Методичні рекомендації та завдання

Варто уяснити, що в МВС діяльність з кримінальної реєстрації виконують два підрозділи: Управління оперативної інформації та Науково-дослідні… Після контрольного опитування студенти під керівництвом викладача знайомляться…  

Література.

2.Наказ МВС України № 682 від 30.09.1999р. “Настанова про діяльність експертно-криміналістичної служби МВС України”. 3.Наказ МВС України № 785 від 11.09.2001р. “Інструкція про порядок… 4.Одерій О.В., Щербаковський М.Г., Чернець М.Г. Інформаційно--довідкове забезпечення розкриття і розслідування…

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ ІI. Криміналістична техніка збирання і дослідження слiдiв злочину

- види слідів злочинів, механізм їх утворення; - способи підробки документів та їх ознаки; - правила виявлення, фіксації, вилучення і дослідження слідів та інших речових доказів;

Тема 9. Загальні положення криміналістичної техніки.

    Аудиторне заняття – 2 год

Методичні рекомендації

При самостійній роботі по вивченню рекомендованої літератури студенту необхідно уяснити сутність криміналістичної техніки, розглянути такі технічні…  

Література.

2. Биленчук П.Д., Перебитюк Н.В. Применение современных физических методов исследования для решения поисковых задач в криминалистической практике. -… 3. Ищенко Е.П. Использование современных научно-технических средств при… 4. Універсальний криміналістичний комплект слідчого: Практ. посібник / Уклад.: Шепітько В.Ю., Борисенко І.А., та ін. –…

Тема 10. Криміналістична фотографія, звуко- і відеозапис.

Аудиторне заняття - 4 год. (2,5 бала)   Заняття №1 Основи судової фотографії

Методичні рекомендації та завдання

Для даного заняття вихідними є положення, сформульовані в КПК України (ст.ст. 85, 85-1, 85-2), про умови і порядок використання фотографування, звуко- і відеозапису. При обговоренні цих питань звертається увага на залучення спеціаліста до участі в проведенні слідчих дій і надання допомоги слідчому (ст. 128-1 КПК).

 

Заняття №2. Судово-оперативна фотозйомка на місці події

 

Лабораторна робота №1

 

Заняття здійснюється для практичного опрацювання техніки фотозйомки.

Студенти проводять орієнтовне, оглядове, вузлове фотографування інсценованого «місця події» орієнтовний знімок виконується методом кругової або лінійної панорами; детальний – масштабним способом.

Завдання

1. У позааудторний час обробити фотоплівку і виготовити фотознімки 2. Скласти фрагмент протоколу огляду місця події з описанням сфотографованих… 3. Зробити фото таблицю (вказується додатком до якого протоколу вона є, що відбито на знімках, вид і спосіб…

Література

1. КПК України: ст.ст. 85, 85-1, 85-2, 128-1. 2. Салтевский М.В. Судебная фотография и кинематография в деятельности органов… 3. Колесниченко А.Н., Найдис И.Д. Судебная фотография. Харьков, 1981.

Тема 11. Криміналістична трасологія

Аудиторне заняття – 2 год.( 1 бал)   Контрольні запитання

Методичні рекомендації та завдання

 

Література

2. Судебно-трасологическая экспертиза. М., 1977. 3. Турчин Д.А. Теоретические основы учения о следах в криминалистике.… 4. Научные основы криминалистической трасологии и ее применение в раскрытии и расследовании преступлений. М., 1985. …

Теми 12. Сліди рук.

  Аудиторне заняття – 4 год. (2,5 бала)  

Методичні рекомендації

  Заняття № 2

Лабораторная работа №2

Заняття здійснюється для практичного опрацювання техніки виявлення, фіксації та вилучення слідів рук на різних предметах, використовуючи комплект технічних засобів.

Завдання.

2. На аркуші паперу друкарською фарбою (тушшю) зробити відбитки папілярних візерунків своїх десяти пальців (дактило карту) і вказати тип папілярного… 3. Зробіть схематичну замальовку папілярного візерунку і покажіть стрілками… Схема опису слідів рук у протоколі

Література

1. КПК України: ст. 199.

2. Салтевский М.В. Следы человека и приемы использования их для получения информации о преступнике и обстоятельствах преступления. К., 1983.

3. Андрианова В.А., Капитонов В.Е. Средства и методы выявления, фиксации и изъятия следов рук. М., 1985.

4. Осмотр места происшествия. Справочник следователя. М., 1982.

 

Тема 13. Сліди ніг і других частин тіла людини.

  Аудиторне заняття - 3 год. (2,5 бала)

Методичні рекомендації

 

На занятті обговорюються контрольні питання, після чого студентам пропонується вирішити ряд завдань, пов’язаних з виявленням, фіксацією і вилученням слідів на окремих об’єктах (слідів-нашарувань на асфальті, об’ємних слідів на ґрунті, снігу тощо), про що надаються необхідні роз’яснення.

 

Лабораторная работа №3

Заняття здійснюється для практичного опрацювання техніки виявлення, фіксації та вилучення слідів ніг та інших частин тіла людини на різних предметах, використовуючи комплект технічних засобів.

Література

 

1. Салтевский М.В. Следы человека и приемы использования их для получения информации о преступнике и обстоятельствах преступления. К., 1983.

2. Андрианова В.А., Капитонов В.Е. Средства и методы выявления, фиксации и изъятия следов рук. М., 1985.

3. Осмотр места происшествия. Справочник следователя. М., 1982.

Тема 14. Сліди транспортних засобів.

Аудиторне заняття - 1 год. (1 бал)   Контрольні запитання

Методичні рекомендації та завдання.

На занятті обговорюються контрольні питання, після чого студентам пропонується виконати ряд завдань, пов’язаних з виявленням, фіксацією і вилученням слідів на окремих об’єктах (слідів-нашарувань на асфальті, об’ємних слідів на ґрунті, снігу тощо), про що надаються необхідні роз’яснення.

Заняття здійснюється для практичного опрацювання техніки виявлення, фіксації та вилучення слідів транспортних заосбів, використовуючи комплект технічних засобів.

 

Література.

1. Сова Ф.П. Следы шин автотранспортных средств и их использование в следственной практике. М., 1978.

2. Зуев Е.И., Капитонов В.Е. Трасологические исследования по делам о дорожно-транспортных происшествиях. М., 1983.

 

Тема 15-16. Сліди знарядь зламу та інструментів. Мікрооб`єкти, запахові сліди, вироби та матеріали як сліди злочину

Ключові слова: знаряддя зламу, використання слідів знарядь зламу, мікрооб`єкти, мікрочастини, запахові слiди, матеріалознавчи експертизи.   Аудиторне заняття - 2 год. (1 бал)

Методичні рекомендації та завдання

Студентам необхідно засвоїти, що як речові докази часто є різні вироби, їхні фрагменти, частини або частки, що відокремилися від них. Ці вироби… Особливого роду об'єктами є запахові сліди. Необхідно розглянути технічні… Заняття здійснюється для практичного опрацювання техніки виявлення, фіксації та вилучення слідів знарядь зламу та…

Література

2. Биленчук П.Д., Золотарь Н.С., Коваленко Е.Г. Криминалистическая одорология в раскрытии и расследовании преступлений. Киев, 1994. 3. Клименко Н. И., Бовсуновский В. М. Микрообъекты — вещественные… 4. Вандер М.В. Использование микрообъектов при расследовании преступлений. СПБ., 2001.

Тема 17. Криміналістичне дослідження зброї та слідів їх застосування

Аудиторне заняття - 2 год. (1 бал)   Контрольні запитання

Методичні рекомендації та завдання

Дослідження об'єктів слідчим і спеціалістом може проводитися як на місці їхнього виявлення для одержання орієнтуючої інформації про шукані об'єкти…  

Література

2. Ермоленко Б.Н. Теоретические и методические проблемы судебной баллистики. К., 1976. 3. Особенности осмотра места происшествия по преступлениям, совершаемым с… 4. Теоретические и методические основы судебно-баллистической экспертизы. Вып.1-4. М., 1984.

Тема 18-19. Техніко-криміналістичне дослідження документів. Криміналістичне дослідження письма

    Аудиторне заняття - 6 год. (2,5 бала)

Методичні рекомендації та завдання.

Необхідно повторити існуючи способи повної та часткової підробки документів. Ознайомившись з довідковою літературою треба засвоїти ознаки підробки… При підготовці до заняття варто засвоїти, що техніко-криміналістичним… Ідентифікаційні дослідження пов'язані з ототожненням об'єктів, на яких були виготовлені документи чи їхні реквізити. …

Лабораторная работа № 4

  Завдання для виконання лабораторної роботи: 1) за правилами огляду документів проведіть огляд свого паспорта і складіть протокол огляду (фрагмент) з описанням…

Література.

1. Беляева Г.А., Калашников А.М. Методы технико-криминалистического исследования документов. Волгоград., 1987. 2. Глотов О.М. Осмотр документов следователем. Л., 1983. 3. Общие положения технико-криминалистической экспертизы документов. М., 1987.

Тема 20. Криміналістичне ототожнювання людини за ознаками зовнішності

Аудиторне заняття - 2 год. (1 бал)   Контрольні запитання

Методичні рекомендації

 

Література

1. Снетков В.А. Габитология. Волгоград: ВСШ МВД СССР, 1979.

2. Зинин А.М., Мамедов Г.М. Особенности изготовления субъективных портретов. К., 1990.

3. Шепітько В.Ю., Борисенко І.В. та ін. Ідентифікація людини за ознаками зовнішності. – Х., 2003.

 

 

Тестові завдання до модульного контролю ІІ

1) з голови до ніг. 2) з двох боків. 3) зверху.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ ІII . Криміналістична тактика збирання і дослідження слiдiв злочину

Тема 21. Загальнi положення кримiналiстичної тактики

- загальні положення криміналістичної тактики; - тактику слідчих дій та її співвідношення з процесуальним порядком їх… - етапи проведення судових експертиз.

Методичні рекомендації

 

При вивчення теми слід виходити з того, що криміналістична тактика є частиною криміналістики, у якій вивчаються питання підготовки і проведення окремих слідчих дій. Основна мета самостійної роботи полягає у засвоєнні понятійного апарату, розробленого в межах цього розділу криміналістики. Одержані знання є вихідними для вивчення наступних тем.

Література.

1. Васильев А.Н. Следственная тактика. М., 1976.

2. Комиссаров В.И. Научные, правовые и нравственные основы следственной тактики. - Саратов, 1980.

3. Васильев А.Н. Тактика отдельных следственных действий. М., 1981.

4. Волобуев А.Ф. Принципы следственной тактики // Криминалистика и судебная экспертиза. Вып.45, 1992, с. 27-33.

5. Коновалова В.Е., Шепитько В.Ю. Криминалистическая тактика: теории и тенденции. Харьков, 1997.

 

Тема 22. Тактика огляду

  Аудиторне заняття - 2 год. (2 бали)  

Методичні рекомендації

Після контрольного опитування студенти виконують завдання по фабулі криміналістичної справи, визначени викладочем.   Фабула № 1. У кримінальній справі про крадіжку зі складу було виявлено навісний замок із розпиляною по центру дужкою.…

Література

2. Колмаков В.П. Следственный осмотр. М.: Юрид. лит., 1969. 3. Медведев Е.И. Негативные обстоятельства и их использование в раскрытии… 4.Разумов Э.А., Молибога Н.П. Осмотр места происшествия. К., 1994.

Тема 23-24. Тактика допиту. Тактика пред`явлення для впізнання

  Аудиторне заняття - 4год. (2 бали)  

Методичні рекомендації та завдання

Фабула 1. На підставі заяви гр. Глущенко О.О. і даних ним пояснень порушено кримінальну справу про розбійний напад, в результаті якого у Глущенко… Завдання. Складіть письмовий план допиту потерпілого. Фабула 2. У кримінальній справі про розслідування крадіжкі з квартири свідок Сіротенко М.І. дав показання щодо того,…

Література

2. Шепітько В.Ю. Тактика допиту. Харків, 1992. 3. Волобуєв А.Ф. Тактика допиту. Лекція. Харків: Ун-т внутр. справ, 1997. 4. Коновалова В.Е. Допрос: тактика и психология. - Харків,1999.

Тема 25. Тактика обшуку і виїмки

  Аудиторне заняття - 2 год.(2 бали )  

Методичні рекомендації та завдання

На час самостійної підготовки дається завдання по одній із фабул, визначеній викладачем. Після контрольного опитування проводиться обговорення…   Фабула 1. На залізничному вокзалі по підозрі в перевезенні наркотиків робітниками міліції був затриманий мешканець…

Література

1. Леви А.А., Михайлов А.И. Обыск. - М.: Юрид. лит., 1983.

2. Тертышник В.М. Обыск: Учебное пособие. – Харьков: Гриф, 1997.

3. Денисюк С.Ф., Шепитько В.Ю. Обыск в системе следственных действий (тактико-криминалистический анализ): Научно-практическое пособие. – Харьков: Консум, 1999.

 

Тема 26. Тактика відтворення обстановки і обставин події

  Аудиторне заняття - 2 год. (2 бали )  

Методичні рекомендації та завдання

Загальним для обох різновидів відтворення обстановки і обставин події є ретельна підготовка до його проведення. Кожний з видів слідчої дії… На час самостійної підготовки студенти одержують завдання за наведеною…  

Література

2. Быховский И.Е., Корниенко Н.А. Проверка показаний на месте. Л., 1988. 3. Глазырин Ф.В., Кругликов А.П. Следственный эксперимент. Волгоград 1981. 4. Шобик Б.И. Проверка и уточнение показаний на месте. Хабаровск, 1987.

Тема 27. Тактика підготовки і призначення експертиз

  Аудиторні заняття – 2 години (1 бал)  

Методичні рекомендації та завдання.

Проведення судової експертизи регламентовано Законом України «Про судову експертизу» від 25 лютого 1994 р., КПК України (статтями 75-77;… Призначення експертизи віднесено на розсуд слідчого або суду, що приймають…  

Література

2. Сегай М.Я., Стриж В.К. Судебная експертизаматериальных следов-отображений. Проблемы методологии. – К., 1997. 3. Інструкція про призначення та проведення судових експертиз: Затв. Наказом… 4. Щербаковский М.П. Судебная експертиза (учебно-практическое пособие). – Х., 2005.

Тестові завдання до модульного контролю ІІІ

1. Виявлення винних у здійсненні крадіжки. 2. Відтворення обстановки та обставин здійснення крадіжки. 3. Зясування обстановки і виявлення слідів крадіжки.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ IV. Криміналістична методика розслідування окремих видів злочинів.

кримiналiстичнi характеристики окремих видiв злочинiв; - особливостi планування розслiдування окремих видiв злочинiв; - типовi слiдчi ситуацiї, якi складаються при розслiдуваннi окремих видiв злочинiв, i вiдповiднi їм комплекси слiдчих…

Тема 28. Поняття i структура криміналістичної методики

  Аудиторне заняття – 1 год. (1 бал)  

Методичні рекомендації

В процесі самостійної підготовки студенти повинні уяснити, що криміналістична методика є заключною частиною криміналістики, яка вивчає… Криміналістична методика вміщує загальні положення і методики розслідування… Криміналістична методика тісно пов`язана з криміналістичною тактикою і технікою як "часткове" і…

Література

1. Колесниченко Н.Н., Коновалова В.Е. Криминалистическая характеристика преступлений: Учеб. пособие. Х., 1985.

2. Волобуєв А.Ф. Загальні положення криміналістичної методики. Лекція. Х., Ун-т внутр. справ, 1996.

 

Тема 29. Планування і організація розслідування злочинів

  Аудиторне заняття - 2 год. ( 1 бал)  

Методичні рекомендації

Називаючи види планування, необхідно коротко схарактеризувати: 1) планування розслідування по окремій кримінальній справі; 2) планування роботи… Запитання про поняття версій та їх використання як методу пізнання події… Треба усвідомити особливості планування розслідування злочину, що ведеться слідчо-оперативною групою. Необхідно дати…

Приклад оформлення плану розслідування

  За кримінальною справою №____ за звинуваченням___________________ ________________________________ за ст.. _______________ КК України

Література

 

1. Дубровицкая Л.П., Лузгин И.М. Планирование расследования. Учеб. пособие. М., 1977.

2. Крылов И.Ф., Бастрыкин А.И. Розыск, дознание, следствие. Л.: ЛГУ, 1984.

3. Волобуєв А.Ф. Загальні положення криміналістичної методики. Лекція. Х., Ун-т внутр. справ, 1996.

Тема 30. Методика розслідування вбивств

  Аудиторне заняття - 2 год. ( 2 бали)  

Методичні рекомендації та завдання

Фабула: Вранці 29 січня в чергову частину органу внутрішніх справ надійшло повідомлення про те, що в 6.45 в вагоні електропоїзду, який знаходився на… На місце події виїхала слідчо-оперативна група. В результаті огляду місця… 1) велика кількість плям крові на підлозі і диванах вагону;

Література

2. Шиканов В.И. Проверка алиби в процессе расследования уголовных дел об убийстве. Иркутск, 1978. 3. Судебная практика. Убийства, изнасилования и другие преступления против… 4. Тагаев Н.Н. Следы крови в экспертной и следственной практике. – Харьков, 1999.

Тема 31. Методика розслідування крадіжок

  Аудиторне заняття - 2 год. ( 2 бали)  

Методичні рекомендації і завдання

  Фабула: В чергову частину міського відділу внутрішніх справ по телефону… Завдання:

Література

1. Криміналістика. Криміналістична тактика і методика розслідування злочинів: Підручник для студентів юрид. вузів і фак. (За ред. проф. В.Ю.Шепітька). – Харків: Право, 1998, гл. 20.

2. Федоров Ю.Д. Расследование карманных краж. Ташкент, 1978.

3. Бурнашев Н.А. Расследование краж, совершаемых в условиях крупного города. М., 1983.

4. Макаренко Е.И., Снигерев А.П. Раск рытие, расследование и предупреждение краж из квартир. - Харьков, 1994.

 

Тема 32. Методика розслідування шахрайств.

  Аудиторні заняття- 1 год ( 2 бали)  

Методичні рекомендації та завдання.

  Фабула: В чергову частину РВ 22 лютого звернулася гр. Зінченко Г.Г. із заявою… 22 січня Зінченко і Львов подали заяву до ЗАГСу про вступ до шлюбу. Після цього Зінченко дала Львову 5 тис. доларів на…

Література

1. Наказ МВС України N» 273 від ЗО червня 1991 р.

2. Криминалистика. - М.: Академия МВДСССР, 1970. - С. 416-426.

3. Гуров А.И., Наумкин Ю.В. Карточное мошенничество (шулерство) и борь­ба с ним. - М., 1977. - 51 с.

4. Лукашов В .Л. Предотвращение и раскрытие мошенничества. • М., 1977. • 45с.

 

 

Тема 33. Методика розслідування привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

  Аудиторне заняття - 2 год. ( 2 бали)  

Методичні рекомендації

  Фабула: В слідче відділення надійшов матеріал про розкрадання грошових коштів… В рапорті оперуповноваженого відділення служби боротьби з економічною злочинністю було вказано, що при виконанні…

Література

2. Інструкція про порядок проведення ревізій і перевірок державною контрольно-ревізійною службою в Україні” (затверджена наказом ГоловКРУ України… 3. Наказ МВС України № 745 від 25.11.1992 р. 4. Криміналістика. Криміналістична тактика і методика розслідування злочинів: Підручник для студентів юрид. вузів і…

Тема 34. Методика розслідування злочинних порушень правил безпеки дорожнього руху.

  Аудиторні заняття – 2 год. ( 2 бали)  

Методичні рекомендації та завдання

При підготовці до практичного заняття студенти повинні вивчити рекомендовану літературу для відповіді на контрольні запитання і письмово виконати…   Фабула: у результаті наїзду автомашиною «Жигулі» на дерево, чоловік, який знаходився в автомобілі, отримав тяжкі…

Література.

2. Новиков С.И. Методика расследования преступных нарушений правил дорожного движения. Киев, 1983. 3. Методические рекомендации по расследованию дорожно-транспортных… 4. Мысливый В.А. Борьба органов внутренних дел с дорожно-транспортными происшествиями, связанными с причинением вреда…

Тема 35. Методика розслiдування злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів

Аудиторне заняття - 2 год. ( 2 бали)   Контрольні запитання

Методичні рекомендації і завдання

  Фабула: 14 лютого 1996 р. біля залізничного вокзалу працівниками міліції був… Зібраний первинний матеріал надійшов у слідче відділення:

Література

2.Закон України “Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними” від 15.02.1995… 3. Шурухнов Н.Г. Расследование незаконного изготовления, хранения,… 4. Сухов С.В. Хищения наркотических средств в медицинских учреждениях как объект криминалистической методики…

Тестові завдання до модульного контролю ІV

1. В даваннi доручень органу дiзнання. 2. У здiйсненнi контролю за ходом розслiдування. 3. У визначеннi обсягу слiдчої роботи i розподiленнi її в… 2. Що лежить в основi плану розслiдування? 1. Версiї. 2. Iнформацiя про особу злочинця. 3. Заява потерпiлого. 4. Забезпечення вiдшкодування збитку, завданого…

Методичні вказівки для виконання контрольної роботи студентами заочного відділення

Контрольна робота виконується письмово і складається з шести завдань, що належать до різних тем криміналістичної техніки, тактики, методики… Завдання виконуються в двох варіантах.Вибір варіанту залежіть від останньої… Перед виконанням завдань студенту необхідно по кожній темі уважно вивчити розділи підручника і додаткову літературу,…

Завдання № 1 .

Проведіть орієнтовне, загальнооглядове, вузлове та детальне фотографування інсценованого “місця події”. Орієнтовний знімок виконайте методом… Складіть фрагмент протоколу огляду місця події з описанням зафіксованих на… Фотознімки оформіть у вигляді фототаблиці, яка є додатком до протоколу огляду місця події.

Література

1. КПК України: ст.ст. 85, 85-1, 85-2, 128-1. 2. Салтевский М.В. Судебная фотография и кинематография в деятельности органов… 3. Колесниченко А.Н., Найдис И.Д. Судебная фотография. Харьков, 1981.

Завдання № 2 .

  По кримінальній справі про крадіжку під час огляду місця події на дверцятах… 1. визначте вид експертизи, експертний заклад, необхідні для експертизи матеріали і об’єкти, сформулюйте запитання…

Література

1. КПК України: ст. 199.

2. Салтевский М.В. Следы человека и приемы использования их для получения информации о преступнике и обстоятельствах преступления. К., 1983.

3. Андрианова В.А., Капитонов В.Е. Средства и методы выявления, фиксации и изъятия следов рук. М., 1985.

4. Осмотр места происшествия. Справочник следователя. М., 1982.

Завдання № 3 .

(Тема № 18 “Техніко-криміналістичне дослідження документів”. Для двох варіантів).

 

За правилами огляду документів проведіть огляд свого паспорта. Складіть протокол огляду (фрагмент) з описанням всіх реквізитів паспорта.

Визначте вид експертизи (та експертний заклад), яка призначається в випадках виявлення ознак підробки паспорта та інших документів. Визначте запитання, які можуть бути вирішені цією експертизою.

 

Література.

1. Беляева Г.А., Калашников А.М. Методы технико-криминалистического исследования документов. Волгоград., 1987. 2. Глотов О.М. Осмотр документов следователем. Л., 1983. 3. Общие положения технико-криминалистической экспертизы документов. М., 1987.

Завдання № 4

  Фабула 1. На підставі заяви гр. Глущенко О.О. і даних ним пояснень порушено… Фабула 2. У кримінальній справі про розслідування крадіжкі з квартири свідок Сіротенко М.І. дав показання щодо того,…

Література

2. Шепітько В.Ю. Тактика допиту. Харків, 1992. 3. Волобуєв А.Ф. Тактика допиту. Лекція. Харків: Ун-т внутр. справ, 1997. 4. Коновалова В.Е. Допрос: тактика и психология. - Харків,1999.

Завдання № 5.

  Фабула 1. На залізничному вокзалі по підозрі в перевезенні наркотиків…  

Література

1. Леви А.А., Михайлов А.И. Обыск. - М.: Юрид. лит., 1983.

2. Тертышник В.М. Обыск: Учебное пособие. – Харьков: Гриф, 1997.

3. Денисюк С.Ф., Шепитько В.Ю. Обыск в системе следственных действий (тактико-криминалистический анализ): Научно-практическое пособие. – Харьков: Консум, 1999.

 

Завдання № 6.

  Фабула: Вранці 29 січня в чергову частину органу внутрішніх справ надійшло… На місце події виїхала слідчо-оперативна група. В результаті огляду місця події (вагону електропоїзду) були виявлені,…

Література

2. Шиканов В.И. Проверка алиби в процессе расследования уголовных дел об убийстве. Иркутск, 1978. 3. Судебная практика. Убийства, изнасилования и другие преступления против… 4. Тагаев Н.Н. Следы крови в экспертной и следственной практике. – Харьков, 1999.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Самостійна робота студентів – одна з основ­них форм навчального процесу у сучасній вищій школі, голов­ний засіб опанування програмного матеріалу і… Самостійна робота студентів над курсом “Криміналістика”, визначеним програмою… Для того щоб вивчити курс "Криміналістика", скласти іспит, студент повинен оволодіти методикою (слово…

Система та критерії оцінювання знань студентів

з курсу «Криміналістики»

За стандартами кредитно-модульної системи

У таблиці зазначено максимально можливу кількість балів, яку студент може отримати за певний змістовий модуль чи ІНДЗ. Бали за модуль розподіляються… Форми модульного контролю обираються за розсудом викладача. Це може бути…  

Оцінювання з навчальної діяльності

“КРИМІНАЛІСТИКА” № з/п Форми контролю Обов’язкові та заохочувальні заходи Максимальна кількість балів за змістовим… ЗМ -Змістовий модуль.

Теми дипломних робіт

1. Особливості розслідування злочинів, вчинених неповнолітніми 2. Особливості розслідування вбивств на замовлення 3. Проблеми тактики проведення обшуку при розслідуванні злочинів

КриміналістикА

ПИТАННЯ ДО ІСПИТУ

1. Предмет криміналістики та її місце в системі підготовки юристів. 2. Поняття огляду та його значення як засобу збирання доказів. 3. Криміналістична класифікація умисних вбивств.

ЗМІСТ

1. Цільова настанова
2. Організаційно - методичні положення
3. Зміст програми
4. Тематичний план
5. Загальний розподіл балів
6. Підручники і довідники до всіх тем
7. Методичні рекомендації з криміналістики для практичних (семінарських) занять, лабораторних завдань та самостійної роботи студентів.
8. Методичні вказівки для виконання контрольної роботи студентами заочного відділення
9. Орієнтовна структура навчальної дисципліни криміналістики.
10. Методичні рекомендації щодо самостійної та індивідуальної роботи студентів
11. Індивідуальне науково – дослідне завдання (ІНДЗ) ( 30 балів )
12. Система та критерії оцінювання знань студентів з курсу «Криміналістики» за стандартами кредитно-модульної системи
14. Орієетовний перелік тем дипломних робіт з курсу “Криміналістика”
15. Питання до іспиту з курсу “Криміналістика”
 

 

 

– Конец работы –

Используемые теги: навчально-методичний, Комплекс, вимогами, кредитно-модульної, системи0.085

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС ЗА ВИМОГАМИ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекция 1. Тема: Операционная система. Определение. Уровни операционной системы. Функции операционных систем. 1. Понятие операционной системы
Понятие операционной системы... Причиной появления операционных систем была необходимость создания удобных в... Операционная система ОС это программное обеспечение которое реализует связь между прикладными программами и...

Робоча програма та методичні рекомендації до вивчення навчальної дисципліни Історія України за вимогами кредитно-модульної системи навчання КИЇВ
НАВЧАЛЬНО НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОДОГІЇ... Кафедра гуманітарних дисциплін...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ за вимогами кредитно-модульної системи ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
КІРОВОГРАДСЬКА ЛЬОТНА АКАДЕМІЯ... НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... Факультет менеджменту та організаційно технічного забезпечення польотів...

ТЕЛЕКОММУНИКАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ. СИГНАЛЫ И КАНАЛЫ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ СВЯЗИ. СИСТЕМЫ СВЯЗИ С ЧАСТОТНЫМ РАЗДЕЛЕНИЕМ КАНАЛОВ. ЦИФРОВЫЕ СИСТЕМЫ ПЕРЕДАЧИ
Лабораторные работы часа... Практические занятия часа... Всего аудиторных занятий часов...

ГОСТ 34.601-90 Информационная технология. Комплекс стандартов на автоматизированные системы. Автоматизированные системы. Стадии создания
ГОСТ Информационная технология Комплекс стандартов на автоматизированные системы Автоматизированные системы Стадии создания... Г О С У Д А Р С Т В Е Н Н Ы Й С Т А Н Д А Р Т С О Ю З... СОДЕРЖАНИЕ РАБОТ...

Микропроцессорные системы: система ДЦ-МПК, система "Юг"
Использован практический опыт внедрения линейных пунктов управления (ЛПУ) на 60 станциях в увязке с ЭЦ-4, ЭЦ-9, МРЦ-12, МРЦ-13. Выполнен переход на… В состав аппаратуры центрального пункта управления (ПУ) входят IBM-совместные… Круглосуточный режим работы аппаратных средств ПУ обеспечивается источниками бесперебойного питания, а также системой…

Система координат действия и общая теория систем действия: культура, личнсть и место социальных систем
В центре данного исследования стоит разработка теоретической схемы. Систематическое рассмотрение ее эмпирического использования будет предпринято… Основные положения системы координат действия подробно излагались ранее, и… При помощи ее анализируются структура и процессы систем, состоящих из отношений таких элементов к их ситуациям,…

КОМПЛЕКС СТАНДАРТОВ НА АВТОМАТИЗИРОВАННЫЕ СИСТЕМЫ. АРХИТЕКТУРА ЛОКАЛЬНЫХ ВЫЧИСЛИТЕЛЬНЫХ СЕТЕЙ В СИСТЕМАХ ПРОМЫШЛЕННОЙ АВТОМАТИЗАЦИИ
На сайте allrefs.net читайте: " КОМПЛЕКС СТАНДАРТОВ НА АВТОМАТИЗИРОВАННЫЕ СИСТЕМЫ. АРХИТЕКТУРА ЛОКАЛЬНЫХ ВЫЧИСЛИТЕЛЬНЫХ СЕТЕЙ В СИСТЕМАХ ПРОМЫШЛЕННОЙ АВТОМАТИЗАЦИИ"

Экспертные системы. Классификация экспертных систем. Разработка простейшей экспертной системы
Глава 2. Структура систем, основанных на знаниях. 1. Категории пользователей экспертных систем. 2.2. Подсистема приобретения знаний. 3. База… ЭС выдают советы, проводят анализ, дают консультации, ставят диагноз. Практическое применение ЭС на предприятиях способствует эффективности работы и повышению квалификации специалистов.

0.039
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам