рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

РОБОЧА ПРОГРАМА ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» денна форма навчання

РОБОЧА ПРОГРАМА ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» денна форма навчання - раздел Финансы,   ...

 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ ВИЩІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«КРИМСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ» (м. Ялта)

НСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І УПРАВЛІННЯ

КАФЕДРА ФІНАНСІВ І КРЕДИТУ

РОБОЧА ПРОГРАМА

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА

для студентів 3 курсу галузі знань

0305 «Економіка та підприємництво»

напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»

денна форма навчання

 

 

Ялта 2012

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ ВИЩІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«КРИМСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ» (м. Ялта)

НСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І УПРАВЛІННЯ

КАФЕДРА ФІНАНСІВ І КРЕДИТУ

  ЗАТВЕРДЖУЮ Директор інституту Р.Р. Ларіна «__» ______________ 2012 року

РОБОЧА ПРОГРАМА

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА

для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»

Ялта 2012


УДК – 377.35:658:371.214.115

 
ББК – 65.290-2:74.58

Р 93, Ж 75, М 49

 

  Рибінцев В.О., Желудковський Є.О., Малишенко В.А. Робоча програма Виробнича практика для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Еко­номіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит». – Ялта: РВНЗ КГУ, 2012. – 15 с.

 

 

Розглянуто теоретичні і практичні питання з загальних питань орга­нізації виробничої практики за напрямком підготовки «Фінанси і кредит» для сту­дентів 3 курсу.

 

Рекомендований матеріал може бути використаний викладачами та студе­нтами економічних вузів за напрямком підготовки «Фінанси і кредит» усіх форм навчання.

 

 

Рецензент:Наумчук М.Н., головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності ЯВ «Ощадбанку» (№4549).

 

© Рибінцев В.О., Желудковський Є.О. Малишенко В.А., 2012
© РВУЗ «Кримський гуманітарний університет» (м. Ялта), 2012

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

Фінанси підприємств займають провідне місце в системі фінансів суспільс­тва. Перехід України до ринкової економіки викликав серйозні зміни всієї фінан­сової системи і в першу чергу її основної ланки - фінансів підприємств. Фінансові умови господарювання нині зазнають істотні перетворення. Маються на увазі зміни форм власності, проведення широкомасштабної приватизації, зміну умов державного регулювання, введення системи оподаткування підприємств.

У цих умовах необхідна сучасна, адекватна ринковій економіці, організація фінансової діяльності кожного підприємства. Звідси потреба в підготовці фахів­ців - фінансистів з глибокими теоретичними і практичними знаннями, здатних розробити і реалізувати систему заходів по виходу з фінансових затруднень. Цієї мети можна досягти лише при оптимальній організації фінансів на підприємст­вах, що дозволить не тільки укріпити фінансове положення підприємств, але і забезпечити фінансову стабілізацію в Україні.

Виробнича практика є невід'ємною складовою навчального процесу. Вона є одним з ключових етапів навчального процесу і надає можливість закріпити отримані теоретичні знання застосовуючи їх у виконанні практичних завдань на прикладі підприємств та фінансово-кредитних установ.

Робоча програма передбачає проходження навчальної практики після осво­єння теоретичного курсу з «Фінансів підприємств», що передбачено навчальним планом.

Мета виробничої практики: на основі теоретичного і практичного аналізу процесів фінансування і кредитування, а також узагальнення законодавчих і нор­мативних документів, досвіду ринкових перетворень в Україні у сфері підприєм­ницької діяльності, оволодіти механізмами організації, планування, стимулю­вання, управління фінансами підприємств закріпити знання, що отримані впро­довж навчання в університеті, вміти застосувати їх при вирішенні практичних завдань, оволодіти певним фінансовим інструментарієм, необхідним при вико­нанні завдань.

Також, навчальна практика спрямована на узагальнення студентами знань (з використанням сучасних методів та програмних продуктів для дослідження су­часної грошово-кредитної системи економіки України), які вони одержали за час навчання в університеті за напрямком «фінанси і кредит».

Звичайно, теорія економіки, яка якісно описує механізми економічного явища або процесу та має апріорний характер, отримує в зв’язку із застосуванням сучасних комп'ютерних технологій в економіку потужний інструмент, який до­зволяє підтверджувати ці апріорні припущення на числових даних і, більш того, не тільки пояснювати, але й прогнозувати, а, також, і регулювати складні еконо­міко-господарські та фінансові механізми мікро- та макроекономіки, використо­вуючи математичні моделі та не проводячи дорогих експериментів у реальних умовах.

Проблеми, які пов’язані з управлінням сучасними банківськими системами будь-якої складності та ієрархії безпосередньо стосуються організації системних досліджень, що дозволяє проводити аналіз впливу зовнішнього середовища, мо­делювати більш досконалу структуру цієї системи, прогнозувати стратегію її фу­нкціонування на значні проміжки часу, здійснювати оперативний контроль осно­вних економічних показників та ін. На превеликий жаль, саме цей вид діяльності, який створює передумови для підвищення стійкості фінансовій системи, сприяє її перспективному і стабільному розвитку не набув широкого розповсюдження в Україні. Об’єктивною необхідністю такого становища є недооцінка серйозності вказаного напрямку, яка обумовлена недостатньою підготовкою спеціалістів з питань управління сучасними складними фінансовими структурами.

Тому вирішення поставлених завдань, які пов’язані з дослідженням зовніш­нього та внутрішнього середовища функціонування фінансово-кредитних уста­нов різної складності і форми власності, їх керуванням на основі науково-обгрун­тованих рекомендацій, є безумовно настільки актуальним і важливим, що недоо­цінка серйозним економістом позитивних наслідків впровадження вказаних сис­темних досліджень у відповідних фінансових структурах просто неможлива.

У зв’язку з цим основною метою навчальної практики для студентів за на­прямком «фінанси і кредит» є формування у них сучасного економічного ми­с­лення та спеціальних знань з точки зору системного та процесного аналізу і під­ходу - аналізу фінансово-кредитних систем з урахуванням реального середовища - економіки України, знаходження прогнозних оцінок їх поведінки у майбут­ньому та вироблення на їх основі найбільш ефективних управлінських рішень і т. ін.

Завдання навчальної практики: підготовка фахівців до роботи в ринкових умовах. Знання теоретичних закономірностей, зарубіжного і вітчизняного дос­віду, а також діючої законодавчої і нормативної бази дозволить ефективно вико­нувати службові обов'язки, що покладаються на фінансистів підприємств і коме­рційних організацій всіх організаційно правових форм і форм власності.

Завданням навчальної практики для студентів напрямку "фінанси і кредит" є їх практична підготовка, яка повинна допомогти майбутнім працівникам фінан­сових інститутів різної орієнтації самостійно ста­вити та вирішувати задачі, що пов’язані з організацією як становлення, так і роз­витку фінансових структур, ве­денню та аналізу інформаційних потоків, що пов’язані з їх фінансовою діяльні­стю, а також прогнозуванню їх поведінки у майбутньому з урахуванням того со­ціально-економічного середовища, в якому вони функціонують і можливих сце­наріїв розвитку цих систем.

Вирішуючи завдання з використанням інструментарію теорії, студенти по­ви­нні навчатися користуватися різноманітними методами економічного аналізу, самостійно аналізувати та прогнозувати економічну реальність у фінансово-кре­дитній сфері як на рівні економіки країни в цілому, так і на рівні її окремих регі­онів, галузей, підприємств.

Вивчення курсу повинно надати студентам можливість самостійно або колек­тивно ставити і вирішувати завдання, які пов'язані з оцінкою реальних си­туацій і прийняттям відповідних рішень на етапах як становлення, так і розвитку фінансових структур з урахуванням особливостей існуючого соціально-економі­чного середовища України.

Однією з важливих умов успішного проведення виробничої практики є інди­відуальна робота студентів з науковою літературою, критична оцінка викла­деного і відбір потрібного матеріалу. Тому роботі з науковою літературою у цьому курсі приділяється велика увага.

У зв'язку з тим, що цей практикум є завершальним (перед виконанням сту­дентами дипломної роботи) у теоретико - практичній підготовці студентів, викла­дач може сам на власний розсуд приділити більш глибоку увагу деяким темам за рахунок годин, які відведені на інші теми. Програмою передбачається 90 годин практики.

Після завершення виробничої практики студент повинен:

Знати:

- структуру, функції і основні ланки фінансової системи підприємств;

- фінансові ресурси суб'єктів господарської діяльності;

- податкову систему України, систему заплати податків;

- роботу на фондовому ринку.

Уміти:

- на практиці застосувати теоретичні знання;

- складати фінансові плани, кошториси;

- обчислювати прибуток, податки, податки на них;

- аналізувати і визначати фінансове положення суб'єкта господарювання.

- володіти звичками роботи із законодавчими, нормативними і інструктив­ними документами з економічно - фінансових питань.

По закінченню практики студент представляє керівнику звіт.

 

МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

Мета практики: закріплення теоретичних знань, одержаних під час на­вчання в інституті та набуття практичних навичок роботи на місці про­ходження… В результаті виробничої практики студенти повинні: Знати:

II. ЗМІСТ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

Зміст виробничої практики визначається календарним планом роботи сту­дента-практиканта. Обсяг часу навантаження – 216 годин. Кредитів ECTS – 6.

III. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Загальні положення

Виробнича практика розглядається як форма адаптації студентів до умов та характеру майбутньої роботи. Вона дає можливість студентам засвоїти стиль… Крім того, під час виробничої практики студенти збирають дані для на­писання… Виробнича практика для студентів напрямку підготовки "Фінанси" орга­нізовується після закінчення 8 семестру.…

Порядок проходження практики

Безпосередньо за місцем проходження практики назначається загальний керівник та керівники практики за окремими розділами програми, які разом з… Виробничу практику необхідно розпочинати із ознайомлення студентами з…  

Керівництво і контроль за ходом виконання

Практики

Керівництво виробничою практикою здійснюється кафедрою фінансів. Кафе­дра видає студенту програму і щоденник проходження практики, визначає відпо­відальних керівників від інституту по кожній базі практики. Права та обов’язки керівників практики наведені в «Методичних рекомендаціях по проходженню виробничої практики для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Економіка і під­приємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» термін прохо­дження практики».

Звіт про виробничу практику

Основними критеріями при складанні звіту повинні бути програма та ка­ле­ндарно-тематичний план. Текстова частина звіту повинна мати розділи, які… Більш стосовно основні вимоги до звіту з практики наведені в «Методич­них…  

Критерії оцінювання

Переклад рейтингових балів

Норми оцінювання роботи студентів під час практики   Бали Зміст та ступінь виконання завдань …  

Нструкція по охороні праці студента-практиканта

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ   1.1. Справжня типова інструкція розроблена для студентів-практикантів, зайнятих експлуатацією ПЕВМ і ВДТ (далі…

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2. Білик М.Д., Павловська О.В., Притуляк Н.М. Фінансовий аналіз: Навч. по­сіб.-К.:КНЄУ,2005.-592с. 3. Ковалев В.В. Финансовый анализ: методы и процедуры.- М.: Финансы и… 4. Ковалев А.И., Привалов В.П. Анализ финансового состояния предприя­тия.- М.: центр экономики и…

– Конец работы –

Используемые теги: Робоча, Програма, ВИРОБНИЧА, практика, студентів, курсу, галузі, знань, Економіка, під, ємництво, напрям, підготовки, 030508, Фінанси, кредит, денна, форма, навчання0.202

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: РОБОЧА ПРОГРАМА ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» денна форма навчання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Методичні вказівки до виконання дипломних робіт галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит»
УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ФІНАНСІВ... ТА МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ... Кафедра фінансів і кредиту...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

ПРОГРАМА ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ для студентів ІІI курсу напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві»
ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ... СУМИ МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ...

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДЕРЖАВНИЙ ЕКЗАМЕН З ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ БАКАЛАВРСЬКИХ ПРОГРАМ З ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ ВСІХ ФОРМ НАВЧАННЯ
Випускники вищих навчальних закладів повинні орієнтуватися у широкому колі економічних питань позитивні вміти давати...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

Робоча програма і короткий конспект лекцій до самостійного вивчення курсу Економетрія 7.050106 Облік і аудит і 7.050107 Економіка підприємств
Харківська національна академія... міського господарства Робоча програма і короткий конспект лекцій...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Для виконання курсової роботи з дисципліни Аудит галузь знань 0305 Економіка і підприємництво
Миколаївський національний університет імені В О Сухомлинського... Факультет економіки... Кафедра Обліку та фінансів...

Краткий курс механики в качестве программы и методических указаний по изучению курса Физика Краткий курс механики: Программа и методические указания по изучению курса Физика / С
Федеральное агентство железнодорожного транспорта... Омский государственный университет путей сообщения...

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ Для студентів 5-К-Н курсу підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямком підготовки «Право»
Навчально науковий інститут заочного навчання... ЮРИДИЧНО ПСИХОЛОГІЧНИЙ Факультет...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам