Використання команди Підсумки

Використання команди Данные/Итогидопомагає впорядкувати спи­сок шляхом групування записів з виведенням проміжних результатів, се­редніх значень та іншої допоміжної інформації. Дана команда дозволяє виводити результуючу суму в верхній або нижній частині списку і полег­шує підсумовування числових стовпців. Список відображається у вигляді структури, що дозволяє згортати і розгортати окремі розділи.

Розглянемо роботу команди Итогина прикладі даних про оклади викладачів (мал.24).

мал.24

 

Включення проміжних підсумків у список здійснюється так:

1. Список доцільно відсортувати за полем, що містить групи. Наприклад, за місяцем, прізвищем тощо.

2. Виконати команду Данные/Итоги.Відкриється діалогове вікно Про­межуточные итоги(мал.25).

мал.25

3. Вибрати зі списку При каждом изменении вгрупу, для якої визначаються проміжні підсумки.

4. Вибрати зі списку Операцияодну з функцій (наприклад, Сума - додавання чисел у групі, Кількість - підрахунок кількості заповне­них клітинок у групі, Середнє - середнє арифметичне чисел у групі, Максимум - визначення найбільшого числа у групі, Мінімум - ви­значення найменшого числа у групі, Добуток - добуток чисел у гру­пі).

5. Вибрати зі списку Добавить итоги постовпці для розрахунку про­міжних підсумків. Для вибору стовпця необхідно поставити відмітку проти його назви.

Структура списку після виконання команди Итоги (мал.26) до­зволяє переглядати різні частини списку з допомогою кнопок, розміще­них в лівому полі аркуша.

мал.26

 

Кнопки у верхній частині поля, визначають кількість рівнів даних що відображаються і використовуються для виконання таких дій:

1 - Вивести тільки загальний підсумок;

2 - Вивести тільки загальний підсумок і проміжні підсумки;

3 - Вивести всі дані.

Кнопки з позначками (+) і (-) призначені для розгортання і згортання окремих груп.