рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЕКОНОМІЧНА, СОЦІАЛЬНА І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА

ЕКОНОМІЧНА, СОЦІАЛЬНА І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА - раздел Государство, Тема 13. ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄСТВА Задача Оцінки Ефективності Управління Персоналом Підприємства Полягає У Визна...

Задача оцінки ефективності управління персоналом підприємства полягає у визначенні:

1) економічної ефективності (характеризує досягнення цілі діяльності підприємства за рахунок кращого використання трудового потенціалу);

2) соціальної ефективності (виражає виконання чекань і задоволення потреб і інтересів робітників підприємства);

3) організаційної ефективності (оцінює цілісність і організаційну оформленість підприємства).

Кількісна оцінка економічної ефективності управління персоналом підприємства передбачає визначення витрат, необхідних для реалізації кадрової політики підприємства (рис.13.1).

Показники для оцінки економічної ефективності управління персоналом підприємства:

1. Співвідношення витрат, необхідних для забезпечення підприємства кваліфікованими кадрами, і результатів, отриманих від їхньої діяльності.

2. Відношення бюджету підрозділу підприємства до чисельності персоналу цього підрозділу.

3. Вартісна оцінка розходжень у результативності праці (визначається різницею оцінок результатів праці кращих і середніх працівників, що виконують однакову роботу).

Крім того, у ринковій економіці важливе значення мають такі економічні показники, як:

- прибуток;

- продуктивність праці;

- обсяг продажів;

- рентабельність;

- продуктивність праці працівників;

- співвідношення темпів росту продуктивності праці працівників з темпами росту середньої заробітної плати;

- фонд оплати праці і зарплатоємкість;

- витрати на керівництво.

 

 

 
 

 


Ї

 

 

Рис. 13.1 - Трудові витрати підприємства

Розглянемо методику розрахунку ефективності витрат на персонал, запропоновану Крамаренко В.І.Єдність економічної і соціальної ефективності роботи з пер­соналом визнається усіма фахівцями. Наслідком цьо­го є існування двох основних напрямків розрахунку ефективності витрат на персонал. По-перше, загальна ефективність витрат, тобто відносна величина ефекту, який вони приносять. По-друге, порівняльна ефективність витрат, визначати яку необхідно під час прийняття рішень, пов'язаних з різними варіантами техніч­них удосконалень, що внесені у процес праці і змінюють чисель­ність, склад, структуру та рівень оплати працівників, а отже, і самі витрати. Так, загальна ефективність витрат на персонал (Ев) (у відсотках) визначається як відношення результату діяльності за період до відповідних витрат:

Результат діяльності

Ев = ---------------------- ----- х 100% (13.1)

Витрати

Як результат діяльності можна при цьому розглядати: обсяг виготовленої продукції (реалізованих товарів), прибуток, а як вит­рати - фактичний фонд заробітної плати або суму прямих ви­плат персоналу, відрахувань у централізовані фонди, витрати на соціальні заходи. Ці показники доцільно аналізувати в ди­наміці за ряд років, а також порівнювати з результатами спорід­нених підприємств. У ситуації, коли постійно здійснюються різного роду нововведення, спрямовані на економію живої праці і створення більш сприятливих її умов, часто виникає потреба оцінити різні варіанти пов'язаних з цим інвестицій. За допомогою наведеної нижче формули можна приблизно підрахувати, за який термін (Ток) зроблені капітальні вкладення окупляться еко­номією на заробітній платі й інших соціальних виплатах (за умо­ви, що всі інші поточні витрати залишаться без змін):

К1 – К2

Ток = ------------------ , (13.2)

ЗП2 – ЗП1

де:

К1 , і К2, - капітальні вкладення по першому і другому варіантах;

ЗП1 і ЗП2 - заробітна плата, соціальні відрахування і виплати по

відповідних варіантах.

 

Іншим способом порівняння варіантів інвестицій є викорис­тання формули приведених витрат (Впр). З отриманих на її основі результатів обирається для реалізації найменший:

 

Впр = ЗП + Е х К , (13.3)

 

де:

ЗП - заробітна плата, соціальні виплати і платежі;

Е - нормативний коефіцієнт, обернений до терміну окупності (ставка банківського відсотку, норми амортизації і т.д.);

К - величина інвестицій.

 

Тут необхідно враховувати можливу різночасність здійснен­ня капітальних вкладень. Для усунення цієї обставини показники приводяться до якогось періоду. Розрахунок виконується таким чином: у першому випадку це робиться шляхом розподілу щорічної суми капітальних вкладень (К) на вираз (1 + Е), а в дру­гому - шляхом помноження їх на нього стільки разів, скільки років розділяє момент їхнього здійснення і відповідно час початку або завершення робіт.

Показники для оцінки соціальної ефективності управління персоналом підприємства:

1. Стан морально-психологічного клімату в трудовому колективі. Це дуже важливий соціальний показник, що дозволяє судити про мотивацію, потреби і конфліктність в трудовому колективі.

2. Показники, що характеризують вплив соціальних програм на результативність діяльності робітників і підприємства в цілому (підвищення продуктивності праці, поліпшення якості товарів, економія ресурсів).

Наприклад, ефект впливу програми розвитку робітників на підвищення продуктивності праці і поліпшення якості товарів, відповідно до методики американської компанії «Хоніуел», може бути визначений за формулою:

Е = Р• N• V• К - N• Z, (13.4)

 

де: Р - тривалість впливу програми на продуктивність праці і інші

чинники результативності;

N - число робітників, які пройшли навчання;

V - вартісна оцінка розходження у результативності праці кра-

щих і середніх робітників, що виконують однакову роботу;

К - коефіцієнт, що характеризує ефект навчання робітників

(зростання результативності, виражене у частках);

Z - витрати на навчання одного робітника;

3. Ступінь задоволеності персоналу роботою (оцінюється на основі аналізу думок і реакції робітників на кадрову політику підприємства і її окремі напрямки).

Такі думки виявляються за допомогою обстеження шляхом анкетування або інтерв'ювання. Обстеження можуть охоплювати велике коло питань: загальну задоволеність роботою; задоволеність конкурентноздатністю робочої сили; організацією праці; її продуктивністю і оплатою і т.д.;

4. Середні витрати на кадрові заходи у розрахунку на одного працівника:

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема 13. ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄСТВА

Економічна соціальна і організаційна ефективність управління персоналом... Оцінка комплексної ефективності управління персоналом підприємства...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЕКОНОМІЧНА, СОЦІАЛЬНА І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Загальна вартість навчання
  Середні витрати на навчання = одного працівника Кількість робітників, що навчилися (13.6)

ОЦІНКА КОМПЛЕКСНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
  Комплексна ефективність управління персоналом підприємства розраховується як відношення фактично досягнутих відповідних показників до базисних значень кінцевих результатів діяльност

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги