Методи виділення файлів та папок

Файли, папки можна виділяти поодинці, суміжними та несуміжними групами. Для виділення файлів або папок поодинці достатньо навести курсор мишки на об'єкт (на його піктограму) та клацнути лівою кнопкою мишки.

Для виділення груп суміжних об'єктів (файлів та папок) існує прос­тий спосіб виділення їх рамкою. Для цього необхідно виконати такі дії:

1. Вказати першу вершину прямокутної рамки. Для цього потрібно на­вести курсор мишки у вільному місці області відображення вмісту папки в тому місці, де на думку користувача повинна знаходитись пер­ша вершина рамки, так, щоб рамка охоплювала всі потрібні об'єкти.

2. Натиснути ліву кнопку мишки та утримуючи її натиснутою, пересу­вати курсор у бік групи об'єктів, обводячи їх рамкою. З-під курсора «виростає» синя рамка, якою необхідно хоча б частково обвести всі об'єкти, які потрібно виділити. По мірі того, як рамка буде перекрива­ти кожен новий об'єкт, він буде фарбуватись в інший колір, що вказує на те, що даний об'єкт буде виділений.

3. Після закінчення виділення рамкою всіх об'єктів відпустити ліву кнопку мишки.

Існує також інший спосіб виділення суміжних об'єктів. Можна просто клацати лівою кнопкою мишки на папках та файлах одночасно утриму­ючи натиснутою клавішу Shift. Зазначимо, що якщо користувач клацне мишкою при натиснутій клавіші Shiftна, наприклад, першому та п'ятому файлі зі списку, то автоматично будуть виділені всі файли з першого по п'ятий включно.

Часто виникає необхідність виділення несуміжних файлів. Для тако­го виділення достатньо клацати лівою кнопкою мишки на піктограмах потрібних файлів або папок, утримуючи при цьому натиснутою клавішу Ctrl.