Структура типового вікна Windows XP

Стандартне вікно Windows XP містить такі елементи (рис. 3):

Рядок заголовку. Відображає назву вікна, у лівій частині міститься кнопка управляючого меню, у правій частині містяться кнопки згортання, розгортан­ня на весь екран/відновлення в попереднє положення та закриття вікна.

Рис. 3

Рядок меню. Містить кнопки меню, натискаючи на які, користувач за­ходить у відповідне меню. Як самі меню, так і команди в них обираються натисканням лівої кнопки мишки. Якщо праворуч від назви команди ме­ню знаходиться чорна стрілка, то на таку команду меню достатньо про­сто навести курсор мишки, після чого відкриється підменю. Якщо назва команди закінчується трьома крапками (наприклад, Свойства папки...), то це означає, що після вибору такої команди на екрані обов'язково з'я­виться ще вікно. У випадку, коли ім'я команди меню не містить трьох крапок, команда безпосередньо виконує певні дії.

В рядку меню може бути багато пунктів. Такі пункти як Файл, Правка, Вид,Справка – присутні завжди.

Меню Файл використовують для роботи з дисками, папками, файлами. Залежно від типу вибраного об'єкта, може змінюватися перелік команд цього меню.

Меню Правка найчастіше використовуєть для вибору об’єктів, а також їх редагування.

МенюВидпризначено для зміни параметрів перегляду інформації у вікні.

Меню Справкавикористовується для отримання довідкової інформації.

Приклад меню з командами різного типу наведений на рис. 4,а. Ми бачимо, що після вибору команди, поряд з назвою якої наявна чорна стрілка, з'являється підменю (рис. 4,б). Прапорці, які стоять ліворуч від назв пунктів меню, вказують на те, що даний пункт є просто опцією, встановивши біля якої прапорець, ми її активуємо. На рис. 4,а чорна крапка біля пункту меню вказує на те, що серед групи ко­манд меню, які знаходяться між двома роздільними лініями, одночасно може бути відмічена тільки одна команда.

а) б) Рис. 4

Панелі інструментів. Це група елементів, на кожному з яких знаходять­ся кнопки. Наприклад, у вікні папки ми за замовчуванням можемо бачити панелі інструментів Обычные кнопки та Адресная строка. Всі кнопки, як і команди меню, обираються одиничним натисканням лівою кнопкою мишки. За бажанням панелі інструментів у вікні папки можна прибрати або, навпа­ки, показати додаткові. Для цього необхідно виконати наступні дії:

- зайти у меню Вид;

- обрати команду Панели инструментов;

- в підменю встановити прапорець біля панелі інструментів, яку необхід­но показати, або зняти прапорець, якщо панель інструментів необхідно забрати (встановлення та зняття прапорця також проводимо, клацнув­ши один раз лівою кнопкою мишки на необхідній команді меню).

Область відображеннявмісту відкритої піктограми(або основне поле типового вікна). В цій області знаходяться всі пік­тограми, які присутні в поточній папці (поточна папка - це папка, в якій на даний момент працює користувач).