рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙМАННЯ (ЗДАВАННЯ) СПРАВ І ПОСАДИ КЕРІВНИМ СКЛАДОМ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ

ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙМАННЯ (ЗДАВАННЯ) СПРАВ І ПОСАДИ КЕРІВНИМ СКЛАДОМ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ - раздел Домостроительство, Методичні рекомендації з порядку приймання та здавання справ і посади особами офіцерського складу Збройних Сил України 6.1. Порядок Прийняття І Здавання Посади Командира Військової Частини...

6.1. Порядок прийняття і здавання посади командира військової частини (корабля)

Командир вступає в командування військовою частиною (кораблем) на підставі розпорядження або наказу старшого командира (начальника).

Командир військової частини (корабля) приймає або здає посаду в присутності представника від старшого командира (начальника) [2].

До вступу в командування військовою частиною новопризначений командир повинен ретельно та всебічно підготуватися до прийому посади, вивчити вимоги керівних документів та статутів ЗС України, порядок прийняття посади, обов’язки за новою посадою. Для прийняття і здавання посади наказом старшого командира (начальника) призначаються комісії, які після проведення перевірки складають відповідні акти [2].

Строк приймання та здавання справ і посади рахується з моменту прибуття до військової частини (підрозділу), призначеної для прийому справ і посади особи.

Алгоритм прийняття посади командира військової частини (корабля) наведений на рис. 6.1.

Старший командир (начальник) або його представник представляє новопризначеного командира особовому складу військової частини.

Після представлення особовому складу військової частини новопризначений командир обходить стрій особового складу військової частини та оголошує час (протягом 1-2 діб) і порядок проведення опитування військовослужбовців з метою виявлення та задоволення їх заяв та скарг, встановлює час, черговість доповідей та подання рапортів заступниками, начальниками служб, командирами батальйонів, дивізіонів та окремих рот про стан підпорядкованих служб та підрозділів, інформує про порядок роботи комісії з прийняття та здавання посади.

Опитування особового складу проводиться згідно Статуту внутрішньої служби ЗС України [2, Статут внутрішньої служби ЗС України, ст. 48, додаток 6]. Перед опитуванням він зобов’язаний ознайомитися зі змістом книги пропозицій, заяв та скарг.

Опитування кожної категорії військовослужбовців (рядовий склад, сержантський і старшинський склад, офіцерський склад, військовослужбовці-жінки) проводиться окремо. Опитування офіцерів проводиться за посадами - окремо командирів взводів, рот, батальйонів та осіб, прирівняних до них. Заступники командирів (від роти і вище) опитуються окремо від своїх командирів, а офіцери управління частиною - окремо від офіцерів підрозділів [2]. Опитування рядового складу проводиться поротно.

Усі заяви (скарги), подані під час опитування, реєструються в книзі пропозицій, заяв і скарг військової частини.

Прийняття посади командира військової частини проводиться за календарним планом, який розробляється тим, хто приймає, та тим, хто здає посаду, а також головою комісії.

Цей план розробляється в довільній формі і повинен передбачати виконання всіх заходів у межах часу, відведеного на приймання і здавання справ та посади.

 

 

 

Рис 6.1 Алгоритм прийняття посади командира військової частини (корабля)

 

Календарний план може включати такі питання:

черговість та строки заслуховування доповідей посадових осіб, підпорядкованих тому, хто здає справи і посаду;

черговість та строки перевірки служб і різних об’єктів господарства;

строк, у який повинні бути проведені за книгами і картками обліку всі прибуткові та витратні операції згідно з документами, виписаними на підставі вказівок особи, яка здає справи і посаду;

окремі строки складання відомостей наявності та якісного стану матеріальних засобів за окремими службами і об’єктами господарства;

кінцевий строк складання відомостей наявності та якісного стану матеріальних засобів та оформлення актів.

Календарний план затверджується старшим командиром (начальником).

Командиру військової частини, спираючись на роботу комісій, необхідно взяти особисто участь у перевірці та вивченні нижчеперелічених головних питань:

укомплектованості особовим складом, ОВТ;

стану бойової та мобілізаційної готовності військової частини, бойової підготовки;

морального-психологічного стану особового складу, стану військової дисципліни особового складу та служби військ;

забезпеченості військової частини всіма видами матеріальних засобів та їх стану;

стану казарм, парків, складів, інших приміщень житлового та нежитлового фонду, об’єктів навчальної і матеріально-технічної бази та інших об’єктів, закріплених за військовою частиною.

Перевірку цих питань та стану справ у підрозділах командир військової частини вивчає за документами, актами підсумкових та інших перевірок, результатами роботи комісій, оглядом об’єктів та приміщень, а також заслуховує доповіді своїх заступників, начальників служб, командирів підрозділів. Також командир військової частини з дозволу старшого командира (начальника) може перевірити підготовку підрозділів шляхом проведення контрольних занять, тренувань, стрільб та водіння без порушення плану бойової підготовки. Наприкінці кожного дня роботи з прийняття і здавання посади підбиваються підсумки роботи комісій та уточнюється обсяг роботи на наступний день.

Стан бойової і професійної підготовки особового складу визначається за результатами останніх інспекторських (контрольних) перевірок, виконанням навчальних планів та функціональних обов’язків посадовими особами у ході роботи.

Перевірка бойової і мобілізаційної готовності підпорядкованих підрозділів і військових частин (служб) здійснюється шляхом ознайомлення з відповідними документами (планом приведення військової частини у встановлені ступені бойової готовності, мобілізаційним планом та іншими), районами зосередження за бойовою тривогою підпорядкованих підрозділів і військових частин та збору їх для виходу на навчання, для гасіння пожежі, ліквідації наслідків стихійних явищ та вирішення інших завдань.

Укомплектованість підрозділів, військових частин (служб) вивчається шляхом порівняння штатної і облікової чисельності особового складу та наявності техніки. При ознайомленні з особовим складом особа, яка приймає посаду, заслуховує відгуки особи, яка здає справи і посаду, про ділові та моральні якості підпорядкованих військовослужбовців і перспективи їх подальшої служби.

Ознайомлення з результатами раніше проведених перевірок повинно розпочинатись з актів документальної ревізії (перевірки господарської діяльності, інспекторської перевірки), висновків вищих органів і наказів командира військової частини (підрозділу) за результатами цих перевірок.

При перевірці стану обліку і звітності, законності господарських операцій, перш за все, слід встановити, відповідає чи ні заведений облік і звітність нормативним документам. Після того звіряються дані обліку військової частини (підрозділу) з обліком вищих органів. У ході роботи встановлюється правильність здійснених записів у книгах обліку матеріальних засобів і виведених у них лишків.

Наявність, якісний стан, умови зберігання матеріальних засобів, експлуатації і ремонту техніки встановлюються тим, хто приймає справи і посаду, вибірково. При цьому послідовно перевіряються: записи в книгах і картках обліку з часу останньої перевірки; кількісний та якісний стан усіх видів матеріальних засобів на складах і в підрозділах та стан забезпеченості; комплектність і умови збереження матеріальних засобів недоторканного запасу.

При перевірці наявності і стану матеріальних засобів у підрозділах (військових частинах) і на складах поточного забезпечення особлива увага приділяється тому майну, яке найчастіше втрачається, а на складах недоторканного запасу – умовам зберігання, поновленню запасів і дотриманню встановленої комплектності.

Особа, яка приймає справи і посаду, перевіряє також використання виділених коштів в підпорядкованих службах.

По закінченні встановленого строку і роботи з прийняття посади комісія за результатами роботи складає акти:

1. Акт про прийняття і здавання посади (додаток 3).

2. Акт про прийняття і здавання озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки (додаток 4).

3. Акт про прийняття і здавання військового та фінансового господарства (додаток 5).

В акті про прийняття і здавання посади командира військової частини вказується:

дані про особовий склад за списком та наявний склад військової частини;

морально-психологічний стан особового складу та стан військової дисципліни;

стан бойової підготовки і навчальної матеріально-технічної бази;

стан бойової та мобілізаційної готовності;

стан охорони державної таємниці.

В акті про прийняття і здавання озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки зазначається їх кількість за документами і фактична наявність, якісний і технічний стан, умови утримання та зберігання.

В акті про прийняття і здавання військового та фінансового господарства військової частини зазначаються відомості про житлово-побутові умови, наявність і стан будівель, споруд, інвентарю та обладнання; законність витрат, облік і стан зберігання пального, продовольства, речового і технічного майна, інших матеріальних засобів, як поточного забезпечення, так і непорушного запасу, а також облік і використання коштів.

Акти підписуються особою, що здає посаду, та особою, що приймає, членами комісії, відповідними заступниками командира військової частини (начальниками служб) та подаються на затвердження старшому командиру (начальнику). Старший начальник при затвердженні актів зобов’язаний розглянути заперечення. При необхідності, для виявлення дійсного стану речей і розбору заперечень особи, яка здає (приймає) посаду, розпорядженням командира військової частини призначається службове розслідування, яке повинно бути закінчено в двотижневий строк.

У тих випадках, коли той, хто здає, або новопризначений командир (начальник) має по окремих статтях акту заперечення, він викладає їх у письмовій формі в акті під час його підписання.

Старший командир (начальник) при затвердженні акта про приймання та здавання справ і посади зобов'язаний розглянути заперечення. При необхідності, для виявлення дійсного стану речей і розбору заперечень особи, яка здає (приймає) справи і посаду, розпорядженням командира військової частини (підрозділу) призначається службове розслідування, яке повинно бути закінчено в двотижневий строк.

Рішення щодо усунення зазначених у акті приймання та здавання справ і посади недоліків повинно бути прийнято старшим командиром (начальником) не пізніше 10-денного строку. У тому випадку, коли за результатами нестачі проводиться службове розслідування, рішення про притягнення винного до відповідальності повинно бути прийнято не пізніше місячного строку з дня закінчення розслідування. Особа, яка здає справи і посаду, відбуває до нового місця служби після затвердження акта про приймання і здавання справ і посади старшим командиром (начальником), а в тому випадку, коли виявлена нестача — після прийняття щодо них відповідного рішення.

В цей же день новопризначений командир наказом по військовій частині оголошує про вступ у командування військовою частиною та доповідає про це рапортом старшому командиру (начальнику).

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Методичні рекомендації з порядку приймання та здавання справ і посади особами офіцерського складу Збройних Сил України

Департамент кадрової політики... Науково методичний центр кадрової політики... Методичні рекомендації...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙМАННЯ (ЗДАВАННЯ) СПРАВ І ПОСАДИ КЕРІВНИМ СКЛАДОМ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Командир (начальник) несе повну відповідальність за бойову та мобілізаційну готовність підпорядкованого підрозділу, бойову та гуманітарну підготовку, виховання, військову дисципліну та морально-пси

Перелік необхідних документів
Військовослужбовці, які прибувають до місця служби, повинні мати з собою наступні документи: посвідчення офіцера, паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер, диплом про закінчення навчальн

Перевезення військовослужбовців, членів їх сімей та особистих речей
Перевезення військовослужбовців здійснюється відповідно до Закону України вiд 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (зі змінами)

Приймання особового складу
Облік особового складу розподіляється на штатно-посадовий, статистичний (кількісний) і персональний (поіменний) . Штатно-посадовий облік ведеться у кожному підрозділі і в кожній військовій

Приймання озброєння та військової техніки
Командир підрозділу відповідає за стан і збереження озброєння, боєприпасів, техніки та майна підрозділу, тому він повинен сумлінно і відповідально ставитися до прийняття ОВТ, майна, яке обліковане

Прийняття стрілецької зброї та боєприпасів
У військових частинах облік зброї та боєприпасів ведеться за книгами обліку наявності і руху матеріальних засобів (форма 27), які наведені в наказі Міністра оборони СРСР 1979 року № 260 “Про введен

Прийняття матеріальних засобів підрозділу
Матеріальні засоби, які є у підрозділі (крім танкової та автомобільної техніки і майна, а також інженерної техніки і пального), обліковуються старшиною в цілому за підрозділ, як правило, в одній кн

Оцінка рівня підготовленості ланки управління
При оцінці рівня підготовленості ланки управління (на прикладі командирів взводів (відділень, танків)) необхідно визначити: - вміння командирів підрозділів керувати своїми підрозділами;

Оцінка морального і психологічного стану та стану військової дисципліни
Оцінюючи рівень морального і психологічного стану та стану військової дисципліни, необхідно вивчити: - стан військової дисципліни у підрозділі (оцінка стану військової дисципліни проводить

Терміни приймання та здавання справ і посади
Терміни приймання та здавання справ і посади рахується з моменту прибуття до військової частини, призначеної для прийому справ і посади особи. Для приймання справ і посади встановлюються т

Основні етапи приймання та здавання справ і посади
Керівництво військовим господарством у підпорядкованих службах (службі, підрозділі) до закінчення приймання і здавання справ і посади (до затвердження акта) здійснює особа, яка здає справи та посад

Складання документів з приймання та здавання справ і посади
Особа, яка приймає посаду, разом з особою, яка її здає, за результатами приймання та здавання справ і посади складають акт (додаток 1). Форма акту довільна, але в ньому відповідно до Статуту внутрі

Оформлення обхідного листа
Одним з етапів здавання посади є оформлення обхідного листа. Обхідний лист – документ, що підтверджує відсутність будь-яких заборгованостей у військовослужбовця, що звільн

Порядок прийняття і здавання посади начальника штабу військової частини
  Офіцеру, призначеному на посаду начальника штабу військової частини, після представлення командиру військової частини, необхідно познайомитись з посадовими особами штабу військової

Порядок приймання і здавання справ і посади заступника командира військової частини з тилу
Офіцеру, призначеному на посаду заступника командира військової частини з тилу, після представлення командиру військової частини, необхідно познайомитись з посадовими особами військової частини,

Порядок приймання і здавання справ і посади заступника командира військової частини з озброєння
Алгоритм прийняття посади заступника командира військової частини з озброєння наведено на рис. 6.4 Офіцеру, призначеному на посаду заступника командира військової частини з озброєння, післ

ВИСНОВКИ
  Процес приймання та здавання справ і посади є надзвичайно важливим етапом становлення на відповідній посаді, подальшого проходження військової служби та умовою успішного кар’єрного

СПИСОК ПОСИЛАНЬ
  1. Закон України вiд 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (зі змінами). 2. Статути Збройних Сил України

ВІДОМІСТЬ НАЯВНОСТІ ТА ЯКІСНОГО СТАНУ МАТЕРІАЛЬНИХ ЗАСОБІВ
№ з/п Найменування матеріальних засобів Од. обліку По книзі обліку В наявності Нестача засобів

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги