рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Варіанти таких постанов.

Варіанти таких постанов. - раздел Домостроительство, АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ На Військового Ліцеїста: ...

На військового ліцеїста:

"Виразкова хвороба у фазі ремісії. Зарубцьована виразка дванадця­типалої кишки з незначною рубцевою деформацією без порушення функцій".

Причинний зв'язок - заповненню не підлягає.

"На підставі статті 54 "в" графи 36 (додаток 3-Г), графи І (додаток - 1) Розкладу хвороб наказу Міністра оборони України від 04.01.94 № 2, від 12.07.99 № 207, непридатний до навчання у військовому ліцеї. Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено здатний у воєнний час".

На військовослужбовця, який проходить службу в аеромобільних
військах
(плавскладі, морській піхоті, спецспорудах):
"Міжхребцевий остеохондроз попереково-крижового відділу хребта з больовим синдромом при фізичних навантаженнях та незначним порушенням функції.

Захворювання, яке пов'язане з проходженням військової служби.

На підставі статті 71 "в" графи III Розкладу хвороб наказу Міністра оборони України від 04.01.94 № 2, від 12.07.99 № 207, непридатний до служби в аеромобільних військах (плавскладі, морській піхоті, спецспорудах). Придатний (обмежено придатний) до військової служби".

На військовослужбовця, який працює з РР, ДШ (КРП, ЕМП, ЛВ:

"Хронічний панкреатит, рідко рецидивуючий перебіг у фазі нестій­кої ремісії з незначним порушенням функції.

Захворювання, так, пов'язане з проходженням військової служби. На підставі статті 55 "в" графи 16 (додаток 3-Б), графи III (додаток -1) Розкладу хвороб наказу Міністра оборони України від 04.01.94 № 2, від 12.07.99 № 207, непридатний до служби (роботи) з радіоактивними речовинами. Придатний до військової служби".

Оформлене свідоцтво про хворобу в усіх випадках підписується тільки головою та секретарем ВЛК і скріплюється гербовою печаткою лікувально-профілактичного закладу, де проводився медичний огляд військово­службовця.

У кінці свідоцтва про хворобу необхідно вказувати повну адресу ВЛК.

На засіданні ВЛК голова комісії повинен кожному оглянутому оголосити діагноз захворювання (наслідків травми) та рішення комісії про ступінь придатності до військової служби, причинний зв'язок захворювання (наслідків травми).

Слід пам'ятати, що ВЛК у свідоцтві про хворобу виносить тільки відповідне рішення за станом здоров'я, причинний зв'язок захворювання (наслідків травм), яке обов'язково затверджується штатною ВЛК за територіальним принципом.

Затвердження свідоцтва про хворобу надає як медичну, так і юридичну основи і є підставою для командира частини (закладу, установи тощо) на оформлення документів для звільнення зі служби військовослужбовця за станом здоров'я.

Оформлене та затверджене свідоцтво про хворобу дійсне протягом одного року з дня медичного огляду військовослужбовця; після закінчення цього терміну проводиться повторний медичний огляд.

Свідоцтво про хворобу, як правило, повинно складатися в 4-х примір­никах, при необхідності і більше. Перші два примірника затвердженого свідоцтва про хворобу з лікувально-профілактичного закладу, де прово­дився огляд, направляються на адресу командира частини (закладу, установи) для реалізації рішення ВЛК. Третій екземпляр зберігається у штатній ВЛК протягом 5 років, четвертий зберігається у ВЛК лікувально-профілактичного закладу протягом 3-х років як додаток до книги протоколів засідання ВЛК.

У випадках втрати затвердженого свідоцтва про хворобу або з інших поважних причин, дозволяється знімати копію в одному екземплярі (тільки за запитом посадових осіб).

Другим важливим експертним документом довготривалого збереження є довідка. Довідка частіше всього складається на оглянутих ВЛК, яким виноситься рішення: "обмежено придатний до військової служби, потребує відпустки за станом здоров'я (від 30 до 60 діб), звіль­нення від виконання службових обов'язків до 15 діб" та інші. Довідка з рішенням ВЛК - "обмежено придатний до військової служби" підлягає затвердженню, а "потребує відпустки за станом здоров'я" підлягає контролю в штатній ВЛК.

Кількість таких довідок, порядок оформлення, відправлення, збере­ження - аналогічно порядку оформлення свідоцтва про хворобу. В усіх інших випадках оформлення довідки з рішенням ВЛК контролю та затвердженню штатною ВЛК не підлягають.

Якщо військовослужбовці та члени їх сімей інших силових структур знаходяться у військових лікувально-профілактичних закладах МО України та оглянуті ВЛК, то складені експертні документи (свідоцтво про хворобу, довідка) підлягають розгляду та затвердженню у відповідних штатних ВЛК військових формувань, передбачених законодавством України.

Згідно Закону України від 18.06.99 № 766 - XIV "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" лікарям, які приймають участь у медичному огляді військовослужбовців, доцільно знати, що початком проходження військової служби вважається:

- день прибуття до військового комісаріату для відправлення у
військову частину;

- день зарахування в списки особового складу військової частини
(військового закладу, установи тощо);

- день призначення на посаду курсанта (слухача) ВНЗ.

Закінченням проходження військової служби вважається день, з
якого військовослужбовець виключений наказом по військовій
частині (військовому закладу, установі тощо) із списків особового
складу.

Звільнення військовослужбовців з військової служби за станом
здоров'я здійснюється на підставі постанови ВЛК про непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Велике значення при медичному огляді військовослужбовців, огляну­тих ВЛК за графою III Розкладу хвороб наказу Міністра оборони України від 04.01.94 № 2, від 12.07.99 № 207, має індивідуальна оцінка ступеня придатності до військової служби за станом здоров'я.

Практично усі пункти "б" статей Розкладу хвороб графи III передбача­ють: "Придатність до військової служби і служби за військовою спеціаль­ністю визначається індивідуально". Це означає, що ВЛК має право винести одну з постанов:

- "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено
здатний у воєнний час";

- "Обмежено придатний до військової служби".

Пункти "в" статей Розкладу хвороб графи III передбачають: "Придат­ність до військової служби або обмежена придатність визначаються індиві­дуально". У даному випадку ВЛК має право винести одну із постанов:

- "Обмежено придатний до військової служби";

- "Придатний до військової служби".

При винесенні рішення про ступінь придатності до військової служби слід використовувати індивідуальний підхід з урахуванням соціального захисту військовослужбовців і стану їх здоров'я.

Пунктом 256 наказу Міністра оборони України від 04.01.94 №2 передбачено винесення постанови ВЛК про ступінь придатності до військової служби за сукупністю захворювань.

Під "сукупністю захворювань" слід розуміти не суму статей Розкладу хвороб та захворювань, а враховувати індивідуальну оцінку стану здоров'я оглянутого, взаємний зв'язок тяжкості та погіршення перебігу хвороби, можливі ускладнення, не визначений кінець хвороби, з втратою праце­здатності та можливою інвалідизацією.

З урахуванням вищесказаного, ВЛК мають право за сукупністю захворювань виносити рішення, як "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено здатний у воєнний час". Приклад оцінки такої постанови: "ст. пр-к у віці 45 років, при вислузі років у ЗС - 26 років, за результатами обстежень підходить під дію статей 39 "в", 40 "в", 41 "в", 42 "в" Розкладу хвороб. Згідно вивчених документів періодично лікується, наглядається у терапевта, хірурга, невропатолога".

Для розгляду обгрунтування винесених експертних постанов разом з експертними документами в штатні ВЛК необхідно подавати на військовослужбовців:

- які оглядаються з приводу психічних захворювань: історію хвороби зі службовою, медичною характеристиками та іншими документами, які підтверджують обгрунтованість винесеного експертного рішен­ня, медичну книжку;

- які оглядаються із-за наслідків травм (поранень, контузій, каліцтв):
історію хвороби зі службовою, медичною характеристиками; довідку
про обставини отримання травми встановленого зразка; завірену ксерокопію посвідчення учасника бойових дій; виписку із особистої
справи офіцера, пункти 13, 14; медичну книжку; рентгенівські знімки;
у випадках, коли необхідні додаткові відомості на військовослужбовців, які приймали участь у Міжнародних миротворчих операціях та
які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) військово-
медичні документи знаходяться на збереженні в Галузевому державному архіві МО України (01010 м. Київ, вул. Січневого Повстання, 1);

- які оглядаються із-за наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
історію хвороби з медичною, службовою характеристиками; завірену
ксерокопію посвідчення ліквідатора аварії на ЧАЕС; витяг із
особової справи офіцера п. 13; медичну книжку;

- які оглядаються з приводу наслідків аварії на ядерних об'єктах,
випробуванні ядерної зброї: історію хвороби з медичною, службовою
характеристиками; завірену ксерокопію посвідчення ліквідатора;
виписку із особистої справи офіцера п. 13 або довідку із архіву, яка підтверджує участь оглянутого в ліквідації аварії (випробуванні); медичну книжку;

- яким прийнята постанова про непридатність до військової служби зі
зняттям з військового обліку (загальне захворювання): історію
хвороби з медичною, службовою характеристиками, медичну
книжку, рентгенівські знімки та інші медичні документи;

- які оглянуті за графою III Розкладу хвороб та прийнята постанова
про непридатність або обмежену придатність їх до військової
служби у віці до ЗО років: історію хвороби з медичною, службовою
характеристиками, медичну книжку, рентгенівські знімки та інші
медичні документи.

На членів сімей військовослужбовців, які оглядаються за пунктом 74 Положення про ВЛК та медичний огляд у ЗС України:

- витяги із стаціонарного (амбулаторного) огляду, амбулаторну
картку з обстеженням та оглядом спеціалістів, заключення
(постанови) лікарсько-контрольних комісій (ЛКК) не більше річної
давності або МСЕК, направлення командира з'єднання, йому рівним
та вище, з чіткою метою медичного огляду члена сім'ї військово­
службовця.

У зв'язку з реорганізаційними заходами у ЗС України (скороченням кількості особового складу, переходом на військову службу за контрактом, небажанням продовжувати військову службу офіцерами молодого віку тощо), медичний огляд ВЛК за графою III Розкладу хвороб для визначення ступеня придатності до військової служби проводити тільки за направленням командира частини (установи, закладу тощо).

Медичний огляд в амбулаторних умовах.Реорганізаційні заходи торкнулися лікувально-профілактичних за­кладів МО України - введені відділення амбулаторно-поліклінічної допомоги. Виникла потреба у проведенні медичного огляду військово­службовців, членів їх сімей в амбулаторних умовах.

До протипоказань у проведенні медичного огляду ВЛК в амбулаторних умовах відносяться:

- захворювання та наслідки травм з невизначеним закінченням хвороби;

- захворювання та наслідки травм оглянутих за графою III Розкладу
хвороб до 30-літнього віку;

- вірусні гепатити, туберкульоз органів дихання та інших органів;

- злоякісні новоутворення;

- хвороби крові та кровотворних органів;

- хвороби ендокринної системи, розлади харчування та обміну речовин;

- розлади психіки та поведінки;

- вроджені та набуті вади серця;

- гіпертонічна хвороба та симптоматичні гіпертензії у військовослужбовців строкової служби;

- системні хвороби сполучної тканини;

- хронічні захворювання нирок, аномалії розвитку сечостатевих органів;

- бронхіальна астма, алергічні захворювання;

- нічне нетримання сечі;

- всі захворювання та наслідки травм, пов'язані з дією РР, ДІВ, ЕМП, ЛВ.

З метою покращення якості ВЛЕ в амбу­латорних умовах та контролю за цією роботою вводиться карта амбулатор­ного медичного огляду (КАМО) військовослужбовців, членів їх сімей тощо.

КАМО - доповнений та змінений додаток №12 до наказу Міністра обо­рони України від 04.01.94 № 2 і є варіантом історії хвороби. Запровад­жується та оформляється на оглянутих ВЛК тільки в амбулаторних умовах, є військово-експертним документом як додаток до книги прото­колів засідань ВЛК; термін зберігання 5 років.

Порядок заповнення та оформлення КАМО:

- номер карти повинен відповідати порядковому номеру оглянутого в
книзі протоколів засідань ВЛК;

- оформляється на двох аркушах в одному примірнику з обов'язко­
вими полями для підшиву в справу (3 см);

- заповнення пунктів карти з 1 по 10 та 17 здійснюється секретарем
ВЛК, пунктів з 10 по 17 - лікарями-спеціалістами, які проводять
обстеження та медичний огляд;

- у 8 пункті карти секретарем ВЛК вписуються тільки наднеобхідніші
обстеження (наприклад - клінічні аналізи крові, сечі, ЕКГ, флюорографія органів грудної клітки) та огляд лікаря - спеціаліста в першу
чергу;

- додаткові та складні методи обстеження, які необхідні для
встановлення діагнозу та експертного рішення, призначаються
лікарями-спеціалістами в процесі огляду;

- у випадках, коли опис проведеного обстеження, огляду та
експертного рішення не вкладається у відведене місце карти,
дозволяється описувати їх на додатковому аркуші за підписом
лікаря-спеціаліста та вклеювати у матеріали обстеження;

- при медичному огляді військовослужбовців-жінок обов'язковий
огляд та експертне рішення лікаря-гінеколога;

- медичний огляд та експертне рішення лікарів інших спеціальностей
проводиться при необхідності за рекомендацією хірурга, терапевта,
невропатолога тощо;

- всі обстеження, додаткові листи огляду повинні вклеюватись у карту;

- оформлена карта розглядається на засіданні ВЛК, де оглянутому
доводиться до відома встановлений діагноз, статті Розкладу хвороб,
ступінь придатності (непридатності) до військової служби (спе­ціальності) та причинний зв'язок. Постанова ВЛК підписується головою, членами (не менше двох) та секретарем комісії;

- після винесеного рішення ВЛК складається відповідний експертний
документ (свідоцтво про хворобу, довідка);

- оформлене та перевірене свідоцтво про хворобу (довідка) підписується тільки головою та секретарем ВЛК, скріпляється відтиском печатки
лікувального закладу і разом з картою (при необхідності) направляєть­ся на розгляд для затвердження (контроль) в штатну ВЛК;

- при винесенні експертного рішення ВЛК про потребу у відпустці за
станом здоров'я (на ЗО діб та більше) або потребу звільнення від
виконання службових обов'язків (більше 6 діб) медичний огляд проводиться, як правило, лікарем-спеціалістом за профілем захворювання (травми). Огляд інших лікарів-спеціалістів проводиться тільки за показами;

- при необхідності у п. 17 карти також виносяться рішення ВЛК про
проведення обстеження в умовах стаціонару та огляд ВЛК.

Право на звільнення від виконання службових обов'язків військовослужбовця до 6 діб має лікар частини, установи, закладу тощо, який про­водить амбулаторний прийом хворих; про це він робить відповідний запис в медичну книжку (амбулаторну карту) і книгу обліку хворих в амбула­торії. Таке право на звільнення військовослужбовця мають лікарі стаціо­нару, які після виписки хворого проводять запис у виписний епікриз. Слід пам'ятати, що звільнення від виконання службових обов'язків військово­службовця проводиться командиром частини (закладу, установи тощо) на підставі висновку лікаря. Оформлення і видача листка непрацездатності проводиться згідно вимог чинного законодавства МОЗ України (крім військовослужбовців) і не входить в компетенцію ВЛК. Вагітні військовослужбовці-жінки за направленням командира частини оглядаються ВЛК з винесенням рішення про право на відпустку по вагітності з оформленням довідки (додаток № 18 до наказу МО України від 04.01.94 № 2).

Санаторно-курортне лікування військовослужбовців, членів їх сімей, військовозобов'язаних є одним із етапів лікувально-профілактичної роботи, яка проводиться лікувальними закладами, та входить до компетенції санаторно-відбірних комісій тих лікувальних закладів (установ, частин, гарнізонів тощо), де вони призначені. ВЛК у відношенні до військовослужбовців, які знаходяться на стаціонар­ному лікуванні та потребують подальшого лікування в умовах військового санаторію (необхідна реабілітація, а не планове санаторно-курортне лікування), мають право виносити рішення про потребу переведення на реабілітацію (лікування) до військового санаторію. Мета такої постанови ВЛК - безкоштовне лікування в реабілітаційному відділенні військового санаторію та право на виписку проїзних документів (при відповідній постанові). Усі інші питання санаторно-курортного забезпечення вирішують санаторно-відбірні комісії, які згідно з чинним законодавством не відносяться до органів військово-лікарської експертизи.

Медичний огляд членів сімей військовослужбовців.Визначення за станом здоров'я необхідності для членів сімей військово­службовців (крім військовослужбовців строкової служби) у тривалому спеціалізованому лікуванні, медичному спостереженні, навчанні у спеціальних навчальних закладах, транспортабельності про­водиться гарнізонними або госпітальними ВЛК. В окремих випадках (тільки за розпорядженням штатної ВЛК) медичний огляд членів сімей військовослужбовців може бути проведений ВЛК військового комісаріату.

Направлення на медичний огляд членів сімей військовослужбовців проводиться командирами з'єднань, їм рівних та вище, а також може бути підписано начальником відповідного кадрового органу з поданням на рішення відповідного командира (начальника), відповідальність за достовірність і обгрунтування видачі членам сім'ї направлення на медичний огляд несуть відповідні командири (начальники) та кадрові органи.

У направленні повинно бути чітке зазначення мети медичного огляду члена сім'ї військовослужбовця.

До членів сім'ї військовослужбовця, які можуть бути направлені на медичний огляд, відносяться: дружина (чоловік), їх неповнолітні діти, повнолітні діти - учні, які знаходяться на утриманні військовослужбовця, а також діти - інваліди І-ІІ групи. Цій категорії членів сімей військово­службовця медичний огляд проводиться тільки у випадках визначення необхідності у тривалому спеціалізованому лікуванні, медичному спосте­реженні, навчанні (вихованні) у спеціалізованому навчальному закладі.

Інші особи, які знаходяться на утриманні військовослужбовця і про­живають разом з ним або окремо, члени сім'ї, батьки військовослужбовця і його дружини: батько старший 60 років, мати старше 55 років або батько і мати інваліди І-ІІ групи, незалежно від віку; брати, сестри, дід та баба військовослужбовця та його дружини, можуть бути направлені на медич­ний огляд тільки у випадку, коли вони за станом здоров'я нетранспорта­бельні, потребують постійного стороннього нагляду і не мають інших близьких родичів.

Необхідність у сторонньому постійному нагляді визначається лікар­сько-консультативною комісією або медико-соціальною експертною комісією за місцем їх проживання.

У ВЛК разом з направленням на членів сім'ї військовослужбовця надаються документи, які характеризують стан їх здо­ров'я (витяги зі стаціонарного, амбулаторного обстеження, амбулаторні картки з обстеженням і оглядом спеціалістів, висновки постанови ЛКК або МСЕК - не пізніше річного терміну і при необхідності - інші документи).

Медичний огляд членів сім'ї військовослужбовця проводиться хірургом, терапевтом, невропатологом, окулістом, оторіноларингологом, а жінок — також гінекологом. Лікарі інших спеціальностей залучаються при необхідності. Діти оглядаються тільки педіатром. При відсутності резуль­татів обстеження до початку медичного огляду проводиться рентгено­логічне обстеження органів грудної клітки, клінічні аналізи крові, сечі. При необхідності - ЕКГ та інші дослідження.

При медичному огляді членів сім'ї військовослужбовців, вказаних у даному поясненні, ВЛК визначає тільки наявність або відсутність медичних протипоказань.

При вирішенні ВЛК питання про необхідність лікування членів сім'ї військовослужбовця тривалий час та медичне спостереження у спеціалізованому медичному закладі, навчання, виховання у спеціальному навчальному закладі ВЛК робить запит в органах охорони здоров'я (освіти) про можливість (неможливість) надання спеціалізованої медичної допомоги або навчання, виховання в тих місцевостях, де служить або переводиться для подальшої служби військовослужбовець.

Постанова ВЛК при наявності протипоказань оформляється свідоцтвом про хворобу у 3 примірниках, які підлягають затвердженню штатною ВЛК. При відсутності протипоказань оформляється довідкою у 2 примірниках, яка штатною ВЛК не розглядається і не затверджується.

Постанови військово-лікарської комісії:

1. Про необхідність у тривалому спеціалізованому лікуванні і медичному спостереженні:

- при наявності показань: "На підставі пункту 74 Положення, введе­ного в дію наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2 -
потребує тривалого спеціалізованого лікування та медичного
спостереження у лікувальному закладі (вказати профіль) профілю";

- при відсутності показань: "На підставі пункту 74 Положення введеного в дію наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2 -
за станом здоров'я тривалого спеціалізованого лікування та медичного спостереження не потребує".

2. Про необхідність навчання (виховання) у спеціальному навчальному закладі:

- при наявності показань: "На підставі пункту 74 Положення, введе­ного в дію наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2 -
потребує навчання (виховання) у спеціальному навчальному закладі
(вказати профіль)";

- при відсутності показань: "На підставі пункту 74 Положення, введе­ного в дію наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2 -за станом здоров'я потреби у навчанні (вихованні) у спеціальному навчальному закладі не має".

3. Про транспортабельність та переїзд у зв'язку з хворобою:

- при наявності показань: "На підставі пункту 74 Положення, введеного в дію наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2 - у зв'язку з нетранспортабельністю переїзд (вказати куди) протипоказаний";

- при відсутності показань: "На підставі пункту 74 Положення, введе­ного в дію наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2 -
транспортабельний (а). Протипоказань до переїзду (вка­зати куди) немає".

Порядок проведення контрольного обстеження та медичного огляду.Згідно вимог розділу І "Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у ЗС України", затвердженого наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2, від 12.07.99 № 207, з метою контролю за якістю організації та проведення лікувально-діагностичної роботи, ВЛЕ військовослужбовців, членів їх сімей, військово-зобов'язаних, кандидатів, які вступають до ВНЗ, штатні ВЛК мають право направляти на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.

Контрольне стаціонарне обстеження та медичний огляд ВЛК, як правило, проводяться у Головному військовому клінічному госпіталі МО України, центральних та базових госпіталях оперативних командувань.

Питання контрольного стаціонарного обстеження та медичного огляду у Головному військовому клінічному госпіталі МОУ вирішуються за постановою ГВМУ або ЦВЛК МОУ.

Мета контрольного обстеження:

- якість та повнота проведення лікувально-діагностичної роботи у
військовому лікувально-профілактичному закладі щодо конкретної
особи, де раніше проводилось обстеження, лікування та приймалось
експертне рішення ВЛК;

- обгрунтованість винесеного остаточного діагнозу після проведення контрольного обстеження та лікування;

- обгрунтованість при прийнятті експертного рішення ВЛК за
остаточним діагнозом із визначеним закінченням хвороби (наслідків
травми);

- у випадках розбіжностей установленого діагнозу та експертного
рішення ВЛК, розробляються та здійснюються необхідні заходи з
метою покращення якості лікувально-діагностичної роботи та
ВЛЕ у військовому лікувально-профілактичному закладі, де була допущена помилка.

Порядок проведення контрольного обстеження:

- штатним ВЛК слід пам'ятати, що контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців проводиться тільки при наявності явних недоліків в організації лікувально-діагностичної роботи щодо встановлення діагнозу,
необгрунтованої постанови про причинний зв'язок захворювання
(наслідків травми) та ступеня придатності до військової служби, що
має велике економічне та соціальне значення;

- рішення штатної ВЛК про направлення на контрольне обстеження
та медичний огляд ВЛК приймається на розширеному засіданні
після вивчення усіх необхідних медичних документів;

- у експертному документі (свідоцтво про хворобу, довідку тощо)
виноситься коротка постанова штатної ВЛК, наприклад: "Не
затверджується. Підлягає контрольному обстеженню та медичному
огляду ВЛК у 411 ВГ м. Одеса". Голова комісії (військове звання,
прізвище, ініціали, підпис);

- не затверджений експертний документ з постановою про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд у штатній ВЛК підлягає вільному обліку та аналізу;

- після винесеної постанови штатна ВЛК складає відношення на адресу командира частини, де проходить військову службу військовослужбо­вець, та командирів (начальників) військових лікувально-профілак­тичних закладів, де проходив обстеження і буде проходити контроль­не обстеження та огляд ВЛК військовослужбовець, з указанням причин незатвердження постанови та мети контрольного обстеження;

- усі медичні документи, які характеризують стан здоров'я військово­службовця направляються у військовий лікувально-профілактичний заклад, де буде проводитись контрольне обстеження та медич­ний огляд;

- не пізніше двох діб після прибуття військовослужбовця в ліку­вально-профілактичний заклад на контрольне обстеження началь­ник відділення повідомляє у штатну ВЛК (по телефону або пись­мово) про організацію контролю лікарем-спеціалістом комісії за ходом обстеження;

- усі лікарі-спеціалісти, які приймають участь у проведенні контроль­ного обстеження, ретельно вивчають результати попереднього обстеження; порівнюють результати клінічних, лабораторних, інструментальних, рентгенологічних, функціональних та інших методів дослідження, ступінь порушення функцій органів, систем; обмірковують обгрунтованість встановленого діагнозу, експертної постанови про ступінь придатності до військової служби та причинний зв'язок захворювання (наслідків травми); оцінюють якість ведення медичних та експертних документів;

- після проведення всього комплексу лікувально-діагностичних заходів та виявлення недоліків відносно встановленого діагнозу, експертного рішення проводиться лікарсько-експертний консиліум за участю лікарів-спеціалістів штатної ВЛК (при можливості) та го­ловних (провідних) медичних спеціалістів (за профілем). Виносить­ся остаточний діагноз, рішення про ступінь придатності до військо­вої служби, причинний зв'язок захворювань (наслідків травми). При цьому обов'язково враховується індивідуальний підхід до кожної особи з врахуванням питань про соціальний захист військово­службовців;

- в подальшому військовослужбовець, який пройшов контрольне обстеження направляється на засідання ВЛК, де виноситься експертне рішення, складається експертний документ (свідоцтво про хворобу, довідка), який підлягає розгляду та затвердженню у штатній ВЛК;

- відповідно до результатів контрольного обстеження та виявлення недоліків, які стали причиною діагностичної та експертної помилки, штатна ВЛК разом з головними медичними спеціалістами (за профілем захворювання) розробляє та здійснює необхідні конкретні заходи та оформляє їх у вигляді інформаційного листа з метою покращання якості діагностики та військово-лікарської експертизи у лікувальному закладі, де була допущена помилка;

- результати контрольного обстеження та медичного огляду військовослужбовців щорічно викладаються в "огляді підсумків роботи військово-лікарських комісій" та обговорюються на зборах керів­ного складу медичної служби, зборах лікарів-спеціалістів, членів госпітальних та гарнізонних ВЛК, на курсах удосконалення при ВМА МО України з метою удосконалення лікувально-діагностичної роботи та військово-лікарської експертизи у ЗС України, оперативному командуванню;

- штатні ВЛК подають у ЦВЛК МО України щорічні відомості щодо
результатів контрольного обстеження та медичного огляду військовослужбовця згідно з таблицями додатків до звіту по формі 5 мед.

Порядок медичного обстеження призовників у військових лікувально-профілактичних закладах МО України.Згідно з вимогами наказу МО України від 4.01.94 № 2, директиви начальника Генерального штабу ЗС України від 25.02.98 № ДГШ-3, розпорядження начальника Головного військово-медичного управління МО України - начальника медичної служби ЗС України — від 1.06.98 № 135/1/1787 визначений порядок проведення медичного обстеження призовників у військових лікувально-профілактичних закладах МО України під час призову громадян на строкову військову службу.

Додаткове медичне обстеження призовників у військових лікувально-профілактичних закладах МО України проводиться тільки у складних діагностичних випадках, конфліктних ситуаціях, з метою перевірки достовірності встановленого діагнозу лікарями, які приймають участь у медичному огляді призовників.

Військовий лікувально-профілактичний заклад за результатами обстеження призовника складає акт дослідження стану здоров’я призовника у трьох примірниках. Після їх реєстрації і підпису начальником закладу разом з історією хвороби направляє усі документи у штатну ВЛК для контролю повноти обстеження та обґрунтованості встановленого діагнозу.

Штатна ВЛК розглядає обґрунтованість встановленого діагнозу, після чого повертає історію хвороби у військовий лікувально-профілактичний заклад, а військово-облікові документи та медичні документи призовника і перший примірник акта надає на розгляд призовної комісії.

Направлення призовників на додаткове медичне обстеження у військові лікувально-профілактичні заклади МО України без узгодження із штатними ВЛК забороняється.

 

Список літератури

1. „Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у ЗС України”, затверджений наказом Міністра оборони України від 04.01.94 № 2, від 12.07.99 № 207.

2. Михайлец В.Ю., Козловський М.Г., Каздобін В.М. Інструкторсько-методичні вказівки щодо порядку проведення медичного огляду та оформлення основних військових експертних документів на військовослужбовців, членів їх сімей у військових лікувально-профілактичних закладах МО України.- Київ,- 2001.- 29 с.

 

Лекція 3

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ

УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВО МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ... АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ... Курс лекцій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Варіанти таких постанов.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Військово-лікарська експертиза
Військово-лікарська експертиза (ВЛЕ) - це медичне освідчення військовослужбовців, призовників або військовозобов’язаних військово-лікарськими комісіями (ВЛК) з метою встановлення ступеню їх гідност

Гострий апендицит
Гострий апендицит (ГА) займає перше місце серед інших невідкладних хірургічних захворювань живота, а апендектомія є найбільш частою операцією, яка складає 60-80% від усіх ургентних оперативних втру

Особливості клінічного перебігу ГА.
Апендикулярна коліка.Починається зненацька помірними або ниючими болями в правій лубовій ділянці. Може бути нудота та блювота. Живіт м’який, приймає участь в

Диференційна діагностика гострого апендициту.
Гострі захворювання органів черевної порожнини мають ряд основних симптомів: - біль різного характеру і локалізації; - рефлекторна блювота; - розлад нормального відходжен

Післяопераційні ускладнення.
1. Ранні ускладнення: а) ускладнення з боку післяопераційної рани (гематоми, нагноювання, абсцеси-надапоневротичний, підапоневротичний, міжм’язевий); б) ускладнення з боку

Грижі живота
Грижі живота, які частіше зустрічаються у чоловіків переважно в осіб молодого віку (80-85%) залишаються одним з найпоширеніших хірургічних захворювань. З перших років радикальної хірургії

Список літератури
1.Волобуев Н.Н., Мафизар Рахман М.М., Зима В.Я. / Капроно-герниопластика гигантской грыжи у больной сахарным диабетом \ Клин.хирургия.-1999. №10. С.56 2.Гуслев А.Б., Рутенберг Г.М., Стриже

Список літератури
1.Гельфанд Б.Р., Гологорский В.А., Бурневич З.С. и др. Антибактериальная терапия абдоминальной хирургической инфекции. -М.: Медицина, 2000.- 144с. 2.Ерюхин И.А., Белый В.Я., Вагнер В.К. Во

Гострий панкреатит
Гострий панкреатит (ГП) – первинно асептичне запалення демаркаційного характеру, в основі якого лежать процеси некробіозу панкреатоцитів, ферментної, оксидантної аутоагресії з наступним розвитком н

Особливості клінічного перебігу різноманітних форм ГП.
1. Гострий інтерстиціальний панкреатит характеризується швидким перебігом захворювання. Клінічні прояви набряку залози звичайно зникають протягом 3-7, а гострі патомо

Список літератури
1. Бобров О.Е. Острый послеоперационный панкреатит. –К.: “Феникс”, 2000. –172 с. 2. Вашетко Р.В., Толстой А.Д., Курыгин А.А. Острый панкреатит и травмы поджелудочной железы. –СПб: Питер,20

Гострий холецистит
Гострий холецистит (ГХ) за частотою займає друге місце після апендициту та складає 9-11% серед всіх гострих хірургічних хвороб органів черевної порожнини. Біля 90% спостережень ГХ виникає

Методи інструментальної діагностики.
1. Ультразвукове дослідження (УЗД) органів гепато-панкреатобіліарної зони. УЗД в діагностиці холецистолітіазу є абсолютно інформативним методом у 95-98% спостережень. Більш того, при УЗД мож

Список літератури
1. Альперович Б.И. Хирургия печени. -Томск,1983. –343 с. 2. Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. –М.: Медицина, 1973. –294 с. 3. Гальперин Ю

Механічна жовтяниця.
Механічна жовтяниця (МЖ) – є ускладненням патологічних станів, при яких відбувається порушення відтоку жовчі по жовчовивідних шляхах у ДПК. Серед причин механічної жовтяниці на першому міс

Альперович Б.И. Хирургия печени. Томск, 1983. –343 с.
2.Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. -М.: Медицина, 1973. –294 с. 3.Гальперин Ю.М., Кузавлев Н.Ф., Карагалян С.Н. Рубцовые стриктуры желчных проток

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
В даний час виразкова хвороба шлунка і ДПК є розповсюдженим в усьому світі захворюванням, яким страждає 10-20% усього дорослого населення. Тільки в Україні число зареєстрованих хворих складає 5 млн

За наявності ускладнень
1. Виразка, що ускладнена кровотечею: легкою, тяжкою (профузною), украй тяжкою. 2. Виразка, що ускладнена перфорацією: відкритою (у вільну черевну порожнину), прикритою. 3. Виразк

За супутніми морфологічними змінами
1. Локалізація й активність гастриту, дуоденіту. 2.Наявність і ступінь виразності атрофії слизової оболонки. 3.Наявність ерозій, поліпів.

Список літератури
1. Клинические лекции по внутренним болезням в 2-х томах.-Т.2/Гастроэнтерология, гематология, нефрология/ В.Г.Передерий, С.М.Ткач.- К., 1998.-574с. 2. Курыгин А.А., Румянцев В.В. Ваготомия

Перфоративна виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
До теперішнього часу виразкова хвороба шлунка та ДПК залишається одним із найбільш поширених захворювань внутрішніх органів. Її виявляють у 6-10% дорослого населення. Широке впровадження в клінічну

За локалізацією
1. Перфорація виразки шлунка: тіла шлунка (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої кривизни); кардіального відділу (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої криви

Список літератури
1.Кузин М.И. Актуальные вопросы классификации и лечения распространенного гнойного перитонита // Хирургия. - 1997. - №6. - с. 21-25. 2.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургическо

Пілородуоденальний стеноз.
Одним з найбільш частих і небезпечних ускладнень виразок шлунка та ДПК є пілородуоденальний стеноз (ПДС) (грец. stenos вузький, тісний), який об'єднує в собі рубцеве або запально-спастичне звуження

ПРОТОКОЛ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРИХ З ПДС
Обов'язкові методи обстеження 1. Загальний аналіз крові 2. Загальній аналіз сечі 3. Група крові та Rh фактор 4. Коагулограмма 5.

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

Шлунково-кишкові кровотечі
Актуальність проблеми підкреслює висока захворюваність - середнє число госпіталізацій з приводу кровотеч складає 1 на 1000 населення. В залежності від етіологічного фактора, летальність досягає від

За етіологією
1. Кровотечі, що обумовлені захворюванням органів травного каналу (виразкова хвороба, пухлини, неспецифічний коліт і т.д.). 2. Кровотечі, що не зв'язані з органічною патологією травного ка

Класифікація гострих гастродуоденальних кровотеч за тяжкістю крововтрати.
І ступінь – легка крововтрата: загальний стан відносно задовільний, помірна блідість шкіри, однократна невелика блювота чи мелена, тахікардія до 100 у хв, АТ – 110 мм рт.ст., ЦВТ – 5-15 мм в

Особливості клініки, діагностики і лікування окремих нозологічних одиниць.
Виразкова хвороба.Найбільш частим етіологічним фактором гострої ШКК є виразкова хвороба шлунка і ДПК, що складає в загальній структурі кровотеч 45-55%. У чоловіків зустрічаєтьс

Рідкі причини кровотечі в просвіт травного каналу.
Гострий лейкоз. Спостерігається частіше в чоловіків у віці до 30 років. У початкових періодах клініка проявляється слабкістю, нездужанням, болями у кістках, суглобах, су

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

По стадіям розвитку патологічного процесу
1. Стадія гострого порушення кишкового пасажу. 2. Стадія гострих розладів внутрішньостінкової кишкової гемоциркуляції. 3. Стадія перитоніту. О.С. Кочнев (1984) в клінічно

Різні форми кишкової непрохідності.
Товстокишкова непрохідність.На долю товсткишкової непрохідності серед всіх форм ГКН приходиться 29-40%. Найбільш часто вона виникає у людей похилого та старечо

Список літератури
1.Гринев М.В., Курыгин А.А., Ханевич М.Д. Острая кишечная непроходимость как проблема неотложной хирургии // Вестник хирургии – 1992. - №5 - С.130-138. 2.Гордійчук П.І. Кишкова непрохідніс

Тромбози та емболії мезентеріальних судин.
Гострі порушення мезентеріального кровообігу відносяться до категорії найбільш тяжких захворювань органів черевної порожнини. Летальність при цьому захворюванні досягає 95-97%. За даними В.С. Савел

Ступінь ризику післяопераційних тромбоемболічних ускладнень
(Російський консенсус, 2000) Ризик Фактор ризику Операція Стан хворого Низький

Способи профілактики венозних тромбемболічних ускладнень
(за В.С. Савельєвим, 2001) Ступінь Ризику Спосіб профілактики Низький Рання активність хворих, еластична компр

Список літератури
1.Артемкина Н.И. Тромбоэмболии мезентериальных сосудов . Дисс. к.м.н.Л.,1964. 2. Бондаренко Н.М., Белый И.С., Люлько И.В. Инфаркт кишечника. –К.: Здоров’я, 1990. -112 с. 3.Габриэл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги