рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особливості клініки, діагностики і лікування окремих нозологічних одиниць.

Особливості клініки, діагностики і лікування окремих нозологічних одиниць. - раздел Домостроительство, АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ Виразкова Хвороба.Найбільш Частим Етіологічним Фактором ...

Виразкова хвороба.Найбільш частим етіологічним фактором гострої ШКК є виразкова хвороба шлунка і ДПК, що складає в загальній структурі кровотеч 45-55%. У чоловіків зустрічається частіше (до 70%), чим у жінок, без особливих розходжень в залежності від віку. Співвідношення дуоденальных виразок до шлункових складає 4:1, при цьому в 60-80% хворих виразка розташована на задній стінці ДПК. Виразкова кровотеча часто буває профузною чи повторюється через короткі проміжки часу, самостійно зупиняється в 70% хворих, 10% - вимагають активного лікування, у 20% - рецидивує у перші 24-72 години. До 90% випадків кровотеча буває артеріальною.

Клініка виразкової кровотечі в більшості випадків укладається в три групи симптомів.

1. Загальні симптоми крововтрати.

2. Симптоми, що пов'язані з потраплянням крові в травний канал (криваве блювання, мелена).

3. Симптоми виразкової хвороби.

Виразність клінічних проявів буде залежати від об’єму крововтрати, тяжкості перебігу виразкової хвороби і супутньої патології, віку хворого.

Діагностика виразкової кровотечі ґрунтується на даних анамнезу, клінічної картини, фізікальних методів обстеження і даних фіброгастродуоденоскопії.

Для всіх хворих, що госпіталізовані в стаціонар з діагнозом ШКК, обов'язковим діагностичним дослідженням, яке визначає лікувальну тактику, є ФГДС. Під час її необхідно: визначити наявність і обсяг крові в стравоході, шлунку і ДПК, джерело кровотечі (субстрат, локалізація, розміри), активність кровотечі (триваюча, зупинена), виконати ендоскопічний гемостаз і спрогнозувати можливий рецидив кровотечі. Для ендоскопічної характеристики джерела кровотечі використовують класифікацію активності кровотечі за Форестом, удосконалену В.І.Нікішаєвим.

Ендоскопічний гемостаз показаний хворим у групах FІа, FІв, FІх, FІІа, FІІв, FІІс. Проведення ендоскопічного гемостазу в групі FІІІ (дефект під фібрином) недоцільно, тому що ймовірність рецидиву кровотечі досить низька, а використовуючи електрокоагуляцію можна збільшити дефект стінки органу.

Якщо в хворого при ендоскопії спостерігається активна кровотеча пульсуючим струменем із дна виразки (FІа по Форесту) і не вдається домогтися надійного ендоскопічного гемостазу – показана екстрена операція за життєвими показами.

Якщо кровотеча зупинена, або зупинилась спонтанно, але є висока ймовірність рецидиву (FІІа, FІІв), хворі готуються до термінової операції, яку виконують після відповідної підготовки в термін 12-36 годин з моменту госпіталізації.

У випадку надійного ендоскопічного гемостазу і відсутності загрози рецидиву кровотечі, при згоді хворого виконують відстрочену (7-10 діб) чи планову операцію після курсу консервативної противиразкової терапії.

Ендоскопічний моніторинг при активно-вичікувальній тактиці і зупиненій кровотечі здійснюється: група FІ за Форестом – через 2-4 години, група FІІ – через 6-12 годин.

Несприятливими факторами в плані рецидиву кровотечі вважаються: висока інтенсивність кровотечі, колапс в анамнезі, наявність згортку, тромбованої судини (більш 2 мм) чи дрібних тромбованих судин у дні виразки (стигмати), наявність глибокої виразки ДПК – 0,8 см у діаметрі, шлунка – більш 1,3 см.

Чим тяжчий стан хворого, тим меншим повинен бути обсяг операції. Хворі з ІІІ ступенем крововтрати повинні готуватися до операції в умовах реанімаційного відділення до стабілізації показників гемодинамики (рис. 5).

Фізикальне обстеження, лабораторні аналізи, визначення ступеня тяжкості крововтрати

 

ФГДС

 

Консерватив-не лікування
Кровотеча з зупинена
Кровотеча продовжується, спроба ендоскопічного гемостазу
Операція: термінова, відстрочена, планова.
Екстрена операція
Рішення індивідуальне
Кровотеча зупинена
Кровотеча не зупиняється

 

 

Рис. 5. Послідовність лікувально-діагностичних заходів у хворих на шлунково-кишкові кровотечі.

При тяжкому стані хворого виразка, що кровоточить, на передній стінці шлунка чи ДПК може бути висічена, на задній – прошита після виконання гастро- чи дуоденотомії. При стабільній гемодинаміці й локалізації виразки в ДПК показане виконання ваготомії (стовбурової, селективної, комбінованої, СПВ), висічення чи прошивання виразки з дуодено- чи пілоропластикою. При виразках шлунка – резекція шлунка (Більрот-І, Більрот-ІІ, антрумектомія, секторальна резекція).

Післяопераційне ведення хворих повинне враховувати характер оперативного втручання і включати своєчасне відновлення крововтрати й ОЦК, корекцію гемодинамічних порушень, раціональну антибактеріальну терапію, адекватне зниження продукції соляної кислоти і пепсину за допомогою ін'єкційних Н2-блокаторов (ранітидин, квамател, фамотідин) у ранньому післяопераційному періоді і використання схем консервативної терапії, спрямованої на ерадикацію H.pylori у період реконвалисценції.

Окремо варто зупинитися на пептичній виразці анастомозу, як причини ШКК.

В основі виникнення пептичної виразки анастомозу лежить підвищене утворення соляної кислоти і пепсину, рефлюкс дуоденального вмісту. Після гастроентеростомії вона виникає в 5-10% хворих, після резекції шлунка – у 0,5-2% (частіше після Більрот-ІІ). Виразка анастомозу ускладнюється кровотечею в 60-65% випадків. Рідко буває масивною, піддається гемостатичній терапії. На фоні консервативного лікування виразки анастомозу погано гояться, часто рецидивують. У зв'язку з цим, у більшості випадків приймається рішення на користь термінової, відстроченої чи планової реконструктивної операції, обсяг якої включає резекцію з видаленням виразки і відновленням пасажу по ДПК.

Гострі виразки й ерозії.Гострі виразки й ерозії можуть виникати як ускладнення при тяжких захворюваннях, сепсисі, опіках, травмах, шоку, оперативних втручаннях, після прийому деяких ліків, алкоголю, при інтоксикаціях, стресі. Можуть спостерігатися в будь-якому відділі ШКТ, але частіше – у шлунку (2/3) і ДПК (1/3). Як правило множинні. Гострі виразки й ерозії ускладнюються кровотечею в 9-30% випадків. Ерозії – 1-3 мм у діаметрі, глибиною – до 2 мм, проникають до підслизового шару. Виразки – 0,5-1.5 см у діаметрі, можуть проникати через усі шари стінки органу. За етіологічним фактором частота виникнення гострих виразок й ерозії складає: при захворюваннях серцево-судинної системи – 20-25%, дихальної системи – 9-30%, при цирозі печінки – 11-19%, при хронічному панкреатиті – 8-24%. При захворюванні нирок у хворих з уремією виразки, що кровоточать, і ерозії спостерігаються в 53%. У 20% хворих причина гострих ерозій і виразок залишається нез'ясованою.

Перебіг ерозій і виразок, що кровоточать, відрізняється особливою тяжкістю і високою летальністю, клінічні прояви обтяжуються основним захворюванням.

Лікування в більшості випадків - консервативне після проведення ендоскопічного гемостазу. При неефективності – екстрена операція. Об’єм операції в кожному конкретному випадку визначаються індивідуально: прошивання виразки, перев'язка судин, ваготомія, резекція шлунка, гастректомія. При локалізації виразки в шлунку – обов’язкова широка гастротомія для верифікації джерела кровотечі.

Синдром Меллорі-Вейса.Причина кровотечі при синдромі Меллорі-Вейса – розриви слизової оболонки стравохідно-кардіального переходу. У структурі всіх ШКК складає 5-12%. Має тенденцію до прогресування. У жінок спостерігається рідше. Найбільш частими етіологічними чинниками є: переповнення шлунка їжею, алкоголізм, токсикоз вагітних. Фактор, який безпосередньо спричиняє розриви – підвищення внутрішньочеревного тиску, сприятливий фактор – структурні зміни слизової оболонки. Розриви виникають в місці поздовжнього розташування складок кардіоезофагеального переходу (за законом Лапласа при підвищенні тиску циліндр рветься подовжньо). Довжина розривів, що спостерігаються, від 0,5-1см до 5-10 см, глибина – 0,1-0,8см. Відповідно до класифікації Bellmann (1973) виділяють розриви.

І ступеня – розриви слизової.

ІІ ступеня – розриви слизової і м'язової оболонок.

ІІІ ступеня – розриви всіх шарів стінки шлунка.

Діагноз встановлюють на підставі даних анамнезу, клінічної картини і ендоскопії.

Лікування в більшості випадків зводиться до ендоскопічного гемостазу і консервативної терапії, яка включає засоби, що зупиняють кровотечу, нормалізують моторику шлунка і впливають на причину виникнення розривів. При неефективності зазначених заходів виконується екстрена операція – прошивання розривів через усі шари стінки шлунка.

Стравохідно-шлункові кровотечі при портальній гіпертензії.Портальна гіпертензія – це стійке підвищення тиску в системі ворітньої вени, найбільш частою причиною чого є цироз печінки. У структурі всіх ШКК складає 5,5%. Кровотеча з варикозно розширених вен стравоходу і шлунка супроводжується високою летальністю: при первинній кровотечі – 40-60%, при повторному – 80-90%, до третьої кровотечі пацієнти доживають рідко і, в більшості випадків, вона буває останньою. Причинами кровотечі при портальній гіпертензії є: високий портальний тиск, порушення структури слизової оболонки стравоходу і шлунка, порушення гомеостазу організму і системи гемостазу.

Виділяють три ступені флебектазій:

І ступінь – вени кардії до 3-4 мм.

ІІ ступінь – звивисті вени кардії і склепіння шлунку до 4-6 мм.

ІІІ ступінь – великі грона до 6 мм.

Діагноз встановлюється на підставі анамнезу (вказівки на цироз печінки), клініки, даних об'єктивного обстеження і ендоскопії.

Комплекс лікувальних заходів.

1. Медикаментозну терапію (інфузійно-трансфузійна терапія, гемостатична терапія, зниження портального тиску – пітуїтрин, 1% розчин нітрогліцерину на 250 мл фізіологічного розчину в/в крапельно).

2. Балонна тампонада з використанням зонда Блекмора-Сінгстекена.

3. Ендоскопічний гемостаз (склерозування, пломбування і лігування вен стравоходу).

4. Оперативне лікування (при неефективності консервативного і ендоскопічного гемостазу – прошивання вен стравоходу за методом Паціори).

Оперативне втручання є в достатньому ступені паліативним, але єдино можливим у невідкладній хірургії. У плановій хірургії портальної гіпертензії частіше використовують операції створення судинних анастомозів, трансплантацію печінки. Пріоритет у лікуванні даних видів кровотеч варто віддавати медикаментозній терапії і малоінвазивним ендоскопічним втручанням.

Пухлини шлунково-кишкового тракту.Серед пухлин шлунка причиною кровотечі можуть бути доброякісні пухлини – поліпи, лейоміоми. Дуже рідкою причиною є дивертикули. При поліпах, що кровоточать, гемостаз досягається консервативною терапією і ендоскопічними методами - поліпектомією і електрокоагуляцією. Рак шлунка частіше супроводжується кровотечею в пізній стадії захворювання, при розпаді пухлини. Відносно рідко, при первинно-виразковій формі раку, кровотеча може бути одним з перших проявів захворювання. У більшості хворих має місце паренхіматозна кровотеча з дрібних судин пухлини, яка розпадається, що і визначає звичайно легкий і середній ступінь крововтрати. Рідко бувають масивні кровотечі з арозованих судин стінки шлунка, що розпадається. Як правило гемостаз добре досягається методами консервативної терапії. Оперативне лікування проводиться за відстроченими показами чи в плановому порядку.

Пухлини тонкої кишки в структурі всіх кровотеч складають 1-6%. Доброякісні пухлини кровоточать у 30%, злоякісні – у 70%. Кровотеча звичайно супроводжується виділенням калових мас, пофарбованих темною чи червоною кров'ю які мають вигляд “малинового желе”. Мелена буває рідко – при локалізації джерела кровотечі у верхньому відділі голодної кишки. Кровотечі рідко мають профузний характер, анемія розвивається при тривалій крововтраті. Діагностика складна, включає рентгеноскопію черевної порожнини, ФГДС, радіоізотопні дослідження, селективну ангіографію. Гемостаз досягається консервативною терапією. При її неефективності виконується операція, обсяг якої зводиться до резекції частини тонкої кишки з джерелом кровотечі.

Злоякісні пухлини ободової і прямої кишок – найбільш часта (крім геморою) причина кровотеч з нижнього відділу травного тракту. Кровотеча настає внаслідок розпаду пухлини з арозією судини. Важкі кровотечі спостерігаються тільки в 3-5% хворих. Діагноз встановлюється на підставі анамнезу, загального огляду, ректального дослідження, ФГДС, ректороманоскопії і колоноскопії, при необхідності іригоскопії. У 99% випадків при консервативній терапії вдається досягти гемостазу. Оперативне лікування виконується тільки при неефективності медикаментозного лікування.

Хворі зі злоякісними і доброякісними пухлинами ШКТ підлягають операції в плановому порядку після зупинки кровотечі і заміщення крововтрати і відповідної підготовки кишечника. Плановим оперативним втручанням варто віддавати перевагу перед операціями на висоті кровотечі, після яких частота післяопераційних ускладнень і летальність значно вищі незалежно від причини кровотечі.

Грижі стравохідного отвору діафрагми.У структурі ШКК складають 1,1-1,3%. Зустрічаються грижі ковзні (75-90%), параезофагеальні (5-15%), пов'язані з коротким стравоходом (4-10%). Грижі стравохідного отвору діафрагми ускладнюються кровотечею в 15-20% хворих. У клінічній картині переважають загальні симптоми крововтрати, болю в епігастральній ділянці, блювання мало зміненою кров'ю, мелена. Кровотеча, як правило, буває не інтенсивною, в більшості випадків зупиняється самостійно. Діагноз встановлюється на підставі анамнезу, ФГДС, рентгенографії органів грудної клітки (на тлі тіні серця просвітлення з горизонтальними рівнями рідини – що характерно для фіксованих гриж), рентгеноконтрастних досліджень стравоходу і шлунка. Лікування консервативне – гемостатична терапія. Операції виконуються в плановому порядку.

Синдром Д’єлафуа.При синдромі Д’єлафуа кровотеча виникає з поверхневих ерозій з арозованою артеріальною судиною, які розташовані переважно в кардіальному відділі шлунку. В основі захворювання – вроджена вада – аневризматичне розширення дрібних артерій. Але деякі автори стверджують, що судини мають звичайну структуру, але розташовані дуже поверхнево і у певних випадках – травма, запалення, стінка їх може бути пошкодженою. Локалізація джерела кровотечі може знаходитися в стравоході, шлунку (2/3 випадків), ДПК, тонкій кишці. Деструкція стінки невеликих розмірів – 0,3-0,5 см. Кровотеча завжди масивна артеріальна, схильна до рецидиву. Лікування – ендоскопічний гемостаз (електрокоагуляція, кліпування). При неефективності – екстрена операція в об’ємі гастротомії, висічення ерозії чи прошивання судини.

Геморой.Гемороїдальні кровотечі в загальній структурі складають 7,8%. Під час дефекації з’являється незмінена кров на калі, туалетному папері, іноді вона виділяється із заднього проходу. Кров незмінена, без згортків, її кількість незначна. Звичайно кровотечі спостерігаються в І й ІІ стадіях захворювання, в ІІІ стадії, внаслідок склеротичних процесів, кровотечі бувають рідко. Діагноз встановлюється на підставі анамнезу, ректального дослідження і ректороманоскопії. Лікування - консервативне. При неефективності – операція Міллігана-Моргана, Лонга.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ

УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВО МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ... АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ... Курс лекцій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особливості клініки, діагностики і лікування окремих нозологічних одиниць.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Військово-лікарська експертиза
Військово-лікарська експертиза (ВЛЕ) - це медичне освідчення військовослужбовців, призовників або військовозобов’язаних військово-лікарськими комісіями (ВЛК) з метою встановлення ступеню їх гідност

Варіанти таких постанов.
На військового ліцеїста: "Виразкова хвороба у фазі ремісії. Зарубцьована виразка дванадця­типалої кишки з незначною рубцевою деформацією бе

Гострий апендицит
Гострий апендицит (ГА) займає перше місце серед інших невідкладних хірургічних захворювань живота, а апендектомія є найбільш частою операцією, яка складає 60-80% від усіх ургентних оперативних втру

Особливості клінічного перебігу ГА.
Апендикулярна коліка.Починається зненацька помірними або ниючими болями в правій лубовій ділянці. Може бути нудота та блювота. Живіт м’який, приймає участь в

Диференційна діагностика гострого апендициту.
Гострі захворювання органів черевної порожнини мають ряд основних симптомів: - біль різного характеру і локалізації; - рефлекторна блювота; - розлад нормального відходжен

Післяопераційні ускладнення.
1. Ранні ускладнення: а) ускладнення з боку післяопераційної рани (гематоми, нагноювання, абсцеси-надапоневротичний, підапоневротичний, міжм’язевий); б) ускладнення з боку

Грижі живота
Грижі живота, які частіше зустрічаються у чоловіків переважно в осіб молодого віку (80-85%) залишаються одним з найпоширеніших хірургічних захворювань. З перших років радикальної хірургії

Список літератури
1.Волобуев Н.Н., Мафизар Рахман М.М., Зима В.Я. / Капроно-герниопластика гигантской грыжи у больной сахарным диабетом \ Клин.хирургия.-1999. №10. С.56 2.Гуслев А.Б., Рутенберг Г.М., Стриже

Список літератури
1.Гельфанд Б.Р., Гологорский В.А., Бурневич З.С. и др. Антибактериальная терапия абдоминальной хирургической инфекции. -М.: Медицина, 2000.- 144с. 2.Ерюхин И.А., Белый В.Я., Вагнер В.К. Во

Гострий панкреатит
Гострий панкреатит (ГП) – первинно асептичне запалення демаркаційного характеру, в основі якого лежать процеси некробіозу панкреатоцитів, ферментної, оксидантної аутоагресії з наступним розвитком н

Особливості клінічного перебігу різноманітних форм ГП.
1. Гострий інтерстиціальний панкреатит характеризується швидким перебігом захворювання. Клінічні прояви набряку залози звичайно зникають протягом 3-7, а гострі патомо

Список літератури
1. Бобров О.Е. Острый послеоперационный панкреатит. –К.: “Феникс”, 2000. –172 с. 2. Вашетко Р.В., Толстой А.Д., Курыгин А.А. Острый панкреатит и травмы поджелудочной железы. –СПб: Питер,20

Гострий холецистит
Гострий холецистит (ГХ) за частотою займає друге місце після апендициту та складає 9-11% серед всіх гострих хірургічних хвороб органів черевної порожнини. Біля 90% спостережень ГХ виникає

Методи інструментальної діагностики.
1. Ультразвукове дослідження (УЗД) органів гепато-панкреатобіліарної зони. УЗД в діагностиці холецистолітіазу є абсолютно інформативним методом у 95-98% спостережень. Більш того, при УЗД мож

Список літератури
1. Альперович Б.И. Хирургия печени. -Томск,1983. –343 с. 2. Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. –М.: Медицина, 1973. –294 с. 3. Гальперин Ю

Механічна жовтяниця.
Механічна жовтяниця (МЖ) – є ускладненням патологічних станів, при яких відбувається порушення відтоку жовчі по жовчовивідних шляхах у ДПК. Серед причин механічної жовтяниці на першому міс

Альперович Б.И. Хирургия печени. Томск, 1983. –343 с.
2.Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. -М.: Медицина, 1973. –294 с. 3.Гальперин Ю.М., Кузавлев Н.Ф., Карагалян С.Н. Рубцовые стриктуры желчных проток

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
В даний час виразкова хвороба шлунка і ДПК є розповсюдженим в усьому світі захворюванням, яким страждає 10-20% усього дорослого населення. Тільки в Україні число зареєстрованих хворих складає 5 млн

За наявності ускладнень
1. Виразка, що ускладнена кровотечею: легкою, тяжкою (профузною), украй тяжкою. 2. Виразка, що ускладнена перфорацією: відкритою (у вільну черевну порожнину), прикритою. 3. Виразк

За супутніми морфологічними змінами
1. Локалізація й активність гастриту, дуоденіту. 2.Наявність і ступінь виразності атрофії слизової оболонки. 3.Наявність ерозій, поліпів.

Список літератури
1. Клинические лекции по внутренним болезням в 2-х томах.-Т.2/Гастроэнтерология, гематология, нефрология/ В.Г.Передерий, С.М.Ткач.- К., 1998.-574с. 2. Курыгин А.А., Румянцев В.В. Ваготомия

Перфоративна виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
До теперішнього часу виразкова хвороба шлунка та ДПК залишається одним із найбільш поширених захворювань внутрішніх органів. Її виявляють у 6-10% дорослого населення. Широке впровадження в клінічну

За локалізацією
1. Перфорація виразки шлунка: тіла шлунка (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої кривизни); кардіального відділу (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої криви

Список літератури
1.Кузин М.И. Актуальные вопросы классификации и лечения распространенного гнойного перитонита // Хирургия. - 1997. - №6. - с. 21-25. 2.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургическо

Пілородуоденальний стеноз.
Одним з найбільш частих і небезпечних ускладнень виразок шлунка та ДПК є пілородуоденальний стеноз (ПДС) (грец. stenos вузький, тісний), який об'єднує в собі рубцеве або запально-спастичне звуження

ПРОТОКОЛ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРИХ З ПДС
Обов'язкові методи обстеження 1. Загальний аналіз крові 2. Загальній аналіз сечі 3. Група крові та Rh фактор 4. Коагулограмма 5.

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

Шлунково-кишкові кровотечі
Актуальність проблеми підкреслює висока захворюваність - середнє число госпіталізацій з приводу кровотеч складає 1 на 1000 населення. В залежності від етіологічного фактора, летальність досягає від

За етіологією
1. Кровотечі, що обумовлені захворюванням органів травного каналу (виразкова хвороба, пухлини, неспецифічний коліт і т.д.). 2. Кровотечі, що не зв'язані з органічною патологією травного ка

Класифікація гострих гастродуоденальних кровотеч за тяжкістю крововтрати.
І ступінь – легка крововтрата: загальний стан відносно задовільний, помірна блідість шкіри, однократна невелика блювота чи мелена, тахікардія до 100 у хв, АТ – 110 мм рт.ст., ЦВТ – 5-15 мм в

Рідкі причини кровотечі в просвіт травного каналу.
Гострий лейкоз. Спостерігається частіше в чоловіків у віці до 30 років. У початкових періодах клініка проявляється слабкістю, нездужанням, болями у кістках, суглобах, су

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

По стадіям розвитку патологічного процесу
1. Стадія гострого порушення кишкового пасажу. 2. Стадія гострих розладів внутрішньостінкової кишкової гемоциркуляції. 3. Стадія перитоніту. О.С. Кочнев (1984) в клінічно

Різні форми кишкової непрохідності.
Товстокишкова непрохідність.На долю товсткишкової непрохідності серед всіх форм ГКН приходиться 29-40%. Найбільш часто вона виникає у людей похилого та старечо

Список літератури
1.Гринев М.В., Курыгин А.А., Ханевич М.Д. Острая кишечная непроходимость как проблема неотложной хирургии // Вестник хирургии – 1992. - №5 - С.130-138. 2.Гордійчук П.І. Кишкова непрохідніс

Тромбози та емболії мезентеріальних судин.
Гострі порушення мезентеріального кровообігу відносяться до категорії найбільш тяжких захворювань органів черевної порожнини. Летальність при цьому захворюванні досягає 95-97%. За даними В.С. Савел

Ступінь ризику післяопераційних тромбоемболічних ускладнень
(Російський консенсус, 2000) Ризик Фактор ризику Операція Стан хворого Низький

Способи профілактики венозних тромбемболічних ускладнень
(за В.С. Савельєвим, 2001) Ступінь Ризику Спосіб профілактики Низький Рання активність хворих, еластична компр

Список літератури
1.Артемкина Н.И. Тромбоэмболии мезентериальных сосудов . Дисс. к.м.н.Л.,1964. 2. Бондаренко Н.М., Белый И.С., Люлько И.В. Инфаркт кишечника. –К.: Здоров’я, 1990. -112 с. 3.Габриэл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги