рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Рідкі причини кровотечі в просвіт травного каналу.

Рідкі причини кровотечі в просвіт травного каналу. - раздел Домостроительство, АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ Гострий Лейкоз. Спостерігається Частіше В Чоловік...

Гострий лейкоз. Спостерігається частіше в чоловіків у віці до 30 років. У початкових періодах клініка проявляється слабкістю, нездужанням, болями у кістках, суглобах, субфебрилітетом. Може виникнути раптово, по типу сепсису, що проявляється ангіною, геморрагічним діатезом, збільшенням лімфатичних вузлів. Надалі прогресує анемія, лихоманка. У 30% хворих спостерігаються виразково-некротичні процеси в ділянці рота, зіву, на слизовій оболонці ШКТ. Геморрагічний діатез проявляється крововиливами в шкіру, підшкірну клітковину, сітківку ока, головний мозок. Причинами факторами є тромбоцитопенія, ушкодження судинної стінки внаслідок лейкемоїдної інфільтрації, дефіцит коагулянтів, підвищення фібринолітичної активності. У 25-40% хворих - збільшені печінка і селезінка. Кровотеча обумовлена кровоточивістю судин і ерозивно-виразковим ураженням слизової оболонки. Анемія досягає 30-40г/л. Діагностика ґрунтується на виявленні специфічних для гострого лейкозу змін крові і даних ендоскопії. Проводиться консервативне лікування основного захворювання.

Перніціозна анемія Аддісона-Бірмера. Виникає внаслідок дефіциту гастромукопротеїну, що призводить до порушення засвоєння вітаміну В12, який надходить з їжею, розвивається В12-авитоміноз. Страждають жінки віком до 50-60 років. Хвороба починається повільно з диспептичних явищ, астено-вегетативного синдрому, парестезій, хиткості ходи. Шкіра бліда з жовтяничним відтінком. Колірний показник крові 1,3-1,5, Ер – 1,5-1,0х1012, виявляється макроанізоцитоз з наявністю мегалоцитів і мегалобластів, моноцитопенія, анеозинофілія, тромбоцитопенія. Внаслідок зниження рівня еритроцитів і гемоглобіну розвивається гіпоксія органів і тканин, утворюються гострі виразки травного каналу з розвитком геморрагічного діатезу, що і виявляється шлунково-кишковою кровотечею. Лікування - консервативне.

Лімфогрануломатоз. Є формою злоякісного ретикульозу. Частіше хворіють жінки 30-40 років. Ранній симптом – поява збільшених пакетів лімфатичних вузлів. Спостерігається лихоманка, пітливість, шкірна сверблячка, слабкість, втрата ваги, біль у суглобах, висипання на шкірі. Ураження шлунка і кишечника настають внаслідок інфільтрації лимфоїдної тканини з утворенням ерозій, виразок, перфорації органа, гострої кишкової непрохідності. Діагностика проводиться на підставі специфічних змін крові, цитологічного і гістологічного досліджень лімфатичних вузлів – виявлення гігантських кліток Березовского-Штернберга. Лікування - консервативне.

Гемофілія. Вроджена форма кровоточивості. Виявляється в дитинстві рясними кровотечами навіть при незначній травмі. Причинами ШКК є прийом препаратів, що ушкоджують слизову, а також сприяють виникненню виразок шлунка і ДПК. Кровотечі можуть бути масивними, з розвитком геморрагічного шоку і загибеллю хворих. Лікування консервативне. Для зупинки кровотеч використовують кріопреципітат, антигемофільну плазму, концентрати фактора VIII, епсилон-амінокапронову кислоту.

Ентероколіти і кишковий дисбактеріоз. Клінічна картина характеризується геморрагічним синдромом за петехіально-плямистим типом, носовими, ясеневими і кишковими кровотечами. Кровотечі можуть бути масивними. Кишкові кровотечі можуть передувати іншим геморрагіям, а можуть тривалий час перебігати латентно. Для встановлення діагнозу необхідно виявити зв'язок між геморрагіями і тривалим прийомом антибіотиків чи глюкокортикоїдів. Лікування - консервативне: відміна антибіотиків, вітамін К, призначення ферментних і бактеріальних препаратів (лактобактерин, біфідумбактерин і т.д.). Кровотечі при виразковому коліті супроводжуються, як правило, хронічною крововтратою і виявляються анемією. Гострі масивні кровотечі відзначають рідко.

Механічна жовтяниця і хвороби печінки. При уражені печінки і відсутності виділення жовчі настає дефіцит факторів згортання крові. Клініка проявляється наявністю крововиливів на місці ін’єкцій, носовими, ясеневими і кишковими кровотечами, гематурією. Лікування: усунення механічної жовтяниці, гепатопротекція, корекція гемокоагуляції. Після відкритої чи закритої травми печінки, пункційної біопсії чи холеграфії може спостерігатися гемобілія – кровотеча в жовчовивідні протоки. Гемобілія може ускладнювати жовчнокам’яну хворобу, доброякісні і злоякісні пухлини, абсцеси печінки і паразитарні кісти. Такі кровотечі можуть бути різної інтенсивності, схильні до рецидивів. Гемобілія проявляється кривавим блюванням і меленою. При ендоскопічному дослідженні можна спостерігати виділення крові з фатерового сосочка.

Геморрагічний васкуліт. В його основі лежить асептичне запалення і дезорганізація стінок мікросудин. Частіше спостерігається в дітей віком до 14 років. На симетричних ділянках тіла - папульозно-геморрагічна висипка з уртикарними елементами. Висипання визначаються як ущільнення чи узвишшя. У 1/5 хворих спостерігаються постійні чи переймоподібний біль в животі, обумовлені крововиливами в стінку кишки. Кровотеча виявляється кривавим блюванням, меленою, свіжою кров'ю в калі. Може бути позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. Лікування - консервативне (гепаринотерапія, преднізолон).

Хвороба Рандю-Ослера. Спадкоємна геморрагічна гемангіоектазія. Відбувається витончення стінок і розширення просвіту мікросудин. Кровотеча обумовлена малою резистентністю і підвищеною ранимістю судинної стінки. Ангіоектазії виявляються на губах, щоках, яснах, кінчиках пальців. Захворювання може виявлятися дуже затяжними і рецидивуючими кровотечами. Діагноз встановлюється на підставі анамнезу і клінічного обстеження. Лікування - консервативне: зрошення тромбіном, эпсилон-амінокапроновою кислотою, призначенням андроксону внутрішньом’язово, лазерна коагуляція. При неефективності – операція – видалення телеангіоектазій, що кровоточать, чи резекція частини органа разом з ними.

Дивертикули шлунково-кишкового тракту. Дивертикули можуть спостерігатися в будь-якому відділі ШКТ: стравоході, шлунку, тонкій (дивертикул Меккеля) і товстій кишках. Причиною кровотечі є дивертикуліт з ушкодженням стінки судини. У 20,6% випадків кровотечі - масивні. Діагноз встановлюється на підставі ендоскопічних методів дослідження та іригографії. Консервативна терапія в 99% випадків дозволяє домогтися стійкого гемостазу. Вона включає призначення гемостатичних і протизапальних препаратів. Хірургічне лікування проводиться після зупинки кровотечі. Дивертикули стравоходу, шлунка і ДПК висікаються і виконується пластика органу. Дивертикули товстої і тонкої кишок видаляються шляхом резекції частини органа. При екстреній операції можливий поділ на два етапи: І етап – резекція частини кишки і виведення стоми, ІІ етап – відновна операція.

Гострий панкреатит. При деструктивних формах гострого панкреатиту, наявності нориці чи кісти підшлункової залози кровотеча може наступити у випадку арозії судин підшлункової залози, шлунка, ДПК чи селезінкової артерії. Кровотеча, як правило, профузна, схильна до рецидиву. Кров може потрапляти не тільки в просвіт ШКТ, але й у порожнину очеревини. Гемостаз досягається поєднанням консервативної терапії (гемостатики, зниження секреції панкреатичних ферментів) і ендоскопічних методик, а при їхній неефективності – оперативне лікування.

Таким чином, проблема лікування гострих ШКК залишається актуальною і вимагає подальшого всебічного вивчення. В даний час відомо більше 100 захворювань, перебіг яких може ускладнюватися кровотечами, при цьому до 60% від загальної структури приходиться на виразкову хворобу. Не дивлячись на сучасні досягнення хірургічної гастроентерології, ендоскопії та інтенсивної терапії, летальність при профузних кровотечах може досягати 10%. Дотепер відсутня єдина тактика ведення хворих із кровотечами. Немає погодженості в розумінні терміновості операцій і визначенні показів до різних методів хірургічних втручань. Усе це стоїть на заваді проведення наукового аналізу, призводить до зниження якості лікування й обґрунтовує необхідність удосконалення системи організації і надання хірургічної допомоги даної категорії хворих.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ

УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВО МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ... АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ... Курс лекцій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Рідкі причини кровотечі в просвіт травного каналу.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Військово-лікарська експертиза
Військово-лікарська експертиза (ВЛЕ) - це медичне освідчення військовослужбовців, призовників або військовозобов’язаних військово-лікарськими комісіями (ВЛК) з метою встановлення ступеню їх гідност

Варіанти таких постанов.
На військового ліцеїста: "Виразкова хвороба у фазі ремісії. Зарубцьована виразка дванадця­типалої кишки з незначною рубцевою деформацією бе

Гострий апендицит
Гострий апендицит (ГА) займає перше місце серед інших невідкладних хірургічних захворювань живота, а апендектомія є найбільш частою операцією, яка складає 60-80% від усіх ургентних оперативних втру

Особливості клінічного перебігу ГА.
Апендикулярна коліка.Починається зненацька помірними або ниючими болями в правій лубовій ділянці. Може бути нудота та блювота. Живіт м’який, приймає участь в

Диференційна діагностика гострого апендициту.
Гострі захворювання органів черевної порожнини мають ряд основних симптомів: - біль різного характеру і локалізації; - рефлекторна блювота; - розлад нормального відходжен

Післяопераційні ускладнення.
1. Ранні ускладнення: а) ускладнення з боку післяопераційної рани (гематоми, нагноювання, абсцеси-надапоневротичний, підапоневротичний, міжм’язевий); б) ускладнення з боку

Грижі живота
Грижі живота, які частіше зустрічаються у чоловіків переважно в осіб молодого віку (80-85%) залишаються одним з найпоширеніших хірургічних захворювань. З перших років радикальної хірургії

Список літератури
1.Волобуев Н.Н., Мафизар Рахман М.М., Зима В.Я. / Капроно-герниопластика гигантской грыжи у больной сахарным диабетом \ Клин.хирургия.-1999. №10. С.56 2.Гуслев А.Б., Рутенберг Г.М., Стриже

Список літератури
1.Гельфанд Б.Р., Гологорский В.А., Бурневич З.С. и др. Антибактериальная терапия абдоминальной хирургической инфекции. -М.: Медицина, 2000.- 144с. 2.Ерюхин И.А., Белый В.Я., Вагнер В.К. Во

Гострий панкреатит
Гострий панкреатит (ГП) – первинно асептичне запалення демаркаційного характеру, в основі якого лежать процеси некробіозу панкреатоцитів, ферментної, оксидантної аутоагресії з наступним розвитком н

Особливості клінічного перебігу різноманітних форм ГП.
1. Гострий інтерстиціальний панкреатит характеризується швидким перебігом захворювання. Клінічні прояви набряку залози звичайно зникають протягом 3-7, а гострі патомо

Список літератури
1. Бобров О.Е. Острый послеоперационный панкреатит. –К.: “Феникс”, 2000. –172 с. 2. Вашетко Р.В., Толстой А.Д., Курыгин А.А. Острый панкреатит и травмы поджелудочной железы. –СПб: Питер,20

Гострий холецистит
Гострий холецистит (ГХ) за частотою займає друге місце після апендициту та складає 9-11% серед всіх гострих хірургічних хвороб органів черевної порожнини. Біля 90% спостережень ГХ виникає

Методи інструментальної діагностики.
1. Ультразвукове дослідження (УЗД) органів гепато-панкреатобіліарної зони. УЗД в діагностиці холецистолітіазу є абсолютно інформативним методом у 95-98% спостережень. Більш того, при УЗД мож

Список літератури
1. Альперович Б.И. Хирургия печени. -Томск,1983. –343 с. 2. Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. –М.: Медицина, 1973. –294 с. 3. Гальперин Ю

Механічна жовтяниця.
Механічна жовтяниця (МЖ) – є ускладненням патологічних станів, при яких відбувається порушення відтоку жовчі по жовчовивідних шляхах у ДПК. Серед причин механічної жовтяниці на першому міс

Альперович Б.И. Хирургия печени. Томск, 1983. –343 с.
2.Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. -М.: Медицина, 1973. –294 с. 3.Гальперин Ю.М., Кузавлев Н.Ф., Карагалян С.Н. Рубцовые стриктуры желчных проток

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
В даний час виразкова хвороба шлунка і ДПК є розповсюдженим в усьому світі захворюванням, яким страждає 10-20% усього дорослого населення. Тільки в Україні число зареєстрованих хворих складає 5 млн

За наявності ускладнень
1. Виразка, що ускладнена кровотечею: легкою, тяжкою (профузною), украй тяжкою. 2. Виразка, що ускладнена перфорацією: відкритою (у вільну черевну порожнину), прикритою. 3. Виразк

За супутніми морфологічними змінами
1. Локалізація й активність гастриту, дуоденіту. 2.Наявність і ступінь виразності атрофії слизової оболонки. 3.Наявність ерозій, поліпів.

Список літератури
1. Клинические лекции по внутренним болезням в 2-х томах.-Т.2/Гастроэнтерология, гематология, нефрология/ В.Г.Передерий, С.М.Ткач.- К., 1998.-574с. 2. Курыгин А.А., Румянцев В.В. Ваготомия

Перфоративна виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
До теперішнього часу виразкова хвороба шлунка та ДПК залишається одним із найбільш поширених захворювань внутрішніх органів. Її виявляють у 6-10% дорослого населення. Широке впровадження в клінічну

За локалізацією
1. Перфорація виразки шлунка: тіла шлунка (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої кривизни); кардіального відділу (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої криви

Список літератури
1.Кузин М.И. Актуальные вопросы классификации и лечения распространенного гнойного перитонита // Хирургия. - 1997. - №6. - с. 21-25. 2.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургическо

Пілородуоденальний стеноз.
Одним з найбільш частих і небезпечних ускладнень виразок шлунка та ДПК є пілородуоденальний стеноз (ПДС) (грец. stenos вузький, тісний), який об'єднує в собі рубцеве або запально-спастичне звуження

ПРОТОКОЛ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРИХ З ПДС
Обов'язкові методи обстеження 1. Загальний аналіз крові 2. Загальній аналіз сечі 3. Група крові та Rh фактор 4. Коагулограмма 5.

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

Шлунково-кишкові кровотечі
Актуальність проблеми підкреслює висока захворюваність - середнє число госпіталізацій з приводу кровотеч складає 1 на 1000 населення. В залежності від етіологічного фактора, летальність досягає від

За етіологією
1. Кровотечі, що обумовлені захворюванням органів травного каналу (виразкова хвороба, пухлини, неспецифічний коліт і т.д.). 2. Кровотечі, що не зв'язані з органічною патологією травного ка

Класифікація гострих гастродуоденальних кровотеч за тяжкістю крововтрати.
І ступінь – легка крововтрата: загальний стан відносно задовільний, помірна блідість шкіри, однократна невелика блювота чи мелена, тахікардія до 100 у хв, АТ – 110 мм рт.ст., ЦВТ – 5-15 мм в

Особливості клініки, діагностики і лікування окремих нозологічних одиниць.
Виразкова хвороба.Найбільш частим етіологічним фактором гострої ШКК є виразкова хвороба шлунка і ДПК, що складає в загальній структурі кровотеч 45-55%. У чоловіків зустрічаєтьс

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

По стадіям розвитку патологічного процесу
1. Стадія гострого порушення кишкового пасажу. 2. Стадія гострих розладів внутрішньостінкової кишкової гемоциркуляції. 3. Стадія перитоніту. О.С. Кочнев (1984) в клінічно

Різні форми кишкової непрохідності.
Товстокишкова непрохідність.На долю товсткишкової непрохідності серед всіх форм ГКН приходиться 29-40%. Найбільш часто вона виникає у людей похилого та старечо

Список літератури
1.Гринев М.В., Курыгин А.А., Ханевич М.Д. Острая кишечная непроходимость как проблема неотложной хирургии // Вестник хирургии – 1992. - №5 - С.130-138. 2.Гордійчук П.І. Кишкова непрохідніс

Тромбози та емболії мезентеріальних судин.
Гострі порушення мезентеріального кровообігу відносяться до категорії найбільш тяжких захворювань органів черевної порожнини. Летальність при цьому захворюванні досягає 95-97%. За даними В.С. Савел

Ступінь ризику післяопераційних тромбоемболічних ускладнень
(Російський консенсус, 2000) Ризик Фактор ризику Операція Стан хворого Низький

Способи профілактики венозних тромбемболічних ускладнень
(за В.С. Савельєвим, 2001) Ступінь Ризику Спосіб профілактики Низький Рання активність хворих, еластична компр

Список літератури
1.Артемкина Н.И. Тромбоэмболии мезентериальных сосудов . Дисс. к.м.н.Л.,1964. 2. Бондаренко Н.М., Белый И.С., Люлько И.В. Инфаркт кишечника. –К.: Здоров’я, 1990. -112 с. 3.Габриэл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги