ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ У НАСІННИЦТВІ

Згідно із Законом України «Про насіння і садивний матеріал», державний контроль у насінництві здійснюють Українська насіннєва інспекція, Державна насіннєва інспекція АР Крим, обласні, районні, міські, міжрайонні насіннєві інспекції.

Організація та здійснення державного контролю в сільськогосподарському насінництві покладається на Головного державного інспектора України з насінництва – начальника Української державної насіннєвої інспекції, а також на головних інспекторів з насінництва АР Крим, областей та районів. Головні та провідні спеціалісти Держнасінінспекцій за посадою є одночасно державними інспекторами з насінництва та розсадництва.

У насінницькій роботі надзвичайно важливими є систематичний контроль за сортовими посівами та врожайними якостями насіння. Він охоплює вирощування, збирання, післязбиральну обробку, заготівлю, зберігання, реалізацію і використання насіння.

В його арсеналі такі методи, як:

- польова апробація та реєстрація сортових посівів;

- ґрунтовий контроль;

- лабораторний аналіз посівного матеріалу.

Основною виконавчою ланкою в системі державного насіннєвого контролю є районні насіннєві інспекції. Вони контролюють якість насіння в господарствах, НД установах, закупівельних та інших організаціях.

На інспекції покладається контроль за вирощуванням, післязбиральною обробкою, зберіганням і використанням посівного матеріалу, а також за дотриманням виробниками державних стандартів на сортові та посівні якості насіння. Здійснюючи насіннєвий контроль, інспекції надають господарствам практичну організаційну допомогу, вживають заходів щодо усунень виявлених недоліків. Саме вони видають документи на посівні якості насіння, а також затверджують акти апробації посівів.