рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсової роботи на тему: «Водопостачання та водовідведення багатоквартирного житлового будинку»

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсової роботи на тему: «Водопостачання та водовідведення багатоквартирного житлового будинку» - раздел Домостроительство, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України Державний Вищи...

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Державний вищий навчальний заклад

«Криворізький національний університет»

Кафедра теплогазоводопостачання, водовідведення і вентиляції

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання курсової роботи на тему: «Водопостачання та водовідведення багатоквартирного житлового будинку»

РОЗГЛЯНУТО СХВАЛЕНО

 

на засіданні кафедри на засіданні вченої ради

теплогазоводопостачання, будівельного факультету.

водовідведення і вентиляції. Протокол № 5 від 24.02.2012 р.

Протокол № 5 від 09.02.2012 р.

 

Загальні методичні вказівки до курсової роботи

Мета методичних вказівок

Кожен студент отримує індивідуальне завдання на курсову роботу і виконує його самостійно у строки згідно графіка навчального процесу. Керівник курсової роботи надає студентам методичну допомогу (консультує… Завершену курсову роботу студенти зобов’язані захистити. Викладач, керівник курсової роботи, оцінює курсову роботу…

Вихідні дані для проектування

Бланк завдання на курсову роботу містить таку інформацію: кількість поверхів будинку, висоти горища, поверху та підвалу, різниця відміток підлоги… Абсолютні висотні геодезичні відмітки відраховуються від середнього рівня… Глибина промерзання ґрунту відраховується від поверхні землі(див. завдання). Лотком називається нижня частина перетину…

Обсяг та оформлення курсової роботи

Розрахунково-пояснювальну записку оформляють на аркушах формату А4. Вона повинна мати завдання на курсову роботу за підписом викладача, план… 1. Технічна характеристика будинку 2. Норми витрати води споживачами, вільні напори і норми стоків від санітарних приладів.

Господарсько-питний водопровід холодної води

 

Внутрішній водопровід холодної води - це система трубопроводів і устаткування, яка призначена для подачі холодної води від вуличних водопроводів населеного пункту до санітарно-технічних приладів, технологічного обладнання, пожежних і поливальних кранів, розміщених у будинках.

 

Конструювання мережі

Мережа внутрішнього водопроводу житлових будинків складається з введення, водомірного вузла, відгалуженої мережі, стояків, підводок до… Водопровідний ввід вводять у технічне підпілля ближче до центру продовженої… Магістральний трубопровід прокладають вздовж продовжної вісі технічного підпілля на позначці мінус 0,8 м. До…

Гідравлічний розрахунок внутрішнього водопроводу холодної води

 

Мета гідравлічного розрахунку – знаходження економічних діаметрів трубопроводів і втрат тиску в трубопроводах при розрахункових витратах води і максимальному використанні гарантійного напору у вуличному водопроводі.

 

Гідравлічний розрахунок мережі трубопроводів

Метою гідравлічного розрахунку внутрішнього водопроводу є визначення найбільш економічних діаметрів труб, які забезпечать подачу максимальних… Гідравлічний розрахунок в цій роботі виконують тільки розрахункового напрямку,… Введення від міського водопроводу до будинку розраховують окремо. Гідравлічний розрахунок виконують в табличній формі,…

Підбір лічильника води

 

Для обліку кількості холодної води, яку споживають мешканці на господарчо-побутові потреби, на введеннях в будівлю встановлюють крильчасті або турбінні водо лічильники відповідно типів ВК та ВТ.

Діаметри умовного проходу (калібр) лічильників холодної і гарячої води вибирають виходячи з середньої за годину витрату води за добу максимального водоспоживання, яка не повинна перевищувати експлуатаційну витрату води (дод. 4). Їх перевіряють на пропуск максимальної (розрахункової) за секунду витрати води, при якій втрат напору в крильчатих лічильниках води не повинні перевищувати 2,5 м, турбінних – 1,0 м.

Рис. 1. Схема водомірного вузла на введенні в будинок

1- кран корковий муфтовий натяжний; 2- сітчастий фільтр; 3- кран корковий з прямим випуском; 4- лічильник обліку води; 5- засувка.

 

Середню за годину витрату води за добу максимального водоспоживання розраховують за формулою , м3/год:

, (5)

де: qсu – норма витрати холодної води споживачами (мешканцями) за добу найбільшого водоспоживання, л (додаток 3); qtotU – загальна норма витрати води споживачами (мешканцями), л, (додаток 3); qhU – норма витрати гарячої води споживачами (мешканцями) за добу найбільшого водоспоживання, л (додаток 3); U – кількість споживачів в будівлі, яку визначають за формулою (3); Т = 24 – число годин в добі.

При виборі лічильника води на введенні в будинок необхідно підставляти в формулу qtotU, на відгалуженні до водонагрівача холодної води і в квартиру гарячої води , на відгалуженні в квартиру холодної води qсu л/добу. При витраті води до 15 м3/год встановлюють крильчаті лічильники, при більшій – турбінні [1, п. 11].

За додатком 4 або [1, п. 11, табл. 4] підібрати лічильник води. При цьому середня годинна витрата за добу найбільшого водоспоживання не повинна перевищити експлуатаційну витрату.

Втрати напору в прийнятому лічильнику розраховують при розрахунковій за секунду витраті води q (qtot, qc, qh ) за формулою, м:

hл = 12,96 ·S ∙(qс)2 , (6)

де: S – гідравлічний опір лічильника, м/( м3/год)2, (додаток 4); qс – витрата води, л/с, на дільниці встановлення лічильника.

Втрати напору hл, м, не повинні перевищувати допустимих величин наведених вище.

Крильчаті лічильники встановлюють тільки горизонтально, турбінні – горизонтально і вертикально, щоб вода текла знизу вверх.

У приміщенні з лічильником води температура повітря повинна бути не нижче + 5 °С.

Розрахунок внутрішньоквартального водопроводу

Внутрішньо-квартальна мережа подає холодну воду для холодного і гарячого водопостачання, тобто загальну витрату води qtot, л/c. Необхідно запроектувати внутрішньо-квартальний водопровід і до нього приєднати… Загальну витрату води на дільницях qtot розраховують за формулою (1) при загальній витраті води одним…

Визначення потрібного напору в міському водопроводі

∑Н = hввед + hліч + Нtot,l , (7) де: hввед – втрати напору на ділянці від міського водопроводу до будинку, м;… Визначають вимагаємий напір в міському водопроводі, м:

Водовідведення

Внутрішня мережа каналізації будинку влаштовується для відводу господарських стоків від санітарних приладів до внутрішньо-квартальної мережі. Внутрішньо-квартальна мережа служить для відводу стоків до вуличного колектора.

 

Конструювання внутрішньої мережі.

Водовідвідні стояки прокладають в санітарних кабінах біля унітазу. Витяжну частину стояка, яка необхідна для вентиляції каналізаційної мережі,… В житлових будинках висотою 5 поверхів і більше на стояках встановлюють… У межах санітарно-кухонного вузла вісі відвідних трубопроводів від санітарних приладів прокладають над підлогою з…

Конструювання внутрішньоквартальної мережі

Оглядові колодязі на випусках з будинків розміщують на відстані 3,0…5,0 м від зовнішньої стіни будинку до осі колодязя. Водовідвідну мережу, як правило, прокладають паралельно зовнішнім стінам будинків і проїздам у напрямку до вуличного колектора. Трубопроводи прокладають глибше всіх внутрішньо-квартальних інженерних мереж. Глибину першого оглядового колодязя від планувальної поверхні землі до лотка рекомендовано прийняти 1,5 м. Мережу прокладають з керамічних або безнапірних пластмасових труб. Мінімальний діаметр труб 150 мм.

Оглядові колодязі на мережі проектують в точках підключення випусків з будинків, на поворотах трубопроводів, у місцях зміни уклонів або діаметрів, у місцях приєднання бокових відгалужень та на прямолінійних дільницях на відстані не більше 40 м один від одного. Водовідвідну мережу прокладають глибше водопровідної мережі. При перетині цих мереж зазор між ними повинен бути не менше ніж 0.4 м.

Визначення розрахункових витрат

Водовідведення розраховують на відведення стояків, що утворені при споживанні загальної (холодної і гарячої) води , л/с. Максимальну за секунду… а) при загальній за секунду витраті води ≤ 8 л/с в мережах холодного… qs = qtot + qs0; (8)

Розрахунок внутрішньобудинкової мережі

 

Трубопроводи, що відводять стоки від умивальниць, ванн, мийниць і раковин необхідно приймати діаметром 50 мм, від унітазів – 100 мм. Ці дільниці є не розрахунковими, тому трубопроводи діаметром 50 мм прокладають з похилом 0.03, діаметром 100 мм - 0.02.

Діаметр водовідвідного стояка приймають не менше найбільшого діаметра відвідного трубопроводу, підключеного до стояка, і перевіряють його на пропуск розрахункової витрати стоків при прийнятому куті приєднання відвідного трубопроводу до стояка. Витрату стоків у стояку розраховують у нижній частині, тобто з урахуванням стоків від усіх санітарних приладів, що приєднані до цього стояка.

 

Розрахунок внутрішньоквартальної водовідвідної мережі

Та побудова профілю траси

Гідравлічний розрахунок внутрішньоквартальної водовідвідної мережі виконують після накреслення генерального плану інженерних мереж кварталу та… Сполучення трубопроводу внутрішньоквартальної водовідвідної мережі з…  

Внутрішні водостоки

Необхідно підбирати труби такої міцності, щоб вони в нижній частині будинку витримували гідростатичний напір при засміченнях і закупорках… Розрахункова витрата дощових вод, що припадає на один стояк і відповідну лійку… Розрахункова витрата дощових вод Q, л/с, з водозбірної площі розраховують за формулами:

Приклад розрахунку

Вихідні дані

Запроектувати та розрахувати водопровід холодної води та водовідведення п’ятиповерховому житлового будинку в м. Дніпропетровськ. Висота поверху 3.1 м, висота технічного поверху та технычного підпілля - 2.4 м. Загальна норма витрати води на 1 мешканця 250 л/добу. Відмітка полу першого поверху 81.400 м. Планувальна відмітка землі біля будівлі 80.000м. Відстань від межі забудови до будинку l1 = 5 м; від будинку до колодязя А = 8 м.

Міський водопровід: діаметр 200 мм, відмітка осі 78.500 м, мінімальний гарантійний напір 30 м.

Міська каналізація: діаметр 300 мм, відмітка лотку в колодязі А = 75.650м.

 

Будівельна характеристика

В цьому підрозділі необхідно коротко описати будівельну частину будинку. Визначити житлову площу квартир та проставити її на плані типового поверху.

 

Опис запроектованих систем холодного водопостачання

Та водовідведення

За [10] визначаємо глибину промерзання ґрунту. Для м. Дніпропетровськ вона дорівнює 0,9 м.    

Розрахунок водопровідної мережі

Ділянки 1-2, 2-3, 3-4, та 4-5 обслуговують мешканців однієї квартири в кількості: U = 59,45 / 9 = 6,6 мешканця. Ділянка 5-6 обслуговує мешканців двох кімнат в кількості:

Таблиця 1.

Гідравлічний розрахунок внутрішньої водопровідної мережі холодної води

Розрахунок мережі водовідведення

Визначення розрахункових витрат

Так як відповідно до завдання загальна норма витрати води на одного мешканця qtotU,m = 250 л за середню добу, то за додатком 3 знаходимо, що… Розраховуємо витрату стічних вод в стояках К1-8 та К1-1. Стояки відводять воду… За формулою (3) визначаємо кількість мешканців, яких обслуговують стояки К1-8 та К1-1:

Розрахунок діаметрів та похилів трубопроводів

Поверхові трубопроводи. Діаметри поверхових трубопроводів, які відводять воду від ванн, умивальників та мийок, приймаємо 50 мм, які відводять воду від унітазу – 100 мм. Трубопроводи укладаємо з похилом 0,03 (30 00/0) (рис. 4).

Трубопроводи стояків. Використовуючи додаток 5, розраховуємо діаметр стояку К1-1. Найбільший діаметр поверхового відводу, підключеного до стояка, рівний 100мм. За додатком 5 перевіряємо, чи пропустить стояк діаметром 100 мм розрахункову витрату 2,59 л/с (табл. 2). Із додатку видно, що стояк діаметром 100 мм під кутом під’єднання поверхового відводу до стояка 90о може пропустити 3,2 л/с,що більше розрахункової витрати 2,59 л/с. Таким чином, приймаємо діаметр Ст. К1-1 100 мм, кут під’єднання поверхового відводу до стояка 90о. Результати розрахунків зводимо в табл. 3. Аналогічним методом розраховуємо інші стояки.

 

Таблиця 2.

Розрахунок витрати стоків на дільницях мережі

Таблиця 3.

Таблиця розрахунку стояків водовідведення

Трубопроводи випусків. Використовуючи номограми, які наведено в [1, дод. 9], визначимо діаметр, похил, швидкість та наповнення випуску К1-1.… Дано: qs = 2,7 л/с; d = 100 мм. За номограмою [1, дод. 9] знаходимо і = 0,080;… Результати розрахунків заносимо в табл. 4.

Таблиця 5.

Гідравлічний розрахунок внутрішньоквартальної мережі

Внутрішні водостоки

Розрахункова витрата дощових вод Q, л/с, з водозбірної площі для покрівель з уклоном до 1,5%:

Q = (Fq20) /10000, (38)

де: F- водозбірна площа, м2 ; F=12,6∙49,2=619,92 м2 ; q20 - інтенсивність дощу, л/с, з 1 га (для даної місцевості), тривалість 20 хв. при періоді однократного перевищення розрахункової інтенсивності, який дорівнює 1 рік [7] ; для м. Дніпропетровськ q20 =90 л/с.

Q =619,92∙90/10000=5,579 л/с.

За табл. 9 (методичних вказівок) для витрати Q = 5,579 л/с приймаємо діаметр водостічного стояка 85 мм.

 

Рис. 8. План покрівлі з водостічною лійкою (М 1 :200).

Аксонометрична схема внутрішнього водостоку (М 1:100)

ДОДАТКИ

Додаток 1.

 

Висота положення санітарних приладів і водорозбірної арматури над підлогою поверху в житлових будівлях [4]

- умивальниці ( до верху борта) – 800 мм;

- раковини і мийниці (до верху борта) – 850 мм;

- високо розташовані змивні бачки до унітазів (до низу бачка) – 1800 мм;

- унітаз (до верху борта) – 400 мм;

- ванни (до борта) – 600…650 мм.

Висота положення водорозбірної арматури від горизонтальної вісі арматури до санітарних приладів [4, п.3.11]:

- водорозбірні крани і змішувачі води від борта раковини – 250 мм, від борта мийниці – 200 мм;

- туалетні крани і змішувачі води від борта умивальниць – 200 мм.

Відхилення від наведених розмірів не повинно перевищувати 20 мм.

 

Додаток 2.

Витрата води та стоків санітарними приладами

Додаток 3.

Норми витрати води споживачами

Додаток 4.

Параметри лічильників води

Витяг з [1, табл. 4]).

 

Діаметр умовного проходу лічильника, мм Експлуатаційна витрата води, м3/год. Гідравлічний опір лічильника S,м/(м3/год)2
1,2 1,110
2,0 0,400
2,8 0, 204
4,0 0,100
6,4 0,039
12,0 0,011
17,0 0,0063
36,0 0,0020
65,0 5,9∙ 10-5

 

Додаток 5.

Максимальна пропускна здібність каналізаційного стояка,

що вентилюється л/с,

Витяг [1, табл. 8]).

Діаметр поверхового відводу Кут приєднання поверхового відводу до стояка, град. Діаметр стояка, мм
0,8 4,3
1,2 6,4
1,4 7,4
- 3,2
- 4,9
- 5,5

 

Додаток 6.

Форма таблиці «Специфікація матеріалів на систему

(указати призначення системи)»

Марка, позначення, стандарт Назва , одиниця виміру Кількість Маса, кг Примітка
одиниці всього
ГОСТ 3262   Труби водогазопровідні ДУ 15, м        
….          
….          

Додаток 7.

Максимальна пропускна здібність водостічних стояків і лійок

Діаметр водостічного стояка, мм
Розрахункова витрата дощових вод на водостічний стояк, л/с

 

ЛІТЕРАТУРА

2. СНиП 2.04.02-84. Водоснабжение. Наружные сети и сооружения /Госстрой СССР. - М. : Стройиздат, 1985. - 136 с. 3. СНиП 2.04.03-85. Канализация. Наружные сети и сооружения / Госстрой СССР. -… 4. СНиП 3.05.01-85. Внутренние санитарно-технические системы /Госстрой СССР. - М.: ЦИТП Госстроя СССР, 1986. - 40с. …

Зміст

 

1. Загальні методичні вказівки до курсової роботи 3

1.1. Мета методичних вказівок 3

1.2. Вихідні дані для проектування 3

1.3. Обсяг та оформлення курсової роботи 4

2. Господарсько-питний водопровід холодної води 6

2.1. Конструювання мережі 6

2.2. Гідравлічний розрахунок внутрішнього водопроводу холодної води 7

2.2.1. Гідравлічний розрахунок мережі трубопроводів 9

2.2.2. Підбір лічильника води 10

2.2.3. Розрахунок внутрішньоквартального водопроводу 10

2.3. Визначення потрібного напору в міському водопроводі 10

3. Водовідведення 11

3.1. Конструювання внутрішньої мережі. 11

3.2. Конструювання внутрішньоквартальної мережі 12

3.3. Визначення розрахункових витрат 13

3.4. Розрахунок внутрішньобудинкової мережі 14

3.5. Розрахунок внутрішньоквартальної водовідвідної мережі та

побудова профілю траси 14

4. Внутрішні водостоки 14

5. Приклад розрахунку 15

Додатки 31

Література 34

 

 

Методичні вказівки до виконання курсової роботи «Водопостачання та водовідведення багатоквартирного житлового будинку» з дисципліни «Водопостачання та водовідведення» для студентів напряму підготовки 6.060101 «Будівництво» всіх форм навчання.

 

 

Укладачі: Комащенко Петро Григорович,

Красіков Микола Іванович,

Савін Валерій Валерійович.

 

 

Реєстрац. №_________________

 

 

Підписано до друку 2012 р.

Формат А 5

Обсяг 36 стор.

Тираж прим.

 

Видавничий центр ДВНЗ "КНУ",

вул. ХХII партз’їзду, 11,

м. Кривий Ріг.

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, виконання, курсової, роботи, тему, Водопостачання, ВОДОВІДВЕДЕННЯ, багатоквартирного, житлового, будинку0.135

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсової роботи на тему: «Водопостачання та водовідведення багатоквартирного житлового будинку»

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)»
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Нститут бізнесу економіки та інформаційних... Просянюк Ніна Олександрівна...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ для самостійної підготовки та виконання лабораторних робіт з дисципліни «Економічна інформатика» на тему: «Робота в середовищі табличного процесора Microsoft Excel. Засоби створення презентацій»
Київський національний торговельно економічний університет... Вінницький торговельно економічний інститут... Кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем...

Регіональне лісівництво Методичні вказівки до виконання курсової роботи Для студентів спеціальності 30401 – «Лісове господарство»
Харківський національний аграрний університет... імені В В Докучаєва...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни „Менеджмент організацій”
УМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ САДІВНИЦТВА... Кафедра менеджменту організацій Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни Менеджмент організацій для студентів...

Методичні вказівки До виконання дипломної роботи (проекту) освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра За напрямом підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство»
Хіміко біологічний факультет... Кафедра ботаніки І садово паркового господарства...

До контрольної роботи Оптимізаційні методи та моделі: Методичні вказівки і завдання до контрольної роботи / Уклад
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ОПТИМІЗАЦІЙНІ МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ОКРЕМИХ РОЗДІЛІВ РОБОТИ
Харківська національна академія міського господарства... До друку дозволяю До друку рекомендую... Проректор з інформаційних та Заст декана факультету ЕОМ...

Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з курсу «Металорізальні верстати з ЧПК»
Хмельницький національний університет... Методичні вказівки...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам