Реферат Курсовая Конспект
Демократія - раздел Без категории, Демократія – Форма Управління, Політичний Лад, За Якого Ве...
|
Демократія – форма управління, політичний лад, за якого верховна влада належить народові. У сучасних демократичних державах влада реалізується через обрання громадянами до органів влади своїх представників. Народ обирає депутатів парламенту, а в деяких країнах і президента, які ухвалюють найважливіші рішення щодо управління державою.
Взагалі часто кажуть, що демократія є правлінням більшості. І це справедливо. Ухвалюючи рішення, керівники країни не можуть врахувати всі точки зору, думки всіх громадян. Тому вони виходять з думок більшості населення.
Водночас сучасна демократія передбачає не тільки слідування волі більшості, а й дотримання прав меншості. Такими меншостями можуть бути представники різних національностей, що мешкають у країні, прихильники різних релігій, жінки, діти. Цікаво, що в сучасному світі жінок більше за чоловіків, утім їх традиційно вважають меншістю, бо вони тривалий час були дискриміновані, та й зараз на практиці не завжди мають рівні права з чоловіками.
Для демократичної держави важливим є дотримання прав і свобод людини, розвиток громадянського суспільства – суспільства вільних і активних громадян.
Крім того, демократія як спосіб організації суспільного життя передбачає політичний та ідеологічний плюралізм – визнання рівноправності існуючих у суспільстві інтересів, ідеологій, культурних цінностей.
Переваги демократії зумовлені передусім тим, що сьогодні найрозвиненішими в економічному та соціальному плані є демократичні держави, зокрема Велика Британія, Франція, Японія, США, Канада. Ці країни давно прямують шляхом демократії. Останніми десятиліттями демократичний шлях розвитку обрали багато держав у Східній та Центральній Європі.
Недоліками прямої демократії є:
1) відсутність стійкого бажання у більшості населення займатися даною управлінською діяльністю. Не секрет, що на виборах будь-якого рівня явка виборців становить в середньому 35-40%. Таким чином, навіть меншість може набрати більше голосів ніж більшість. Це є наслідком В«марностіВ» участі у виборах. Будь-який кандидат ніколи не робить того, що обіцяє. Тому люди не хочуть брати участь у виборах.
2) складність і дорожнеча проведених демократичних заходів, низька ефективність прийнятих рішень внаслідок непрофесіоналізму більшості В«правителівВ».
Представницька демократія дозволяє здійснювати владу представникам народу - депутатам, іншим виборним органам виконавчої та судової влади, які покликані виражати інтереси різних класів, соціальних груп, верств, політичних партій і громадських організацій, проте вони не завжди є професіоналами своєї справи, а тому процес прийняття певних важливих демократичних рішень виявляється неефективним.
До недоліків представницької демократії часто відносять наступні риси:
1) розвиток корупції, внаслідок невиконання демократичних обов’язків представниками влади відносно народу;
2) відрив представників влади від своїх виборців;
3) прийняття рішень в інтересах не більшості громадян, а на коритсть особистого забезпечення життя представників влади.
Правління більшості
Дотримання прав і свобод людини
Відсутність стійкого бажання у більшості населення займатися даною управлінською діяльністю
Політичний та ідеологічний плюралізм
Найрозвиненішими є демократичні держави
1) відсутність стійкого бажання у більшості населення займатися даною управлінською діяльністю
2) складність і дорожнеча проведених демократичних заходів
3) відрив представників влади від своїх виборців;
4) прийняття рішень в інтересах не більшості громадян
5) прийняття рішень в інтересах не більшості громадян
– Конец работы –
Используемые теги: 0.018
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Демократія
Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов