Самостійна робота

Творчо- аналітичне завдання

1.Студенти повинні засвоїти відмінність безпосереднього об'єкту викрадання та предмета викрадання, а також уяснити, які речі та предмети матеріального світу можуть бути предметом викрадання. Вивчаючи об'єктивну сторону викрадення, слід звернути увагу на форми протиправного (незаконного) оберту винним чужого майна на свою користь.

2. Студент повинен вивчити специфічні ознаки кожної з форм викрадання, а також вміти відмежовувати одну форму від іншої.

3.Студентам слід також звернути увагу на поняття виду викрадення майна і розуміти значення відмежування форми та виду викрадення майна для кваліфікації злочинів проти власності.

4.Скласти схему форм та видів викрадення майна.

5.Скласти таблицю ознак викрадення майна.

6. Складіть у виді схеми (таблиці) поняття проникнення до житла, інше приміщення та сховище.

7. Складіть схему повторності викрадення та уясніть її. злочинів та можуть бути скоєні тільки з прямим умислом.

Студентам пропонується розв'язати конкретні практичні ситуації для засвоєння теми "Злочини проти власності". Цю роботу студенти повинні виконати в окремих зошитах для практичних занять з кримінального права.

Виконуючи ці завдання, студентам необхідно аналізувати склади злочинів, які вони пропонують при кваліфікації (як юридичного складу, так і конкретного). вказувати на номер статті, визначати конкретну норму, вказувати частину статті Кримінального кодексу України, тобто доказувати своє рішення, аргументувати його. Крім того, студент повинен відмежовувати склади злочинів як в межах розділу Особливої частини КК, так і за його межами.

 

ЗАДАЧА № 1

Старченко зайшов до подвір’я Бурцевої та використовуючи відсутність господарки, взяв лом який був біля будинку, зірвав дверний замок та проник до сараю де взяв різні речі на суму 300 гривень та скрився.

Кваліфікуйте дії Старченка. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №2

Гудимов проходив по вулиці міста та побачив що у вхід до магазину з автомашини розвантажують одяг. Використовуючи неуважність працівників магазину, Гудимов схватив пальто та хотів втекти. Іванов який проходив біля магазину хотів затримати Гудимова, але той вдарив його кулаком в обличчя та втік.

Кваліфікуйте дії Гудимова. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №3

Соколюк та Корпенко напали на шофера таксі Возюка. Корпенко спричинив водію кілька сильних ударів по голові, приказав йому залишити машину. Водій почав оказувати протидію, але Карпенко ще раз вдарив Вознюка і забрав гроші \ сумі 300 гривень, які належали Вознюку,

Внаслідок утриманих ушкоджень Вознюк 17 діб знаходився на лікуванні.

Кваліфікуйте дії Соколюка та Карпенка. Відповідь обґрунтуйте

Теми рефератів:

1.Кримінально-правова охорона всіх форм власності в України.

2.Значення родового поняття викрадення у правозастосовчій діяльності правоохоронних органів.