Самостійна робота

Творчо- аналітичне завдання

Студенти повинні чітко визначати родовий та безпосередній об’єкти вищевказаних злочинів, та вміти їх відрізняти від злочинів, передбачених іншими розділами Особливої частини кримінального кодексу України (наприклад, розділу ІІ – Злочини проти життя та здоров’я особи, розділу І – Злочини проти основ національної безпеки України).

Студентам пропонується скласти схему системи злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, уяснити її зміст, а також запам’ятати, до якої групи належить той чи інший злочин, передбачений розділом ХХ Особливої частини КК України. Потім студенти повинні розкрити особливості кожної групи злочинів.

Для закріплення теоретичного матеріалу по темі “Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку”, студентам пропонується розв’язати задачі, рішення яких треба обґрунтувати письмово у окремих зошитах для практичних занять з кримінального права України. Треба проаналізувати склади злочинів, визначити необхідні та кваліфікуючи ознаки цих злочинів, вказати на номер статті КК України та її частини.

Задача № 1

Ніколаєв, член релігійної секти з метою зараження місцевості на якій компактно проживало кримськотатарське населення використовуючи шантаж, придбавав у працівників хім. Комбінату компоненти трьох - основної хімічної бінарної речовини. Кваліфікуйте дії Ніколаєва.

Задача № 2

Громадянин України викрав посла іноземної держави з помешкання, де той жив, вимагаючи повернути сина, який після розлучення батьків за рішенням іноземного суду залишився проживати з матір’ю в державі, яку представляє в Україні потерпілий. Кваліфікуйте дії вищевказаної особи.

Задача № 3

Капітан іноземного корабля, що наблизився до кордону виключної економічної зони України, віддав наказ про захоронення відходів хімічного виробництва, в наслідок розгерметизації контейнерів сталося масове отруєння морських тварин, птахів та загибель промислових морських рослин, що знаходилися у відкритому морі та у виключній, економічній зоні Україні. Кваліфікуйте дії вищевказаної особи.

Задача №4

Екіпаж шхуни у складі 5 осіб – громадян України, у відкритому морі підплив до маломірного судну іноземної держави і погрожуючи застосування вогнепальної зброї заволодів вантажем та вивів з ладу радіонавігаційне обладнання судна. Після здійснення на подовж шхуна повернула в територіальні води України. Дайте кримінально-правову оцінку діям екіпажу судна.

Задача №5

Воєначальник під час збройного нападу на Україну віддав наказ для відбиття нападу використовувати хімічну зброю чим було виведено з ладу військовий підрозділ нападаючий сторони.

Кваліфікуйте дії воєначальника.